Система опалення Львів вважається невід'ємною частиною, метою якої є створення комфортного мікроклімату для людини.
До завдань опалювальної системи належать такі пункти:
Перш, ніж реалізувати опалювальну систему для вашого житла, використовуючи будь-який вид джерела тепла, важливо отримати грамотний проєкт, що містить теплотехнічний розрахунок. Даний розрахунок дозволить визначити відповідність конструктиву будівлі (конструкції: стіни, вікна, фундамент, перекриття, перегородки та інші конструктивні елементи) сучасним нормам з точки зору теплового захисту. Після проведеного розрахунку, Ви зможете дізнатися кількість тепловтрат будинку, відповідно до цього, визначити до якої категорії енергоефективності належить ваша будівля.
*(Існує 5 класів енергоефективності будівлі: A, B, C, D та Е. Чим вище категорія, тим раціональніша використання теплової енергії в помешканні).
Ще одним важливим фактором, який впливає на показник енергоефективності будинку, є встановлення вентиляційної системи.
Припливно-витяжна система вентиляції з рекуперацією тепла (ПВУ з рекуператором) дозволить мінімізувати тепловтрати, тому що теплова енергія просто не видалятиметься у зовнішнє середовище.
Використовуючи такий пристрій, як рекуператор, теплова енергія відпрацьованого повітря використовуватиметься для нагрівання припливного повітря. У результаті, мешканці будинку отримують зниження навантаження на опалювальну систему, а також зможуть скоротити витрати на споживання електричної енергії.
Найчастіше, у житлових будинках застосовується пластинчастий рекуператор. Він являє собою теплообмінник, усередині якого знаходяться пластини, основне завдання яких полягає у розподілі потоків витяжного та припливного повітря (при цьому повітряні маси не перемішуються).
Також, у побутовому сегменті можна застосовувати ентальпійний рекуператор, який здатний підтримувати мікроклімат з оптимальними показниками рівня вологості, що так необхідно у зимовий період часу, коли працює система опалення. Робота ентальпійного рекуператора полягає в заборі вологи з ванних кімнат, яка застосовується для зволоження повітря в «чистих зонах».
Отже, виконанням теплотехнічного розрахунку повинні займатися висококваліфіковані інженери, оскільки неякісний розрахунок призведе до низької ефективності роботи обладнання та опалювальної системи. У нашій компанії працюють професіонали своєї справи, саме тому ми зможемо надати нашим клієнтам грамотний проєкт, який включатиме теплотехнічний розрахунок, враховуючи правила та нормативні параметри щодо здійснення опалювальної системи.
У свою чергу, опалювальні системи розрізняють відповідно до використання тих чи інших джерел енергії.
Серед них виділяють такі типи:
Електричний котел - це прилад, завдання якого полягає у подачі гарячого водопостачання для мешканців на виконання їх потреб, а також забезпечення житла теплом, при цьому застосовуючи електроенергію.
Виконання функцій (забезпечення будівлі теплом та постачання мешканців гарячим водопостачанням) відбуватиметься завдяки трьохходовому клапану (запірно-регулюючий прилад, завданням якого є розподіл головного потоку на 2 другорядні). Таким чином, електрокотел здатний працювати, віддаючи тепло на систему теплої підлоги та на радіатори, внутрішньопідлогові конвектори. Виходячи з цього, коли мешканцям потрібно буде отримати гарячу воду, завдяки трьохходовому клапану, електричний котел зможе переключитися з функції опалення на нагрівання води. Таким чином, агрегат нагріватиме воду в ємності, певного літражу.
Перевагою джерела тепла є наявність погодозалежної модуляції. Робота цієї функції полягає в регулюванні внутрішньої температури, при цьому враховуються показники температурного датчика, розміщення якого проводиться на вулиці. Внаслідок цього, мешканці зможуть доцільно користуватися електрикою.
В даний момент на ринку виділяють широкий асортимент моделей газових котлів, що відрізняються функціоналом, економічністю та іншими показниками. Таким чином, споживач може купити газові котли таких типів: турбований, атмосферний та конденсаційний. Серед них кращим варіантом реалізації системи опалення є установка конденсаційного котла. Тому що, після згоряння палива відпрацьовані гази не утилізуються у зовнішнє середовище, а застосовуються в системі у вигляді водяної пари.
