Водопровід і каналізація в приватному будинку

Проєктування систем водопостачання і каналізації
Професійний підбір обладнання і монтаж
Інтеграція систем водоочистки та антипотопу
Modernizatsiya sistem
Безпека, надійність і захист від протікання

Важливість систем водопостачання та каналізації

Система водопостачання – важлива інженерна комунікація в будь-якій будівлі. Так як саме вода є базовим ресурсом для побутових потреб, харчування та інших аспектів. Саме тому до проєктування і реалізації водопроводу в будинку варто поставитися з особливою увагою і підходом.

Однак інші інженерні системи також є невід'ємним аспектом в організації комфортних умов і підтримці оптимальних умов в приміщенні. Система каналізації приватного будинку – така ж необхідність, без якої будівля не вводиться в експлуатацію. Таким чином варто приділити особливу увагу реалізації цих інженерних систем.

Як реалізувати водопровід

Якісне проєктування водопроводу та каналізації гарантує ефективність і довговічність роботи всієї системи в подальшому. Робота починається з розмови між замовником і проєктно-монтажною компанією. На першій зустрічі компанія вже може надати клієнту приблизний кошторис в залежності від його побажань і специфіки будинку. Якщо замовника все влаштовує, починається етап проєктування, який можна назвати базою всієї системи водопостачання.

Проектування: з чого все починається
Kachestvennyy rezultat
Грамотний підхід

Ми враховуємо найдрібніші деталі проекту, створюючи ефективну систему

Soglasovaniye rabot so smezhnymi spetsialistami
ТЕХНІЧНА СКЛАДОВА

Розробка технічної частини проєкту, робота з суміжними спеціалістами

Vnedreniye v dizayn interyera
ВПРОВАДЖЕННЯ В ІНТЕР'ЄР

Естетика і продуктивність кліматичної системи – результат спільної роботи

Integratsiya s drugimi inzhenernymi sistemami
НАДІЙНІСТЬ І БЕЗПЕКА

У проєкті враховуються додаткові системи контролю витоку води

Formirovaniye tochnoy smety byudzheta
ФОРМУВАННЯ БЮДЖЕТУ

Можливість чітко спланувати бюджет на водопровід і каналізацію

Водопровід і каналізація

Як реалізовуються системи водопостачання та каналізації в приватному будинку? Це питання ми розглянемо докладніше, з готовими прикладами і поясненнями.

Система водопостачання в приватному будинку
Система водопостачання в приватному будинку

Розглянемо, як реалізується водопровід і система водопостачання в будинку. Приклад реалізації – приватний будинок в котеджному містечку.

Система каналізації в приватному будинку
Система каналізації в приватному будинку

Розглянемо, як реалізується система каналізації в будинку. Приклад реалізації – приватний будинок в котеджному містечку.

Приклад водопостачання

Об'єкт – 2-поверховий дім,180 м2 в с. Вінницькі Стави.

Подача води здійснюється зі свердловини на присадибній ділянці. Вода надходить в розширювальний бак за допомогою насоса, далі – в систему водопідготовки, де очищається від заліза, сірководню, жорсткості і запахів.
​У буферній ємності вода підігрівається і розподіляється по дому за допомогою трубопроводу.
Труби прокладені в утеплювачі підлоги через коридори і передпокої, максимально виключаючи житлові кімнати.

Обладнання: труби та фітинги Uponor, системи водоочистки ECOSOFT FK, тепловий насос VIESSMANN Vitocal 200-S, газовий котел VIESSMANN Vitodens 100-W. 
Отримайте
розрахунок від інженера

Надішліть запит і ми зв'яжемося з вами для точного розрахунку
за ваши проєктом

Часто задавані питання

Водопровід будинку: який він буває?

Організувати водопровід в приватному будинку можна двома способами. На даному етапі вже достатньо обладнання і технологій для того, щоб мешканці могли самі підбирати оптимальне джерело води. Для приватного будинку можна використовувати як міський водопровід (якщо він підведений), так і автономний.

