Мікроклімат приміщень –
в будинку і квартирі

Якісний повітрообмін в приміщенні
Комфортна температура взимку
Охолодження повітря в літній час
Оптимальний рівень вологості протягом року

Мікроклімат приміщення характеристики навколишнього середовища, в якому знаходиться людина – будинку або квартири, в розрізі таких показників як холод, тепло, кількість свіжого повітря і вологи. З огляду на розвиток сучасних кліматичних технологій, ми можемо організувати практично ідеальний мікроклімат приміщень. Це досягається за допомогою наступних систем:

 • Вентиляція – повітрообмін в приміщенні; 
 • Опалення – обігрів повітря; 
 • Кондиціонування – охолодження; 
 • Зволоження – насичення повітря вологою.​
Важливо! При проєктуванні і реалізації будь-якої з цих систем повинні враховуватися норми ДБН В.2.5-67 діє до: 2013.

Який з показників мікроклімату приміщення приорітетніший за інших? В Україні спекотна погода триває не довго, тобто частково ми можемо прожити без охолодження повітря. Без опалення перебувати в холодному приміщенні вже складніше, а ось без достатньої кількості свіжого повітря буде відчуватися втома, зниження працездатності і погіршення здоров'я.

Вентиляція

Мікроклімат в квартирі та будинку включає в себе 4 основні складові, і вентиляція – головна з них. Ми розглянемо організацію цієї системи найбільш докладно.


Розрахунок системи вентиляції: варіанти
Розрахунок системи вентиляції: варіанти

Як розраховується обсяг необхідного повітря і організовується система вентиляції в будинку і квартирі.

Принцип зонування будинку і квартири
Принцип зонування будинку і квартири

Правильний повітрообмін в будинку або квартирі досягається за допомогою зонування простору. Як воно здійснюється – розповідаємо нижче.

Природна і примусова вентиляція
Природна і примусова вентиляція

Вентиляція може бути природною і примусовою. Який варіант найбільш ефективний для досягнення оптимального мікроклімату в приміщенні?

Етапи реалізації

Konsultatsiya i razrabotka kontseptsii
Створення концепції

Формується загальне уявлення про проєкт

Raschet i proyektirovaniye
ПРОЄКТУВАННЯ

Підготовка проєктної документації: креслення, схеми, розрахунки

Podbor oborudovaniya
ПІДБІР ОБЛАДНАННЯ

Надається перелік варіантів виходячи з розрахунків і побажань клієнта

Montazh
МОНТАЖ

Виїзд професійної бригади на об'єкт для установки систем

Nastroyka i zapusk sistemy
ЗАПУСК І НАЛАШТУВАННЯ

Ігдивідуальне налагодження систем під вимоги проєкту

Servis
СЕРВІС

Регулярне і екстрене обслуговування обладнання

Складові мікроклімату

На мікроклімат приміщення впливає також рівень вологості, тепло (опалення) та охолодження повітря. Разом з вентиляцією всі ці складові нерозривно пов'язані між собою і тільки в комплексі подарують вам найбільш комфортні умови проживання в будинку.

Зволоження повітря
Зволоження повітря

Як система зволоження може бути пов'язана з вентиляцією для досягнення найбільш якісного мікроклімату.

Опалення
Опалення

Як реалізується система опалення в будинку або квартирі? Які варіанти вважаються найбільш ефективними – розбираємо кожен.

Кондиціонування
Кондиціонування

Які системи кондиціонування можна реалізувати в будинку і квартирі, щоб досягти оптимального мікроклімату.

Наші проєкти

Про професіоналізм Альтер Ейр найкраще розкажуть реалізовані об'єкти

Система вентиляції, кондиціювання та опалення у квартирі, ЖК "Новопечерські Липки"

 • Кухня
 • Обідня зона
 • Гардероб
 • Вітальня
Припливно-витяжна загальнообмінна система вентиляції Maico WS 320 КВ

Припливно-витяжна установка Maico WS 320 КВ з рекуперацією тепла, призначена для забезпечення правильного повітрообміну у житловому або комерційному приміщенні. У цьому пристрої індекс KB вказує на наявність вбудованого калорифера та байпаса.

Кухонний змішувач MOONY

Змішувач для мийки, одноважільний, з поворотним виливом діаметром 28 мм, з подвійним потоком для чистої води. Ввімкнення та вимкнення води проводиться за допомогою одного хромованого важеля. Витончений дизайн та міцні матеріали, забезпечать надійність роботи змішувача на багато років.

