Перед тим як вибрати внутрішньопідлоговий конвектор, варто розглянути всі нюанси роботи пристрою. Внутрішньопідлоговий конвектор - це прилад для опалення/охолодження приміщень різного розміру, що працює в пасивному або примусовому режимі. Конвектор містить у собі ванну - ємність, у якій встановлені всі комплектуючі, теплообмінник (з вентилятором або без) і систему управління, всі елементи будуть сховані в підлозі та декоровані решітками, що дасть змогу зберегти дизайнерську задумку приміщення. Сама ванна виготовляється з різних матеріалів, найчастіше використовують оцинковану або нержавіючу сталь. Теплообмінник конвектора може мати однотрубну, двотрубну або чотиритрубну системи, залежно від призначення.
Робота внутрішньопідлогових конвекторів різного типу здійснюється таким чином:
Крім цього, конвектори з вентиляторами більш шумні через принцип їхньої роботи. Однак, шумові параметри можна налаштувати для конкретного приміщення і завдання. На мінімальній швидкості вентилятора шумові показники дуже низькі (до 20 дБ) і майже не чутні для людини. У вітальні, кухні або приймальні вентилятор на різних швидкостях може створювати шум у діапазоні 30-40 дБ, але зважаючи на наявність інших звукових джерел, цей шум не буде помітний.
Для правильного підбору внутрішньопідлогового конвектора висота підлоги як на чорновій, так і на чистовій її стадії - найважливіший аспект. Цей параметр допоможе підібрати відповідну глибину ванни, в якій буде розміщено теплообмінник потрібної потужності. Таким чином, розмірні параметри (ширина і довжина) конвектора обираються індивідуально залежно від глибини ванни і необхідного рівня опалення/охолодження для конкретного приміщення. Наостанок, важливо врахувати, що внутрішньопідлоговий конвектор, як і будь-який радіатор, має граничне значення потужності.
Під час вибору конвектора і розрахунку його потужності враховуються три параметри:
Важливо відзначити, що використання теплового насоса як джерела тепла дає змогу конвекторам забезпечувати не тільки опалення, а й охолодження в чотиритрубній або двотрубній системі.
Більшість конвекторів від надійних виробників, наприклад, таких як чеська компанія Boki, мають таблиці з розрахунковими значеннями, а також спеціальне ПЗ для розрахунку. Залежно від температури теплоносія ми можемо визначити конкретну потужність кожного конвектора і підібрати підходящий пристрій, з огляду на розміри приміщення і його особливості.
Ідеальна довжина конвектора становить у середньому 90% від повної довжини вікна. Це обумовлено тим, що конвектор насамперед виконує функцію теплової завіси, захищаючи від холодного повітря взимку. По-друге, він запобігає утворенню конденсату на вікні при перепадах температур.
При цьому не рекомендується вибирати конвектор завдовжки менше 70% від довжини вікна. Навіть якщо обрано потужний внутрішньопідлоговий конвектор, але він займає половину вікна або менше, тепловтрати в незахищеному місці перекриють його потужність і знизять ефективність у кілька разів.
Під час вибору конвектора необхідно враховувати, що пасивний тип має меншу потужність, завдяки чому їхні розміри часто більші, але, разом з цим, шумові показники нижчі. Вони ідеально підходять для тих зон, де потрібна абсолютна тиша. Однак слід враховувати, що через їхню меншу передачу тепла потрібно вибрати більш габаритний пристрій та інтегрувати його в архітектуру і дизайн приміщення.
У разі використання конвектора з вентиляторами, процес конвекції відбувається швидше, що дає змогу передавати більше тепла за менших габаритів. Однак для роботи вентилятора потрібне підключення до електромережі. Зазвичай це невелике споживання, в діапазоні від 8 до 100 Вт, залежно від потужності та моделі конвектора.
Важливо зазначити, що вентилятори створюють певний рівень шуму в приміщенні. При використанні високих швидкостей, його показники коливаються в діапазоні від 40 до 50 дБ, що може бути відчутним в умовах повної тиші. Однак існує можливість програмного обмеження швидкості вентилятора, що дає змогу знизити рівень шуму до комфортних значень. Важливо ретельно визначити вимоги до пристрою і його розміру, щоб уникнути нестачі тепла.
З'ясовуючи, які внутрішньопідлогові конвектори краще вибрати, слід уважно поставитися до виробника обладнання. Ринок пропонує широкий вибір брендів, кожен з яких має свої переваги.
На сьогодні європейські компанії з виробництва конвекторів створюють пристрої з низьким рівнем шуму та енергоспоживанням. Імпортні виробники часто пропонують зручніші та комфортніші моделі з просунутими системами автоматизації та управління, але вітчизняні виробники також мають місце на ринку. Однак при порівнянні технічних характеристик і модельного ряду, конвектори від місцевих виробників поступаються світовим лідерам.
