Монтаж електричної теплої підлоги під плитку

Монтаж електричної теплої підлоги під плитку
Рівномірний розподіл тепла
Економне споживання енергії
Підтримка естетики приміщення
Турбота про довкілля

Електрична підлога – це система, яка опалює приміщення за допомогою нагрівальних елементів, встановлених під покриттям для підлоги. 

Монтаж електричної теплої підлоги менш трудомісткий, ніж установка водяної теплої підлоги. 

Теоретично, електричну підлогу можна встановити своїми руками, але для цього необхідні певні знання в галузі будівництва та монтажу інженерної системи. 

Тому краще довіритися професіоналам, які зможуть виконати цю роботу якнайкраще.

Електричні підлоги

Вибір теплої підлоги під плитку

У 90% випадків монтаж електричної теплої підлоги під плитку виконується у мокрих зонах, а також у робочій зоні на кухні.

Зазвичай, в будинках у якості покриття для підлоги в кімнатах застосовуються різні матеріали (ламінат, лінолеум, паркет і ін.), але в санвузлах все одно проводиться укладання плитки. Для водяної підлоги потрібна наявність бетонної стяжки, яка має товщину близько 6 см,тому вам потрібно буде збільшити висоту підлоги. Щоб цього не робити, у санвузлі укладають теплу підлогу електричного типу.

Розрізняють основні види електропідлоги:

  1. кабельна;

  2. інфрачервона;

  3. мат.

Принцип роботи електричної теплої підлоги кабельного типу полягає в тому, що за допомогою кабелів нагрівається фінішний зовнішній матеріал підлоги, і надалі тепло передається в приміщення. Таким чином, кабелі є провідниками тепла та нагрівачами.

Для цієї системи можуть використовуватися одножильні або двожильні кабелі. Відмінність між ними полягає в тому, що при монтажі одножильного кабелю необхідне підключення двох кінців жил до терморегулятора.

Поліпшеною моделлю теплої підлоги є нагрівальні мати. Нагрівальні елементи розташовані у вигляді змієподібного візерунка на спеціальній підкладці. Конструкція самого нагрівального мату готова до подальшого монтажу. Залишається тільки розрізати нагрівальний мат на відрізки необхідної довжини. Ми рекомендуємо придбати матову самоклеючу теплу підлогу від виробника Uponor.

З назви "інфрачервона тепла підлога" вже зрозуміло, що для нагрівання поверхні підлоги використовуються інфрачервоні промені.

Найпоширенішим способом встановлення інфрачервоної теплої підлоги є сухий монтаж. Цей передбачає установку теплої підлоги під дерев'яне фінішне покриття.

Що знадобиться для монтажу

Насамперед необхідно вибрати тип електричної підлоги: кабельний, матовий або інфрачервоний, оскільки від цього залежить процес монтажу теплої підлоги, використовувані матеріали та інструменти. Наприклад, у разі придбання матової теплої підлоги вам необхідно використовувати клей, щоб укласти мати на грунтовку. Щодо підлоги кабельного типу, то потрібно купити сітку, щоб закріпити кабель на ній.

Для будь-якого типу теплої підлоги необхідно використовувати ґрунтовку – цей етап є підготовчим перед укладанням кабелю, мату чи термічної плівки. Також важливим матеріалом у конструкції теплої підлоги є теплоізоляція. Як утеплювач краще вибрати екструдований пінополістирол. Особливу увагу слід звернути на вибір терморегулятора, оскільки завдання пристрою полягає у контролі параметрів температури як на поверхні підлоги, так і загалом у приміщенні.

На завершальному етапі монтажу електропідлоги відбувається покриття тонким шаром плиткового клею та укладання плитки, раніше обраної замовником.

Замовте консультацію щодо теплих підлог

Для отримання професійної консультації залиште заявку на сайті

Замовте консультацію щодо теплих підлог

Процес монтажу електричної підлоги під плитку

Розрахунок теплої підлоги

При  укладанні електричної теплої підлоги під плитку можна виділити основні процеси монтажу:

  • підготовка поверхні підлоги;

  • укладання теплоізоляції;

  • монтаж електричного кабелю або нагрівального мату;

  • установка термодатчика і терморегулятора;

  • укладання фінішного покриття.

