- Головна
- Вентиляція
- 💨 Децентралізована система вентиляції
Сучасна система примусової вентиляції повітря у будинку чи квартирі давно перестала бути розкішшю. Погано провітрювані приміщення, в яких накопичується у великій кількості CO2, негативно впливають на самопочуття людини.
Відповідно до будівельних норм, централізована або децентралізована система вентиляції обов'язково має бути присутня в будь-якій будівлі. Але якщо раніше передбачалися виключно стандартні витяжки, куди разом із CO2 виходили волога і тепло, то в сучасних будинках краще віддати перевагу більш просунутим рішенням.
Системи примусової вентиляції поділяються на дві великі групи: централізовані та децентралізовані. Щоб розуміти суть децентралізованої системи, слід зазначити, що будь-яка житлова площа ділиться на зони. "Брудні" зони – це приміщення, в яких виробляється найбільша кількість вологи, запахів та інших продуктів життєдіяльності. До таких зон відносяться вбиральні, кухні, санвузли тощо. При будь-якому типі вентиляції тут здійснюється забір повітря.
"Чисті" зони – це житлові приміщення, де людина проводить більшу частину часу. Сюди можна віднести вітальні, спальні, дитячі кімнати. У “чисті” зони повітря має надходити.
Децентралізована система передбачає, що повітря подається і забирається локально для кожної зони, де встановлений спеціальний прилад. Це може бути як припливна вентиляція разом з витяжною (у “чистій” та “брудній” зонах відповідно), так і припливно-витяжна вентиляція з рекуперацією.
Якщо в будинку передбачено три спальні, у кожній із них потрібно забезпечити власну систему вентиляції, яка працюватиме незалежно від інших. Встановлений агрегат зазвичай врізається у зовнішню стіну, забирає повітря з вулиці та передає його до кімнати.
Децентралізована вентиляція має головну перевагу: її вдасться встановити, навіть якщо ремонт у квартирі або будинку вже зроблено, включаючи фінальне оздоблення.
Однак фахівці Альтер Ейр рекомендують віддати перевагу централізованій вентиляції, якщо є така можливість. Все тому, що недоліків децентралізованої системи значно більше, ніж переваг:
Менш якісний розподіл повітря. Децентралізована система не покриває всю площу приміщення так само якісно, як централізована система.
Дискомфорт від шуму. Побутові рекуператори шумять через те, що двигун системи знаходиться безпосередньо в кімнаті, вмонтований у стіну. Централізована вентиляція не докучатиме звуками, оскільки передбачає прихований монтаж блоків у шафах або технічних приміщеннях.
Неекономне споживання енергії. Децентралізована система не є енергоефективним рішенням на відміну від централізованої.
Витяжна система, яка є обов'язковим доповненням до припливної, видаляє тепле, вологе повітря на вулицю, замість того, щоб ефективно його використовувати.
Канали подачі та забору повітря в припливно-витяжній системі знаходяться близько один до одного, тому концентрація чистого повітря зосереджується біля обладнання, не покриваючи приміщення.
Зверніть увагу, що децентралізовану вентиляцію можна назвати бюджетним та ефективним рішенням лише для невеликих квартир.
Якісна припливна вентиляція реалізується за допомогою спеціальних пристроїв – бризерів. Вони забирають повітря з вулиці, нагрівають його за допомогою ТЕНів та подають у “чисту” зону квартири чи будинку. У них, зазвичай, встановлюються фільтри, які додатково очищають потік від непотрібних домішок. Найкращі бризери надають бренди Ballu, Airnanny, Tion.
Витяжна система вентиляції – обов'язкове для встановлення обладнання за наявності децентралізованої припливної системи. Але часто витяжні пристрої застосовуються і за наявності припливно-витяжної системи вентиляції без розведення повітропроводів – у якості доповнення.
Такі пристрої монтуються у “брудних” зонах – кухнях, санвузлах, вбиральні. Витяжні вентилятори бувають двох типів: відцентрові (Meltem, Maico (серія ER), Vortice, Helios) та осьові (Olimpia Splendid, Soler&Palau, Electrolux, Вентс).
Відцентрові вентилятори більш ефективні, краще забирають повітря та вологу із “брудних” зон. Найкращим варіантом, перевіреним часом, є вентилятори компанії Meltem, провідного виробника вентиляційних систем з Німеччини.
Системи вентиляції з рекуперацією тепла дозволяють використовувати тепло відпрацьованого повітря для підтримки оптимальної температури повітря в приміщенні. Для цього використовуються побутові рекуператори повітря. Відпрацьоване повітря не викидається на вулицю, а передає тепло свіжому потоку, що надходить у чисті зони. Це допомагає заощадити на опаленні приміщення.
