Вентиляція та кондиціювання у двокімнатній квартирі 167 м²: вул. Саксаганського, Київ
  • Головна
  • Об’єкти
  • Вентиляція та кондиціювання у двокімнатній квартирі 167 м²: вул. Саксаганського, Київ

Вентиляція та кондиціювання у двокімнатній квартирі 167 м²: вул. Саксаганського, Київ

Специфіка об'єкта:

Адреса:

вул. Саксаганського 26/26, Київ

Об'єкт:

Двокімнатна квартира

Рік реалізації:

2023

Поставлені завдання:

  • Спроєктувати та реалізувати систему вентиляції зі змінною витратою повітря
  • Інтегрувати вентсистему з витяжкою, вбудованою у варильну поверхню
  • Встановити мультиспліт-систему кондиціювання з двома внутрішніми блоками

Строки виконання:

Проєктування:

2 місяці

Підготовка комплектування для монтажу:

1 місяць

Монтаж:

1,5 місяці

Якісна система вентиляції – справжня необхідність у будь-якому сучасному житлі. А вентустановки Jablotron, що відрізняються наявністю VAV-системи, вважаються найкращим обладнанням на ринку. 

Тому сьогодні ми вкотре продемонструємо вам проєкт, у якому використовували цю вентсистему.

Наш об'єкт – квартира площею 167 м2, з високими стелями та просторою кухнею, об'єднаною зі їдальнею та вітальнею. 

Тут ми реалізували не тільки вентиляцію, а й кондиціювання, причому зможемо вам показати системи і в чорновому, і готовому ремонті.

У контексті цього проєкту ми покажемо, як організується подача повітря через лінійні дифузори, розповімо про унікальне рішення для кухні з їдальнею, а також детально поговоримо про основні елементи вентиляційної системи із змінною витратою повітря.

Ви побачите, як абсолютно порожня квартира перетворилася на стильний, комфортний для проживання простір, і зможете визначитися, які системи є пріоритетними для вашого житла.

Огляд вентиляційної системи

Як ми вже згадали, система вентиляції на даному об'єкті реалізована за допомогою обладнання Jablotron, а точніше установки Futura L. Даний типорозмір (L) означає, що номінальна продуктивність системи становить 350 м3/год. Але під час пусконалагоджувальних робіт нам вдалося досягти від установки показника 400 м3/год.

Ця система працює зі змінною витратою повітря Vario Breeze. Поговоримо про те, як функціонує така система.

Насамперед, вентустановка Futura L є централізованою, а це означає, що у нас є вентиляційна машина, від якої по кімнатах розходяться повітропроводи. Згідно з методикою Passive House, подача повітря здійснюється в житлові зони, а забір відпрацьованого потоку – з брудних зон, тобто з санвузлів, кухні та вбиральні. Забране вентустановкою повітря проходить через рекуператор, віддає йому тепло і вологу, після чого виводиться назовні. Припливне повітря, проходячи через рекуператор, нагрівається збереженою енергією і надходить у чисті зони вже теплим.

Чистими зонами на нашому об'єкті вважаються їдальня, вітальня, кабінет та спальня. У цих приміщеннях встановлені датчики CO2, які постійно моніторять рівень вуглекислого газу. Коли в кімнатах немає людей, вентиляція працює в мінімальному режимі. Але коли людина заходить, наприклад, до кабінету, датчик CO2 фіксує тренд вуглекислого газу і дає сигнал вентустановці подавати в цю зону більше повітря.

Як обладнання реалізує регулювання подачі? Все завдяки VAV-клапанам, які можуть більше відкриватися і частково закриватися в потрібний момент. Як тільки вентустановка посилила подачу для однієї зони, клапани в інших частково закриваються і таким чином система може дуже рідко працювати на максимальну потужність.

Чи треба говорити, що такий підхід гарантує вам особливий комфорт та непогану економію?