Тепла підлога – це елемент опалення, який може забезпечити високий рівень комфорту для людини. Перед встановленням теплої підлоги необхідно скласти схему розведення, так як нагрівальні кабелі для теплої підлоги можна укладати лише у вільному просторі. Іншими словами, теплу підлогу не можна укладати під сантехнікою та меблями.

При покупці теплої підлоги важливо звернути увагу на потужність системи, вказану виробником та заявлену у технічних характеристиках. Це важливий параметр, тому що при достатній потужності системи підігріву підлоги ви відчуватимете комфортну температуру під ногами. Важливо, щоб оптимальна температура поверхні підлоги знаходиться в діапазоні +24 ... +26°С.

Підготовка поверхні

Перед монтажем системи опалення підлоги необхідно підготувати поверхню підлоги до подальшої роботи. Підготовчі етапи включають:

  1. очищення поверхні підлоги від сміття та пилу;

  2. нанесення вирівнюючого шару, щоб кабель, теплий мат або термічна плівка були укладені ідеально по поверхні підлоги;

  3. нанесення ґрунтовки для забезпечення якісної основи, оскільки завдяки даному матеріалу можна зміцнити та підвищити міцність поверхні підлоги.

Укладання теплоізоляції

Ізоляція укладається до заливання стяжки. Як згадувалося вище, екструдований пінополістирол – найкращий ізоляційний матеріал для використання. Цей матеріал має такі переваги:

  1. Відмінні показники теплопровідності. При правильно підібраній товщині теплоізоляції тепло не йтиме, а затримається в приміщенні. Наприклад, товщина утеплювача при контакті підлоги з ґрунтом повинна становити не менше 5 см, а для поверхів вище першого потрібна теплоізоляція 2 – 3 см.

  2. Стійкість до перепадів температур. При низьких показниках температури повітря матеріал не змінюватиме свою форму, не буде кришитись і т. д.

  3. Монтаж не вимагає багато часу та зусиль, тому що матеріал легкий та простий у укладанні.

Монтаж електричного кабелю

Установка теплої підлоги під плитку має наступну послідовність:

  1. Робиться розмітка приміщення, де необхідно прокласти кабель з урахуванням вільного простору.

  2. Визначається місце встановлення терморегулятора. Після цього вирізається штроба для заведення силового дроту в монтажну коробку.

  3. Укладаються плити з екструдованого пінополістиролу, з використанням клейового розчину, з попереднім оздобленням ґрунтової поверхні підлоги.

  4. Монтується металева сітка до закріпленого утеплювача, використовуючи спеціальні кліпси.

  5. Виконується укладання кабелю за змієподібною схемою з необхідним кроком, а також його фіксація до сітки.

  6. У монтажну коробку заводиться холодний кінець секції.

  7. З монтажної коробки виводиться гофрована трубка для підключення датчика температури.

  8. Підключається терморегулятор.

  9. Укладається плитка або інше виборне покриття для підлоги, із застосуванням спеціального клею.

Укладання нагрівального мату

При укладанні нагрівального мату діють так:

  1. Насамперед потрібно зробити підготовчі роботи, які включають реалізацію вирівнюючого шару, нанесення ґрунтовки, а також розмітку площі для розміщення нагрівальних матів.

  2. Далі необхідно зробити розмітку під канал та виконати процес штроблення для встановлення терморегулятора.

  3. Наступним кроком проводиться укладання утеплювача.

  4. Потім слід виконати монтаж нагрівального мату. Якщо в конструкції елемента не передбачена клейова основа, то потрібно буде використовувати клей.

  5. Після цього в штробі монтують гофровану трубку для з'єднання термодатчика з системою.

  6. Останній крок – нанесення плиткового клею для укладання плитки.

Укладання нагрівального мату
Установка термодатчика

 Установка термодатчика

Датчик температури – це пристрій, завдяки якому можна виміряти показники температури об'єкта, в нашому випадку поверхні підлоги. Принцип роботи пристрою полягає в наступному: при зміні температури поверхні змінюється опір пристрою. Внаслідок чого, термодатчик подає сигнал терморегулятору про необхідність подачі живлення до системи опалення підлоги. Оскільки термодатчик і терморегулятор пов'язані між собою, важливо правильно розташувати пристрої, адже від цього залежатиме якість роботи системи. 

Щоб уникнути швидкого нагрівання термодатчика і послідовного відключення терморегулятором системи теплої підлоги, при монтажі елементів потрібно запобігти перетину гофрованої трубки та нагрівального кабелю.