Централізоване водопостачання більш бюджетний, зручний і звичний варіант. Вода до споживача надходить з однієї водопровідної мережі. Автономну систему найчастіше використовують в приватних будинках. За статистичними даними, всього лише 5% населення проживаючого у приватних будинках або котеджах використовують центральні системи водопостачання та каналізації, інші переходять на автономні. Джерелом води в цьому випадку виступає або колодязь, або свердловина. Фахівці рекомендують використовувати саме свердловину, так як в першому випадку рівень забрудненості води набагато вище.

Як і будь-яка інженерна система, водопостачання створюється в кілька етапів:

 1. проєктування;
 2. підбір та закупівля обладнання;
 3. монтаж.

Фахівці Альтер Ейр виконують всі роботи як в комплексі, так і окремо, гарантуючи вам якісне виконання і відмінний результат.

Обладнання, яке використовується для системи водопостачання?

Важливою частиною системи є обладнання. Тому закуповуючи все компоненти водопроводу варто звертати увагу тільки на надійні і перевірені бренди.

Розведення водопроводу будинку здійснюється за допомогою труб, які можуть бути виконані з різних матеріалів: металопластик, зшитий поліетилен і поліпропілен. Останній варіант не рекомендується застосовувати в системі водопостачання через низку причин, таких як низька пластичність, звуження діаметра при пайці, відповідне підвищення шумових характеристик і недовговічність в порівнянні з іншими аналогами.

Найбільш прийнятний вид – це труби зі зшитого поліетилену. Так як він досить пластичний, стійкий до високих навантажень і легкий у транспортуванні та монтажі, і характеризується тривалим терміном служби. Виробники труб зі зшитого поліетилену дають гарантію на 50 років.

Також для того, щоб запобігти потопу встановлюється система антипотоп Нептун. При найменшій протічці і попаданні води на датчик, Нептун повністю перекриває воду в системі або окремо по контурах до усунення неполадок.

Крім системи антипотопу рекомендується використовувати систему водоочищення. Не залежно від того, яким способом реалізовано водопостачання, в воді все одно може знаходиться висока концентрація заліза, хлору, жорсткості, неприємного запаху і т.д.

Так само додатково використовуються різні крани, гребінки, фітинги та обладнання для підігріву води. Реалізація ГВП залежить від типу системи водопостачання. У випадку з міським варіантом разом з холодною подається і гаряча вода. При цьому часті відключення з метою профілактики і поломки зробили затребуваними електричні бойлери. Для автономної системи можуть використовуватися як бойлери, так і двоконтурні газові котли, які за допомогою одного контуру обігрівають приміщення, а за допомогою другого готують гарячу воду.

Як відбувається монтаж систем?

Монтаж – це завершальний етап. Від професіоналізму монтажної організації залежить цілісність всього обладнання і відповідність проєкту з результатом. 

Коли проєкт готовий, обладнання закуплене, на об'єкт виходить монтажна організація. Перший день робіт найчастіше йде на ознайомлення з проєктом, об'єктом і розуміння того, як і де буде проходити трубопровід, де необхідно зробити штроблення і отвори. 

Наступні кілька днів монтажна бригада виконує будівельні роботи, а саме биття штроб і отворів. Коли все підготовлено, починається монтаж трубопроводів. Завершальним етапом є запуск під тиском системи, щоб перевірити герметичність і цілісність. 

Після цього на об'єкт виїжджають технічний фахівець, інженер, який проєктував систему і замовник. Перевіряються всі прив'язки згідно креслень, перевіряється тиск і наявність пошкоджень і поломок. Коли все перевірено, підписується акт виконаних робіт, і дається команда заливати стяжкою підлогу. І вже завершальним і останнім етапом монтажних робіт після заливки підлоги вважається установка змішувачів.

