Мікроклімат приміщень –
в будинку і квартирі

Якісний повітрообмін в приміщенні
Комфортна температура взимку
Охолодження повітря в літній час
Оптимальний рівень вологості протягом року

Мікроклімат приміщення характеристики навколишнього середовища, в якому знаходиться людина – будинку або квартири, в розрізі таких показників як холод, тепло, кількість свіжого повітря і вологи. З огляду на розвиток сучасних кліматичних технологій, ми можемо організувати практично ідеальний мікроклімат приміщень. Це досягається за допомогою наступних систем:

 • Вентиляція – повітрообмін в приміщенні; 
 • Опалення – обігрів повітря; 
 • Кондиціонування – охолодження; 
 • Зволоження – насичення повітря вологою.​
Важливо! При проєктуванні і реалізації будь-якої з цих систем повинні враховуватися норми ДБН В.2.5-67 діє до: 2013.

Який з показників мікроклімату приміщення приорітетніший за інших? В Україні спекотна погода триває не довго, тобто частково ми можемо прожити без охолодження повітря. Без опалення перебувати в холодному приміщенні вже складніше, а ось без достатньої кількості свіжого повітря буде відчуватися втома, зниження працездатності і погіршення здоров'я.

Вентиляція

Мікроклімат в квартирі та будинку включає в себе 4 основні складові, і вентиляція – головна з них. Ми розглянемо організацію цієї системи найбільш докладно.


Розрахунок системи вентиляції: варіанти
Розрахунок системи вентиляції: варіанти

Як розраховується обсяг необхідного повітря і організовується система вентиляції в будинку і квартирі.

Принцип зонування будинку і квартири
Принцип зонування будинку і квартири

Правильний повітрообмін в будинку або квартирі досягається за допомогою зонування простору. Як воно здійснюється – розповідаємо нижче.

Природна і примусова вентиляція
Природна і примусова вентиляція

Вентиляція може бути природною і примусовою. Який варіант найбільш ефективний для досягнення оптимального мікроклімату в приміщенні?

ЕТАПИ РЕАЛІЗАЦІЇ СИСТЕМИ

При розробці інженерного комплексу для забезпечення правильного мікроклімату в приміщенні, важливо дотримуватись всіх етапів реалізації проєкту.

Konsultatsiya i razrabotka kontseptsii
РОЗРОБКА КОНЦЕПТУ

Формується загальне уявлення про проєкт

Raschet i proyektirovaniye
ПРОЄКТУВАННЯ

Підготовка проєктної документації: креслення, схеми, розрахунки

Podbor oborudovaniya
ПІДБІР ОБЛАДНАННЯ

Надається перелік варіантів виходячи з розрахунків і побажань клієнта

Montazh
МОНТАЖ

Виїзд професійної бригади на об'єкт для установки систем

Nastroyka i zapusk sistemy
ЗАПУСК І НАЛАШТУВАННЯ

Ігдивідуальне налагодження систем під вимоги проєкту

Servis
СЕРВІС

Регулярне і екстрене обслуговування обладнання

Складові мікроклімату

На мікроклімат приміщення впливає також рівень вологості, тепло (опалення) та охолодження повітря. Разом з вентиляцією всі ці складові нерозривно пов'язані між собою і тільки в комплексі подарують вам найбільш комфортні умови проживання в будинку.

Зволоження повітря
Зволоження повітря

Як система зволоження може бути пов'язана з вентиляцією для досягнення найбільш якісного мікроклімату.

Опалення
Опалення

Як реалізується система опалення в будинку або квартирі? Які варіанти вважаються найбільш ефективними – розбираємо кожен.

Кондиціонування
Кондиціонування

Які системи кондиціонування можна реалізувати в будинку і квартирі, щоб досягти оптимального мікроклімату.

Наші проєкти

Про професіоналізм Альтер Ейр найкраще розкажуть реалізовані об'єкти

Система вентиляції, кондиціювання та опалення у квартирі, ЖК "Новопечерські Липки"

 • Кухня
 • Обідня зона
 • Гардероб
 • Вітальня
Припливно-витяжна загальнообмінна система вентиляції Maico WS 320 КВ

Припливно-витяжна установка Maico WS 320 КВ з рекуперацією тепла, призначена для забезпечення правильного повітрообміну у житловому або комерційному приміщенні. У цьому пристрої індекс KB вказує на наявність вбудованого калорифера та байпаса.