Рекуператори бувають пластинчастими та ельтанпійними. Останні, крім тепла, забирають ще й вологу з відпрацьованого потоку, щоб забезпечити пасивне зволоження.
Окремою категорією слід визначити децентралізовані системи вентиляції з розведенням повітропроводів від бренду Meltem. Це найефективніша децентралізована система зараз.
Ми можемо допомогти вибрати правильне обладнання для децентралізованої вентиляції та розробити проєкт. Отримайте професійну консультацію.
Варіант має два великі недоліки: нерівномірний розподіл повітря в кімнаті і порівняно невисоку ефективність.
Децентралізовані системи погані тим, що канали подачі та забору повітря в такому обладнанні дуже близько один до одного. У зв'язку з цим очищене повітря в приміщенні концентрується біля пристрою, а в більш віддалених частинах формуються “сліпі” зони, куди повітря так і не потрапляє.
Припливні системи встановлюються у “чистих” зонах і доповнюються витяжними системами у “брудних”. Таким чином формується потік повітря, який, переміщаючись, охоплює більший простір. Але нагріте та зволожене повітря, через відсутність рекуператора, буде викидатися на вулицю, роблячи систему не енергоефективною.
Ексклюзивна пропозиція від компанії Meltem вважається одним із найефективніших рішень децентралізованої вентиляції. Все завдяки повітропроводам, які можна встановлювати згідно з плануванням приміщень. Розведенням повітропроводів забезпечується правильний повітрообмін, що повністю охоплює зони.
Побутове обладнання Meltеm подає 100 кубів повітря на годину, тоді як на одну людину оптимальною вважається подача 25 кубів. 100 кубів можуть подаватися в одне приміщення, як у стандартній децентралізованій системі. Але це не завжди виправдано економічно, тим більше, що можливості техніки Meltem значно ширші.
100 кубів повітря, що поставляються, можна подавати в дві "чисті" зони, просто розвівши повітропроводи. Таким чином, 50 кубів йдуть у одне приміщення, 50 – в інше. Цього достатньо для комфортного одночасного перебування двох людей у кожній із зон.
Унікальний проєкт можна створити для кожної квартири, залежно від ваших потреб. Однак слід враховувати, що децентралізована система вентиляції підходить лише для невеликих квартир та будинків. Якщо є можливість, віддайте перевагу централізованій системі.
При проєктуванні враховується безліч нюансів, починаючи від кількості людей, що проживають, закінчуючи плануванням кімнат. Розглянемо варіанти проєктів, розроблені фахівцями Альтер Ейр для однокімнатної та трикімнатної квартир.
Варіант №1
Для однокімнатної квартири площею 53 кв. м було прийнято рішення встановити припливно-витяжну систему із розведенням повітропроводів. Для цього знадобилося обладнання Meltem M-WRG-II E з лінійними дифузорами Disair SHD.L-20-1W-600 та відцентровий вентилятор V-II 100.
Повітря подається до спальні, а забір відбувається у “брудній” зоні – на кухні. Установка Meltem M-WRG-II E подає та забирає 100 кубів повітря через повітропроводи Flexivent ∅75 мм. Коли мешканці перебувають у “чистій” зоні, їм вистачає такої кількості для якісного мікроклімату, вуглекислий газ разом із потоком повітря прямує на кухню, де усувається. Коли мешканці знаходяться на кухні, потік повітря в спальні не забруднюється, а переміщається на кухню, де використовується та утилізується.
Вентилятор V-II 100 як допоміжна система встановлений у санвузлі.
Варіант №2
У трикімнатній квартирі площею 140 кв. м, знадобилися 2 установки Meltem для ефективної вентиляції з рекуперацією.
Одна система з 5 рівнями вентиляції була встановлена на опалювальному балконі, що примикає до вітальні. Це пристрій M-WRG-II E-F, покращена версія з ентальпійною системою, що дозволяє здійснювати пасивне зволоження. Установка Meltem подає та забирає повітря на кухні-вітальні. Окреме обладнання для цієї зони знадобилося через велику площу кімнати, а також тому, що тут збирається вся родина, і необхідні великі маси чистого повітря.
Другу вентиляцію Meltem M-WRG-II E-F (з датчиком вологості та ентальпійною системою) встановили на іншому опалювальному балконі. Труби, що подають повітря, розподілені на дві кімнати: 50 кубів подається в майстер-спальню, а інші 50 кубів - в дитячу. Забір обох потоків відбувається в санвузлі.