Наприклад, бренд Kampmann посідає лідируючі позиції на ринку і є найбільшою компанією з виробництва конвекторів. Вони пропонують моделі для широкого кола споживачів. Крім цього, бельгійська компанія Jaga пропонує технічно складніші конвектори, оснащені серією маленьких вентиляторів, що дає їм змогу більш ефективно передавати тепло і споживати менше електроенергії. Проте вони мають вкрай високу ціну й орієнтовані на спеціалізовані проєкти.
Виходячи з нашого досвіду, ідеальним рішенням у сфері внутрішньопідлогових конвекторів стали пристрої середнього сегмента від чеського виробника Boki, який також є OEM-виробником для відомого європейського бренду Purmo. Пристрої Purmo вирізняються надійною конструкцією конвекторів і широким модельним рядом, включно з пасивними й активними конвекторами, а також чотиритрубними системами, альтернативою яким зможуть стати тільки прилади компанії Kampmann.
Вибір виробника конвекторів залежить від конкретних потреб, уподобань і бюджету кожного покупця.
Решітки для конвекторів можуть бути поперечними або поздовжніми. Поперечні решітки легко транспортувати, оскільки їх можна компактно скласти, тоді як поздовжні вимагають більш обережного транспортування через ризик пошкодження конструкції.
За замовчуванням, більшість конвекторів усіх виробників комплектуються поперечними решітками, але покупець може вибрати поздовжні опціонально.
Колір і фактура решітки також обираються окремо, від алюмінієвих до решіток із неіржавкої сталі, а також із дерева, включно з натуральним буком, лакованим буком, світлою або темною березою та іншими варіантами. У цьому випадку вибір залежить від уподобань покупця і конкретного випадку, включно з модельним рядом, пропонованим виробником, і дизайном приміщення, який замовник і дизайнер обрали.
Великим плюсом внутрішньопідлогового конвектора є його приховане розміщення всередині підлоги, це дає змогу зберегти візуальний простір і дизайн приміщення. Однак мінусом конвектора є те, що іноді складно підібрати пристрій з потрібною потужністю для конкретного приміщення. Це пов'язано як з конструкцією самого конвектора, так і з необхідними температурними параметрами, але такі випадки трапляються рідко.
Якщо ви ставите питання, як вибрати внутрішньопідлоговий конвектор для квартири, то варто розуміти, що можливість його встановлення зазвичай обмежена через висоту чорнової та чистової підлоги. Однак інженери розробили конвектори, глибина яких починається від 75 мм, що ідеально підходить для квартир.
У цьому разі ми рекомендуємо обирати примусові конвектори, оскільки вони здатні перекрити всі потреби з обігріву/охолодження без додаткових пристроїв.
Часто видимі радіатори біля вікон порушують дизайнерський задум інтер'єру, тому в квартирах з вітражними вікнами внутрішньопідлогові конвектори є кращим варіантом, забезпечуючи повний огляд як зовні, так і всередині будівлі.
Вибір внутрішньопідлогового конвектора правильно довірити фахівцям, які зможуть грамотно підібрати обладнання, з огляду на ваші побажання, дизайн і особливості приміщення. Який бренд внутрішньопідлогового конвектора вибрати - це рішення покупця, а ми, зі свого боку, маємо низку таких вимог до компаній:
У середньому сегменті перевагу віддають компанії BOKI, яка задовольняє всі ваші потреби за розмірами, потужностями та системами управління. Конвектори компанії BOKI можна комбінувати між собою для встановлення ванни певної довжини (до 7 метрів і більше).
Як підсумок, варто зазначити, що ми гарантуємо високу якість усіх пристроїв інтернет-магазину Alter Air, забезпечуючи клієнтам компанії впевненість у їхній надійності та функціональності.
Залиште свої контакти і наш співробітник зв'яжеться з Вами найближчим часом
Кирило
Класна стаття, дякую!
Надсилайте ваші запитання через цю форму, ми обов'язково на них відповімо
Сергей МазурИнженер-проектировщик
Оставьте свои данные, и наши менеджеры свяжутся с Вами в течение 10 минут
Надішліть інформацію за своїм об'єктом і фахівці Альтер Ейр підберуть оптимальне інженерне рішення. Ми обов'язково зв'яжемося з Вами найближчим часом і проговоримо всі нюанси, щоб точно зрозуміти Ваші потреби та уподобання. Рекомендуємо відразу прикріпити план Вашого приміщення - це спростить і прискорить процес комунікації, адже інженер зможе провести консультацію не наосліп, а відразу за візуальним сприйняттям Вашого будинку або квартири.
Сергій МазурІнженер-проєктувальник