Кухонний змішувач MOONY

Змішувач для мийки, одноважільний, з поворотним виливом діаметром 28 мм, з подвійним потоком для чистої води. Ввімкнення та вимкнення води проводиться за допомогою одного хромованого важеля. Витончений дизайн та міцні матеріали, забезпечать надійність роботи змішувача на багато років.

Привід для повітряних заслінок Belimo

Призначений для управління повітряними заслінками. Може використовуватись в системах як вентиляції, так і кондиціонування. Привід виконує захисну функцію від обмерзання або задимлення.

Шумоглушники Salda

Шумоглушники Salda використовуються для зниження звукового тиску у вентиляційних каналах круглого перетину. Забезпечують тиху роботу вентустановки, монтуються на кожному з входів повітря у вентустановки. В даному випадку передбачено 4 шумоглушника.

Внутрішньопідлоговий конвектор Kampmann Katherm QK

Тепловий конвектор Kampmann Katherm QK – якісна техніка, для обігріву приміщень. Має функцію примусової конвекції (вбудований вентилятор), що об'єднав в собі ЄС-технології вентиляторів разом з плавним регулюванням його обертів (система управління KaControl). Таке рішення дозволяє підвищити енергоефективність до максимального рівня. Крім того, це гарантує більш тиху роботу без дискомфорту для мешканців.

Лінійні дифузори прихованого монтажу TROX

Щілинні дифузори Trox застосовуються у приміщеннях побутового та адміністративного типу, а монтуються в підвісних стелях. У конструкцію входять направляючі лопатки (за замовчуванням - чорного кольору, на замовлення колір може бути змінений), статична камера з патрубком. Дані пристрої застосовуються у системах припливної та витяжної вентиляції. Їх перевагою є можливість точного напрямку повітряного потоку. Корпус щілинних дифузорів Trox виготовлений з високоякісного алюмінію.

Канальний кондиціонер Daikin FDXM25

Daikin FDXM25 – внутрішній блок канального типу, призначений для приміщень площею до 25 м2. Блок був розміщений в застельовому просторі, роблячи кімнату візуально вільнішою без зайвих деталей та техніки. Може працювати на охолодження, обігрів або осушення повітря.

Дизайнерський радіатор Jaga Strada

Радіатори Jaga Strada відрізняються високими тепловими показниками та стильним дизайнерськими виконанням: теплообмінник сприяє максимальному виробленню тепла при мінімальних витратах електроенергію, а панелі, у поєднанні зі стильними решітками, додають приладу витонченості. Можуть комбінуватись з конденсаційними котлами, швидко реагують на зміну температури у приміщенні.

Лінійні дифузори прихованого монтажу TROX

Щілинні дифузори Trox застосовуються у приміщеннях побутового та адміністративного типу, а монтуються в підвісних стелях. У конструкцію входять направляючі лопатки (за замовчуванням - чорного кольору, на замовлення колір може бути змінений), статична камера з патрубком. Дані пристрої застосовуються у системах припливної та витяжної вентиляції. Їх перевагою є можливість точного напрямку повітряного потоку. Корпус щілинних дифузорів Trox виготовлений з високоякісного алюмінію.

Система вентиляції, кондиціювання та опалення у квартирі, ЖК "Новопечерські Липки"

Інженерні системи в офісі Альтер Ейр

 • Переговорна
 • Шоурум
 • Open-space
ПВУ Jablotron Futura L з модулем Cool Breeze

Jablotron Futura L - інноваційна припливно-витяжна установка, що забезпечує вентиляцію в будинку, квартирі або офісі. Подає в приміщення свіже відфільтроване повітря і видаляє відпрацьоване. Вона автономна та інтелектуальна, інтегрується з системою розумного будинку і управляється за допомогою мобільного додатку. Сама повідомляє господарів про необхідність заміни фільтрів або виниклі неполадки. Модуль Jablotron CoolBreeze (білий блок зверху установки) працює разом з Jablotron Futura, охолоджуючи або нагріваючи повітря в залежності від сезону або особистих переваг власників.

Тепловий насос повітря-вода Viessmann Vitocal 100S

Тепловий насос Viessmann Vitocal 100-S AWB-M 230V 101.A04 "повітря-вода" призначений для забезпечення системи опалення та гарячого водопостачання. Складається з 2 окремих блоків - внутрішнього (який розміщений в нашому офісі) і зовнішнього (розміщений на зовнішній стіні будівлі). Між собою вони з'єднуються за допомогою фреонопроводів. За ним у внутрішній блок переміщається холодоагент (R410A) з високою температурою, віддаючи тепло в систему.

