Що краще – тепла підлога або радіатори?

Автор запису
27 вер 2017
9 хв читання
2 коментарі
285
5 / 5
Зміст
 1. Що таке радіатор і тепла підлога?
 2. Порівняння систем з технічної точки зору
  1. Комфорт
  2. Кліматичні умови
  3. Зовнішній вигляд і можливість ремонту
 3. Що економніше – тепла підлога або радіатори?
 4. Комбінація теплої підлоги і радіаторів опалення – розумний компроміс
 5. Відеоматеріали
 6. Висновок

З кожним днем ​​питання «Що краще – тепла підлога або батареї?» стає все більш актуальним. Це зовсім не дивно, адже це два найбільш ефективних варіанти системи опалення для сучасного будинку або квартири. Аби детальныше розібратися з цим питанням, ми проаналізуємо переваги та недоліки кожного типу і знайдемо альтернативний варіант для кожного.

Перед тим, як розібратися, що краще: тепла підлога або радіатори, необхідно освіжити в пам'яті визначення цих понять.

Що таке радіатор і тепла підлога?

Радіатори, або як ми звикли їх називати, батареї - це опалювальні теплорозподільні пристрої, які встановлюються на стіні або підлозі і працюють за принципом конвекції, і лише частково - за принципом випромінювання.

Тепла підлога - опалювальна теплорозподільна система, яка прокладається під поверхнею підлоги, отже, подача тепла йде знизу. Якщо в радіаторах основний принцип розподілу тепла в приміщенні - конвекція і допоміжний - випромінювання, то у випадку з "теплою підлогою" все навпаки, основний - випромінювання і допоміжний - конвекція.

Хочете відчути роботу клімат-систем?

Порівняння систем з технічної точки зору

Комфорт

На вашу думку, що більш комфортно: коли ноги в теплі, а голова в прохолоді чи навпаки? Уже виходячи з цього, можна зробити для себе висновок: що краще: батареї або тепла підлога. Але це лише перший нюанс при виборі й покладатися винятково на нього буде неправильно.

Кліматичні умови

Якщо врахувати особливості клімату в нашій країні, то використання виключно теплої підлоги для опалення при низьякій температурі буде не дуже комфортним. Щоб повноцінно обігріти цілий будинок або квартиру в сувору зиму, потрібно забезпечити температуру подачі в теплу підлогу. Але в такому разі можна забути про комфорт – ногам буде гарче. Крім того, за нормами (ДБН В.2.5-67 діє до: 2013 Опалення, вентиляція і кондиціонування) показник максимально комфортної температури "теплої підлоги" - 26°С.

Примітка. Це не стосується енергоефективного будинку, в якому тепловтрати максимально знижені. У такому будинку система теплої підлоги не потребує високої температури подачі, тому її вистачить для повноцінного обігріву будинку в найхолоднішу зиму.

Радіатори опалення позбавлені такого недоліку, але не варто робити поспішних висновків.

Компанія Альтер Ейр акцентує увагу на тому, що саме комбінація теплої підлоги і радіаторів може дати максимально ефективний результат в плані комфорту, зручності й економності.

Безкоштовна консультація від інженера

Зовнішній вигляд і можливість ремонту

Встановити теплу підлогу необхідно один раз і вона буде працювати протягом довгого часу. Крім того, варто розуміти, що тепла підлога реалізується тільки на початковій стадії будівництва. Дану систему не можна встановити після закінчення ремонту, тому до реалізації треба підходити особливо відповідально. Бальшо того, встановлюючи теплу підлогу, необхідно підбирати меблі на ніжках, аби відстань між ними і підлогою була не менше 10 см.

Радіатор же можна зняти, провести ремонт або замінити. Встановлення радіаторів опалення набагато простіше і менш затратне.

Що стосується зовнішнього вигляду, то тут безперечно лідирує опалення теплою підлогою. Який би інтер'єр приміщення ви не підібрали, тепла підлога завжди буде доречною, адже її зовсім не видно. Радіатори завжди на виду, тому потрібно ретельно підбирати модель, аби вона гармонійно поєднувалася з дизайном кімнати. Крім того, радіатори візуально зменшують вільний простір, а в деяких випадках це може бути критично.

Теплый пол или батареи

Що економніше – тепла підлога або радіатори?

Одне з найактуальніших питань: що дешевше тепла підлога або радіатори? Спочатку порахуємо, що економніше тепла підлога або батареї в розрізі початкових витрат.

