Вентиляція гардеробу: правильна реалізація

10 років на ринку
10 років на ринку

Володіємо безцінним досвідом. Знаємо, що і до чого

Офіційний дилер
Офіційний дилер

Вся продукція сертифікована. Гарантія від виробника

Проектуємо по всій Україні
Проектуємо по всій Україні

Реалізація проектів з вентиляції, кондиціонування та опалення

Монтаж обладнання
Монтаж обладнання

Власні інсталятори виконають установку будь-якої складності з гарантією

Доставка по Києву і Україні
Доставка по Києву і Україні

Кур'єр і служби поштової перевозки. Замовлення більше 4000 грн - безкоштовно.

Проект інженерних систем
Проект інженерних систем

Підбір і проектування систем будь-якої складності. Розробка концепцій по всій Україні

Готівковий та безготівковий розрахунок
Готівковий та безготівковий розрахунок

Оплата при доставці, в офісі або через касу банку. Платник ПДВ

Постгарантійне осблуговування
Постгарантійне осблуговування

Обслуговування після закінчення терміну гарантії або не гарантійного випадку

Схожі матеріали

Чому потрібно проектувати систему вентиляції до початку будівельних робіт?

Спершу може здатися, що проектування – крок, який можна упустити і тим самим заощадити. Але ми впевнені, що така думка є хибною і ось вам причини чому проектування системи вентиляції повинно виконуватися до початку ремонтних робіт:

  • тільки при таких умовах можна вписати інженерні комунікації в дизайн інтер'єру;
  • формування бюджету - проектування вентиляції дозволить вам подивитися точний кошторис проекту до початку монтажних робіт. Таким чином, ви зможете підібрати систему в строгих рамках виділеного бюджету;
  • точне узгодження всіх робіт зі «суміжниками» (Будівельниками, дизайнерами, монтажниками і т.д.).;
  • якісний результат - проектування вентиляції дозволить створити ефективну систему вентиляції, яка максимально підходить під всі параметри і особливості приміщення.

Як підсумок – ви отримуєте систему відповідно до свого бюджету, яка працює ефективно, вона вдало розміщена і працює спільно з іншими інженерними системами.

Вентиляція вбиральні входить в загальну систему вентиляції квартир і котеджів .

За чинним в Україні нормам ДБН В.2.2-15-2005 «Житлові будинки» кратність повітрообміну для цієї кімнати повинна становити не менше 1,5. В середньому ж значення інтенсивності витрати повітря становлять від 3 до 5.

Гардеробна кімната це, як правило, закрите приміщення в квартирі. Забезпечити його ефективної вентиляцією дуже важливо для запобігання застою повітря. При неякісної витяжці або її відсутності у гардеробних кімнатах з'являються неприємні запахи, підвищується рівень вологості і, як наслідок, псується одяг. Особливо цьому негативному впливу піддаються вироби з хутра та вовни.

Проектування вентиляції гардеробної кімнати

Процес проектування приміщення гардероба, як і будь-якого іншого приміщення, повинен бути одним з тих етапів, яким приділяється особлива увага. Від якості інженерного проекту системи вентиляції цієї кімнати залежить те, наскільки ефективно буде здійснюватися повітрообмін.
В ході проектування квартири або котеджу в цілому повинні враховуватися не тільки габарити приміщення, але і кількість осіб, які постійно перебувають в ньому. Таким чином, розраховується оптимальна кількість свіжого повітря, яке повинно подаватися в приміщення. Для організації вентиляції гардеробної кімнати ці показники також важливі. Робота будь-якого вентиляційного пристрою залежить в тому числі і від припливу чистого повітря, в тому числі і тих, які встановлені саме в цій частині квартири.

