Систему опалення на базі теплового насоса краще планувати ще при будівництві будівлі, щоб врахувати всі нюанси. Однак, якщо у вас вже є будинок із власною котельнею, все одно можна реалізувати подібний варіант.
Сьогодні ми розповімо вам про інтеграцію теплового насоса до існуючої котельні на прикладі проєкту від Альтер Ейр.
У цьому проєкті наші фахівці мали працювати з уже облаштованою котельнею. У ній вже було встановлено гідравлічні з'єднання, і навіть необхідне обладнання. Бракувало лише одного: теплового насоса, який сподобався нашому клієнту завдяки визначній енергоефективності та низькій вартості експлуатації.
Перед інженерами Альтер Ейр було поставлено досить цікаве завдання: підібрати та інтегрувати тепловий насос для будинку 150 м2 та його існуючої котельні.
Можете заощадити час на читання та ознайомитись з нашими відеооглядами на тему опалення тепловими насосами.
Нашим спеціалістам надали проєкт існуючої котельні, який був уважно вивчений та прийнятий за основу майбутнього планування. Співробітники Альтер Ейр приїхали на об'єкт, щоб оцінити, як саме облаштовано систему, і чи можливо в принципі інтегрувати тепловий насос на цьому етапі.
Нами було здійснено теплотехнічний розрахунок, який показав, що в систему можна успішно інтегрувати тепловий насос повітря-вода. Значно полегшив завдання той факт, що при проєктуванні котельні клієнт передбачив порожнє місце для інтеграції додаткового обладнання. Саме тут на стіні ми змогли розташувати внутрішній блок теплового насоса.
Котельня, в якій нам потрібно було працювати, вже включала:
Також попередня інженерна компанія встановила контролер Tech - "мозок" усієї системи, який відповідає за автоматизацію. Нашим фахівцям довелося зв'язатися з імпортерами даної системи автоматизації, щоб переконатися, що вона зможе взяти на себе управління тепловим насосом.
Експерти Альтер Ейр займаються як монтажем опалювального обладнання, так і розробкою проєкту опалення.
Поговоримо про те, як буде працювати система опалення в будинку клієнта після інтеграції теплового насоса додому 150 кв. м, і якій установці буде надано пріоритет.
99% часу за обігрів будинку та підготовку гарячої води відповідатиме тепловий насос. Опалення та ГВП насос здійснює поперемінно, перемикаючись за допомогою триходового клапана. Пріоритет завжди віддається гарячій воді, тобто пристрій не перемкнеться на опалення, доки вода в баку ГВП не нагріта до потрібної температури.
Однак слід розуміти, що тепловий насос працює ефективно до точки бівалентності – критичної мінусової температури за вікном, коли пристрій вже не може перекривати тепловтрати будівлі. Тому в найморозніші дні, які, на щастя, бувають лише близько п'яти раз на рік, тепловий насос подає аварійний сигнал, і в роботу входить електрокотел.
Маючи наші теплотехнічні розрахунки, а також майбутню ціну проєкту в Україні, ми погодили встановлення теплового насоса на 150 м2 типу “спліт” від компанії Olimpia Splendid. В Україні цей виробник пропонує оптимальне обладнання за справедливою ціною, тому сьогодні ми часто використовуємо пристрої бренду як альтернативу техніці Vaillant та Viessmann.
У котельні вже було передбачено бак для гарячої води, тому нам не потрібно було планувати його розміщення та підключення. Ми додали лише акумулюючу ємність, яка є посередником між тепловим насосом та системою опалення.
На жаль, існуюча в будинку клієнта система опалення не передбачала інтеграцію фанкойлів – приладів водяного опалення та охолодження, які могли б забезпечити як додаткове нагрівання, так і можливість кондиціювання влітку. Однак і це завдання наші фахівці зможуть вирішити, якщо клієнт захоче передбачити такий зручний варіант.
Насамперед, як ми вже згадували вище, наші інженери вивчили існуючий проєкт котельні, і зайнялися розробкою власної документації. Вона включала теплотехнічний розрахунок, який дозволив нам підібрати обладнання потрібної потужності, а також схеми підключення теплового насоса до гідравлічних з'єднань.
Коли проєкт був повністю розроблений та затверджений, настав час монтажу.
Як ми вже згадували, обраний тепловий насос для будинку 150 м2 є спліт-системою, тобто складається із двох блоків: зовнішнього та внутрішнього. Внутрішній блок теплового насоса ми розташували на стіні, де нам люб'язно залишили місце. Поруч була встановлена ємність, що акумулює тепло.
Зовнішній блок спліт-системи ми встановили біля будинку на спеціально виготовлену міцну раму. В принципі, такі блоки можна вішати на стіну будинку, проте ми не рекомендуємо такий варіант, оскільки при роботі пристрій передаватиме вібрацію стіні.
Наші інженери беруться за будь-які, навіть найскладніші проєкти. Ми зможемо інтегрувати тепловий насос до котельні вашого будинку або розробити систему опалення з нуля.
Надсилайте ваші запитання через цю форму, ми обов'язково на них відповімо
Сергей МазурИнженер-проектировщик
Оставьте свои данные, и наши менеджеры свяжутся с Вами в течение 10 минут
Надішліть інформацію за своїм об'єктом і фахівці Альтер Ейр підберуть оптимальне інженерне рішення. Ми обов'язково зв'яжемося з Вами найближчим часом і проговоримо всі нюанси, щоб точно зрозуміти Ваші потреби та уподобання. Рекомендуємо відразу прикріпити план Вашого приміщення - це спростить і прискорить процес комунікації, адже інженер зможе провести консультацію не наосліп, а відразу за візуальним сприйняттям Вашого будинку або квартири.
Сергій МазурІнженер-проєктувальник