Підключення терморегулятора

Терморегулятор виконує функцію вимірювання та підтримки необхідної температури повітря в приміщенні. 

Для цього пристрій зіставляє задану користувачем температуру з температурою повітря в приміщенні або з температурою поверхні підлоги завдяки передачі інформації від термодатчика. 

Встановлюють терморегулятор у стіні, а саме у монтажній коробці, використовуючи стандартні гвинти.

Підключення терморегулятора
Укладання підлогового покриття

Укладання підлогового покриття

Для системи теплої підлоги підходять різні матеріали покриття для підлоги. Це можуть бути ламінат, паркетна дошка, лінолеум, вініл та інші. Однак краще зупинити свій вибір на плитці, керамограніті, натуральному камені та інших подібних матеріалах. Важливо, щоб матеріали покриття були сумісні з теплою підлогою. Цю інформацію можна побачити у технічних характеристиках, які вказує виробник системи опалення.

При виборі типу покриття важливо звернути увагу на показник теплопровідності. У дерев'яних матеріалів коефіцієнт теплопровідності досить низький, що знижує передачу достатньої кількості тепла до приміщення. Тепла підлога, покладена під кахель, забезпечить 50 Ватт тепла, а дерев'яний – тільки 20 Ватт. Тому електрична тепла підлога, укладена під дерев'яне покриття, буде не вигідним рішенням з огляду на енергоефективність.

Можливі помилки під час укладання теплої підлоги під плитку

При підключенні електричної теплої підлоги під плитку, а також при монтажі системи можна допустити такі помилки:

  1. Неправильно підібраний крок укладання кабелю. Це загрожує появою “ефекту зебри”, що передбачає перепади температур на поверхні підлоги. Прогрівання буде нерівномірним: на підлозі з'являться теплі та холодні зони.

  2. Неправильне розміщення термостата та термодатчика призведе до того, що підлогове опалення неефективно працюватиме. Наприклад, стануть можливі недогрівання/перегрівання поверхні підлоги.

  3. Встановлення системи теплої підлоги як єдиного джерела обігріву. В цьому випадку система може бути нездатною генерувати достатню кількість тепла. Наприклад, квадратний метр теплої підлоги може генерувати 30 Ватт тепла, у той час як холодонадходження становлять 50 Ватт. А при перегріві поверхні підлоги (вище +26°С) мешканці будинку не зможуть постійно перебувати на підлозі, оскільки вона буде надто гарячою.

Наші проєкти

Комплекс інженерних систем в триповерховому будинку (380 м²), КГ Riviera Villas

  • Спальня
  • Технічне приміщення
  • Дитяча
  • Котельня
Канальний кондиціонер Daikin FBA 60

Кондиціонери Daikin FBA 60 – потужні спліт-системи канального типу, призначені для прихованого монтажу практично будь-якого приміщення.

Внутрішньопідлоговий конвектор Kampmann

Конвектор Kampmann використовується для обігріву приміщення, призначений для прихованої установки у зоні підлоги.

ПВУ з рекуперацією тепла JABLOTRON FUTURA L

Високоефективна припливно-витяжна установка для здійснення загальнообмінної вентиляції в будинках і квартирах. Повторно використовує тепло і вологу, які присутні в приміщенні. Має "рідну" VAV-систему (змінної подачі повітря).

Радіатори Kermi therm

Радіатори Kermi therm відрізняються елегантним дизайнерським виконанням, максимальною тепловіддачею та коротким періодом нагріву.

Газовий конденсаційний котел від німецького бренду Viessmann.

Котел призначений для ефективного опалення житлових приміщень та для підігріву води.

Тепловий насос Viessmann Vitocal 200-S

Високоефективний тепловий насос нового покоління, який може використовуватися для опалення, охолодження повітря, а також нагрівання води.