Привід для повітряних заслінок Belimo

Призначений для управління повітряними заслінками. Може використовуватись в системах як вентиляції, так і кондиціонування. Привід виконує захисну функцію від обмерзання або задимлення.

Шумоглушники Salda

Шумоглушники Salda використовуються для зниження звукового тиску у вентиляційних каналах круглого перетину. Забезпечують тиху роботу вентустановки, монтуються на кожному з входів повітря у вентустановки. В даному випадку передбачено 4 шумоглушника.

Внутрішньопідлоговий конвектор Kampmann Katherm QK

Тепловий конвектор Kampmann Katherm QK – якісна техніка, для обігріву приміщень. Має функцію примусової конвекції (вбудований вентилятор), що об'єднав в собі ЄС-технології вентиляторів разом з плавним регулюванням його обертів (система управління KaControl). Таке рішення дозволяє підвищити енергоефективність до максимального рівня. Крім того, це гарантує більш тиху роботу без дискомфорту для мешканців.

Лінійні дифузори прихованого монтажу TROX

Щілинні дифузори Trox застосовуються у приміщеннях побутового та адміністративного типу, а монтуються в підвісних стелях. У конструкцію входять направляючі лопатки (за замовчуванням - чорного кольору, на замовлення колір може бути змінений), статична камера з патрубком. Дані пристрої застосовуються у системах припливної та витяжної вентиляції. Їх перевагою є можливість точного напрямку повітряного потоку. Корпус щілинних дифузорів Trox виготовлений з високоякісного алюмінію.

Канальний кондиціонер Daikin FDXM25

Daikin FDXM25 – внутрішній блок канального типу, призначений для приміщень площею до 25 м2. Блок був розміщений в застельовому просторі, роблячи кімнату візуально вільнішою без зайвих деталей та техніки. Може працювати на охолодження, обігрів або осушення повітря.

Дизайнерський радіатор Jaga Strada

Радіатори Jaga Strada відрізняються високими тепловими показниками та стильним дизайнерськими виконанням: теплообмінник сприяє максимальному виробленню тепла при мінімальних витратах електроенергію, а панелі, у поєднанні зі стильними решітками, додають приладу витонченості. Можуть комбінуватись з конденсаційними котлами, швидко реагують на зміну температури у приміщенні.

Лінійні дифузори прихованого монтажу TROX

Щілинні дифузори Trox застосовуються у приміщеннях побутового та адміністративного типу, а монтуються в підвісних стелях. У конструкцію входять направляючі лопатки (за замовчуванням - чорного кольору, на замовлення колір може бути змінений), статична камера з патрубком. Дані пристрої застосовуються у системах припливної та витяжної вентиляції. Їх перевагою є можливість точного напрямку повітряного потоку. Корпус щілинних дифузорів Trox виготовлений з високоякісного алюмінію.

Система вентиляції, кондиціювання та опалення у квартирі, ЖК "Новопечерські Липки"

Інженерні системи в офісі Альтер Ейр

 • Переговорна
 • Шоурум
 • Open-space
ПВУ Jablotron Futura L з модулем Cool Breeze

Тепловий насос повітря-вода Viessmann Vitocal 100S

Розподільна гребінка Uponor

Насосна група Meibes

Насос Grundfos UPS 25/6

Uponor Smatrix Base Контролер X-145 Bus 6X

VAV-клапани Jablotron VarioBreeze

Насосна група Meibes

Мідні труби системи опалення

Бак розширювальний Zilmet CAL-PRO 35 л

Акумулюючий бак Drazice UKV 102

Шумоглушники для повітроводів

Лінійний стельовий дифузор TROX

Каучукова ізоляція на повітроводи

Інженерні системи в офісі Альтер Ейр

Відео з наших об'єктів

Комплекс інженерних систем, інтегрованих в квартирі, ЖК
Комплекс інженерних систем, інтегрованих в квартирі, ЖК "Новопечерські Липки"
Як виглядають системи вентиляції та опалення в готовому ремонті, с. Погреби
Як виглядають системи вентиляції та опалення в готовому ремонті, с. Погреби
Системи вентиляції, кондиціювання та опалення в готовому інтер'єрі - Київ, ЖК Новопечерські Липки
Системи вентиляції, кондиціювання та опалення в готовому інтер'єрі - Київ, ЖК Новопечерські Липки

Часті питання

ЯК РЕАЛІЗУВАТИ ВЕНТИЛЯЦІЮ В БУДИНКУ?

