Комплекс інженерних систем у квартирі 100 м² (спільно зі студією Nav.kolo.nas)
  • Головна
  • Об’єкти
  • Комплекс інженерних систем у квартирі 100 м² (спільно зі студією Nav.kolo.nas)

Комплекс інженерних систем у квартирі 100 м² (спільно зі студією Nav.kolo.nas)

Специфіка об'єкта:

Адреса:

вул. Архітектора Городецького, Київ

Об'єкт:

Двокімнатна квартира

Рік реалізації:

2023

Поставлені завдання:

  • Реалізувати систему вентиляції зі змінною подачею повітря та пасивним зволоженням
  • Організувати охолодження приміщень за допомогою канального кондиціювання
  • Спроєктувати опалення на базі централізованої та автономної систем
  • Реалізувати систему ГВП, а також систему водоочищення
  • Інтегрувати всі інженерні системи у дизайн квартири, забезпечити гарну шумоізоляцію

Строки виконання:

Проєктування:

1 місяць

Підготовка комплектування для монтажу:

1 місяць

Монтаж:

2 місяці

Представляємо вам ще один проєкт, який компанія Альтер Ейр розробила разом з дизайнерською студією Nav.kolo.nas. Завдяки щільній співпраці інженерів та дизайнерів нам вдалося створити гармонійний простір, де всі кліматичні системи ідеально інтегровані в інтер'єр.

Наш об'єкт – квартира 100 м2, що розташована в історичній будівлі. Вона розділена на зони: кухню-вітальню та майстер-спальню, в яких нам вдалося організувати системи вентиляції, кондиціювання, опалення та водоочищення. Створюючи проєкти, наші компанії враховували всі побажання власника квартири, враховуючи як його естетичні уподобання, так і вимоги до комфорту.

Далі ми докладно розповімо про інженерні системи та продемонструємо, як вони були інтегровані в інтер'єр.

Вентиляція

При проєктуванні системи вентиляції у цій квартирі було вирішено зупинитися на найкращому обладнанні, що існує на даний момент. Це вентустановка Jablotron, яка має унікальний рекуператор, а також працює в режимі змінної подачі повітря.

Насамперед, необхідно зазначити, що обладнання є припливно-витяжним, тобто виконує одразу два завдання: подачу повітря в чисті зони та видалення відпрацьованих повітряних мас із брудних зон. Повітря, що видаляється, не викидається на вулицю, а передається на рекуператор, де передає своє тепло припливному потоку.

Рекуператор Jablotron є інноваційним: він володіє чотирма рухомими заслінками, які регулюють повітряні потоки. Завдяки такому принципу роботи забезпечується високий ККД теплообміну, а також реалізується пасивне зволоження квартири (за адіабатичним принципом).

Але не тільки рекуператор робить вентобладнання Jablotron унікальним. Головна перевага даної установки - VAV-система, яка дозволяє подавати в кожну зону саме стільки повітря, скільки потрібно в даний момент. Про те, скільки свіжого повітря потрібно в конкретній кімнаті, вентустановка знає завдяки датчикам CO2. Сенсори фіксують зростання вуглекислого газу, коли до кімнати заходить людина, і дають відповідну інформацію пристрою. Регулюється подача повітря завдяки VAV-клапанам – вони розташовані на кожному повітропроводі.

Подача повітря в чисті зони здійснюється через приховані лінійні дифузори на стелі, розташовані біля вікон, якнайдалі від дверей. Таке розташування дозволяє повітрю проходити через всю кімнату, перш ніж вирушати в брудні зони, де відбувається видалення потоку.

Завдяки співпраці з дизайнерською студією нам вдалося розмістити обладнання Jablotron у спеціальному приміщенні, яке одночасно є і технічним, і гардеробним. Особлива увага була приділена шумоізоляції, яка дозволить зробити роботу пристрою безшумною.

Кондиціювання

До вентиляції Jablotron ми додали спеціальний модуль – тепловий насос Cool Breeze. Він догріватиме повітря, якщо в цьому з'явиться необхідність, а також охолоджуватиме повітря в період демісезоння. Втім такого охолодження недостатньо для повноцінного кондиціювання квартири, саме тому нам знадобилася самостійна система.

Кондиціювання квартири було організовано завдяки мультиспліт-системі з канальними внутрішніми блоками від компанії Daikin. Загалом ми задіяли один зовнішній та два внутрішні блоки кондиціонера.

Канальні пристрої охолоджують приміщення за допомогою повітроводів і працюють за принципом рециркуляції повітря. Охолоджений повітряний потік подається через лінійні дифузори, розташовані біля вікон, проходить через все приміщення, і йде у витяжні дифузори рециркуляції, щоб знову охолонути і надійти до квартири.

