Природна та примусова вентиляція будинку, квартири

Автор запису
17 лют 2016
8 хв читання
2 коментарі
5 / 5
Зміст
 1. Системи природної та примусової вентиляції
 2. Припливна вентиляція
 3. Витяжна вентиляція
 4. Припливно-витяжна вентиляція у квартирі
Різні види вентиляції

В умовах запиленого повітря міста і чотирьох стін квартири людині часто доводиться відчувати дискомфорт і відчувати на собі негативний вплив забрудненого повітря. Для того, щоб людина комфортно себе почував в приміщенні, необхідні спеціальні умови: допустима концентрація вуглекислого газу в повітрі, оптимальна температура і вологість. Якщо якась з вимог не дотримується, то людина відчуває себе пригнічено, швидше втомлюється, скаржиться на часті простудні та алергічні захворювання.

Системи природної та примусової вентиляції

У всі часи за комфортний мікроклімат в квартирі відповідала система вентиляції. Природна вентиляція передбачала наявність спеціальних каналів виводу неприємного повітря, а свіжий – потрапляв в приміщення з допомогою проміжків у дверних і віконних отворах. Зараз, коли вимоги до герметичності значно зросли, не завжди вдається забезпечити необхідний приплив свіжого повітря. Крім того, система природної вентиляції квартири має ряд недоліків, які виходять з принципу її роботи. Так, для нормального функціонування необхідне правильне співвідношення температур всередині квартири і ззовні. Влітку вентиляція недостатня, тому що надворі гаряче, а холодне повітря в квартирі не циркулює. Взимку ж природна вентиляція у зв'язку із збільшеним повітроводом, забирає з приміщення до 40% тепла.

Вихід – примусова вентиляція для будинку або квартири, яка включає в себе використання різного виду механічних пристроїв – вентиляторів. Залежно від наявності повітроводів, проміжків у дверних та віконних отворах, природної циркуляції повітря в приміщенні, для вентиляції квартир підійдуть різні види вентиляції: припливна, витяжна або їх поєднання.

Замовте проєктування вентиляції у нас

Припливна вентиляція

Припливна вентиляція забезпечується за допомогою недорогих вентиляторів або спеціальних припливних установок. Перший варіант – найпростіший і найдешевший. Він представлений припливними вентиляторами і вентиляційними клапанами для квартири. Найбільш популярні моделі такої вентиляції – MAICO ALD. Недоліком першого варіанту буде подача занадто холодного повітря в зимовий час. Другий варіант хоч і дорожчий, але забезпечує нагрів повітря, якщо це необхідно. Найбільш поширені припливні установки SALDA серії VEKAOTA.

Витяжна вентиляція

Товари зі статті

Витяжна вентиляція заключається в тому, щоб замість ґраток (решіток) природної вентиляції встановити витяжні вентилятори. Найпопулярніші моделі витяжних вентиляторів для квартири – Elicent серії ELEGANCE, Maico серій ECA IPRO, ER, AWB, ECA Piano, а також Soler&Palau Silent, які є найтихішими вентиляторами у світі. За допомогою таких пристроїв можна досягти оптимальних показників мікроклімату, оскільки погане повітря і підвищена вологість будуть усунені.

Припливно-витяжна вентиляція у квартирі

Оптимальним варіантом буде вентиляція квартири в панельному домі або приватному за допомогою припливно-витяжної установки. Вона забезпечує приплив свіжого повітря в квартиру, так і видаляє повітря з приміщення. Якісні системи припливно-витяжної вентиляції повністю оновлюють повітря в кімнаті менш, ніж за 15 хвилин.Істотною перевагою цієї системи вентиляції є можливість нагріву або охолодження повітря за допомогою використання центрального кондиціонера, тобто відпадає необхідність у придбанні додаткових систем кондиціювання та опалення.

Товари зі статті

Крім того, припливно-витяжна вентиляція квартири має функцію рекуперації тепла, коли енергія повітря, що видаляється, йде на охолодження або обігрів свіжого повітря у приміщенні. За допомогою такої функції можна економити значну кількість електроенергії на експлуатацію вентиляційних установок.

Найбільш популярною є моноблочна припливно-витяжна установка з рекуперацією тепла, яка представлена на ринку пристроями таких виробників як Jablotron Futura, DAIKIN VAM, Mitsubishi Electric, Lossnay, установки Systemair VR, VX, SAVE VTC, Komfovent серії KOMPAKT і DOMEKT.

Фахівці компанії Альтер Ейр здійснять грамотний підбір систем вентиляція квартири відповідно до ваших смаків та фінансових можливостей. Звернувшись до нас, ви можете бути впевнені не тільки в якості придбаного обладнання, але і в тому, що монтаж вентиляції буде виконано на найвищому рівні та відповідатиме світовим стандартам якості. Також ми надаємо гарантію на придбане обладнання та всі необхідні сертифікати.

Природна вентиляція і мікроклімат в будинку взаємозалежні. Але не завжди природний повітрообмін здійснюється якісно. ​​Особливо, в умовах герметичності споруди. І тоді з'являється необхідність в організації примусової вентиляції. Детальніше читайте в нашій статті : Система вентиляції в квартиру

Хочете стати нашим партнером?

Залиште свої контакти і наш співробітник зв'яжеться з Вами найближчим часом


Відгуки і питання
 • 5 / 5

  Дарья

  Спасибо за полезный материал! Вот действительно, летом как-то не особо хватает воздуха даже со включенным кондиционером.

 • 5 / 5

  Даниил

  Да уж, разница действительно чувствуется! И по своему опыту могу сказать, что для организации системы вентиляции не требуется большие суммы!