Вентиляція в будинку з газобетону: варіанти реалізації

10 років на ринку
10 років на ринку

Володіємо безцінним досвідом. Знаємо, що і до чого

Офіційний дилер
Офіційний дилер

Вся продукція сертифікована. Гарантія від виробника

Проектуємо по всій Україні
Проектуємо по всій Україні

Реалізація проектів з вентиляції, кондиціонування та опалення

Монтаж обладнання
Монтаж обладнання

Власні інсталятори виконають установку будь-якої складності з гарантією

Доставка по Києву і Україні
Доставка по Києву і Україні

Кур'єр і служби поштової перевозки. Замовлення більше 4000 грн - безкоштовно.

Проект інженерних систем
Проект інженерних систем

Підбір і проектування систем будь-якої складності. Розробка концепцій по всій Україні

Готівковий та безготівковий розрахунок
Готівковий та безготівковий розрахунок

Оплата при доставці, в офісі або через касу банку. Платник ПДВ

Постгарантійне осблуговування
Постгарантійне осблуговування

Обслуговування після закінчення терміну гарантії або не гарантійного випадку

Схожі матеріали


Зведення будинку починається з вибору будівельного матеріалу. Найчастіше вибір падає на швидкий і бюджетний варіант. Таким є будинок, побудований з газобетону.

Розберемося спочатку, що ж представляє із себе газобетон – легкий будівельний матеріал, який має високі теплоізоляційні властивості. Тому побудований будинок з газобетону стане теплим і надійним. Для поліпшення умов проживання в такому приміщенні стане правильно організований повітрообмін.

Якщо брати до уваги ще таку думку про те, що газоблоки володіють високими вологопоглинаючі властивостями, то саме вентиляція в будинку з газобетону допоможе мінімізувати наслідки таких характеристик будівельного матеріалу.

Яким чином це реалізувати, докладніше розповімо в цьому матеріалі.Рішення вентиляції в будинку з газобетону

Вентиляція в будинках з газобетону відбувається за таким же принципом, як і в будинках з інших будівельних матеріалів.

Обмін повітря в будинку з газобетону може бути влаштований декількома способами:

  • природним;
  • примусовим.

Природна вентиляція

Для організації природного повітрообміну не властиво використання будь-яких механічних систем. Такий спосіб має на увазі, що рух повітря відбувається за рахунок перепадів тиску.

Так, за допомогою відкритого вікна і витяжних каналів припливне повітря потрапляє в будинок, а віддаляється через витяжку в санвузлах або у ванній кімнаті.

Істотним недоліком такого способу вентиляції в будинку є видалення тепла і не найкраща якість припливного повітря з вулиці. Будинок з газобетону вентиляція природного типу не здатна "обслужити" повноцінно!

Важливо!
Установка витяжних вентиляторів не покращує приплив повітря в будинок. Тому не варто забувати про обов'язкову подачу свіжого в приміщення.

Примусова вентиляція (механічна)

Такий повітрообмін реалізовують, коли природна вентиляція газобетонного будинку здійснюється не якісно та стає некомфортно в приміщенні. Це може відбуватися з різних причин, в тому числі, коли, наприклад, на вулиці низька температура повітря і відкривати вікна зовсім не хочеться.

Тоді для поліпшення мікроклімату в будинку застосовують різні механічні вентиляційні пристрої, які спонукають рух повітряних потоків.

Примусова припливно-витяжна з допомогою компактного пристрою з рекуперацією тепла і витяжних вентиляторів

Рішенням для вентиляції будинку з газобетону може бути примусова приточно-витяжна система. Повітрообмін відбувається за таким же принципом, як і при природному способі.

Таким технічним рішенням по вентиляції будинку може бути установка вентиляційного пристрою з рекуперацією тепла і витяжних вентиляторів. Монтаж вентиляційних пристроїв досить простий, для них не потрібно прокладати повітроводи або труби. Така система є децентралізованою, при правильному розміщенні обладнання забезпечить необхідний повітрообмін в усьому будинку.

Для отримання максимального ефекту від вентиляційної системи рекомендується встановлювати пристрою першого зонально в кожному приміщенні з витяжними вентиляторами в санвузлах.

