З кранів в Україні часто тече жорстка вода з різними домішками, іноді – із запахом хлору. Вода для приватних будинків, що видобувається зі свердловин, може містити механічні частинки, солі і нітрати. Тому воду необхідно очищати, щоб безпечно використовувати для побутових потреб, а у разі встановлення спеціальних фільтрів – ще й пити.
Сьогодні ми поговоримо про те, які фільтри для очищення води краще придбати для будинку чи квартири. Ми намагатимемося зрозуміти, які саме домішки потрібно фільтрувати, а також визначимо, пропозиції яких брендів варто розглядати насамперед.
Очищення води в будинку поділяється на дві великі категорії:
Мабуть всі погодяться, що не можна пити водопровідну воду без попередньої підготовки. Особливо, якщо ви черпаєте воду для будинку зі свердловини – вона може містити солі та нітрати, які просто небезпечні для здоров'я.
Але для чого фільтрувати воду для побутового використання? Мінералізована вода з домішками, хоч і не є надто небезпечною для людини, без належного очищення може завдати значної шкоди:
Ефективне вирішення одразу всіх проблем – встановлення фільтрів, які робитимуть воду м'якою та безпечною, проводитимуть очищення від надлишків солей та нітратів.
Очищенням води для пиття, як правило, займається фільтр зворотного осмосу. Однак перед тим, як вода потрапить на цю установку, їй необхідно пройти побутову очистку з використанням інших фільтрів.
Зрозуміти, від чого потрібно очищати воду саме у вашому випадку, можна, провівши попередній аналіз у лабораторії.
Як правило, вода проходить кілька різних фільтрів, перший з яких – механічний фільтр попереднього очищення. Цей елемент, виготовлений з пористого матеріалу, призначений для видалення великих механічних частинок піску та іржі з води. Механічні фільтри встановлюються в квартирах за замовчуванням. А ось для приватного будинку їх доведеться купувати самостійно, тим більше, що вода зі свердловин має значно більше механічних домішок.
Також водопровідна вода часто страждає від надлишку кальцію та магнію. Саме ці елементи роблять її жорсткою. Для боротьби із зайвою жорсткістю застосовуються фільтри пом'якшення, заповнені таким матеріалом, як іонообмінна смола. Як відомо з назви, смола робить обмін іонів кальцію і магнію на іони натрію. В результаті, рідина з крана стає м'якою. Матеріал необхідно періодично промивати, щоб елемент ефективно працював.
Наступний варіант може фільтрувати надлишки заліза – для цього застосовуються фільтри знезалізнення. А ще корисні фільтри, які за допомогою спеціального матеріалу роблять очищення води від зайвого хлору, а значить і неприємних запахів.
Ну і останній етап очищення води, на якому вона, власне, стає питною – фільтр зворотного осмосу. Цей елемент видаляє зайві солі та нітрати, роблячи рідину абсолютно безпечною для пиття.
Провівши аналіз води, ви можете обрати комбінацію фільтрів, яка зробить водопровідну воду ідеальною, позбавленою солей, нітратів, металів та інших елементів.
Не забудьте, що перед тим, як встановлювати системи з різними матеріалами наповнення, на будинок потрібно встановити механічний фільтр.
Фільтрувати воду можуть колонні та кабінетні системи фільтрів. Колони фільтри, на відміну від кабінетних, мають значно більшу пропускну здатність, тобто зможуть фільтрувати великі обсяги рідини (від 1,5 м3/год до 10 м3/год).
Взагалі, витрата води – один із головних критеріїв, на який ви повинні орієнтуватися при виборі фільтра для очищення води.
Щодо фірм-виробників, ми рекомендуємо системи очищення від брендів EcoSoft та EcoWater, виконані з якісних матеріалів та відповідні міжнародним стандартам.
Фільтрувати воду, щоб зробити її питною, можна кількома способами.
Багатоступінчасті фільтри можуть фільтрувати воду відразу кілька етапів. На першому проводиться механічне очищення, на другому – видалення хімічних елементів, на третьому – видалення солей та нітратів.
Фільтруючі матеріали можуть зробити воду питною, проте за умови, що спочатку вода в джерелі має не дуже багато шкідливих, у тому числі механічних домішок. Але слід зазначити, що багатоступінчасті фільтри не здатні забезпечити воду бездоганної якості. Однак, на відміну від фільтрів зворотного осмосу, проточна система не видаляє з води корисні домішки, що позбавляє вас необхідності установки мінералізатора.
Фільтри зворотного осмосу можуть фільтрувати воду взагалі від усіх домішок, солей та нітратів. Після цього воду потрібно додатково мінералізувати, щоб організм отримував необхідні елементи. Проте, тільки вода після зворотноосмотичного фільтра може вважатися повністю питною.
Фільтр зворотного осмосу містить кілька фільтрів із різних матеріалів. Серед них:
Фільтр зворотного осмосу не здатний фільтрувати великі об'єми води, проте для питної води це не потрібно. Однак пам'ятайте, що побутове очищення води робити теж необхідно, і на зворотноосмотичну систему не можна перекласти цю відповідальність.
Фахівці Альтер Ейр допоможуть вам підібрати фільтри для очищення питної та побутової води. У нашому асортименті пристрої з різними матеріалами наповнення, які можуть зробити механічну і тонку фільтрацію.
Залиште свої контакти і наш співробітник зв'яжеться з Вами найближчим часом
Надсилайте ваші запитання через цю форму, ми обов'язково на них відповімо
Сергей МазурИнженер-проектировщик
Оставьте свои данные, и наши менеджеры свяжутся с Вами в течение 10 минут
Надішліть інформацію за своїм об'єктом і фахівці Альтер Ейр підберуть оптимальне інженерне рішення. Ми обов'язково зв'яжемося з Вами найближчим часом і проговоримо всі нюанси, щоб точно зрозуміти Ваші потреби та уподобання. Рекомендуємо відразу прикріпити план Вашого приміщення - це спростить і прискорить процес комунікації, адже інженер зможе провести консультацію не наосліп, а відразу за візуальним сприйняттям Вашого будинку або квартири.
Сергій МазурІнженер-проєктувальник