Комплекс інженерних систем в триповерховому будинку (380 м²), КГ Riviera Villas

Комплекс інженерних систем в квартирі царської будови, вул. Липська, м. Київ

  • Вітальня
  • Ванна кімната
  • Міні-котельня - 1
  • Міні-котельня - 2
Двощілинний лінійний дифузор TROX

Канальний кондиціонер Daikin FDXM 35F

Бойлер непрямого нагріву Drazice ОКСЕ

Електричний котел Vaillant Eloblock

Розширювальний бак Zilmet

Рефайнер Ecowater - система пом'якшення і фільтрації води

Комплекс інженерних систем в квартирі царської будови, вул. Липська, м. Київ

Система вентиляції, кондиціювання та опалення у квартирі, ЖК "Новопечерські Липки"

  • Кухня
  • Обідня зона
  • Гардероб
  • Вітальня
Припливно-витяжна загальнообмінна система вентиляції Maico WS 320 КВ

Припливно-витяжна установка Maico WS 320 КВ з рекуперацією тепла, призначена для забезпечення правильного повітрообміну у житловому або комерційному приміщенні. У цьому пристрої індекс KB вказує на наявність вбудованого калорифера та байпаса.

Кухонний змішувач MOONY

Змішувач для мийки, одноважільний, з поворотним виливом діаметром 28 мм, з подвійним потоком для чистої води. Ввімкнення та вимкнення води проводиться за допомогою одного хромованого важеля. Витончений дизайн та міцні матеріали, забезпечать надійність роботи змішувача на багато років.

Привід для повітряних заслінок Belimo

Призначений для управління повітряними заслінками. Може використовуватись в системах як вентиляції, так і кондиціонування. Привід виконує захисну функцію від обмерзання або задимлення.

Шумоглушники Salda

Шумоглушники Salda використовуються для зниження звукового тиску у вентиляційних каналах круглого перетину. Забезпечують тиху роботу вентустановки, монтуються на кожному з входів повітря у вентустановки. В даному випадку передбачено 4 шумоглушника.

Внутрішньопідлоговий конвектор Kampmann Katherm QK

Тепловий конвектор Kampmann Katherm QK – якісна техніка, для обігріву приміщень. Має функцію примусової конвекції (вбудований вентилятор), що об'єднав в собі ЄС-технології вентиляторів разом з плавним регулюванням його обертів (система управління KaControl). Таке рішення дозволяє підвищити енергоефективність до максимального рівня. Крім того, це гарантує більш тиху роботу без дискомфорту для мешканців.

Лінійні дифузори прихованого монтажу TROX

Щілинні дифузори Trox застосовуються у приміщеннях побутового та адміністративного типу, а монтуються в підвісних стелях. У конструкцію входять направляючі лопатки (за замовчуванням - чорного кольору, на замовлення колір може бути змінений), статична камера з патрубком. Дані пристрої застосовуються у системах припливної та витяжної вентиляції. Їх перевагою є можливість точного напрямку повітряного потоку. Корпус щілинних дифузорів Trox виготовлений з високоякісного алюмінію.

Канальний кондиціонер Daikin FDXM25

Daikin FDXM25 – внутрішній блок канального типу, призначений для приміщень площею до 25 м2. Блок був розміщений в застельовому просторі, роблячи кімнату візуально вільнішою без зайвих деталей та техніки. Може працювати на охолодження, обігрів або осушення повітря.

Дизайнерський радіатор Jaga Strada

Радіатори Jaga Strada відрізняються високими тепловими показниками та стильним дизайнерськими виконанням: теплообмінник сприяє максимальному виробленню тепла при мінімальних витратах електроенергію, а панелі, у поєднанні зі стильними решітками, додають приладу витонченості. Можуть комбінуватись з конденсаційними котлами, швидко реагують на зміну температури у приміщенні.

Лінійні дифузори прихованого монтажу TROX

Щілинні дифузори Trox застосовуються у приміщеннях побутового та адміністративного типу, а монтуються в підвісних стелях. У конструкцію входять направляючі лопатки (за замовчуванням - чорного кольору, на замовлення колір може бути змінений), статична камера з патрубком. Дані пристрої застосовуються у системах припливної та витяжної вентиляції. Їх перевагою є можливість точного напрямку повітряного потоку. Корпус щілинних дифузорів Trox виготовлений з високоякісного алюмінію.

Система вентиляції, кондиціювання та опалення у квартирі, ЖК "Новопечерські Липки"

Реалізований комплекс інженерних систем: кондиціювання, вентиляція та опалення. Двоповерховий будинок у с. Ходосівка

  • Кімната
  • Котельня
  • Технічне приміщення
Настінний кондиціонер Daikin

Настінний кондиціонер японського бренду Daikin характеризується високою продуктивністю, чудовою якістю та сучасним дизайном.

