Як правильно використовувати кондиціонер?

Автор запису
17 лют 2016
7 хв читання
2 коментарі
5 / 5

Кондиціонер – незамінна річ у кожному будинку. Він вже настільки увійшов у побут, що без нього важко уявити квартиру або приватний будинок, офіс чи магазин. Найчастіше покупці купують настінні спліт-системи: вони компактні, багатофункціональні, працюють в різних режимах, а також мають оригінальний дизайн.

Установка кондиционера
Установка кондиционера

Однак багато хто думає, що купити і поставити кондиціонер – це дуже просто. Ця думка є абсолютно хибна, оскільки якість роботи кондиціонера залежить від того, чи правильно він підібраний грамотно встановлений і коректно експлуатується. Через те, що ці правила часто порушуються, спліт-системи погано охолоджують або обігрівають приміщення, видають неприємний запах, сильно шумлять або часто викликають  простудні захворювання. Щоб уникнути всього цього, необхідно пам'ятати про те, як правильно користуватися кондиціонером.

Як правильно вибрати і встановити кондиціонер?

Насамперед, потрібно обрати конкретну модель кондиціонера. Слід враховувати безліч нюансів, від яких в подальшому залежить продуктивність роботи спліт-системи. Підбираючи такий пристрій для приміщення, в першу чергу, враховується необхідна потужність кондиціонера. Багато покупців, бажаючи заощадити, беруть модель дешевшу (менш потужну), а потім страждають від того, що кондиціонер не здатний охолодити приміщення. Через це користувач задає мінімальну температуру, і компресор працює на межі своїх можливостей, внаслідок чого раніше виходить з ладу. Тому краще взяти кондиціонер з невеликим запасом потужності, оскільки можуть, наприклад, прийти гості, чи літо буде спекотнішим, ніж зазвичай, і т. д.

Крім того, часто виникає потреба в тому, щоб кондиціонер не тільки регулював температурний режим, але і подавав в приміщення свіже повітря з двору. У цьому аспекті слід пам'ятати, що не завжди заявлені виробником характеристики в настінних спліт-системах є істиною. Це як раз відноситься до функції підмішування свіжого повітря: така функція може бути реалізована хіба що канальними кондиціонерами, але вони дорогжчі і складніші в монтажі.

Вид кондиціонера зсередини

Сам процес монтажу також повинен проводитися грамотно фахівцями в цій галузі. Якщо Ви не володієте необхідною кількістю знань і не впевнені в своїх силах, краще зверніться до професійних монтажників, які правильно і оперативно проведуть цей процес. Важливо також використовувати якісні комплектуючі матеріали (труби, кронштейни тощо), від яких залежить надійність монтажу та подальша експлуатація.

Як потрібно користуватися кондиціонером, щоб він прослужив багато років?

Експлуатуючи кондиціонер, слід дотримуватися кількох простих правил для того, щоб він не лише не зламався, але і приносив максимально можливу користь.

Слідкуйте за перепадом температур між кімнатним повітрям і вуличним. Ця різниця не повинна перевищувати 6-7 градусів. Якщо перепад більше, це може:

 • по-перше, негативно впливати на організм людини: коли на вулиці +27, а кондиціонер включено на +17, то людина може навіть застудитися;
 • по-друге, це погано впливає і на сам кондиціонер і призводить до можливої поломки.

Важливо також максимально дотримуватися інструкції з експлуатації, оскільки самодіяльність і перевантаження кондиціонера не призведе ні до чого хорошого. Якщо з розумом підходити до використання даного пристрою, то воно зможе прослужити Вам визначений термін без поломок.

Сложная система компонентов кондиционерного блока

Необхідно також пам'ятати про те, що регулярна чистка і заміна фільтрів кондиціонера також продовжує йому життя. Хоча б раз в місяць варто відкривати внутрішній блок і очищати його від пилу та засмічень. Це допоможе уникнути погіршення ефективності роботи пристрою, появи неприємного запаху, а також шуму і гулу кондиціонера. Фільтри спліт-системи слід міняти з певною періодичністю для того, щоб вони могли якісно захищати внутрішній механізм від сторонніх частинок.

Не можна забувати і про дозаправлення кондиціонера: приблизно раз на півроку (в залежності від частоти використання пристрою) варто додавати певну кількість фреону. Якщо цього не робити, то будуть падати холодильні властивості кондиціонера або він зовсім відмовиться працювати. Дотримуючись цих правил, ви зможете цілий рік насолоджуватися чистотою та свіжістю повітря в приміщенні, яку створює кондиціонер, і не хвилюватися за його справність.

Якщо у вас виникають питання стосовно експлуатації, а також монтажу або сервісного обслуговування кондиціонерів будь-якого типу, звертайтеся до фахівців салону кліматичної техніки Альтер Ейр і ми з радістю вам допоможемо.

Хочете стати нашим партнером?

Залиште свої контакти і наш співробітник зв'яжеться з Вами найближчим часом


Відгуки і питання
 • 5 / 5

  Руслана

  Спасибо за статью. Оказывается ранее не совсем правильно пользовалась техникой)

 • 5 / 5

  Егор

  Замечательно написано! Спасибо, Альтер Эйр за качественный материал!