Jablotron Futura L розташувалася на віброопорах у шафі, у вбиральні. Через те, що це приміщення знаходиться в спальні, ми подбали про додаткову шумоізоляцію ніші, в якій знаходиться обладнання.

До вентустановки підключено тепловий насос повітря-повітря Cool Breeze, який відповідатиме за охолодження або додаткове нагрівання повітря, коли це необхідно.

При розведенні всіх комунікацій необхідно точно розуміти, на якій висоті буде змонтовано установку, а отже треба знати, на якій висоті буде чистовий "нуль" готової підлоги. Ці фактори необхідно враховувати не тільки для правильного розміщення установки, а й для коректного розташування сифона, який буде під пристроєм.

Додаткові елементи вентсистеми

Найголовнішими елементами припливно-витяжної системи із змінною витратою повітря є VAV-клапани та датчики. Клапани Jablotron, які відповідають за регуляцію повітряного потоку, розташовуються на повітропроводах. До них обов'язково потрібно передбачити ревізійні люки, щоб легко проводити сервіс.

Також, як ми вже згадували, для реалізації змінної витрати повітря нам потрібні датчики CO2. Вони бувають двох видів: звичайні, а також контролер Alfa. Останній, як правило, знаходиться у вітальні або майстер-спальні, і дає можливість змінювати налаштування роботи системи, переглядати поточну інформацію і т.д.

Ще нас часто запитують, як комунікації системи вентиляції (або канального кондиціювання) інтегруються в дизайн, будучи розташованими під стелею. Це питання ми зможемо розкрити максимально наочно.

Плануючи реалізацію системи вентиляції, ви повинні розуміти, що будь-яка інженерна компанія орієнтується на певну константу за розміром щілинного дифузора або решітки, що відповідають за подачу повітря. Однак це не означає, що ви бачитимете на своїй стелі саме дифузор такого розміру – часто в дизайнерських цілях ми візуально нарощуємо даний елемент, щоб він естетичніше виглядав на стелі і з'єднувався з трековим освітленням.

Саме такий варіант можна побачити на одному з представлених зображень. Придивившись, ви помітите, що дифузор складається з трьох частин: функціональної (посередині) та двох декоративних (з боків).

Дифузор – один із найкращих елементів подачі повітря, оскільки він подає потік у робочу зону (1,5 м над рівнем підлоги) дуже плавно, зі швидкістю 0,3-0,4 м/с, щоб люди не відчували ефект протягу.

Що стосується повітроводів системи, ми використовували два типи: металеві та напівжорсткі. Останні відмінно поєднуються з VAV-клапанами і дозволяють точніше контролювати, скільки повітря подається та забирається.

Вентиляція різних зон

Насамперед поговоримо про “родзинку” даного проєкту – кухню. Повітряний простір цієї брудної зони об'єднаний зі їдальнею, яка є чистою зоною, а також із вітальнею, на стіні якої розташований датчик Alfa. Від цього контролера до витяжки на кухні підведено кабель. Навіщо це зроблено?

Справа в тому, що на даному об'єкті не передбачена стандартна кухонна витяжка, яка виглядає як зонт, що нависає над робочим простором. Натомість у варильну панель інтегрована рециркуляційна витяжка, яка відразу ж засмоктуватиме повітря, очищатиме його через систему фільтрів і повертатиме на кухню. Але ж під час готування генеруються не лише апетитні запахи, а ще й значна кількість вологи, а також тепла. Їх було б непогано подавати на рекуператор – що ми і зробимо.

Датчик Alfa завдяки спеціальній буст-клавіші на витяжці розумітиме, що вона увімкнулась, і передасть інформацію вентсистемі. Futura L зрозуміє, що в цій зоні необхідний посилений забір повітря, і почне засмоктувати відпрацьований потік через витяжний дифузор, розташований на стелі. Таким чином, тепло і волога збережуться і будуть використовуватися для нагрівання та зволоження припливного повітря.