Лінійний щілинний дифузор Disair

Пристрій прихованого монтажу, використовується для розподілу чистого повітря, що подається

Електричний котел Vaillant eloBLOCK

Електричний котел серії EloBLOCK від німецького виробника Vaillant чудово підійде для будинків без газу. Пристрій характеризується високим ККД, є ефективним та зручним у використанні.

VAV-клапан

Пристрій від виробника Jablotron встановлюється на повітропровід і регулює обсяг повітря, що подається до приміщення

Реалізований комплекс інженерних систем: кондиціювання, вентиляція та опалення. Двоповерховий будинок у с. Ходосівка

Вентиляція, кондиціювання, опалення та водопостачання. Елітна квартира 171 м² у м. Худжанд, Таджикистан

  • Їдальня
  • Спальня
  • Ванна кімната
Припливно-витяжна установка Jablotron Futura L

Пристрій має велику кількість функцій. Витяжка відпрацьованого повітря та подача свіжого повітря, також за рахунок вбудованого рекуператора, припливне повітря може нагріватися.

VAV-клапани Jablotron Variobreeze

Пристрій регулює потік повітря, що подається, встановлюється на повітропроводи і безпосередньо пов'язане з вентиляційною установкою

Jablotron Room CO2 Sensor

Датчик контролю рівня вуглекислого газу, встановлюється в кожному приміщенні та передає вентустановці інформацію про якість повітря

Внутрішній блок кондиціонера FXSQ японської фірми Daikin

Канальний внутрішній блок розміщується в нішах і стельових зонах. Призначений для створення комфортної температури у приміщенні

Щілинні дифузори серії LOOK фірми Madel

Обладнання розміщується в стельових зонах, призначене для розподілу повітря, що подається вентустановкою та кондиціонером, за приміщенням

Програматори Jablotron Boost Button

Устаткування монтується у вимикачі у "брудних" зонах, призначене для посиленого видалення відпрацьованого повітря

Система комплексного очищення Refiner Power Ecowater

Система призначена для фільтрації та пом'якшення води, що подається. Якість води підвищується до максимально можливого рівня

Вентиляція, кондиціювання, опалення та водопостачання. Елітна квартира 171 м² у м. Худжанд, Таджикистан

Реконструкція газової котельні з переходом на тепловий насос |  Огляд котельні у приватному будинку
Реконструкція газової котельні з переходом на тепловий насос | Огляд котельні у приватному будинку
Опалення, вентиляція, кондиціювання - огляд систем у двоповерховому будинку, с. Ходосівка
Опалення, вентиляція, кондиціювання - огляд систем у двоповерховому будинку, с. Ходосівка
Реалізація системи опалення у двоповерховому будинку, КМ Green Hills
Реалізація системи опалення у двоповерховому будинку, КМ Green Hills
Реалізація систем опалення та водопостачання в приватному будинку 240 м², КМ Riviera Village
Реалізація систем опалення та водопостачання в приватному будинку 240 м², КМ Riviera Village
Опалення, водоочищення, кондиціонування, вентиляція і ВК в будинку, КГ Riviera Villas, Лебедівка
Опалення, водоочищення, кондиціонування, вентиляція і ВК в будинку, КГ Riviera Villas, Лебедівка

Поширені питання

Який принцип роботи теплої підлоги на електриці?

Основний принцип роботи електричної теплої підлоги полягає в тому, що тепло генерується нагрівальним елементом і передається фінішному покриттю, яке нагріває кімнату.

Чим відрізняється укладання кабельного підлоги та нагрівального мату під плитку?

Різниця між установкою кабельного підлоги та нагрівального мату полягає в тому, що кабелі укладаються на підлогу з фіксованим кроком, у той час як конструкція нагрівального мату є вже укладеним на основу нагрівальним елементом.

Чи можна робити теплу підлогу під плитку у дерев'яному будинку?

Монтаж електричної теплої підлоги під плитку можливий у будинку із дерева. Однак переважно застосовується в приміщеннях з підвищеною вологістю. Оскільки нагрівальні елементи монтуються одразу під плиткою, рівень підлоги не потрібно піднімати. Вам не доведеться заливати стяжку, як у випадку з водяною теплою підлогою.

Замовте систему теплої підлоги під ключ

Залишіть заявку на сайті, фахівці компанії зв'яжуться з Вами протягом дня

Замовте систему теплої підлоги під ключ
Відгуки і питання
Відгуки відсутні