 Схема вентиляції в будинку із застосуванням Maico PushPull 45 і витяжних вентиляторів Maico ER 60

Мал. 1 – Робоча схема вентиляції в будинку із застосуванням Maico PushPull 45 і витяжних вентиляторів Maico ER 60

Альтер Ейр пропонує реалізовувати вентиляцію в будинках з газобетону за допомогою вентиляційних пристроїв з рекуперацією тепла від німецького виробника Maico . Вони встановлюються в отворі стіни як в споруджуваному будинку, так і при ремонтних роботах, в житловому будинку. Забезпечують приплив в «чистих» кімнатах. Беспорожная система сприяє перетокам повітря по кімнатах, а видалення здійснюється в брудних зонах за допомогою побутових витяжних вентиляторів Maico ER (див. Мал.1)

Переваги від застосування компактних вентиляційних пристроїв Maico PushPull :

  • низький рівень шуму – тому ідеально підходить для установки в чистих зонах: спальнях, вітальні;
  • енергоефективність;
  • вбудований теплообмінник з ККД до 83,5% за рахунок чого істотно скорочуються витрати на опалення будинку в холодну пору року;
  • забезпечує повітрообмін в усьому будинку, надаючи профілактичні заходи проти утворення цвілі.

Примусова система вентиляції за допомогою приточно-витяжних вентиляційних установок.

Вигідним вкладенням в подальше комфортне проживання в будинку стане використання припливно-витяжної вентиляційної установки з рекуперацією тепла. Вентиляція будинку з газобетону за допомогою такого обладнання здійснюється по всьому об'єму будинку за допомогою повітропроводів, по яких переміщається повітря. Тому така система називається централізованою. Припливно-витяжна установка складається з одного корпусу, в якому зібрані всі необхідні компоненти – вентилятори, теплообмінник, калорифер, фільтри для очищення повітря. У такому виконанні обладнанням просто управляти і в експлуатації не виникне складнощів. Додатково можна реалізувати систему змінної подачі повітря на основі VAV-клапанів, які будуть по черзі відкриватися і закриватися, реагуючи на показники СО2 в приміщеннях (при підвищенні рівня вуглекислого газу коли в кімнаті знаходяться люди клапани відкриваються, при нормалізації показників закриваються). Такий підхід робить роботу установки максимально ефективною, так як вона підвищує свою продуктивність тільки тоді, коли це дійсно потрібно (коли в кімнаті є люди).

Рекуператор тепла в установці розвантажує систему опалення, забираючи тепло у повітря, що викидається і передаючи його входить, тим самим підігріваючи його. Наявність такого елемента в установці дозволяє заощаджувати на енергоресурсах в холодний період часу, особливо на тлі постійно зростаючих тарифів. (див. мал. 2,3).

Централізована система вентиляції в двоповерховому будинку з установкою Systemair, 1 поверх
Централізована система вентиляції в двоповерховому будинку з установкою Systemair, 2 поверх
Мал. 2,3 – Проектна документація централізованої системи вентиляції в двоповерховому будинку із застосуванням припливно-витяжної установки Systemair.


Як реалізовуються інженерні системи в будинку компанією Альтер Ейр дивіться в наступному відео огляді:


Устаткування для припливно-витяжної вентиляції (на прикладі Maico, Systemair, Komfovent і Daikin)

Пропонуємо розглянути популярні серії припливно-витяжних установок з рекуперацією тепла від світових виробників, які зарекомендували себе, як надійне, енергоефективне і продуктивне обладнання. Вентиляція будинку з газоблока з даним обладнанням буде ефективною і вигідною, перевірено на багаточисельних об'єктах.

Вентиляційне обладнання від німецького виробника Maico якісне, надійне з високим функціональним різноманітністю. 90-річний досвід компанії, технологічні напрацювання і безперервне вдосконалення моделей, все це з кожним роком підвищує якість устаткування, що випускається.

В області припливно-витяжних установок з рекуперацією тепла від Maico виділимо серію WS - модельний ряд входить в топ енергозберігаючих систем в Європі. З щорічним підвищенням тарифів на енергоресурси рішення реалізувати вентиляцію в будинку на базі цих установок – це ще й економічно вигідне вкладення. Вбудований високоефективний протиточний рекуператор з ККД 96%, і висока продуктивність обладнання створять правильний і здоровий повітрообмін в будинку без втрати тепла в холодну пору року.

Вентиляційне приточно-витяжний обладнання від шведського виробника Systemair альтернативний варіант, якщо ви шукайте якісне та надійне обладнання. З вбудованим високоефективним пластинчастим рекуператором в пристроях з ККД до 90% буде потрібно менше тепла для підігріву повітря в холодну пору року. Розглядаючи обладнання за серіями, відзначимо широку лінійку SAVE VTC (позначення для припливно-витяжних установок з високоефективним протитечійним теплообмінником). Припливне повітря надходить в будинок вже комфортної температури, скорочуючи при цьому загальні енерговитрати на опалення.

