Клімат контроль для будинку та квартири

Клімат контроль для будинку та квартири
Комфортний мікроклімат 24/7
Автоматизація контролю параметрів клімату
Дистанційне керування обладнанням
Економія електроенергії

Давайте подумаємо, скільки часу ми знаходимося у наших квартирах? Робота в офісі, час у дорозі, справи поза домом – це повсякденна реальність для багатьох людей. А коли ми повертаємось додому, то більшу частину часу просто спимо.

Саме такий спосіб життя визначає справжні потреби у мікрокліматі житла. Необов'язково постійно підтримувати комфортні параметри, навантажуючи інженерні системи. Поговоримо про клімат-системи для дому, які допомагають нам у цьому.

Облаштування систем клімат-контролю будинку

Клімат-контроль для дому дозволяє задавати параметри для мікроконтролю:

 • температури повітря,

 • вологості повітря,

 • вмісту в ньому CO2,

 • а також температуру гарячої води у крані.

Наприклад, вам комфортно при температурі +22℃, відносній вологості 55%, та рівні CO2 600 ppm. Незалежно від того, чи буде на вулиці спека +34℃, сира осінь з +5℃ чи морозний сонячний день -15℃ — у вашому будинку всі параметри залишатимуться стабільними завдяки клімат-контролю.

У технічному плані для такої роботи потрібна автоматика та мікропроцесори. Розглянемо це докладніше.

Облаштування систем клімат-контролю будинку
Опалення і ГВП

1. Опалення і ГВП

У будинку завжди є прилад, який відповідає за систему опалення — це може бути газовий котел, електрокотел або тепловий насос. Будь-який такий пристрій повинен мати датчик, який вимірює температуру на вулиці. 

Котли або насоси, оснащені погодозалежною модуляцією, розуміють, яка потужність роботи необхідна за певної температури ззовні. 

Гребінки з мікропроцесорами та термостатами чітко контролюють температуру в приміщенні, регулюючи подачу гарячої води на теплі підлоги, конвектори, радіатори або фанкойли. Гаряче водопостачання підтримується термостатами в буферній ємності — баці ГВП.

Розглянемо це на прикладі конденсаційного газового котла. Чому саме такого котла? Завдяки конструкції пальника та теплообмінника в даному різновиді котлів суттєво збільшено можливість модуляції температур.

У турбованого чи димохідного котлів глибина модуляції становить 1:2 чи 1:3. При потужності 24 кВт котел може працювати не менше ніж на 7,5-8 кВт.

У конденсаційних котлах у пальнику можна зменшити полум'я до мінімуму, і модуляція такого котла набагато ширша — 1:10 і навіть 1:17. Котел потужністю 24 кВт може працювати на 2,5 кВт.

Що це означає для кліматичного контролю? У теплі зимові дні (тобто більшість днів зими) у будинку чи квартирі не потрібна робота котла на високій потужності. Конденсаційний котел підлаштовується до таких потреб без постійних включень та вимкнень (без тактування автоматики опалювального апарату), тобто, без зносу елементів системи. Крім того, немає перевитрати газу — витрачається стільки, скільки потрібно для підтримки комфортної температури.

А ще всі конденсаційні котли мають автоматику з клімат-контролем — обладнання працює за датчиком температури або кімнатним термостатом і програматором. У димохідних та турбованих автоматика передбачена лише у преміальних серіях.

Додамо до цього те, що такі котли розраховані на низькотемпературні системи опалення, теплі підлоги, що робить їх ідеальним варіантом для подальшого переходу на теплові насоси.