Крім того, під час активації буст-клавіші установка Jablotron відкриє всі клапани подачі повітря, що знаходяться у кабінеті, вітальні, спальні. Припливний потік ще сильніше виштовхуватиме відпрацьоване повітря, що сприятиме швидкому оновленню повітряного простору на кухні.

Також ми передбачили невеликий дифузор подачі в зоні їдальні (нагадаємо, що вона поєднана з кухнею), щоб під час сніданку чи вечері сім'я могла дихати якісним повітрям.

У санвузлах також передбачені буст-клавіші, які можуть активуватись різними способами. Саме на нашому об'єкті вони працюють від особливих поворотних вимикачів, які користувач активує в потрібний момент. 

Злегка повернувши вимикач, господарі квартири зможуть включити короткочасну витяжку на 5 хвилин, а повернувши і затримавши на секунду, активують посилений режим на 20-40 хвилин. 

Крім цього варіанта, ви можете вибрати активацію від вимикача світла або навіть релейних станцій, якщо винести чіп на реле автоматики. Ці та всі інші моменти, які будуть відповідати за ваш комфорт, обговорюються на стадії проєкту – найважливішої частини реалізації будь-якої системи.

У санвузлах повітря також забирається через дифузори.

Кондиціювання

Охолодження повітря цьому об'єкті реалізовано з допомогою звичайних настінних кондиціонерів. 

Для проєкту ми вибрали мультиспліт-систему Mitsubishi Electric, два її внутрішні блоки підключені до єдиного зовнішнього.

Чому не канальні кондиціонери? Тут знову зіграли роль дуже високі стелі цієї квартири.

У нашому відео з демонстрацією систем у чорновому ремонті ви побачите, як акуратно виконані закладні системи кондиціювання. 

У штробу ми поклали трубки для відведення конденсату в систему каналізації. Таке рішення є найбільш оптимальним, тому що трубки, що стирчать на фасаді – справжній моветон.

Зовнішній блок мультиспліт-системи змонтований на кронштейни, на стіні, що дивиться у внутрішній двір, щоб не псувати зовнішній вигляд фасаду будівлі. 

До внутрішнього блоку підключено всі магістралі, які також розташувалися у штробі.

Наші відеоогляди

Вентиляція в приватному будинку: способи та правила організаціїї
Вентиляція в приватному будинку: способи та правила організаціїї
Примусова вентиляція в квартирі та система кондиціювання - огляд об'єкту в ЖК Creator City
Примусова вентиляція в квартирі та система кондиціювання - огляд об'єкту в ЖК Creator City
Кондиціювання, вентиляція та водоочистка в квартирі ЖК
Кондиціювання, вентиляція та водоочистка в квартирі ЖК "Тетріс Холл"
Вентиляція та кондиціювання квартири - огляд реалізованого об'єкту в ЖК Obolon Residences
Вентиляція та кондиціювання квартири - огляд реалізованого об'єкту в ЖК Obolon Residences
Вентиляція та кондиціонування квартири в ЖК Crystal Park Tower
Вентиляція та кондиціонування квартири в ЖК Crystal Park Tower
Вентиляція будинку на базі Jablotron, КМ “На Щасливій”, Крушинка
Вентиляція будинку на базі Jablotron, КМ “На Щасливій”, Крушинка
Резервне водопостачання квартири та будинку - приклад реалізації в ЖК “4 Сезони”
Резервне водопостачання квартири та будинку - приклад реалізації в ЖК “4 Сезони”
Інженерні системи у квартирі: вентиляція, опалення, кондиціонування, водопостачання та каналізація
Інженерні системи у квартирі: вентиляція, опалення, кондиціонування, водопостачання та каналізація
Замовити проєкт

Замовте проєкт кліматичних систем для вашої квартири Альтер Ейр. Наші фахівці розроблять унікальне рішення та підберуть відповідне обладнання.

Відгуки і питання
Відгуки відсутні