Як в будинку, так і в квартирі вентиляція може бути природною і примусовою. Зрозуміло, перша не допоможе вам досягти оптимального мікроклімату, тому ми рекомендуємо організувати примусову припливно-витяжну вентиляцію, як найефективнішу та найекономічнішу на сьогоднішній день. 

Для цього важливо скласти проєкт ще на етапі будівництва будинку, проте є рішення і для готового ремонту. Більше про варіанти реалізації – в нашій статті про припливно-витяжну вентиляцію в приватному будинку.

ЯКІ ПАРАМЕТРИ МІКРОКЛІМАТУ ВВАЖАЮТЬСЯ ОПТИМАЛЬНИМИ?

Оптимальними вважаються показники, за якими не менше ніж 80% людей, що довго і регулярно знаходяться в приміщенні, не відчувають дискомфорту, їх тепловий стан організму залишається нормальним, а механізми терморегуляції не напружуються. 

Згідно загальноприйнятих норм, у холодну пору року температура в житлових приміщеннях повинна становити 18-23°С, а вологість 60% (допустимою вважається вологість від 40%), в теплу пору року при тій же вологості температура повинна знаходитися в діапазоні від 20 до 28°С. Оптимальна швидкість руху повітря становить 0,2-0,3 м/с.

ЯК ДОМОГТИСЯ ПОЛІПШЕННЯ МІКРОКЛІМАТУ В КВАРТИРІ?

Максимально комфортний мікроклімат досягається тільки при спільній роботі всіх 4 розглянутих нами складових: вентиляції, опалення, кондиціонування і зволоження. Якщо одна з них випадає, це позначається на якості повітря і температурного режиму в квартирі. 

Однак для організації оптимального мікроклімату не обов'язково реалізувати всі 4 системи. Деякий сучасне обладнання здатне працювати і на вентиляцію, і на охолодження і зволоження повітря, що поступає (як Jablotron Futura з модулем CoolBreeze). Таким чином досягається максимальний баланс усіх складових.

Підсумки 

Мікроклімат приміщень поняття багатогранне, розглядати його потрібно в розрізі чотирьох систем: вентиляції, зволоження, опалення та кондиціонування. Кожна з них має свої особливості, які потрібно враховувати при проєктуванні. 

Щоб домогтися максимальної ефективності та економічності, необхідно проводити детальні розрахунки з урахуванням безлічі факторів. Якщо не хочете викинути гроші на вітер, рекомендуємо звертатися до інженерної компанії, яка спеціалізується на організації мікроклімату приміщень. Альтер Ейр надасть вам детальну консультацію і розробить проєкт будь-якої складності для кожної з систем або ж всього їх комплексу. 

Для зв'язку з менеджером і запису на зустріч звертайтесь за телефоном 0-800-33-08-28.

Отримайте
розрахунок від інженера

Надішліть запит і ми зв'яжемося з вами для точного розрахунку
за вашим проєктом

Вентиляція - це необхідність

Складання проєкту – важливий крок на шляху створення здорового мікроклімату у приміщеннях будинку та квартири. Більшість клієнтів вважають, що цей етап можна легко пропустити, однак ми впевнені, що ця думка сформована неправильно. Проект дозволяє максимально точно прорахувати витрати ще до того, як роботи з реалізації послуг розпочато.

ЧОМУ ВЕНТИЛЯЦІЯ ЦЕ НЕОБХІДНІСТЬ І ЇЇ ПОТРІБНО ПРОЄКТУВАТИ ДО ПОЧАТКУ РЕМОНТНИХ РОБІТ?
Kachestvennyy rezultat
ЯКІСНИЙ РЕЗУЛЬТАТ

Ефективна система, яка підходить під всі параметри приміщення

Vnedreniye v dizayn interyera
ВПРОВАДЖЕННЯ В ІНТЕР'ЄР

Естетика і продуктивність кліматичної системи - результат спільної роботи

Soglasovaniye rabot so smezhnymi spetsialistami
УЗГОДЖЕННЯ ВСІХ РОБІТ

Взаємодія із "суміжниками" (монтажниками, будівельниками, електриками)

Integratsiya s drugimi inzhenernymi sistemami
КОМПЛЕКС КЛІМАТ-СИСТЕМ

Комплексні проєкти на кілька систем - економія часу і нервів

Formirovaniye tochnoy smety byudzheta
ФОРМУВАННЯ БЮДЖЕТУ

Можливість чітко спланувати бюджет на кліматичну систему

Залишилися питання?