Рекомендоване обладнання
Конденсаційний газовий котел Viessmann Vitodens 100-W
Конденсаційний газовий котел Viessmann Vitodens 100-W

Конденсаційний газовий котел Lynx Condens 30 MKO
Конденсаційний газовий котел Lynx Condens 30 MKO

Конденсаційний газовий котел Protherm Puma Condens 24/28 MKV-AS/1
Конденсаційний газовий котел Protherm Puma Condens 24/28 MKV-AS/1

Конденсаційний газовий котел Vaillant Ecotec Plus VU 486/5-5 (H-INT-IV)
Конденсаційний газовий котел Vaillant Ecotec Plus VU 486/5-5 (H-INT-IV)

Конденсаційний газовий котел Protherm Ведмідь Конденс
Конденсаційний газовий котел Protherm Ведмідь Конденс

Конденсаційний газовий котел Vaillant eco TEC pro VUW IN
Конденсаційний газовий котел Vaillant eco TEC pro VUW IN

Теплові насоси — наприклад, «повітря-вода» — мають високий COP 1:3,5 (кіловатт електричної енергії до 3,5 кіловат теплової). Насос «повітря-вода» найбільш ефективний у поєднанні з теплими підлогами та фанкойлами при температурі теплоносія 45°C. Як і в котлів, у теплових насосів обов'язковою опцією є погодна модуляція. Завдяки автоматиці та датчикам тепловий насос визначає зовнішню температуру і подає кількість тепла, необхідну для запрограмованої температури всередині.

Система клімат-контролю дозволяє налаштовувати роботу обладнання відповідно до ваших потреб. Ви зможете прокидатися в теплій квартирі, в робочий час, коли ви в офісі, тепло економитиметься, а до вашого повернення обладнання догріє приміщення до комфортної температури.

Теплові насоси
Вентиляційна система

2. Вентиляційна система

Окрему увагу у питанні керування кліматом у квартирі приділимо вентиляції.

Зрозуміло, вона має бути автоматичною — забезпечувати примусову подачу та витяжку повітря. 

Але важливо відзначити, що єдина система вентиляції, яка дозволяє позонно регулювати подачу повітря, — система припливно-витяжної вентиляції з рекуперацією чеського бренду Jablotron. 

Така система оснащена датчиками CO2, що визначають рівень вуглекислого газу в кімнаті (тобто вони «відстежують» присутність людини), та VAV-клапанами, які дозовано подають необхідну кількість повітря.

Як це реалізовано?

 1. Датчики з клапанами з'єднуються на гнучких повітропроводах. Клапан змінної витрати повітря подає потік туди, де є людина. Якщо прирост вуглекислого газу відсутній — клапан закриється.

 2. Система завжди працює на мінімальних оборотах, заощаджуючи електроенергію.

 3. Якщо в кімнаті зафіксовано різкий приріст CO2 (наприклад, коли зайшло багато людей) система працює посилено. Зазвичай, побутові установки Jablotron подають до 450 кубів, а це половина закладеної потужності.

 4. У ванних кімнатах і гардеробах (так званих «брудних» зонах) за вимикачем встановлений чіп boost button. Він сигналізує, що у приміщенні є людина, повітрообмін потрібно зробити активніше. Після вимкнення світла система працює за таймером і знову переходить на стандартний режим.

 5. Ще одне унікальне рішення компанії Jablotron та Faber розробили для кухні. Вони створили витяжки, які можуть інтегруватись у систему вентиляції. Якщо стороння витяжка викидає повітря у вентканал, то в пристрій Faber впроваджений boost button чіп, і він підключається безпосередньо до вентиляції через повітропроводи діаметром 90 мм. Коли працює плита, система функціонує на повних обертах, і гаряче повітря не просто витягується і викидається — його тепло передається на рекуператор.

 6. Ще одна перевага цієї системи — тип рекуперації. У ній може бути встановлений ентальпійний рекуператор, який завдяки унікальній конструкції повертає не тільки тепло повітря, що викидається, але і його вологу. Таким чином система здійснює пасивне зволоження. 

Вентиляція Jablotron на цей час – найенергоефективніше рішення для контролю CO2 та підтримки прийнятних параметрів повітря.