Ще один європейський виробник на ринку вент обладнання литовський Komfovent . Якісне виконання всіх компонентів в пристроях, застосування високих стандартів і спрямованість на енергозбереження. Припливно-витяжні установки з рекуперацією тепла для системи вентиляції в будинку з газобетону стануть надійною базою, яка гарантує здорової і комфортний мікроклімат в приміщенні. Серія установок Komfovent Domect призначаються для установки в квартирах або приватних будинках. Обладнані ефективними пластинчастими рекуператором, які повертають тепло до 90%. Прості в управлінні, але надійні в експлуатації.

Витяжні вентилятори для санвузлів, ванних кімнат (на прикладі Elicent, Maico, Soler&palau)

Витяжні пристрої встановлюють в тих місцях, в яких швидше за все накопичуються волога, неприємні запахи – кухня, ванна кімната та санвузли, комора або гардеробна. Вони локально нейтралізують забруднення і не допускають поширення їх в чисті зони.

Дві ключові характеристики, на які варто обов'язково звертати увагу: потужність вентилятора і його шумові характеристики.

Вибираючи витяжний пристрій в будинок, орієнтуйтеся на кількість постійно проживаючих мешканців, а також головне призначення вентилятора – тільки витяжка, або плюс осушення або контроль вологості.

Ринок вентиляційного обладнання пропонує великий вибір найрізноманітніших моделей побутових вентиляторів, як по функціоналу, так і по дизайну. Зупинимося на трьох виробниках, на які варто звернути увагу.

Elicent – здається цей італійський виробник знайшов золоту середину в своїх моделях. Тут той випадок, коли приємна ціна поєднується з високою продуктивністю. А серед моделей дизайнерської серії Elegance можна підібрати для себе оригінальний вентилятор, який впишеться навіть в самий незвичайний інтер'єр.

Maico німецький виробник з багаторічним практичним досвідом, власними розробками і постійним удосконаленням. Якісне виконання пристроїв, висока продуктивність і низькі шумові характеристики. Серії побутових вентиляторів ECA ipro і ER не мають аналогів. Тому якщо і вибирати собі пристрій в будинок, то тільки з надійних і перевірених моделей.

Soler&Palau ще один представник європейських стандартів якості, іспанський виробник, випустив на ринок одні з найбільш тихих побутових вентиляторів. Це серії Silent і Silent Design. Нестандартний дизайн, гідні технічні характеристики і безшумна робота – в них ви зможете знайти те, що шукали.

Наші останні проекти

Підсумки по вентиляції будинку з газобетону

Цей матеріал для тих, хто задається питанням: « Як зробити вентиляцію в будинку з газобетону ». Постаралися по максимуму розкрити тему і в якості підтвердження навести конкретні приклади по рішенню устрою вентиляції в будинку з газобетону. Серед інших будівельних матеріалів він виділяється високими теплоізоляційними характеристиками. Будинок, побудований з газоблоків буде теплим і надійним. Поліпшити умови проживання в ньому, створити здоровий мікроклімат в кімнатах допомагає система вентиляції.

Її можна реалізувати декількома способами: природним шляхом або примусовим способом. Переважно зупинятися на останньому варіанті. Це можуть бути припливні клапани або компактні припливно-витяжні пристрої. Обов'язково необхідно подбати і про витяжці. Для цього в санвузлах, ванних кімнатах застосовують побутові витяжні вентилятори.

Рішення, засноване на припливно-витяжній обладнанні з рекуперацією тепла для будинків з газобетону, стане зручним і практичним вибором. Обмін повітря здійснюється в балансі, без протягів. А сучасні установки забезпечені додатковими Шумоглушники, які мінімізують шум від роботи системи.

Орієнтуватися слід тільки на перевірене і надійне обладнання. В цьому випадку шанс на тривалу безперебійну роботу всієї вентиляційної системи збільшується. Для створення здорового мікроклімату в будинку важливе значення має і правильне розміщення обладнання. У цьому допоможуть фахівці компанії Альтер Ейр, які готують проект під ваш майбутній будинок. Звернутися до нас можна заповнивши заявку в формі під цим матеріалів або зателефонувавши до нас в офіс за номером 0800330828.

Відгуки

очень крутой материал, все подробно, схемы показаны. А как у вас такой проект получить? Схема дома есть!

Добрый день, Сергей! Получить проект можно обратившись к нам по телефону либо оставив заявку на сайте.