Комплекс інженерних систем у двоповерховому будинку 260 м² (КМ Riviera Villas)
  • Головна
  • Об’єкти
  • Комплекс інженерних систем у двоповерховому будинку 260 м² (КМ Riviera Villas)

Комплекс інженерних систем у двоповерховому будинку 260 м² (КМ Riviera Villas)

Специфіка об'єкта:

Адреса:

c. Лебедівка, КМ Riviera Villas

Об'єкт:

Двоповерховий будинок

Рік реалізації:

2023

Поставлені завдання:

  • Спроєктувати та реалізувати централізовану припливно-витяжну вентиляцію зі змінною подачею повітря.
  • Організувати кондиціювання будинку за допомогою мультиспліт-систем канального та настінного типу.
  • Реалізувати систему технічного водоочищення та систему туманоутворення на терасі.
  • Розробити низькотемпературну систему опалення з теплою підлогою, а також забезпечити гаряче водопостачання.

Строки виконання:

Проєктування:

2 місяця

Підготовка комплектування для монтажу:

1 місяць

Монтаж:

3 місяця

Компанія Альтер Ейр представляє вам ще один об'єкт, де ми організували цілий комплекс інженерних систем. Замовник звернувся до нас за великим проєктом: у його новому будинку 260 м2 необхідно було облаштувати системи вентиляції, кондиціювання, опалення, водоочищення та туманоутворення.

Комплексний підхід дає відразу кілька переваг: дозволяє створити ідеальний мікроклімат у будинку, забезпечує злагоджену роботу всіх систем, дозволяє інтегрувати всі комунікації у дизайн приміщення. Для всіх систем ми вибрали найкраще обладнання. В результаті будинок замовника став не лише комфортним для проживання, а й досить енергоефективним. Сьогодні ми розповімо вам про виконані роботи, і покажемо, як системи виглядають у майже готовому ремонті.​

Система вентиляції

Організація системи вентиляції – важливий етап при створенні якісного мікроклімату у будинку. Для цього об'єкта ми запропонували замовнику наше найкраще обладнання: вентустановку Futura L від чеської компанії Jablotron. Обладнання має продуктивність 400-470 м3/год (залежно від опору). З першого погляду може здатись, що для будинку площею 260 квадратних метрів такої потужності недостатньо. І це справді було б так, якби ми використовували звичайну вентустановку.

Однак установки Futura мають одну важливу особливість: наявність VAV-системи. Саме система змінної подачі повітря дозволяє ефективно використовувати цей пристрій для вентиляції настільки великого приміщення. Як це працює? Справа в тому, що вентустановки від Jablotron працюють з важливими компонентами - датчиками CO2, а також VAV-клапанами, встановленими на кожному повітропроводі.

Датчики вимірюють рівень вуглекислого газу у кожній чистій зоні (у житлових кімнатах). Коли в зоні немає людей, рівень CO2 не піднімається і вентустановка подає сюди мінімальну кількість повітря. Як тільки в кімнату заходять люди, датчики фіксують приріст рівня вуглекислого газу і передають сигнал на VAV-клапани, що відповідають за цю зону, змушуючи їх відкритися.

Відповідно, вентустановка подає в кожну зону рівно стільки повітря, скільки потрібно в конкретний момент. Завдяки цьому пристрій ніколи не працює на повну потужність, і його продуктивності достатньо для великого будинку. Таким чином забезпечується комфорт для мешканців, а також достатня економія.

Заощаджувати на оплаті комунальних рахунків також допоможе рекуператор – важливий компонент вентиляційного обладнання. Процес рекуперації передбачає передачу тепла від повітря, що видаляється припливному. Завдяки технології, у всі чисті зони подаватиметься вже тепле повітря, але на його підігрів не витрачається електроенергія. Важливою особливістю рекуператора Jablotron є унікальна ентальпійна технологія, яка не тільки підвищує ККД рекуперації до 91,4%, а й зволожує повітря припливу за принципом адіабатики.