Рекомендоване обладнання
Припливно-витяжна установка з рекуперацією Jablotron Futura M
Припливно-витяжна установка з рекуперацією Jablotron Futura M

Припливно-витяжна установка з рекуперацією тепла Jablotron Futura L
Припливно-витяжна установка з рекуперацією тепла Jablotron Futura L

Контролер з датчиком CO2 Jablotron Alfa
Контролер з датчиком CO2 Jablotron Alfa

Програматор Jablotron Boost Button
Програматор Jablotron Boost Button

VAV-клапан змінної подачі повітря JABLOTRON VARIOBREEZE
VAV-клапан змінної подачі повітря JABLOTRON VARIOBREEZE

Модуль охолодження/нагріву Jablotron CoolBreeze
Модуль охолодження/нагріву Jablotron CoolBreeze

3. Система “Розумний дім”.

Крім котла чи насоса з погодозалежністю, клімат-контроль може бути реалізований в рамках системи «розумний дім». 

У «розумному домі» всі елементи регулювання від виробника котлів, насосів та теплових приладів є на панелі керування. Приховані датчики вимірюють параметри та передають інформацію на панель. Зазначимо також, що ці параметри регулюються позонно.

Таким чином, ви завжди бачите, яка температура, вологість та вміст CO2 у кожній кімнаті, і якщо є бажання, можете скоригувати показники.

Який варіант клімат-контролю вибрати — «рідні» термостати котла чи насоса, а може, єдину систему «розумного дому»? Вирішувати вам.

Принцип роботи клімат-системи

Система клімат-контролю працює в автоматичному режимі – це її визначальна характеристика та головна перевага, що забезпечує високий комфорт. Зміни температури ззовні не відчуваються у приміщенні – кімнатна температура завжди стабільна. Завдяки системі клімат-контролю котел або тепловий насос сам генерує необхідну кількість енергії – немає потреби регулювати потужність вручну. На такому самому «автоматі» працює вентиляція, що забезпечує надходження свіжого повітря для підтримки прийнятного вмісту вуглекислого газу в приміщенні.

Принцип роботи клімат-системи
Можливості систем клімат контролю

Можливості систем клімат контролю

Говорячи про клімат-системи для квартири, будинку або іншого приміщення, ми маємо на увазі можливість регулювати, залежно від потреб:

 • температуру повітря — наприклад, +22℃ (через опалення та охолодження, тепловий насос, котел або кондиціонер);

 • рівень вуглекислого газу — до 600 ppm (через вентиляцію);

 • вологість – 55%;

 • підготовку води (через систему ГВП);

 • часові налаштування — регулювання вищезазначених параметрів у різний час доби;

 • позонні налаштування — регуляція температури в різних приміщеннях (CO2 і вологість — як правило, однакова для будинку).

На ці параметри впливає зовнішнє середовище, яке чинить термічний опір на конструктив будівлі.

Замовте систему клімат-контролю

Залишіть заявку, фахівці компанії зв'яжуться з Вами для надання консультації

Замовте систему клімат-контролю

Плюси та мінуси таких систем

Переваги

​Клімат-контроль для будинку чи квартири – які у нього є переваги та недоліки?

Які основні «плюси» можна виділити у системі клімат-контролю?

 1. Високий рівень комфорту. Немає потреби регулювати щось вручну — система робить це сама, більш точно, аналізуючи інформацію та передбачаючи можливі сценарії.

 2. Клімат-контроль допомагає мінімізувати витрати ресурсів, оскільки інженерні системи не працюють на повну потужність постійно.

Це рішення, яке відповідає своєму часу — як у питанні потреб людей, так і щодо навколишнього середовища.

Недоліки

Єдиним відносним мінусом систем клімат-контролю можна вважати високу вартість. Але зрештою для клімат-контролю у квартирі ціна буде поступово виправдовуватися через скорочення витрат, і завдяки принципово новому рівню комфорту.

Як вибрати клімат-системи для дому

Ми не рекомендуємо намагатися самостійно реалізувати такі комплексні та складні рішення.

Фахівці «Альтер Ейр» пропонують діяти за таким алгоритмом:

 • Ви розповідаєте інженерам про те, які зони комфорту вам важливі. Ми оцінюємо проєкт та рішення, які вже застосовані, або заплановано для застосування.