Децентралізовану вентиляцію в промислові та напівпромислові приміщення встановлювати не рекомендується через низьку ефективність такого рішення. Але якщо альтернатив децентралізованій системі немає, слід дотримуватися всіх правил вибору та монтажу, існуючих для побутової вентиляції. У промислових приміщеннях значно збільшуються обсяги повітря, які потрібно обробляти. Компанія Альтер Ейр на сьогоднішній день пропонує обладнання лише для побутового використання.
Якщо вам сподобалися варіанти проєктів Альтер Ейр, ознайомтеся з підібраним обладнанням детальніше.
Замовте свій проєкт децентралізованої вентиляції у фахівців Альтер Ейр. Індивідуальна проєктна документація, монтаж "під ключ", сервісне обслуговування.
Ознайомтеся з цінами на обладнання децентралізованої вентиляції, а також із вартістю послуг фахівців Альтер Ейр з проєктування та монтажу.
Вентилятори |
Пристрої для витяжної системи вентиляції |
від 895 грн |
|
Бризери |
Пристрої для припливної системи вентиляції |
від 14 159 грн |
|
Рекуператори |
Пристрої для вентиляції з рекуперацією тепла |
від 5 500 грн |
Проєктування |
Проєктна документація та креслення |
3 700 грн |
|
Обладнання |
Meltem M-WRG-II E та Вентилятор V-II 100 |
91 000 грн |
|
Монтаж |
Встановлення та підключення пристроїв |
30 000 грн |
Проєктування |
Проєктування систем з розведенням повітропроводів Ціна за 2 установки |
5 000 грн |
|
Обладнання |
M-WRG-II E-F з ентальпійним теплообмінником |
150 000 грн |
|
Монтаж |
Розведення повітропроводів та підключення систем |
60 000 грн |
Децентралізовану систему вентиляції варто використати тоді, коли фінальний ремонт приміщення вже проведено. В іншому випадку завжди краще зробити вибір у бік централізованої системи, адже вона потужніша, продуктивніша та енергоефективніша.
Другий варіант використання децентралізованої системи – за великого бажання заощадити бюджет. У такому випадку краще віддати перевагу припливно-витяжним децентралізованим системам вентиляції з розведенням повітропроводів. Однак таке рішення підійде лише для невеликих приміщень – до 70 кв. м.
Припливні системи. Підійдуть бризери від брендів Ballu, Airnanny, Tion. Також знадобляться витяжні вентилятори. Краще віддавати перевагу відцентровим пристроям бренду Meltem, а також Maico (серія ER), Vortice, Helios. Бюджетнішим варіантом виявляться осьові вентилятори від Olimpia Splendid, Soler&Palau, Electrolux, Вентс.
Припливно-витяжні децентралізовані системи вентиляції з розведенням повітропроводів. Знадобляться ексклюзивні пристрої від бренду Meltem (першого та другого покоління).
Припливно-витяжні системи з рекуперацією без розведення повітропроводів. Тут також можна віддати перевагу системам компанії Meltem, які можуть працювати просто як ефективні децентралізовані системи вентиляції з рекуперацією тепла. Крім них хорошу роботу демонструє витяжна техніка Olimpia Splendid, Aerauliqa, Prana , Blauberg, Maico PP, Soler&Palau Respiro.
Потужність такого обладнання, як децентралізована вентиляція, розраховується за одним із двох показників:
За кратністю. Залежить від того, скільки разів відбудеться повний повітрообмін у приміщенні за годину. Показник має бути не менше 0.6.
За кількістю людей. Оптимальна подача на одну особу – 25 кубів, мінімальна – 15 кубів. Для підвищеного комфорту проживання необхідно досягти показника 36 кубів.
Фахівці Альтер Ейр надають послуги проєктування, монтажу та сервісу децентралізованої вентиляції.
Надсилайте ваші запитання через цю форму, ми обов'язково на них відповімо
Сергей МазурИнженер-проектировщик
Оставьте свои данные, и наши менеджеры свяжутся с Вами в течение 10 минут
Надішліть інформацію за своїм об'єктом і фахівці Альтер Ейр підберуть оптимальне інженерне рішення. Ми обов'язково зв'яжемося з Вами найближчим часом і проговоримо всі нюанси, щоб точно зрозуміти Ваші потреби та уподобання. Рекомендуємо відразу прикріпити план Вашого приміщення - це спростить і прискорить процес комунікації, адже інженер зможе провести консультацію не наосліп, а відразу за візуальним сприйняттям Вашого будинку або квартири.
Сергій МазурІнженер-проєктувальник