Насоси систем водопостачання

Нові товари
Нові статті

Що таке насос?

Насос – це пристрій для переміщення і створення напору рідин всіх видів. Таке переміщення забезпечується різним тиском рідини на виході з насоса і приєднаному трубопроводі.

Головне завдання побутового насоса для водопостачання приватного будинку полягає в забезпеченні достатньої кількості води для потреб будинку, включаючи можливість поливу ділянки, наповнення басейну і т.д.

Вибираючи насос для водопостачання приватного будинку, потрібно враховувати цілий ряд важливих факторів, таких як:

 • вид джерела води;
 • відстань від джерела до будинку;
 • глибина залягання води, її дзеркала (поверхні).

Sea Land MKV - поверхневий насос

Види насосів для водопостачання будинку

Поверхневі насоси для будинку є найбільш популярним і поширеним видом такого обладнання. Вони встановлюються поза джерела (на поверхні) і підходять для забору води в колодязях і свердловинах глибиною 7-8 метрів.

Як правило, поверхневі насоси для побутового використання встановлюються горизонтально, вертикальна ж конструкція властива більш потужним високонапірним установкам для підвищення тиску. Втім, з цього правила є винятки, і вертикальні поверхневі насоси можуть використовуватися також в домашніх умовах.

За принципом всмоктування поверхневі насоси можуть бути:

 • Відцентровий (самовсмоктуючий) насос використовується для забору води безпосередньо з джерела і потребує заповнення водою перед запуском.У відцентровому насосі використовується відцентрова сила при взаємодія лопаток робочого колеса з рідиною.
 • Вихровий насос. Створюваний ним тиск в 2-5 разів більший, ніж у відцентрового.

За способом підйому води поверхневі насоси бувають:

 • Насос зі вбудованим ежектором використовує розрядку для підйому води. Таке розрідження створюється під час проходження рідини через ежектор. Даний принцип дозволяє збільшити глибину забору води, але знижує ККД насоса. Варто відзначити, що насоси з ежектором виробляють деякий шум під час роботи, тому такий пристрій не завжди можна встановлювати в житлових приміщеннях.
 • Насос без ежектора функціонує за рахунок багатоступінчастої конструкції гідравлічної частини. Відсутність ежектора дещо обмежує можливості насоса з точки зору глибини забору води, але з іншого боку, такі агрегати характеризуються низьким рівнем шуму.

За типом бака поверхневі насоси діляться на:

 • Насос з накопичувальним бакомпотребує додаткової комплектації спеціальн им датчиком для контролю рівня води. Цей датчик запобігає повне спорожнення бака або навпаки, його переповнення.
 • Насос з мембранним баком характеризується більш складною конструкцією. Він оснащений металевою посудиною, розділеною мембраною. Перша частина бака наповнена повітрям під тиском, а в другу закачується вода. За допомогою спеціального реле задається верхня межа тиску для стиснення повітря в баку і як наслідок води в системі. По досягненню необхідного рівня тиску, робота насоса припиняється до сигналу реле нижньої межі тиску.

Циркуляційний насос виробника Grundfos UPS NСлід зазначити, що поверхневий насос з мембранним баком, оснащеним реле тиску, можна назвати насосною станцією.

Занурювальні (глибинні) насоси використовуються в колодязях і свердловинах глибиною більше 8-10 метрів. Вони відповідають за закачування підземних вод у водопровідну систему приватного будинку і характеризуються високою продуктивністю і потужністю.

Глибинні насоси можуть бути свердловинного або колодязного типу. У відповідності до їх назви, дані види насосів слід використовувати в свердловинах або колодязях відповідно. Колодязний насос оснащений системою охолодження і може застосовуватися в колодязях і свердловинах з великим діаметром.

Занурювальні (глибинні) насоси прийнято також ділити за принципом роботи:

 • Відцентровий глибинний насос характеризується високою продуктивністю. Важливо пам'ятати, що даний тип насоса призначається виключно для постачання будинку чистою питною водою без механічних забруднень. У разі перекачування води з високим вмістом піску, мулу та інших речовин, пристрій вийде з ладу.
 • Гвинтовий глибинний насос розрахований на роботу з забрудненою водою. Він відмінно впорається з перекачуванням води з механічними забрудненнями, густих рідин і суспензій. Однак, насос цього типу підійде і для перекачування чистої води.

Дренажні і фекальні насоси використовуються для відкачування стічних, поверхневих і ґрунтових вод. Обладнання даного типу здатне ефективно справлятися навіть з самою забрудненою водою з максимально високим рівнем механічних забруднень.

Насоси дренажні та фекальні можуть застосовуватися для:
1) відкачування води з підвалів, погребів та інших приміщень;
2) відкачування фекалій і екскрементів з каналізації та вигрібних ям;
3) осушення зливних каналів і басейнів.

Підсумки

Звернувшись до наших фахівців, ви гарантовано отримуєте професійну консультацію з питань вибору, установки і експлуатації обладнання для водопостачання та водоочищення. Крім того, ми здійснюємо доставку цієї продукції по всій Україні.

Ми з відповідальністю ставимося до кожного клієнта, вивчаючи його потреби і бажання. Виходячи з них, ми шукаємо оптимальні рішення, які ідеально підійдуть під конкретний будинок, квартиру, офіс і т. д.