 • Далі фахівці думають, як ув'язати ці запити — на штатній автоматиці або на «розумному» домі, і пропонують різні рішення, залежно від вашого бюджету.

Зазвичай вибір клімат-контролю — це частина великої роботи з підбору та встановлення різних інженерних систем, і найкраще займатися всім у комплексі.

Як вибрати клімат-системи для дому
Як правильно встановити обладнання

Як правильно встановити обладнання

Специфічних особливостей встановлення цього обладнання немає. 

Відзначимо тільки, що важливо спершу правильно спроєктувати, провести всі необхідні розрахунки та купити систему клімат контролю для дому — саме з тими рішеннями, які вам потрібні.

Монтаж клімату контролю від Alter Air

Безпосередньо монтаж здійснюється після виконання проєктно-монтажних робіт. Налагодження проводяться на об'єкті згідно з домовленостями та купленого матеріалу під ваш об'єкт.

Фахівці «Альтер Ейр» мають величезний досвід, який дозволяє передбачити та попередити всі позаштатні ситуації, і врахувати всі нюанси.

Монтаж клімату контролю від Alter Air

Наші проєкти

Системи вентиляції та кондиціювання в квартирі, ЖК "Русанівська гавань"

 • Дитяча
 • Кухня-вітальня
 • Лоджія
 • Кабінет
НАСТІННИЙ КОНДИЦІОНЕР DAIKIN FTXM25N

DAIKIN FTXM25N – сучасний високоефективний кондиціонер настінного типу монтажу, в якому використовується інверторна технологія.

Канальний кондиціонер Daikin FBA50

Канальний кондиціонер Daikin FBA50 забезпечує нагрівання, охолодження, вентиляцію та контроль вологості повітря.

ПВУ із рекуперацією тепла JABLOTRON FUTURA L

Високоефективна припливно-витяжна установка для здійснення загальнообмінної вентиляції у будинках та квартирах. Повторно використовує тепло, яке є у приміщенні. Має "рідну" VAV-систему (змінної подачі повітря).

VAV-клапан змінної подачі повітря

VAV-клапан – пристрій для змінної подачі повітря, який встановлюється на кожен повітропровід і регулює обсяг повітря, що подається.

Системи вентиляції та кондиціювання в квартирі, ЖК "Русанівська гавань"

Комплекс інженерних систем в триповерховому будинку (380 м²), КГ Riviera Villas

 • Спальня
 • Технічне приміщення
 • Дитяча
 • Котельня
Канальний кондиціонер Daikin FBA 60

Кондиціонери Daikin FBA 60 – потужні спліт-системи канального типу, призначені для прихованого монтажу практично будь-якого приміщення.

Внутрішньопідлоговий конвектор Kampmann

Конвектор Kampmann використовується для обігріву приміщення, призначений для прихованої установки у зоні підлоги.

ПВУ з рекуперацією тепла JABLOTRON FUTURA L

Високоефективна припливно-витяжна установка для здійснення загальнообмінної вентиляції в будинках і квартирах. Повторно використовує тепло і вологу, які присутні в приміщенні. Має "рідну" VAV-систему (змінної подачі повітря).

Радіатори Kermi therm

Радіатори Kermi therm відрізняються елегантним дизайнерським виконанням, максимальною тепловіддачею та коротким періодом нагріву.

Газовий конденсаційний котел від німецького бренду Viessmann.

Котел призначений для ефективного опалення житлових приміщень та для підігріву води.

Тепловий насос Viessmann Vitocal 200-S

Високоефективний тепловий насос нового покоління, який може використовуватися для опалення, охолодження повітря, а також нагрівання води.