Підсумки

Система водопостачання буває двох типів: централізована і автономна. Централізована система водопостачання здійснює подачу води в будинок із загальної міської магістралі. Автономна працює за допомогою свердловини або колодязя. Обладнання, що використовується: труби, система антипотоп Нептун, система водоочистки, крани, пристрої для підігріву води, гребінки, фітинги і т.д. Водопровід в будинку реалізовується в кілька етапів: проєктування, закупівля і підбір обладнання та монтажні роботи. На етапі проєктування враховуються всі базові аспекти, за якими в подальшому і будуть здійснюватися подальші роботи.

Після цього підбирається і закуповується обладнання. Для водопостачання краще використовувати труби зі зшитого поліетилену, системи антипотоп Нептун і водопідготовки. 

Завершальним етапом є монтажні роботи, які так само здійснюються в кілька етапів. В результаті клієнт отримує ефективну систему, яка буде працювати тривалий час без збоїв і поломок.

Система каналізації також буває двох видів: зовнішня і внутрішня. Зовнішня складається з обладнання, яке розташовується за межами дому та приховано під землею. Воно виконує функцію з'єднання центральної міської системи каналізації або септика з внутрішньою. Внутрішня система каналізації– це все обладнання і комплектуючі, які встановлені безпосередньо в будинку. Основними компонентами системи є: труби, сифони, трапи, ревізійні люки і т. д.

Наші проєкти

Найкраще про нашу роботу розкажуть реалізовані об'єкти

Система вентиляції, кондиціювання та опалення у квартирі, ЖК "Новопечерські Липки"

 • Кухня
 • Обідня зона
 • Гардероб
 • Вітальня
Припливно-витяжна загальнообмінна система вентиляції Maico WS 320 КВ

Припливно-витяжна установка Maico WS 320 КВ з рекуперацією тепла, призначена для забезпечення правильного повітрообміну у житловому або комерційному приміщенні. У цьому пристрої індекс KB вказує на наявність вбудованого калорифера та байпаса.

Кухонний змішувач MOONY

Змішувач для мийки, одноважільний, з поворотним виливом діаметром 28 мм, з подвійним потоком для чистої води. Ввімкнення та вимкнення води проводиться за допомогою одного хромованого важеля. Витончений дизайн та міцні матеріали, забезпечать надійність роботи змішувача на багато років.

Привід для повітряних заслінок Belimo

Призначений для управління повітряними заслінками. Може використовуватись в системах як вентиляції, так і кондиціонування. Привід виконує захисну функцію від обмерзання або задимлення.

Шумоглушники Salda

Шумоглушники Salda використовуються для зниження звукового тиску у вентиляційних каналах круглого перетину. Забезпечують тиху роботу вентустановки, монтуються на кожному з входів повітря у вентустановки. В даному випадку передбачено 4 шумоглушника.

Внутрішньопідлоговий конвектор Kampmann Katherm QK

Тепловий конвектор Kampmann Katherm QK – якісна техніка, для обігріву приміщень. Має функцію примусової конвекції (вбудований вентилятор), що об'єднав в собі ЄС-технології вентиляторів разом з плавним регулюванням його обертів (система управління KaControl). Таке рішення дозволяє підвищити енергоефективність до максимального рівня. Крім того, це гарантує більш тиху роботу без дискомфорту для мешканців.

Лінійні дифузори прихованого монтажу TROX

Щілинні дифузори Trox застосовуються у приміщеннях побутового та адміністративного типу, а монтуються в підвісних стелях. У конструкцію входять направляючі лопатки (за замовчуванням - чорного кольору, на замовлення колір може бути змінений), статична камера з патрубком. Дані пристрої застосовуються у системах припливної та витяжної вентиляції. Їх перевагою є можливість точного напрямку повітряного потоку. Корпус щілинних дифузорів Trox виготовлений з високоякісного алюмінію.

Канальний кондиціонер Daikin FDXM25

Daikin FDXM25 – внутрішній блок канального типу, призначений для приміщень площею до 25 м2. Блок був розміщений в застельовому просторі, роблячи кімнату візуально вільнішою без зайвих деталей та техніки. Може працювати на охолодження, обігрів або осушення повітря.