Розподільна гребінка Uponor

Розподільні гребінки Uponor - це скандинавський підхід до опалення. Являються елементом теплої підлоги і сприяють якісному та ефективному обігріву будинку або квартири. Випускаються для гарячої і холодної води, можуть з'єднуватися між собою і повністю виключають ризик прориву труб.

Насосна група Meibes

Насосна група Meibes використовується для підтримки температури і подачі води в системі опалення. Дозволяє точно управляти теплоносієм і регулювати його параметри. Відрізняється високою надійністю і стабільністю роботи, з її допомогою легко управляти температурою теплоносія. Інтегрується практично в будь-яку сучасну систему опалення, особливо широко використовується в контурі "Тепла підлога".

Насос Grundfos UPS 25/6

Циркуляційний насос Grundfos UPS 25/6 - малогабаритний і практично безшумний, відрізняється економним споживанням електроенергії. Застосовується для циркуляції води в системах опалення, в тому числі в системах обігріву підлог, і гарячого водопостачання. Насос Grundfos UPS 25/6 легко підключається і регулюється вручну.

Uponor Smatrix Base Контролер X-145 Bus 6X

Uponor Smatrix Base - це система інтелектуального управління температурою повітря в приміщеннях. Показує необхідність опалення або охолодження повітря, дозволяє включати і вимикати економний режим в окремих кімнатах, має 7 програм планування і кілька режимів управління - для температури в приміщеннях, для температури підлоги і т. д.

VAV-клапани Jablotron VarioBreeze

Jablotron VarioBreeze - це VAV-клапан змінної подачі повітря, один з компонентів VAV-системи. Являє собою регулюючу заслінку, яка коригує витрату повітря в конкретному приміщенні - від повної подачі до перекриття повітряного потоку. Тобто дозволяє реалізувати зональну вентиляцію зі змінною подачею свіжого повітря.

Насосна група Meibes

Насосна група Meibes використовується для регулювання температури і подачі води в системі опалення. Вона дозволяє точно керувати теплоносієм і регулювати його параметри. Відрізняється високою надійністю і стабільністю роботи, з її допомогою легко управляти температурою теплоносія. Інтегрується практично в будь-яку сучасну систему опалення.

Мідні труби системи опалення

При організації інженерних систем всі обв'язки котелень ми робимо на міді. Цей матеріал не боїться перепадів температури, не піддається негативному впливу ультрафіолетових променів і має термін експлуатації 50 років, що можна порівняти з терміном служби житлових об'єктів. Мідні труби забезпечують надійність і довговічність всієї системи.

Бак розширювальний Zilmet CAL-PRO 35 л

Розширювальний бак Zilmet CAL-PRO на 35 л призначений для компенсації зміни об'єму води в системі опалення. Він запобігає перепаду тиску і допомагає знизити споживання енергії. Використовується разом з котлами і насосами. Баки бренду Zilmet відрізняються високою міцністю, зносостійкістю та антикорозійними властивостями.

Акумулюючий бак Drazice UKV 102

Акумулюючий бак Drazice UKV 102 призначений для акумулювання надлишкового тепла від теплогенератора системи опалення (в нашому випадку - теплового насоса). Він виготовлений зі сталі, внутрішня поверхня залишається необробленою. Покритий поліуретановою теплоізоляцією, що не знімається. Ми віддаємо перевагу бренду Drazice при реалізації систем з нагрівальними елементами.

Шумоглушники для повітроводів

Шумоглушники для повітроводів необхідні для того, щоб знизити рівень шуму. В офісних приміщеннях ця вимога особливо актуальна. Шумоглушники монтуються в повітроводах безпосередньо за вентиляційним агрегатом і значно знижують рівень шуму в вентканалах. У проєктах ми використовуємо найякісніші шумоглушники відомих марок, наприклад - Systemair.

Лінійний стельовий дифузор TROX

Лінійні дифузори TROX - це стиль і комфорт в офісі та будинку. З їх допомогою реалізується ідеальний розподіл повітря зі стелі. Повітряні потоки, що подаються, змішуються з повітрям в приміщенні в безпосередній близькості від дифузора. Завдяки цьому виключається ефект протягу.

Каучукова ізоляція на повітроводи

Для повітроводів ми використовуємо ізоляцію зі спіненого каучуку. Вона надійно захищає трубопроводи від утворення конденсату, відрізняється легкістю, довговічністю і стійкістю до агресивних середовищ. Має низьку теплопровідність, високу еластичність і пароізоляційні властивості. Каучукова ізоляція - відмінне довгострокове рішення для ізоляції вентиляційного обладнання.

