Альтернативна енергія для повного функціонування приватного будинку

10 років на ринку
10 років на ринку

Володіємо безцінним досвідом. Знаємо, що і до чого

Офіційний дилер
Офіційний дилер

Вся продукція сертифікована. Гарантія від виробника

Проектуємо по всій Україні
Проектуємо по всій Україні

Реалізація проектів з вентиляції, кондиціонування та опалення

Монтаж обладнання
Монтаж обладнання

Власні інсталятори виконають установку будь-якої складності з гарантією

Доставка по Києву і Україні
Доставка по Києву і Україні

Кур'єр і служби поштової перевозки. Замовлення більше 4000 грн - безкоштовно.

Проект інженерних систем
Проект інженерних систем

Підбір і проектування систем будь-якої складності. Розробка концепцій по всій Україні

Готівковий та безготівковий розрахунок
Готівковий та безготівковий розрахунок

Оплата при доставці, в офісі або через касу банку. Платник ПДВ

Постгарантійне осблуговування
Постгарантійне осблуговування

Обслуговування після закінчення терміну гарантії або не гарантійного випадку

Схожі матеріали

Зелена енергетика в Україні набирає все більшої популярності і в даному матеріалі ми покажемо вам економічну вигоду такого рішення. Альтернативне опалення приватного будинку може бути на базі різного устаткування: фотомодулів, вітрогенераторів, сонячних колекторів, теплових насосів.
Альтернативні джерела опалення для забезпечення життєдіяльності приватного будинку площею 350 м², який розташований в селі Рожни на Київщині. Особливості даного приміщення такі, що будинок не приєднаний до центральної системи газифікації та енергопостачання. Тобто, проектуючи інженерну мережу даної будівлі, необхідно було забезпечити вироблення енергії за допомогою альтернативних джерел, її ефективне використання і перерозподіл для досягнення максимальної потужності.
Альтернативні та відновлювальні джерела енергії на даному об'єкті це: фотомодулі і сонячний колектор, вітрогенератор. Також використовуються твердопаливний котел, системи кондиціонування та вентиляції. Реалізація інженерних рішень в розглянутому будинку відмінно показує, чим хороші автономні джерела енергії для дому та їх переваги серед традиційних і більш дорогих джерел.

Виробництво електричної енергії

1. Фотомодулі

Для вироблення електричної енергії з сонячної енергії на ділянці даху над електрощитовою встановлена система з 12 сонячних фотомодулів YabangSolar 240W/24V номінальною потужністю 240 Вт кожен. Дана система демонструє продуктивність в 300-400 кВт/год на місяць в період з березня по вересень (найвища сонячна активність) і приблизно 150 кВт/год на місяць в інший час.
Місце розташування поля фотомодулів і кут нахилу був вибраний виходячи з розрахунків, для отримання максимальної віддачі, також передбачена можливість регулювання кута нахилу сонячних батарей.
 
Пример установки фотомодулей

Все фотомодулі підключені до инверторной системі XANTREX XW 7048 E (нове покоління сонячних інверторів випускається під назвою Schneider Electric Conext XW + 7048 E) 6 кВт через зарядний пристрій на 12 фотомодулів.
Для накопичення вироленої електричної енергії встановлено 40 акумуляторів типу SUNLIGHT PzS ємністю 92 ампера/год, 48В, які розміщені під землею на глибині 3 м.
Варто відзначити, що ефективність роботи системи залежить від вибору "сонячного інвертора" і контролера заряду акумулятора, не менше ніж від правильності розташування панелей фотомодулів. Показник ККД обраної моделі інвертора вважається одним з найвищих в своєму класі, що стосується контролера заряду акумуляторів, то до нього пред'являлися особливі вимоги. Характер джерела енергії (генерація не є стабільною в умовах мінливої ​​хмарності) передбачає необхідність знімання максимальної потужності, крім ефективного контролю заряду АКБ. Для сонячних систем електропостачання важливо мінімізувати втрати електроенергії на всіх етапах.