Дизайнерський радіатор Jaga Strada

Радіатори Jaga Strada відрізняються високими тепловими показниками та стильним дизайнерськими виконанням: теплообмінник сприяє максимальному виробленню тепла при мінімальних витратах електроенергію, а панелі, у поєднанні зі стильними решітками, додають приладу витонченості. Можуть комбінуватись з конденсаційними котлами, швидко реагують на зміну температури у приміщенні.

Лінійні дифузори прихованого монтажу TROX

Щілинні дифузори Trox застосовуються у приміщеннях побутового та адміністративного типу, а монтуються в підвісних стелях. У конструкцію входять направляючі лопатки (за замовчуванням - чорного кольору, на замовлення колір може бути змінений), статична камера з патрубком. Дані пристрої застосовуються у системах припливної та витяжної вентиляції. Їх перевагою є можливість точного напрямку повітряного потоку. Корпус щілинних дифузорів Trox виготовлений з високоякісного алюмінію.

Система вентиляції, кондиціювання та опалення у квартирі, ЖК "Новопечерські Липки"

Інженерні системи в офісі Альтер Ейр

 • Переговорна
 • Шоурум
 • Open-space
ПВУ Jablotron Futura L з модулем Cool Breeze

Jablotron Futura L - інноваційна припливно-витяжна установка, що забезпечує вентиляцію в будинку, квартирі або офісі. Подає в приміщення свіже відфільтроване повітря і видаляє відпрацьоване. Вона автономна та інтелектуальна, інтегрується з системою розумного будинку і управляється за допомогою мобільного додатку. Сама повідомляє господарів про необхідність заміни фільтрів або виниклі неполадки. Модуль Jablotron CoolBreeze (білий блок зверху установки) працює разом з Jablotron Futura, охолоджуючи або нагріваючи повітря в залежності від сезону або особистих переваг власників.

Тепловий насос повітря-вода Viessmann Vitocal 100S

Тепловий насос Viessmann Vitocal 100-S AWB-M 230V 101.A04 "повітря-вода" призначений для забезпечення системи опалення та гарячого водопостачання. Складається з 2 окремих блоків - внутрішнього (який розміщений в нашому офісі) і зовнішнього (розміщений на зовнішній стіні будівлі). Між собою вони з'єднуються за допомогою фреонопроводів. За ним у внутрішній блок переміщається холодоагент (R410A) з високою температурою, віддаючи тепло в систему.

Розподільна гребінка Uponor

Розподільні гребінки Uponor - це скандинавський підхід до опалення. Являються елементом теплої підлоги і сприяють якісному та ефективному обігріву будинку або квартири. Випускаються для гарячої і холодної води, можуть з'єднуватися між собою і повністю виключають ризик прориву труб.

Насосна група Meibes

Насосна група Meibes використовується для підтримки температури і подачі води в системі опалення. Дозволяє точно управляти теплоносієм і регулювати його параметри. Відрізняється високою надійністю і стабільністю роботи, з її допомогою легко управляти температурою теплоносія. Інтегрується практично в будь-яку сучасну систему опалення, особливо широко використовується в контурі "Тепла підлога".

Насос Grundfos UPS 25/6

Циркуляційний насос Grundfos UPS 25/6 - малогабаритний і практично безшумний, відрізняється економним споживанням електроенергії. Застосовується для циркуляції води в системах опалення, в тому числі в системах обігріву підлог, і гарячого водопостачання. Насос Grundfos UPS 25/6 легко підключається і регулюється вручну.

Uponor Smatrix Base Контролер X-145 Bus 6X

Uponor Smatrix Base - це система інтелектуального управління температурою повітря в приміщеннях. Показує необхідність опалення або охолодження повітря, дозволяє включати і вимикати економний режим в окремих кімнатах, має 7 програм планування і кілька режимів управління - для температури в приміщеннях, для температури підлоги і т. д.

VAV-клапани Jablotron VarioBreeze

Jablotron VarioBreeze - це VAV-клапан змінної подачі повітря, один з компонентів VAV-системи. Являє собою регулюючу заслінку, яка коригує витрату повітря в конкретному приміщенні - від повної подачі до перекриття повітряного потоку. Тобто дозволяє реалізувати зональну вентиляцію зі змінною подачею свіжого повітря.