Якщо взяти однакову площу будинку з однаковими тепловтратами, наприклад, площа 20 мі тепловтрати з цієї площі - 60 Вт/м2, то радіатори обійдуться приблизно в 150-200 євро, в той час як тепла підлога - близько 400 євро (1 м2 теплої підлоги = 25 євро). Отже, тепла підлога по початковій вартості обладнання обходиться приблизно в два рази дорожче, і здається, що встановлення радіаторів економніше.

Тепер з'ясуємо, яке опалення дешевше у довготривалій перспективі - водяною теплою підлогою чи радіатором.

Тепла підлога використовується у якості низькотемпературної системи опалення, а у радіаторах температурний графік вище. Це впливає на джерело енергії і на економічність системи в цілому.

Для прикладу візьмемо систему опалення з конденсаційним котлом. Чим нижча температура надходить в конденсаційний котел, тим більше конденсату осідає на теплообміннику, а отже - менше води випаровується і менше витрачається енергії.
Із цього робимо наступні висновки: обігрів підлоги є більш економним в процесі експлуатації.

Аналізуючи що дешевше - тепла підлога або батареї, потрібно визначитися що важливіше: економність зараз або в перспективі?

 РадіаторТепла підлога
Початкова вартість ✓ ×
Ефективність роботи × ✓
Затрати на експлуатацію × ✓
Естетичність в інтер’єрі × ✓
Можливість заміни при несправності ✓ × 
 
 • Початкова вартість
  Початкова вартість
 • Ефективність роботи
  Ефективність роботи
 • Затрати на експлуатацію
  Затрати на експлуатацію
 • Естетичність в інтер’єрі
  Естетичність в інтер’єрі
 • Можливість заміни при несправності
  Можливість заміни при несправності
Радіатор
 • Початкова вартість
   ✓
 • Ефективність роботи
   ×
 • Затрати на експлуатацію
   ×
 • Естетичність в інтер’єрі
   ×
 • Можливість заміни при несправності
   ✓
Тепла підлога
 • Початкова вартість
   ×
 • Ефективність роботи
   ✓
 • Затрати на експлуатацію
   ✓
 • Естетичність в інтер’єрі
   ✓
 • Можливість заміни при несправності
   × 

Комбінація теплої підлоги і радіаторів опалення – розумний компроміс

Схема розміщення теплої підлоги і радіаторів

Теплої підлоги зазвичай вистачає до -7 - 10°C за вікном, а при нижчих температурах вона не зможе компенсувати всіх тепловтрат приміщення. І це ще за умови добре утепленого будинку. Якщо ж будинок утеплений погано і тепловтрати високі, то ці значення ще нижчі - 0 -5°C.
А що ж робити при низьких температурах? Ось вам і відповідь на питання: чи потрібні радіатори разом з теплою підлогою. Так, радіатори в поєднанні з теплою підлогою - найбільш ефективний спосіб опалення будинку. Ми рекомендуємо використовувати систему теплої підлоги для комфорту (тобто, з температурою подачі 15-25 °C) в якості основного опалювального обладнання, а радіаторне опалення - як додаткове.

У такому випадку ви отримаєте ефективну та економну у використанні систему опалення, при якій ви не будете відчувати дискомфорт через  гарячу поверхню підлоги. Саме комбінація теплої підлоги й радіаторів - лідер серед клієнтів Альтер Ейр, адже вона є оптимальним варіантом з точки зору раціональності й комфорту.

Відеоматеріали

Висновок

У команді Альтер Ейр працюють кваліфіковані фахівці із систем опалення, які знають, як провести опалення в квартирі та будинку, можуть підібрати для вас оптимальний варіант і оптимізувати все під ваші бажання і бюджет.

Ви повинні розуміти, що проєкт системи опалення - справа дуже індивідуальна і єдиного рішення для всіх виділити не можна. Якщо в одному випадку раціональним буде опалення підлогою, то в іншому - радіаторами. Завдяки 11-річному досвіду роботи, можна сміливо заявити, що компанія Альтер Ейр може реалізувати опалення на об'єкті будь-якої складності!

Для визначення доцільності використання тієї чи іншої системи, потрібно проаналізувати характеристики об'єкта і вже потім вирішувати, що підійде: водяна тепла підлога або радіатори, або ж їх комбінація. Опалення в підлозі буде менш помітним, але варто зауважити, що тепла підлога як основне опалення використовується рідко. Вона частіше реалізується в якості додаткового джерела тепла.

Хочете стати нашим партнером?

Залиште свої контакти і наш співробітник зв'яжеться з Вами найближчим часом


Відгуки і питання
Залишити відгук
 • 5 / 5

  Людмила

  спасибо огромное за материал, все доступно и просто написано, вот теперь сомнений нет,ч то выбирать!

 • 5 / 5

  Иван

  Узнал много интересной информации! Спасибо большое за такой материал!

Інші рубрики