Комплекс інженерних систем в триповерховому будинку (380 м²), КГ Riviera Villas

Комплекс інженерних систем в квартирі царської будови, вул. Липська, м. Київ

 • Вітальня
 • Ванна кімната
 • Міні-котельня - 1
 • Міні-котельня - 2
Двощілинний лінійний дифузор TROX

Канальний кондиціонер Daikin FDXM 35F

Бойлер непрямого нагріву Drazice ОКСЕ

Електричний котел Vaillant Eloblock

Розширювальний бак Zilmet

Рефайнер Ecowater - система пом'якшення і фільтрації води

Комплекс інженерних систем в квартирі царської будови, вул. Липська, м. Київ

Система вентиляції, кондиціювання та опалення у квартирі, ЖК "Новопечерські Липки"

 • Кухня
 • Обідня зона
 • Гардероб
 • Вітальня
Припливно-витяжна загальнообмінна система вентиляції Maico WS 320 КВ

Припливно-витяжна установка Maico WS 320 КВ з рекуперацією тепла, призначена для забезпечення правильного повітрообміну у житловому або комерційному приміщенні. У цьому пристрої індекс KB вказує на наявність вбудованого калорифера та байпаса.

Кухонний змішувач MOONY

Змішувач для мийки, одноважільний, з поворотним виливом діаметром 28 мм, з подвійним потоком для чистої води. Ввімкнення та вимкнення води проводиться за допомогою одного хромованого важеля. Витончений дизайн та міцні матеріали, забезпечать надійність роботи змішувача на багато років.

Привід для повітряних заслінок Belimo

Призначений для управління повітряними заслінками. Може використовуватись в системах як вентиляції, так і кондиціонування. Привід виконує захисну функцію від обмерзання або задимлення.

Шумоглушники Salda

Шумоглушники Salda використовуються для зниження звукового тиску у вентиляційних каналах круглого перетину. Забезпечують тиху роботу вентустановки, монтуються на кожному з входів повітря у вентустановки. В даному випадку передбачено 4 шумоглушника.

Внутрішньопідлоговий конвектор Kampmann Katherm QK

Тепловий конвектор Kampmann Katherm QK – якісна техніка, для обігріву приміщень. Має функцію примусової конвекції (вбудований вентилятор), що об'єднав в собі ЄС-технології вентиляторів разом з плавним регулюванням його обертів (система управління KaControl). Таке рішення дозволяє підвищити енергоефективність до максимального рівня. Крім того, це гарантує більш тиху роботу без дискомфорту для мешканців.

Лінійні дифузори прихованого монтажу TROX

Щілинні дифузори Trox застосовуються у приміщеннях побутового та адміністративного типу, а монтуються в підвісних стелях. У конструкцію входять направляючі лопатки (за замовчуванням - чорного кольору, на замовлення колір може бути змінений), статична камера з патрубком. Дані пристрої застосовуються у системах припливної та витяжної вентиляції. Їх перевагою є можливість точного напрямку повітряного потоку. Корпус щілинних дифузорів Trox виготовлений з високоякісного алюмінію.

Канальний кондиціонер Daikin FDXM25

Daikin FDXM25 – внутрішній блок канального типу, призначений для приміщень площею до 25 м2. Блок був розміщений в застельовому просторі, роблячи кімнату візуально вільнішою без зайвих деталей та техніки. Може працювати на охолодження, обігрів або осушення повітря.

Дизайнерський радіатор Jaga Strada

Радіатори Jaga Strada відрізняються високими тепловими показниками та стильним дизайнерськими виконанням: теплообмінник сприяє максимальному виробленню тепла при мінімальних витратах електроенергію, а панелі, у поєднанні зі стильними решітками, додають приладу витонченості. Можуть комбінуватись з конденсаційними котлами, швидко реагують на зміну температури у приміщенні.

Лінійні дифузори прихованого монтажу TROX

Щілинні дифузори Trox застосовуються у приміщеннях побутового та адміністративного типу, а монтуються в підвісних стелях. У конструкцію входять направляючі лопатки (за замовчуванням - чорного кольору, на замовлення колір може бути змінений), статична камера з патрубком. Дані пристрої застосовуються у системах припливної та витяжної вентиляції. Їх перевагою є можливість точного напрямку повітряного потоку. Корпус щілинних дифузорів Trox виготовлений з високоякісного алюмінію.