Опалення будинку альтернатива

2. Вітрогенератор

Для перетворення енергії вітру в електрику на території будинку встановлений вітрогенератор FLAMINGO AERO 4-6,7/1000 потужністю 5 кВт і вітротурбіни діаметром  – 6,7 м. Вітрогенератор встановлений на фірмову щоглу FLAMINGO AERO висотою 26 метрів.

Изображение ветрогенератора

У найсприятливіший період (з вересня по березень), вітрогенератор характеризується продуктивністю 450-600 кВт/год на місяць, а в літній період часу (помірна активність вітру) – 200 кВт/год на місяць.
Без вітрогенератора забезпечити електроенергією будинок в період з вересня по березень в Україні (тільки за допомогою поля фотомодулів) не просто проблематично, а економічно не доцільно.

Підсумок по виробленню електроенергії

Автономне опалення будинку на базі фотомодулів і вітрогенератора дозволяє отримати в цілому приблизно 700 кВт/год, чого з лишком вистачає для забезпечення життєдіяльності приватного будинку площею 350 м².

З Березня по Вересень – 300-400 кВт/год на місяць від фотомодулів + 200 кВт/год на місяць від вітрогенератора.
З Вересня по Березень – 450-600 кВт/год на місяць від вітрогенератора + 150 кВт/год на місяць від фотомодулів.

Чому варто замовляти у нас?

100% відповідність проектування

Повна гарантія відповідності роботи до документів – виконуємо всі роботи, прописані в договорі, якісно, в повному обсязі і вчасно.

Підбір обладнання по бюджету

Широкий діапазон бюджету на проектування дозволить кожному клієнту грамотно облаштувати систему вентиляції, виходячи з його фінансових можливостей.

Індивідуальна концепція

Ми не працюємо шаблонно, а розробляємо персональну концепцію під кожного клієнта і об'єкт, тому всі наші проекти унікальні.

9 років досвіду

Наш досвід у проектуванні вентиляційних систем більше 8 років, що є запорукою правильної та експертної розробки проекту та реалізації систем будь-якої складності.

Вироблення теплової енергії

1. Твердопаливний котел

Для виробництва теплової енергії встановлено твердопаливний піролізний котел Viessmann Vitoligno 100-S потужністю 60 кВт, який забезпечує високу ефективність спалювання деревного палива і потребує завантаженні тільки 1 раз на добу при роботі в номінальному режимі.
Потужності даного котла вистачає не тільки на опалення будинку в 350 м2, він може також забезпечувати теплом додаткове приміщення площею 120 м2 (наприклад, баня (лазня) або гостьовий будиночок).
Вибір твердопаливного котла обумовлений меншою вартістю палива, а так само відсутністю проблем із зберіганням, експлуатацією та обслуговуванням газових балонів. Адже в даному випадку мова йде про будинок для якого підведення газопроводу не доцільно.

КОМПАНІЯ АЛЬТЕР ЕЙР ПРОПОНУЄ РІЗНІ ВАРІАНТИ РІШЕНЬ

2. Сонячний колектор

Ще одне альтернативне джерело опалення, який використовується на даному об'єкті для перетворення сонячної енергії в теплову - сонячний колектор Atmosfera CBK-A на 40 вакуумних трубок (24 мм). Дане альтернативне опалення будинку здатне забезпечити 300 літрів гарячої води в день. Виробляється теплова енергія скидається в буферну ємність або підігріває гарячу воду в бойлері.
Цілком природно, що влітку, в період максимальної сонячної активності, відбувається надлишок теплової енергії, виробленої сонячним колектором. Коли температура води в 400-літровому бойлері досягає 60°С, контролер за допомогою триходового клапана направляє надлишкову теплову енергію в буферну ємність об'ємом 2000 л. Дана ємність має 45-кВатный вбудований теплообмінник і 2 ТЕНа, потужність кожного по 2 кВт.
В літній період часу теплова енергія з буферної ємності використовується тільки для обігріву підлоги в санвузлах та ванних кімнатах.
Вибір сонячних колекторів вакуумного типу обумовлений великим ККД і можливістю ефективної роботи взимку в умовах розсіяного світла (похмура погода).
Фотомодули и ветрогенератор в частном доме

