Гібридні системи для енергопостачання будинку

Автор запису
06 лип 2016
7 хв читання
0 коментарів
0 / 5
Вітрогенератори і сонячні батареї

Як відомо, існує два основних типи систем з використанням відновлюваних джерел енергії: автономні і мережеві.

Автономні застосовуються на об'єктах, які не мають можливості підключення до державної мережі.

Мережеві електростанції – мають можливість генерації електроенергії в мережу загального користування.

Але що робити якщо ви маєте підключення до мережі загального користування і хочете забезпечити комфорт собі і своїй сім'ї, пов'язаний з постійною наявністю напруги в розетках, світла у вашому домі та хочете заробляти на тому, що світить сонце. Вихід є – це застосування на вашому об'єкті гібридної станції.

Системи гібридного типу для будинку: використане обладнання і принцип роботи

Переваги гібридної станції

Переваги такого обладнання:

 1. Можливість продажу енергії в мережу.
 2. Можливість економії електрики.
 3. Можливість резервування внутрішніх навантажень будинку.
 4. Можливість розширення системи без заміни існуючих блоків.
 5. Можливість об'єднання всіх блоків системи в єдину.
Схема гибридной система энергоснабжения

Складові системи

Система резервного электроснабжения Xantrex
 1. Джерела відновлюваної енергії – сонячні батареї, вітрогенератор, гідроелектростанція.
 2. Акумуляторна батарея.
 3. Контролер заряду акумуляторної батареї.
 4. Інвертор.
 5. Мережевий зарядний пристрій.
 6. Додаткові пристрої – блоки узгодження пристроїв, інформаційні панелі, блоки автоматичного запуску генераторів, інтернет-обладнання.
Потрібна консультація?

Багатофункціональне обладнання

 Opti-Solar SP Efecto 1000-5000 объединяет в себе функции инвертора, сетевого зарядного устройства и контроллера заряда аккумуляторных батарей от солнечных.

Також існує обладнання, яке поєднує в собі кілька функцій. Наприклад, гібридний інвертор OPTI-SOLAR SP EFECTO 5000 який об'єднує в собі функції інвертора, мережевого зарядного пристрою і контролера заряду акумуляторних батарей від сонячних.

В одну з окремих галузей гібридних систем можна віднести інверторну систему FRONIUS SYMO HYBRID, яка працює тільки зі штатним акумуляторним блоком з вбудованою BMS, яка узгоджується з самим інвертором. 

Инверторная система FRONIUS SYMO HYBRID

Але найчастіше як перетворювач використовується обладнання виробництва таких компаній як SMA, Schneider Electric або ж більш дешевого цінового сегменту, такого як Opti-solar, Solar expert, Meanwell та інших виробників.

Инверторные преобразователи Schneider Electric

Різниця між роботою обладнання різного цінового сегмента дуже велика.

Алгоритм роботи преміум сегменту обладнання

Потрібно зауважити, що практично вся апаратура даного цінового сегменту має в своїй лінійці саме інвертори – зарядні пристрої (в одному корпусі).

Робота такого роду систем така: сонячні батареї заряджають акумулятор, при досягненні певного рівня напруги на акумуляторному блоці починається підмішування енергії в міську мережу. Змішана енергія відправляється на живлення внутрішніх навантажень будинку. Кількість подмішаної енергії безпосередньо залежить від виробітку поновлюваного джерела енергії. У разі, якщо генерація перевищує споживання навантаження, то надлишок енергії ми можемо направити на накопичення в акумуляторну банку або ж продати в державну електромережу. Коли припиняється подача енергії з міської мережі система може забезпечувати електроенергією всі підключені навантаження.

Потрібно зауважити, що при роботі дано ного класу обладнання перехід між режимами роботи відбувається непомітно для будь-якої техніки (час перемикання 0,002 с).

А перехід по ланцюжку режимів

байпас → підмішування енергії →продаж (накопичення) → підмішування енергії → байпас

Взагалі відбувається без перерви в електропостачанні навіть на частку секунди.

Схема гибридной ветро-солнечной электростанции

Ще одним важливим фактором, який потрібно враховувати при проєктуванні систем альтернативної енергетики на даному обладнанні, є те, що необхідно враховувати можливість розширення системи без заміни існуючого комплекту обладнання.

Алгоритм роботи середнього сегменту обладнання трохи відрізняється від преміум сегменту. І полягає в переключенні живлення навантаження з мережевої енергії на акумулятори в періоди, коли АКБ досягли максимального заряду. І назад при розрядці до запрограмованого рівня. Перемикання між режимами відбувається вже помітно для людського ока (візуально за лампочками) і може відображатися на автоматиці, чутливій до перепадів напруги в мережі.

Ще одним недоліком при застосуванні деяких блоків може стати неможливість розширення системи та продажу в мережу. Але незважаючи на всі перераховані вище недоліки таке обладнання має право на існування і при правильному підході можлива реалізація непоганої системи, яка зможе задовольняти багато потреб сучасної людини.

Хочете стати нашим партнером?

Залиште свої контакти і наш співробітник зв'яжеться з Вами найближчим часом


Відгуки і питання
Відгуки відсутні