Насосна група Meibes

Насосна група Meibes використовується для регулювання температури і подачі води в системі опалення. Вона дозволяє точно керувати теплоносієм і регулювати його параметри. Відрізняється високою надійністю і стабільністю роботи, з її допомогою легко управляти температурою теплоносія. Інтегрується практично в будь-яку сучасну систему опалення.

Мідні труби системи опалення

При організації інженерних систем всі обв'язки котелень ми робимо на міді. Цей матеріал не боїться перепадів температури, не піддається негативному впливу ультрафіолетових променів і має термін експлуатації 50 років, що можна порівняти з терміном служби житлових об'єктів. Мідні труби забезпечують надійність і довговічність всієї системи.

Бак розширювальний Zilmet CAL-PRO 35 л

Розширювальний бак Zilmet CAL-PRO на 35 л призначений для компенсації зміни об'єму води в системі опалення. Він запобігає перепаду тиску і допомагає знизити споживання енергії. Використовується разом з котлами і насосами. Баки бренду Zilmet відрізняються високою міцністю, зносостійкістю та антикорозійними властивостями.

Акумулюючий бак Drazice UKV 102

Акумулюючий бак Drazice UKV 102 призначений для акумулювання надлишкового тепла від теплогенератора системи опалення (в нашому випадку - теплового насоса). Він виготовлений зі сталі, внутрішня поверхня залишається необробленою. Покритий поліуретановою теплоізоляцією, що не знімається. Ми віддаємо перевагу бренду Drazice при реалізації систем з нагрівальними елементами.

Шумоглушники для повітроводів

Шумоглушники для повітроводів необхідні для того, щоб знизити рівень шуму. В офісних приміщеннях ця вимога особливо актуальна. Шумоглушники монтуються в повітроводах безпосередньо за вентиляційним агрегатом і значно знижують рівень шуму в вентканалах. У проєктах ми використовуємо найякісніші шумоглушники відомих марок, наприклад - Systemair.

Лінійний стельовий дифузор TROX

Лінійні дифузори TROX - це стиль і комфорт в офісі та будинку. З їх допомогою реалізується ідеальний розподіл повітря зі стелі. Повітряні потоки, що подаються, змішуються з повітрям в приміщенні в безпосередній близькості від дифузора. Завдяки цьому виключається ефект протягу.

Каучукова ізоляція на повітроводи

Для повітроводів ми використовуємо ізоляцію зі спіненого каучуку. Вона надійно захищає трубопроводи від утворення конденсату, відрізняється легкістю, довговічністю і стійкістю до агресивних середовищ. Має низьку теплопровідність, високу еластичність і пароізоляційні властивості. Каучукова ізоляція - відмінне довгострокове рішення для ізоляції вентиляційного обладнання.

Інженерні системи в офісі Альтер Ейр

Бренди, яким ми довіряємо

Фінська компанія Uponor вже багато років спеціалізується на виробництві енергоефективного, надійного і безпечного обладнання для систем опалення та водопостачання. Інноваційність її рішень відома всьому світу, а каталог продукції включає тисячі найменувань. Серед них трубопровідні системи для опалення підлоги, стелі і стін, теплоізольовані труби, фітинги, розподільні колектори та багато іншого. Наші фахівці вже багато років використовують обладнання Uponor і можуть гарантувати його ефективність.

Ecosoft - українська компанія з виробництва фільтрів для води, регулярно впроваджує інноваційні розробки і фокусується на виняткову якість кінцевого продукту. Ecosoft експортує системи фільтрації води в 60 країн світу, щорічно зміцнюючи свої позиції на міжнародному ринку. Ми пропонуємо широкий асортимент фільтрів Ecosoft і рекомендуємо їх всім своїм клієнтам, котрі замислюються про організацію якісної системи водоочищення.