Вбудовані рішення

Опалення будинку

Для опалення будинку використовується твердопаливний котел, спеціальні радіатори, а також здійснено монтаж теплої підлоги, для нагріву якого застосовується тепло від альтернативних джерел енергії. Трубопроводи німецького бренду Rehau встановлені в стяжці. Буферна ємність об'ємом 2000 л має 45-кВатный вбудований теплообмінник і 2 ТЕНа, потужність кожного по 2 кВт.

Підготовка гарячої води

Для забезпечення гарячого водопостачання в будинку встановлений нержавіючий бойлер, обсяг якого 300 літрів, з двома теплообмінниками для нагріву води від твердопаливного котла і від сонячного колектора.

Система кондиціонування

Для створення системи кондиціонування будинку використовувалося обладнання японського бренду Daikin, який є абсолютним лідером в цій галузі. VRV система кондиціонування складається з зовнішнього блоку Daikin RXYSQ6P8V1 і внутрішніх канальних блоків Daikin FDXS25F, Daikin FDXS35F.
Так, всі 9 кімнат будинку обслуговуються автономно, з можливістю виставлення індивідуальної температури в кожній з них. Істотним плюсом даної системи є підмішування свіжого повітря.
Обладнання для кондиціонування будинку підібране так, щоб на кожен кіловат витраченої енергії вироблялося чотири кіловата холоду або тепла.
Устаткування для кондиціонування будинку підібране таким чином, щоб на кожен кіловат витраченої енергії вироблялося чотири кіловата холоду або тепла.


План кондиционирования и вентиляции дома 1 этаж

Наші досвідчені інженери, які працювали над цим об'єктом

...
  • Денис
  • Соловей
Керівник проектів по реалізації внутрішніх інженерних систем. Спеціаліст з більш ніж 15-річним стажом роботи. Володіє великим досвідом роботи у сфері будівництва. На його рахунку більше 1000 успішних проектів різної складності.
...
  • Дмитро
  • Бурахович
Інженер з 12-річним досвідом в проектуванні систем вентиляції і кондиціонування. Грамотно координує роботу проектувальників, швидко знаходить рішення важких задач.
...
  • Ярослав
  • Грига
Інжнер в області проектування систем вентиляції, кондиціонування. Майстер в грамотному індивідуальному підборі обладнання. Відразняється винятковою скурпульозністю при розрахунках систем.
...
  • Владислав
  • Лисак
Кваліфікований фахівець в області опалення, водопостачання, водоочищення і каналізації. Розробляє індивідуальні рішення для кожного клієнта.

Система вентиляції

Для витяжної вентиляції санвузлів, ванних кімнат і вбиральні використовується обладнання німецької компанії Maico. Настінні вентилятори Maico ECA 100 ipro KVZC забезпечують ефективне видалення вологості, усунення неприємних запахів і характеризуються максимальною безшумністю. Вентилятори оснащені таймером і датчиком вологості, що не тільки значно спрощує їх експлуатацію, але і робить їх дуже економічними.
Монтаж вентилятораЯкщо вас цікавить реалізація вентиляції кухні, то ми так само займаємося подібними роботами, про що докладно описано на сайті - вживане обладнання, представлені схеми і плани вентиляції кухні.

Взаємодія систем

Альтернативні джерела електроенергії для будинку мають деякі особливості роботи. Наприклад, коли світить сонце чи дме вітер, відповідні контролери заряджають акумулятори до напруги 56 В. Якщо акумулятори вже заряджені, але вироблення енергії триває (тобто ще світить сонце або дме вітер), то контролери відправляють вироблювану електроенергію безпосередньо на ТЕНи, вбудовані в буферну ємність, до розрядки акумуляторів до 54В.