Швидка консультація від фахівця

БРЕНДИ, З ЯКИМИ МИ ПРАЦЮЄМО

Jablotron - чеська компанія, основним завданням якої є виробництво інтелектуального кліматичного обладнання. Це інноваційні припливно-витяжні вентиляційні установки, модуль Cool Breeze і ряд комплектуючих до них. Продукція Jablotron працює максимально автономно, інтегрується в систему "Розумний будинок" і управляється за допомогою додатку. Наша компанія - єдиний в Україні офіційний дистриб'ютор бренду.

MAICO - всесвітньо відомий німецький бренд, який виробляє вентиляційне обладнання. Його продукція відрізняється інноваційністю, високою технологічністю і абсолютною якістю кожної деталі. Має нагороди за відмінний дизайн. Компанія пропонує широкий асортимент вентиляторів, вентиляційних установок та інших рішень в області вентиляції для квартир, будинків і промислових об'єктів.

Японський бренд Daikin - визнаний лідер ринку кліматичної техніки. Компанія не тільки виробляє виключно якісні системи вентиляції, кондиціонування та опалення, а й займається розробкою інноваційних рішень, які регулярно впроваджує в своє виробництво. Альтер Ейр є офіційним представником Daikin в Україні, пропонуючи широкий асортимент кліматичних систем, професійний монтаж і якісний сервіс.

Viessmann - німецька компанія-виробник систем опалення: твердопаливних котлів, котлів на біогазі, водонагрівачів, теплових насосів. Почала свою діяльність ще в 1917 р і зараз продовжує впроваджувати інноваційні технології у виробництво опалювальних та холодильних систем. Устаткування Viessmann - це висока енергоефективність, бездоганна якість і надійність. Це той бренд, який ми завжди рекомендуємо клієнтам.

Німецька компанія Vaillant вже багато років займається виробництвом продукції для опалення, вентиляції, охолодження та гарячого водопостачання, пропонуючи клієнтам екологічні, енергоефективні та надійні товари. Серед них - газові котли та колонки, електрокотли, електричні водонагрівачі, димоходи, датчики температури. Продукція бренду поєднала в собі високу функціональність, цікавий дизайн і простоту управління, транслюючи до того ж турботу про довкілля.

Компанія Condair займається виробництвом зволожувачів, осушувачів і охолоджуючих випарників повітря. Розробляє унікальні технологічні рішення для ефективної роботи обладнання в різних кліматичних умовах і з різною якістю води. Продукція Condair експортується в більш ніж 50 країн, орієнтуючись на індивідуальні потреби кожної з них. Ефективні рішення саме для України ви знайдете в нашому інтернет-магазині.

Що про нас
кажуть клієнти?

Ми вибрали компанію Альтер Ейр для втілення нашого крутого інженерного проєкту в будівництві власного будинку. Тепер в будинку встановлені такі системи: опалення за допомогою теплового насоса, тепла підлога, припливно-витяжна вентиляція з рекуперацією тепла, що дозволяє зберігати вологість і легко дихати свіжим чистим повітрям. У будинку зберігається прекрасна температура + 22°C - ніякої духоти і пилу. Всі чарівно!

Євгеній
Власник будинку

Подивився в інтернеті кілька фірм і зупинився на компанії "Альтер Ейр". Після того, як поговорив з їх фахівцями я зрозумів, що люди дуже добре знаються на своїй справі. Вони детально пояснили, як правильно і з мінімальними витратами реалізувати опалення будинку та вентиляцію. За час проживання в новому будинку я вже випробував роботу цих систем, а особливо - легкість управління ними. Температура в будинку комфортна і тримається на заданому рівні. Вентиляція працює не чутно, але помітно - при закритих вікнах з ранку дихається вільно і легко, немає пилу. Я дуже задоволений роботою компанії "Альтер Ейр" і буду рекомендувати вас як хорошого виконавця, що робить якісну роботу!

Петро Іванович
Власник будинку
Спеціальні умови співпраці

Ми раді спільно вести проєкти з організаціями та самозайнятими фахівцями, рекомендувати вас своїм клієнтам і допомагати з інженерною частиною на аутсорсі. Додатково запрошуємо відвідати семінари серії "Інженерія в дизайні", де ми на прикладах показуємо, як грамотно впроваджувати інженерні системи в інтер'єри кінцевих замовників.

Стати партнером
Дизайнерам
інтер'єрів
Архітекторам
Прорабам
Ділерам
Залишились питання?

Напишіть нам і менеджери зв'яжуться з Вами протягом 10 хвилин.

Відгуки і питання
Відгуки відсутні