Viessmann - німецька компанія-виробник систем опалення: твердопаливних котлів, котлів на біогазі, водонагрівачів, теплових насосів. Почала свою діяльність ще в 1917 р і зараз продовжує впроваджувати інноваційні технології у виробництво опалювальних та холодильних систем. Устаткування Viessmann - це висока енергоефективність, бездоганна якість і надійність. Це той бренд, який ми завжди рекомендуємо клієнтам.

Meibes - велика промислова компанія, заснована ще в 1961 році в Німеччині, лідер напрямку Climate Control. Займається виробництвом обладнання для котелень та інших систем для прийому і розподілу тепла. Продукція Meibes відрізняється енергоефективністю і орієнтованістю на потреби кінцевих покупців. Серед пропозицій ви знайдете різноманітні технічні рішення для якісної реалізації опалювальних систем.

MAICO - всесвітньо відомий німецький бренд, який виробляє вентиляційне обладнання. Його продукція відрізняється інноваційністю, високою технологічністю і абсолютною якістю кожної деталі. Має нагороди за відмінний дизайн. Компанія пропонує широкий асортимент вентиляторів, вентиляційних установок та інших рішень в області вентиляції для квартир, будинків і промислових об'єктів.

Віртуальний тур
реалізованими об'єктами

Пропонуємо вам відвідати онлайн один з наших об'єктів і оцінити високу
якість дизайнерського рішення і монтажу.

Всі внутрішні системи в квартирі від вентиляції до водоочистки - м. Київ, вул. Липська
Автор запису
Кліматичні системи в інтер'єрі: опалення, вентиляція та кондиціювання у будинку, смт Гостомель
Автор запису
Кондиціювання, опалення, вентиляція та водопостачання у приватному будинку 220 м2 - м. Київ
Автор запису
Комплекс інженерних систем, інтегрованих в квартирі, ЖК "Новопечерські Липки"
Автор запису
Опалення та водопостачання для приватного будинку (с. Зелений Бор)
Автор запису
Реалізація інженерних систем в квартирі, м Житомир
Автор запису
Інженерні системи в готовому ремонті трикімнатної квартири
Автор запису
Опалення, водопостачання, каналізація та сантехніка у дворівневій квартирі у с. Гатне
Автор запису
Впровадження конструктивних рішень по реалізації кліматичних систем в приватному будинку (смт Гостомель)
Автор запису

Етапи реалізації проєкту

Ми вибудували процес, який гарантує результат
 • Консультація
 • Комерційна пропозиція
 • Проєктування
 • Монтаж
 • Сервіс
01
Консультація

Консультація

Перша зустріч проходить в нашому шоу-румі і триває 1-1,5 години. Ми обговорюємо ваші побажання, особливості об'єкта і рентабельність того чи іншого рішення. Показуємо, як працює обладнання, реалізоване в офісі – ви будете мати наочне уявлення про впроваджувані інженерні системи, їх ефективність та ергономічність.

02
Комерційна пропозиція

Комерційна пропозиція

Ви отримуєте техніко-економічний розрахунок і зроблену на його підставі комерційну пропозицію. У неї також входить кошторис по обладнанню та обв'язки - з самого початку ви будете мати правильне уявлення про бюджет. Фінальна вартість після складання проєкту може змінитися в рамках 15% в більшу або меншу сторону.

03
Проєктування

Проєктування

Після узгодження комерційної пропозиції клієнт вносить 10% передоплати від загальної суми. Ми починаємо проєктування інженерних систем. Розроблений проєкт узгоджується з клієнтом, за необхідності вносяться правки. Потім проєкт затверджується обома сторонами в письмовій формі. Ви отримуєте повний пакет проєктних документів.

04
Монтаж систем

Монтаж систем

Ми доставляємо і монтуємо все необхідне обладнання. Ефективно інтегруємо його з іншими системами та інтер'єрними рішеннями. Проводимо пусконалагоджувальні роботи. Фінальний запуск інженерної системи відбувається в присутності вас і головного інженера, щоб ви переконалися в коректній роботі всіх складових.

05
Сервісне обслуговування

Сервісне обслуговування

Здійснюємо г