Вентиляція гардеробної кімнати може здійснюватися спеціальними витяжними вентиляторами ( настінними або канальними ), оскільки поганий забруднене повітря і підвищена вологість повинні бути усунені з гардероба. Якщо цього не робити, то незабаром може утворитися грибок і цвіль на стінах, що негативно впливає не тільки на людський організм, але і на обробку вбиральні кімнати.
Звичайно, витяжна вентиляція гардеробної кімнати може здійснюватися природним шляхом. Але через герметичності металопластикових вікон в квартиру або будинок не надходить достатнього припливу свіжого повітря. Також в теплу пору року природна вентиляція погано справляється зі своїми функціями, а іноді і зовсім не спрацьовує. Кращим варіантом є схема з витяжними вентиляторами. Примусова вентиляція дає можливість забезпечити постійний і регульований повітрообмін в приміщенні гардеробу.


Механічна витяжна система вентиляції гардероба може бути організована або за допомогою звичайних настінних осьових вентиляторів, або за допомогою спеціальних побутових відцентрових вентиляторів , які дають можливість здійснити викид повітря навіть через довгу мережу повітропроводів при відсутності вентиляційної шахти . Особливістю даного приміщення є те, що витяжну систему вентиляції потрібно здійснювати постійно або ж з певною періодичністю. Застосування інтервального вимикача в більшості випадків дає можливість організувати повноцінне провітрювання гардеробних приміщень з мінімальним витратам повітря та електричної енергії.

Наші останні проекти

Гардеробна кімната планується в зручному та доступному місці вашого житла. Наявність вікон або їх відсутність при цьому не повинно вас бентежити. При цих двох варіантах проектування можна організувати примусову вентиляцію. У разі, якщо гардероб облаштований без вікна, то необхідно збільшити кількість отворів і щілин між стінами і організувати вентиляційний канал, по якому будуть переміщатися повітряні потоки. Ці моменти обов'язково треба враховувати, так як для ефективної роботи вентилятора важлива наявність припливного повітря. В варіанті без вікон такий підхід забезпечить перетік повітря із суміжних приміщень. Допоможе в цьому також і перетічними решітка в нижній частині дверей, яка не пропускає світло.

Схема організації вентиляції в гардеробній без вікон

Схематичне зображення організації вентиляції в гардеробній без вікон

У варіанті гардеробної кімнати з вікном можна прийняти його за основне джерело надходження свіжого повітря. Але таке твердження вірне лише в тому випадку, коли вікна виготовлені з дерева. Якщо ж вони металопластикові, то це означає майже повну герметичність. Тут все буде залежати від того чи передбачений режим провітрювання у вікнах. На той випадок, якщо немає – встановлюється припливне клапан під вікном. Він візьме на себе функцію забору свіжого повітря і забезпечить його пересування в бік вентиляційного пристрою.

Що стосується дизайну, то при виборі вентиляторів для систем вентиляції гардеробних кімнат замовники і дизайнери також мають дуже широкий вибір.

Які вентилятори рекомендується встановлювати в гардеробній кімнаті?

Типорозмір вентилятора вибирається виходячи з необхідної витрати повітря  і опору руху повітря (викид через стіну, вентшахта, або через мережу повітроводів).

Компанія Альтер Ейр для вентиляції гардеробних кімнат пропонує побутові вентилятори Elicent (Італія) , MAICO (Німеччина) , S&P (Іспанія) .

Для вентиляції гардеробних кімнат можливе застосування вентиляторів з різними опціями, які мають свої особливості:

  • З перемиканням базового навантаження . Вентилятор постійно працює з витратою повітря 40-50% від номінального значення. Включення повного навантаження здійснюється через вимикач світла або через окремий вимикач за потребою. Дане виконання повністю відповідає вимогам нормативів – ПОСТІЙНА вентиляція санвузла. (Вентилятори Elicent ELEGANCE 100 2SPEED, E STYLE 120 PRO 2VEL; MAICO ER 60 G, ER 100 G)
  • З інтервальним вимикачем . Вентилятор при ручному включенні , наприклад вимикачем світла, включається з уповільненим включення 50 с, а вимикається через 10 хвилин після включення. Автоматично включається на 10 хвилин після закінчення певного інтервалу часу. Інтервал включення може здаватися від 0 до 15 годин. ( Вентилятори MAICO ER 60 I, ER 100 I)
  • Стандартне виконання . Вентилятор включається і вимикається без затримок через вимикач світла, окремий вимикач або при відкритті / закритті дверей по сигналу від дверного контакту. Дане виконання вентилятора забезпечує тільки вентиляцію гардероба з постійною витратою повітря. (licent ELEGANCE 100, E STYLE 100 PRO, Maico ER 60, ER 100, AWB 100, ECA piano, S&P SILENT-100 CZ, SILENT-100 CZ DESIGN)

Чому варто замовляти у нас?

100% відповідність проектування

Повна гарантія відповідності роботи до документів – виконуємо всі роботи, прописані в договорі, якісно, в повному обсязі і вчасно.

Підбір обладнання по бюджету

Широкий діапазон бюджету на проектування дозволить кожному клієнту грамотно облаштувати систему вентиляції, виходячи з його фінансових можливостей.

Індивідуальна концепція

Ми не працюємо шаблонно, а розробляємо персональну концепцію під кожного клієнта і об'єкт, тому всі наші проекти унікальні.

9 років досвіду

Наш досвід у проектуванні вентиляційних систем більше 8 років, що є запорукою правильної та експертної розробки проекту та реалізації систем будь-якої складності.

Дизайнерська серія вентиляторів для гардероба

Відмінною особливістю витяжних вентиляторів на ряду з продуктивністю може служити їх зовнішній вигляд. В даному випадку немає рівних іспанським вентиляторів Soler&Palau серії Silent Design .

Стильні настінні моделі з гладкою передньою панеллю можуть бути виконані в різних відтінках: сріблястому, чорному, мармуровому, золотом та ін. Таким чином, Ви зможете підібрати оптимальний варіант витяжного вентилятора, який максимально впишеться в дизайн вашої вбиральні. Він не тільки буде якісно видаляти відпрацьований забруднене повітря, але і радувати око і доповнювати інтер'єр.

Перевагою настінних вентиляторів Soler&Palau Silent Design є їх безшумна робота: коли Ви заходите в гардеробну і включається вентилятор, ви не почуєте неприємного дзижчання і шуму, який буде заважати Вам займатися звичними справами. Замість цього вентилятор буде забирати погане повітря з кімнати і нечутно викидати його назовні.

Застосовуючи вентилятори Soler&Palau Silent Design для своєї гардеробної, ви не тільки вирішите задачу якісного повітрообміну, а й прикрасите своє приміщення стильним елементом інтер'єру.

За додатковою консультацією або з питань придбання вентиляторів для гардеробних кімнат ви можете звертатися до консультантів компанії Альтер Ейр. Вони допоможуть підібрати необхідну модель даного пристрою за найвигіднішою ціною з доставкою в будь-яке місто України.

Відгуки

Спасибо Альтер Эйр, помогли с вентиляцией гардероба. Теперь я уверена в сохранности своих вещей и здоровье своей семьи.

Спасибо, Светлана, за отзыв и оценку нашей работы.

Вот в статье указан способ с приточным клапаном. Но этот вариант не из дешевых. Есть ли еще какие-то менее затратные варианты?

Добрый день, Сергей Леонидович. Можно просверлить отверстие в стене под окном, а чтобы исключить проникновение различных насекомых, установить защитную решетку. Но для рассмотрения конкретного случая, лучше всего связаться с нашими специалистами, которые смогут подобрать оптимальный вариант для Вас.

Подскажите, в гардеробную комнату можно поставить радиаторы отопления?

Здравствуйте, Людмила. Радиаторы отопления не рекомендуем устанавливать в таком помещении. Если существует необходимость утепления комнаты, то предпочтительнее будет система отопления "Теплый пол", при которой можно самостоятельно регулировать температуру.