Потужність цих ТЕНів 4 кВт обрана, виходячи з того, що сонце і вітер спільно можуть дати не більше 4 кВт електроенергії в годину. Так, ТЕНи нагрівають воду в буферній ємності, яка, володіючи великою теплоємністю, може вмістити велику кількість теплоти і забезпечити безперервне використання виробленої енергії та максимальну ефективність встановленого обладнання для виробництва електричної енергії.

Накопичена в буферній ємності теплота використовується для виробництва гарячої води і підтримки системи комфортної теплої підлоги.

Всі системи, які споживають електроенергію (система освітлення, система кондиціонування і побутові прилади в будинку), беруть її з акумуляторів, розряджаючи їх. Напруга 220В на вході в будинок забезпечується інвертором.
План кондиционирования и вентиляции дома 2 этаж
При розрядці акумулятора нижче 54В вся вироблювана електроенергія знову автоматично починає подаватися на акумулятори для їх зарядки. При досягненні напруги в них 56В цикл повторюється.

Коли світить сонце (переважно в теплий період року) система сонячних колекторів перетворює сонячну енергію в теплову. Вироблена теплова енергія нагріває котел. Якщо температура води в бойлері досягла 60°С, а теплова енергія ще виробляється, то контролер сонячної системи перенаправляє подачу тепла, що виробляється з бойлера на теплообмінник буферної ємності, нагріваючи її.

Піролізний котел забезпечує підігрів води для радіаторного опалення та теплої підлоги. Також він нагріває воду в бойлері, якщо тепла, що виробляється сонячними колекторами, не достатньо.
Таким чином будь-який надлишок виробленої енергії буде акумулюватися в тому чи іншому вигляді, що в кінцевому рахунку прискорює окупність проекту, а сама система буде захищена від передчасного зносу (особливо це стосується акумуляторних батарей).

Підсумок

На прикладі даного об'єкта ми можемо переконатися, що альтернативні джерела енергії для будинку в українських реаліях економічно виправдані, зовсім не будучи певною модною тенденцією.
За рахунок застосування енергозберігаючих технологій при будівництві будинку, облаштуванні системи вентиляції і кондиціонування знижуються витрати на опалення в зимовий період і охолодження в літній. На відміну від традиційних систем комфорт забезпечується з мінімальними експлуатаційними витратами.
Доповнення системи опалення альтернативними джерелами енергії у вигляді геліотермальной системи дозволяє зменшити споживання палива в системі опалення в зимовий період і практично повністю перейти на сонячну енергію для гарячого водопостачання в літній час.Крім цього, «сонячне опалення» просте в експлуатації, автоматизується і повністю безпечне.
Альтернативне опалення для приватного будинку на базі фотомодулів і вітрогенераторів може як забезпечити повну автономність вашого будинку, так і істотно прискорити терміни її окупності за рахунок продажу надлишку генеруючої електроенергії. Другий варіант передбачає використання мережевого інвертора і оформлення «Зеленого тарифу», який діє на території України.

Наші останні проекти

Відгуки

За сколько лет окупится такая система с солнечными батареями и ветрогенератором?

Добрый день, Алексей! Окупаемость данной системы около 6 лет.

Здравствуйте. Если это трейлер на колесах где нужно электричество на 12 квт. что можете предложить?

Добрый день, Руслан! Мы занимаемся разработкой и реализацией альтернативной энергетики в качестве дополнительного источника энергоснабжения, для бесперебойного функционирования дома. А не как основного источника.

Привет, Сколько будет стоить альтернативное отопление для частного дома с площадью 152 м2 на базе фотомодулей и ветрогенераторов чтобы обеспечить полную автономность?

Здравствуйте, Ольга Для климатических особенностей Украины, данное осуществление альтернативного отопления воплотить в жизнь можно, но не рационально, так как в зимний период ветрогенератор и фотомодули не смогут обеспечить достаточное количество энергии. Как альтернативу предлагаем рассмотреть отопление тепловыми насосами. Если вас заинтересует это решение, оставляйте заявку и наши специалисты свяжутся с вами. Или звоните по номеру 0-800-33-08-28 для бесплатной консультации с инженерами Альтер Эйр.