Внутрішній канальний блок, що працює на вітальню, розташований все в тому ж технічному приміщенні - вбиральні, в якому знаходиться вентустановка.

Опалення

У цій квартирі автономне опалення працює одночасно із централізованим. Таке рішення було прийнято з огляду на те, що відключитися від міського тепла було неможливо, і тому власнику квартири все одно довелося б платити за рахунок, який надає держава.

В результаті, від центрального опалення працюють дизайнерські радіатори Zehnder, розташовані в кухні-вітальні.

Автономне тепло реалізовано на базі теплового насоса Olimpia Splendid на 10 кВт – від пристрою працює система теплої підлоги в майстер-спальні, а також внутрішньопідлогові конвектори Kampmann. Але про все по порядку.

У кухні-вітальні, звичайно, можна було б встановити теплі підлоги. Однак вони ніяк не поєднувалися з обраним дизайнерським рішенням – карпатським дубом, яким укладено підлогу. Справа в тому, що подібний матеріал має дуже погану теплопровідність, тому система теплої підлоги в даному випадку недоцільна.

У кухні-вітальні із завданням опалення відмінно справляються радіатори. Їм допомагають внутрішньопідлогові конвектори – без них у проєкті ми не могли обійтись, оскільки у квартирі встановлені розкішні панорамні вікна. Завдання конвекторів - припиняти холодопоступи від цих вікон і берегти мешканців від неприємного почуття протягу.

А ось у майстер-спальні ми вже розташували теплу підлогу, для якої тепловий насос повітря-вода готує теплоносій низької температури.

Тут же розташована зона душової, в якій нам вдалося компактно розмістити міні-котельню з тепловим насосом, буферною ємністю, насосними групами та баком ГВП, а також пральню та систему водоочищення.

Водопостачання

Гаряче водопостачання у цій квартирі також здійснюється тепловим насосом. Вода готується безпосередньо у баку ГВП на 300 літрів. Такий об'єм обраний був через те, що у ванній кімнаті реалізований комфортний тропічний душ, який використовує досить багато води.

Вибір сантехніки, проєктування зливного трапу, визначення пропускної спроможності труб – всі завдання вирішувалися спільно компанією Альтер Ейр та дизайнерською студією, щоб душова була і гарною, і функціональною.

Завдяки ретельному проєктуванню нам вдалося уникнути перепадів тиску та температури при одночасному використанні душу та крана на кухні.

Перед надходженням у бак ГВП вода попередньо очищається фільтром побутового водоочищення.

Завдяки водоочищенню виключається утворення нальоту на внутрішній поверхні бойлера, продовжується термін служби пральної машини, зберігається зовнішній вигляд дорогої сантехніки. Вода не матиме зайвих запахів, а також стане досить м'якою.

Наші відеоогляди

Вентиляція в приватному будинку: способи та правила організаціїї
Вентиляція в приватному будинку: способи та правила організаціїї
Примусова вентиляція в квартирі та система кондиціювання - огляд об'єкту в ЖК Creator City
Примусова вентиляція в квартирі та система кондиціювання - огляд об'єкту в ЖК Creator City
Кондиціювання, вентиляція та водоочистка в квартирі ЖК
Кондиціювання, вентиляція та водоочистка в квартирі ЖК "Тетріс Холл"
Вентиляція та кондиціювання квартири - огляд реалізованого об'єкту в ЖК Obolon Residences
Вентиляція та кондиціювання квартири - огляд реалізованого об'єкту в ЖК Obolon Residences
Вентиляція та кондиціонування квартири в ЖК Crystal Park Tower
Вентиляція та кондиціонування квартири в ЖК Crystal Park Tower
Вентиляція будинку на базі Jablotron, КМ “На Щасливій”, Крушинка
Вентиляція будинку на базі Jablotron, КМ “На Щасливій”, Крушинка
Резервне водопостачання квартири та будинку - приклад реалізації в ЖК “4 Сезони”
Резервне водопостачання квартири та будинку - приклад реалізації в ЖК “4 Сезони”
Інженерні системи у квартирі: вентиляція, опалення, кондиціонування, водопостачання та каналізація
Інженерні системи у квартирі: вентиляція, опалення, кондиціонування, водопостачання та каналізація
Замовити проєкт

Замовте проєкт кліматичних систем для вашої квартири Альтер Ейр. Наші фахівці розроблять унікальне рішення та підберуть відповідне обладнання.

Відгуки і питання
Відгуки відсутні