Кухня-вітальня. Дане приміщення досить велике за площею, тому для нього передбачено відразу чотири повітроводи, кожен з яких здатний пропускати до 100 м3/год повітря. Нехитрі підрахунки показують, що до цієї зони можна подавати цілих 400 кубометрів повітря, у сценарії, коли тут збереться вся родина.

Про необхідну кількість чистого повітря вентустановці повідомлятиме датчик CO2, вбудований у контролер Alfa. Цей елемент розташований на стіні, і не тільки відповідає за вивчення якості повітря, а й дозволяє регулювати параметри роботи системи вручну.

Подача повітря здійснюється через приховані лінійні дифузори, розташовані на стелі. У цій кімнаті є і дифузори, що відповідають за забір повітря – вони розташовані в зоні кухні, тобто в брудній зоні.

Загалом, повітря подаватиметься в одну частину кухні-вітальні, насичуватиме киснем простір, і плавно перетікатиме в кухонну частину, де швидко видаляється з приміщення.

Пральня. Сама вентустановка була розміщена в пральні, на спеціальній рамі, яка розташована на антивібраційних опорах. Також передбачена система шумоглушників, завдяки якій установка працюватиме максимально тихо.

Майстер-спальня. У цю зону повітря подається через щілинний дифузор. За вимір якості повітря відповідає датчик CO2, розташований біля дверей. Тут знаходиться стандартний датчик, без системи контролю.

За видалення повітря відповідають:

  1. Невеликий дифузор, розташований у сусідньому приміщенні – у вбиральні, яка теж вважається брудною зоною. Він забирає 60 метрів кубічних повітря.
  2. Дифузор, розташований у найближчому санвузлі. Він відповідає за видалення 120 м3 повітря на годину.

Дитячі кімнати. На другому поверсі будинку, крім майстер-спальні, знаходяться також дві дитячі кімнати. В обох повітря подається через щілинні дифузори. 

У першу може здійснюватися подача до 120 м3 повітря на годину, за це відповідають два повітроводи з VAV-клапанами.

Витяжка здійснюється через окремий санвузол, а також невелику шафу-гардероб.

У другій дитячій кімнаті все відбувається практично так само, за винятком відсутності вбиральні - все повітря йде через санвузол.

Система кондиціонування

Про систему кондиціювання варто розповісти відразу після системи вентиляції, оскільки подача охолодженого повітря в більшості кімнат також здійснюється через лінійні дифузори. Вони набагато довші, ніж дифузори подачі чистого повітря, оскільки мають пропускати більші обсяги.

Подавати повітря через дифузори дозволяє тип встановленої системи – ми вибрали канальне кондиціювання для більшості приміщень. Принцип роботи системи полягає в наявності канального блоку кондиціонера, який розташовується за підшивною стелею в технічному приміщенні. Охолоджене повітря переміщається по повітроводах, виходить через одні лінійні дифузори, і забирається іншими (в іншому кінці кімнати) для подальшої рециркуляції, тобто повторного використання. Таким чином кондиціювання організоване в кухні-вітальні, майстер-спальні та одній дитячій. У другій дитячій та гостьовій кімнаті довелося встановити стандартні настінні кондиціонери.

Обидві системи охолодження вироблені компанією Daikin і реалізовані за принципом мультиспліт, тобто кілька внутрішніх блоків можуть працювати від зовнішнього. У результаті біля будинку розташувалися два зовнішні блоки, один з яких відповідає за канальне кондиціювання, а другий – за настінні блоки. Зовнішні блоки розташовані на спеціальній рамі, зробленій на замовлення, яка перешкоджає передачі вібрацій конструкції будинку.

Системи опалення та ГВП

Система опалення даного будинку реалізована за допомогою газового котла Viessman Vitodens 200 на 35 кВт, що знаходиться у правильно спроєктованій котельні.

До газового котла приєднані насосні групи, які перекачують теплоносій у низькотемпературну систему теплої підлоги, розташованої на обох поверхах.