Система вентиляції, кондиціювання та опалення у квартирі, ЖК "Новопечерські Липки"

Реалізований комплекс інженерних систем: кондиціювання, вентиляція та опалення. Двоповерховий будинок у с. Ходосівка

 • Кімната
 • Котельня
 • Технічне приміщення
Настінний кондиціонер Daikin

Настінний кондиціонер японського бренду Daikin характеризується високою продуктивністю, чудовою якістю та сучасним дизайном.

Лінійний щілинний дифузор Disair

Пристрій прихованого монтажу, використовується для розподілу чистого повітря, що подається

Електричний котел Vaillant eloBLOCK

Електричний котел серії EloBLOCK від німецького виробника Vaillant чудово підійде для будинків без газу. Пристрій характеризується високим ККД, є ефективним та зручним у використанні.

VAV-клапан

Пристрій від виробника Jablotron встановлюється на повітропровід і регулює обсяг повітря, що подається до приміщення

Реалізований комплекс інженерних систем: кондиціювання, вентиляція та опалення. Двоповерховий будинок у с. Ходосівка

Jablotron Living Technology - нове слово в вентиляції будинку і квартири | Alter Air
Jablotron Living Technology - нове слово в вентиляції будинку і квартири | Alter Air
Вентиляція в приватному будинку: способи та правила організаціїї
Вентиляція в приватному будинку: способи та правила організаціїї
Розумний будинок - огляд систем автоматизації на об'єкті, ЖК Tetris Hall
Розумний будинок - огляд систем автоматизації на об'єкті, ЖК Tetris Hall
Канальне кондиціювання, опалення та вентиляція в котеджі 260 м², КМ Goodlife Park, Вишгород
Канальне кондиціювання, опалення та вентиляція в котеджі 260 м², КМ Goodlife Park, Вишгород
Реконструкція газової котельні з переходом на тепловий насос | Огляд котельні у приватному будинку
Реконструкція газової котельні з переходом на тепловий насос | Огляд котельні у приватному будинку
Парозволоження, вентиляція та кондиціювання в квартирі - огляд об'єкту в ЖК Новопечерські липки
Парозволоження, вентиляція та кондиціювання в квартирі - огляд об'єкту в ЖК Новопечерські липки

Поширені питання

Як зробити клімат-контроль для будинку чи квартири своїми руками?

Ви можете самостійно регулювати всі параметри вручну. Оскільки такий варіант мало кого влаштовує, іноді люди наважуються на необдумані покупки обладнання без попередньої консультації з фахівцями. Часто ці ініціативи закінчуються втратою грошей та часу. Ми не рекомендуємо діяти так, особливо коли йдеться про складні та дорогі системи клімат-контролю.

Чи потрібний клімат контроль для квартири?

Кліматичний контроль необхідний будь-якого житла. Оскільки більшість людей лише короткочасно перебувають у своїх будинках та квартирах – приходять переночувати – нам потрібні різні температурні режими. Це дозволить мінімізувати витрати енергії та забезпечити середовище з повноцінним комфортом.

Клімат-контроль та розумний будинок — у чому різниця?

Система клімат-контролю може бути штатним елементом кліматичного обладнання – теплового насоса, котла.

«Розумний» будинок передбачає інтеграцію «заліза» на різні рівні. Ви можете керувати опаленням, охолодженням, вентиляцією, але також і освітленням, шторами, музикою, серверами, поливом саду, отримувати сигнали про протікання води або інші непередбачені ситуації. Це комплексна система, яка є «мозком» вашого житла.

Залишились питання? Потрібна консультація інженерів? Бажаєте купити та встановити клімат-контроль для дому? Телефонуйте за номером: ​0 800 33 08 28

Замовте монтаж кліматичної системи

Залишіть заявку та фахівці компанії зв'яжуться з Вами протягом дня

Замовте монтаж кліматичної системи
Відгуки і питання
Відгуки відсутні