Розглянемо докладніше принцип дії конденсаційного котла. Робота агрегату заснована таким чином:
Таким чином, завдяки конденсації, з'являється додаткова кількість теплоти, відповідно до чого ККД (коефіцієнт корисної дії) котла значно підвищується і може становити показник вище 100%.
Отже, це підтверджує той факт, що газовий конденсаційний котел - екологічний та енергоефективний прилад, тому компанія Альтер Ейр часто реалізує опалювальну систему, застосовуючи газовий котел конденсаційного типу.
Важливим елементом конструкції даного виду котла є модернізований пальник, якому вдається зменшити можливість неповного згоряння палива. У результаті, продукти згоряння мають нижчий рівень шкідливих речовин, які утилізуються у зовнішнє середовище.
Також, конденсаційний котел оснащений погодозалежною функцією. Дана модуляція дає можливість мешканцям отримати оптимальні дані відповідно до температури в житлі. Це відбувається завдяки датчику, встановлення якого провадиться на вулиці.
Котел турбованого типу - це опалювальне обладнання, яке має камеру згоряння закритого типу, яка з'єднана з витяжним (коаксіальним) димоходом. Даний димар має конструкцію, що представляє 2 труби, які забезпечують різні процеси. Перша труба має великий діаметр, відповідно, всередині неї розташовується труба з меншим діаметром. Робота внутрішньої труби заснована на видалення газів, що відходять, за допомогою турбіни. В той час, як зовнішня труба відповідає за подачу необхідної кількості вуличного повітря в камеру згоряння за допомогою вентилятора. Внаслідок чого, даний вид котла є неекологічним. Також, ще одним вагомим недоліком є неефективна робота агрегату, тому що, при перетворенні тепла та віддачі його теплоносію, певний обсяг теплової потужності втрачається.
Котел атмосферного типу є установкою, камера згоряння якого відкритого типу. Газовий атмосферний котел має досить багато недоліків, тому даний вид пристрою не користується попитом серед замовників, наприклад:
Варто зазначити, що газовий котел один з найдешевших рішень, щодо генерації тепла.
Але у зв'язку з війною в Україні (напад РФ на Україну, який розпочався 24 лютого 2022 року), компанія Альтер Ейр припускає, що газова залежність світу від російського газу спадатиме. Відповідно, газові котли будуть малозатребуваними серед споживачів як в Україні, так і за кордоном.
На підставі цього, раціональним та альтернативним рішенням для житла є реалізація опалювальної системи, встановлюючи джерело енергії – тепловий насос («повітря-вода» або геотермальний).
Твердопаливний котел – це опалювальний агрегат, робота якого полягає у виконанні функції обігріву житла за рахунок горіння твердої сировини. Як сировина можуть застосовуватися дрова, вугілля, пелети, брикети.
Розрізняють такі типи твердопаливних котлів:
На даний момент опалення Львів, застосовуючи таке джерело енергії, як твердопаливний котел є недоцільним рішенням. Через те, що для забезпечення високої продуктивності роботи пристрою потрібно, щоб деревина була високою густиною, відповідно, вона матиме досить високу вартість. До того ж, є обов'язкові норми до палива:
Відповідно, якщо вищезазначені пункти будуть порушені, Ви отримаєте низьку ефективність агрегату. Таким чином, твердопаливному котлу знадобиться ще більше палива, щоб створити якісний обігрів житла.
Відповідно до цього, встановлення опалення Львів, використовуючи твердопаливний котел як джерело тепла є доцільним рішенням лише за двох випадків:
Тепловий насос – це універсальне обладнання, принцип якого полягає у застосуванні відновлюваної енергії навколишнього середовища (основними джерелами є вода, ґрунт, а також повітря).
Тепловий насос - економічно вигідний та раціональний варіант, порівнюючи його з іншими типами опалювальних агрегатів. Це відбувається за рахунок високого COP (коефіцієнта перетворення тепла). Таким чином, тепловий насос «повітря-вода» здатний працювати 1:3 (при споживанні 1 кВт електричної енергії, агрегат зможе віддати 3 кВт тепла), тоді як геотермальна установка - до 6 кВт теплової енергії. Відповідно до цього, згодом Ви значно зменшите свої витрати на використання електрики.