Інженерні системи в офісі Альтер Ейр

Відео з наших об'єктів

Комплекс інженерних систем, інтегрованих в квартирі, ЖК "Новопечерські Липки"
Автор запису
Як виглядають системи вентиляції та опалення в готовому ремонті, с. Погреби
Автор запису
Системи вентиляції, кондиціювання та опалення в готовому інтер'єрі - Київ, ЖК Новопечерські Липки

ЧАСТО ЗАДАВАНІ ПИТАННЯ

ЯК РЕАЛІЗУВАТИ ВЕНТИЛЯЦІЮ В БУДИНКУ?

Як в будинку, так і в квартирі вентиляція може бути природною і примусовою. Зрозуміло, перша не допоможе вам досягти оптимального мікроклімату, тому ми рекомендуємо організувати примусову припливно-витяжну вентиляцію, як найефективнішу та найекономічнішу на сьогоднішній день. 

Для цього важливо скласти проєкт ще на етапі будівництва будинку, проте є рішення і для готового ремонту. Більше про варіанти реалізації – в нашій статті про припливно-витяжну вентиляцію в приватному будинку.

ЯКІ ПАРАМЕТРИ МІКРОКЛІМАТУ ВВАЖАЮТЬСЯ ОПТИМАЛЬНИМИ?

Оптимальними вважаються показники, за якими не менше ніж 80% людей, що довго і регулярно знаходяться в приміщенні, не відчувають дискомфорту, їх тепловий стан організму залишається нормальним, а механізми терморегуляції не напружуються. 

Згідно загальноприйнятих норм, у холодну пору року температура в житлових приміщеннях повинна становити 18-23°С, а вологість 60% (допустимою вважається вологість від 40%), в теплу пору року при тій же вологості температура повинна знаходитися в діапазоні від 20 до 28°С. Оптимальна швидкість руху повітря становить 0,2-0,3 м/с.

ЯК ДОМОГТИСЯ ПОЛІПШЕННЯ МІКРОКЛІМАТУ В КВАРТИРІ?

Максимально комфортний мікроклімат досягається тільки при спільній роботі всіх 4 розглянутих нами складових: вентиляції, опалення, кондиціонування і зволоження. Якщо одна з них випадає, це позначається на якості повітря і температурного режиму в квартирі. 

Однак для організації оптимального мікроклімату не обов'язково реалізувати всі 4 системи. Деякий сучасне обладнання здатне працювати і на вентиляцію, і на охолодження і зволоження повітря, що поступає (як Jablotron Futura з модулем CoolBreeze). Таким чином досягається максимальний баланс усіх складових.

Підсумки 

Мікроклімат приміщень поняття багатогранне, розглядати його потрібно в розрізі чотирьох систем: вентиляції, зволоження, опалення та кондиціонування. Кожна з них має свої особливості, які потрібно враховувати при проєктуванні. 

Щоб домогтися максимальної ефективності та економічності, необхідно проводити детальні розрахунки з урахуванням безлічі факторів. Якщо не хочете викинути гроші на вітер, рекомендуємо звертатися до інженерної компанії, яка спеціалізується на організації мікроклімату приміщень. Альтер Ейр надасть вам детальну консультацію і розробить проєкт будь-якої складності для кожної з систем або ж всього їх комплексу. 

Для зв'язку з менеджером і запису на зустріч звертайтесь за телефоном 0-800-33-08-28.

Отримайте
розрахунок від інженера

Надішліть запит і ми зв'яжемося з вами для точного розрахунку
за вашим проєктом

Вентиляція - це необхідність

​Спершу може здатися, що проєктування - крок, який можна упустити і тим самим заощадити. Але ми впевнені, що така думка є хибною, адже з ним ви отримуєте систему відповідно до свого бюджету, яка працює ефективно, вона вдало розміщена і працює спільно з іншими інженерними системами.

ЧОМУ ВЕНТИЛЯЦІЯ ЦЕ НЕОБХІДНІСТЬ І ЇЇ ПОТРІБНО ПРОЄКТУВАТИ ДО ПОЧАТКУ РЕМОНТНИХ РОБІТ?
Kachestvennyy rezultat
ЯКІСНИЙ РЕЗУЛЬТАТ

Ефективна система, яка підходить під всі параметри приміщення