Теплі підлоги є основним джерелом тепла в даному об'єкті. Також ми передбачили комунікації для підключення внутрішньопідлогових конвекторів, які були рекомендовані для даного об'єкту через велику кількість панорамних вікон. Замовник вирішив не встановлювати конвектори відразу, щоб спробувати забезпечувати опалення будинку виключно теплою підлогою. Якщо цього виявиться недостатньо, то встановлення внутрішньопідлогових конвекторів у майбутньому не складе труднощів. Для них у котельні навіть передбачена окрема насосна група. Вона ж відповідає за подачу теплоносія до єдиного радіатора, який було встановлено в одному із санвузлів.

Повернемося до котельні, де розташований також бойлер непрямого нагріву на 300 літрів, який відповідає за підготовку гарячої води для всіх санвузлів. Завдяки великому теплообміннику всередині бака ГВП, 300 літрів води нагріваються вибраним газовим котлом лише за півгодини. Нагрів води завжди у пріоритеті: спочатку котел догріває воду в системі ГВП до 60 градусів, а вже потім починає працювати на опалення, при цьому готуючи воду вже 40-45 градусів.

В системі опалення також є резервний електрокотел, передбачений на випадок аварійних ситуацій. Це обладнання від бренду Protherm на 21 кВт. Його увімкнення/вимкнення буде регулюватися автоматикою, розташованою всередині газового котла.

У системі опалення також передбачені повітровідвідники, що запобігають заповітрюванню теплорозподільників, а ще грязьовий фільтр, що очищає теплоносій.

Системи водоочищення та туманоутворення

Система водоочищення також розташована в котельні, та реалізована двома колонними фільтрами американського виробника Ecowater. Одна з колон відповідає за технічне очищення води, а друга – за усунення неприємних запахів хлору та сірководню. Також обов'язковим для таких систем є грязьовий фільтр, який видаляє великі частинки (пісок, іржу) з води, яка потім надходитиме на колони. Грязьовий фільтр оснащений системою самоочищення, що знімає з мешканців необхідність регулярного обслуговування.

Також при проєктуванні водоочищення та водопідготовки наші інженери помітили неприємну особливість котеджного містечка: тиск води у будинках тут дуже слабкий, близько 2-3 бар. Але цю проблему ми вирішили завдяки спеціальному насосу від компанії Grundfos, який підвищуватиме тиск у системі до 4 бар. Завдяки цьому рішенню прийняття душу та інші водні процедури стануть комфортнішими.

Тут же в котельні ми встановили ще один насос, який відповідатиме за систему туманоутворення. У таку систему повинна подаватися вода під великим тиском, щоб форсунки могли перетворити її на туман для охолодження тераси. Насос забирає воду із системи водопостачання і підвищує тиск до 10 або навіть 20 бар, подаючи на форсунки, розташовані над терасою для відпочинку.

Наші відеоогляди

Котельня в приватному будинку - як інтегрувати тепловий насос в існуючу котельню
Котельня в приватному будинку - як інтегрувати тепловий насос в існуючу котельню
Кондиціювання, вентиляція та водоочистка в квартирі ЖК
Кондиціювання, вентиляція та водоочистка в квартирі ЖК "Тетріс Холл"
Вентиляція будинку на базі Jablotron, КМ “На Щасливій”, Крушинка
Вентиляція будинку на базі Jablotron, КМ “На Щасливій”, Крушинка
Вентиляція в приватному будинку: способи та правила організаціїї
Вентиляція в приватному будинку: способи та правила організаціїї
Тепловий насос
Тепловий насос "повітря-вода": принцип роботи, особливості застосування
Резервне водопостачання квартири та будинку - приклад реалізації в ЖК “4 Сезони”
Резервне водопостачання квартири та будинку - приклад реалізації в ЖК “4 Сезони”
Замовити проєкт

Замовте проєкт кліматичних систем для вашого будинку Альтер Ейр. Наші фахівці розроблять унікальне рішення та підберуть відповідне обладнання.

Відгуки і питання
Відгуки відсутні