Інженери нашої компанії пропонують розглянути опалювальну систему на базі теплового насоса «повітря-вода», який підходить для приміщень до 200 м², але коли площа житла більше 200 м², для продуктивної роботи опалювальної системи необхідно розглядати геотермальний тепловий насос. Відмінність повітряного теплового насоса від геотермального полягає в тому, що процес монтажу геотермальної установки вимагає проведення робіт із використанням бурових машин.
Варто додати, що геотермальні установки вважаються більш стійкими, у порівнянні з повітряними тепловими насосами, оскільки геотермальним полем виступає земля, температура якої становить приблизно +8°С. Тим часом, як зовнішня температура повітря, яка використовується для повітряного теплового насоса, може коливатися від -22°С до +22°С. При цьому, середня температура повітря в зимовий період становить +3°С, що дозволяє тепловому насосу «повітря-вода» самостійно підтримувати мікроклімат у приміщенні. Внаслідок чого, покупка пристрою геотермального типу вважається раціональнішим варіантом, оскільки обладнання - ефективне джерело холоду/тепла та ГВП (гаряче водопостачання).
Теплові насоси різного типу вважаються популярними серед покупців, оскільки прилади можуть створити комфортну температуру протягом усього року. Тобто, влітку агрегати зможуть вирішити завдання щодо охолодження будівлі, взимку – здатні працювати на його обігрів. Крім того, теплові установки зможуть надати мешканцям гаряче водопостачання.
Встановлення додаткових агрегатів є обов'язковою вимогою для забезпечення високої продуктивності опалювальної системи. Це передбачає те, що для системи можна використовувати фанкойли, радіатори та внутрішньопідлогові конвектори. Оскільки тепловий насос є низькотемпературним агрегатом, відповідно для продуктивного функціонування системи опалення, потрібно встановити насосні групи. За допомогою насосних груп буде організована подача більш високої температури в радіатори та конвектори, а для того, щоб уникнути перегрівання підлоги, в теплу підлогу буде здійснюватися подача низької температури.
Монтаж систем опалення Львів на базі теплових насосів реалізується, застосовуючи додаткові пристрої та систему теплої підлоги, яка має займати всю площу поверхні підлоги.
Необхідно додати, що для комфортного перебування людини на підлозі необхідно виконати обов'язкову умову: температура поверхні підлоги повинна не перевищувати +26°С. Але, якщо температура підлоги піднімається вище за нормативні показники, то це може спричинити появу наступних проблем:
Відповідно до цього, щоб не допустити виникнення вищеперелічених проблем, потрібно встановити допоміжні пристрої:
Справа в тому, що тепловий насос може виконувати генерацію тепла взимку і здатний працювати на охолодження будівлі влітку, то оптимально використовувати фанкойли різного типу в залежності від об'єкта: канальні, настінні, підлогові, касетні.
Як ми вже говорили, тепловий насос є універсальним обладнанням, тому агрегат здатний надати такі функції: опалення/охолодження, а також надасть мешканцям гарячого водопостачання протягом усього року.
Для продуктивного функціонування такого джерела енергії, як тепловий насос, виконуючи функцію нагрівання води, потрібно провести розрахунок за кількістю людей, проте необхідно враховувати пропускну здатність санітарних приладів.
Для розрахунку, щодо максимуму обсягу споживаної води, необхідно провести підрахунок у ранковий та вечірній час. Дані тимчасові рамки є найінтенсивнішими за максимальним використанням води мешканцями.
Важливим етапом для підбору теплового насоса є теплотехнічний розрахунок, який ми говорили раніше. Розглянемо приклад: теплотехнічний розрахунок показав, що тепловий насос «повітря-вода» ефективний до -8°С, внаслідок чого для компенсації тепловтрат встановлюють другорядне обладнання. Це може бути як електрокотел, і газовий котел. Проте, краще віддати перевагу електричному котлу, оскільки в майбутньому люди відмовлятимуться від споживання газу у зв'язку з нападом РФ на Україну.