Вентиляція дерев'яного будинку

Вентиляція у дерев'яному будинку
Rekuperatsiya tepla i vlagi
Подача чистого та видалення забрудненого повітря
Фільтрація повітря від зовнішніх забруднень
Контроль вологості у будинку
Автономне управління системою вентиляції

Міфи про вентиляцію дому

Від правильної організації вентиляції залежить якість повітрообміну у приміщенні, і відповідно – здоров'я людей які там знаходяться. Як зробити вентиляцію у дерев'яному будинку? Чи потрібна вона взагалі?

Але спочатку розберемось з міфами про вентиляцію дерев'яних будинків, які до сих пір існують.

Міф 1. Дерево саме по собі "дихає".
Міф 1. Дерево саме по собі "дихає".

Чи можна вірити що дерево "дихає" та чи воно може саме по собі пропускати необхідну кількість повітря у приміщення? Навряд чи!

Міф 2. Піч як засіб вентиляції будинку
Міф 2. Піч як засіб вентиляції будинку

Піч – це потужне обладнання для нагріву приміщень, але максимально неефективне як вентиляції будинку.

Міф 3. Вентиляція у ванній не потрібна
Міф 3. Вентиляція у ванній не потрібна

Хибна думка, яка була популярною коли санвузли розміщувались за межами будинку.

Принцип роботи вентиляції

Вентиляція дерев'яного будинку необхідна:

 • для створення оптимальних умов життєдіяльності людей та для здорової атмосфери (забезпечення людини необхідною кількістю кисню); 
 • для забезпечення комфортного температурного режиму, корисних складових повітря, і його рухливості; 
 • для протидії процесів конденсації вологи, виникнення цвілі, неприємного запаху та гниття деревини. 

Принцип роботи вентиляції досить простий: свіже повітря подається в "чисті зони" - вітальню, спальню, дитячі, а відпрацьоване повітря паралельно забирається з "брудних зон" - санвузли, кухні, вбиральні. Викид повітря в системі вентиляції будинку краще організувати через вентиляційну трубу на дах. Якщо ви не хочете порушувати зовнішній вигляд будинку зайвими воздуховодами, можна реалізувати інші способи викиду. Схема вентиляції дерев'яного будинку - річ тонка, і нею повинен займатися професіонал. Інженери компанії Альтер Ейр не тільки складуть схему вентиляції приватного будинку, але і підберуть необхідне обладнання, згідно з вашими побажаннями.

Викид повітря у системі вентиляції будинку краще зробити через дах. Якщо ви не хочете порушувати зовнішній вигляд будинку зайвими повітроводами, можна реалізувати інші способи викиду. Схема вентиляції дерев'яного будинку – річ тонка, і нею повинні займатись професіонали. Інженери компанії Альтер Ейр не лише складуть схему вентиляції приватного будинку, але й підберуть необхідне обладнання, згідно з вашими побажаннями.

Види повітробміну

Ті, хто стикається з проблемою проєктування системи вентиляції у дерев'яному будинку, задаються питанням, яку вентиляцію обрати – примусову чи вистачить природної?

Окремо стоїть питання про естетику рішення – дерев'яний будинок повинен радувати своїм зовнішнім виглядом, а оцинковані повітроводи не так вже й легко приховати. Додатково виникає необхідність їх звукоізоляції, оскільки шум від видаляючого повітря у дерев'яному будинку відчувається значно сильніше, ніж у звичайному цегляному.

Природна вентиляція
Природна вентиляція

Приплив повітря здійснюється через відкрите вікно, а забір відпрацьованого за допомогою витяжних вентиляторів.

Примусова: централізована
Примусова: централізована

Найбільш ефективний варіант, забезпечує подачу чистого і паркан брудного повітря за допомогою вентиляційного обладнання.

Примусова: децентралізована
Примусова: децентралізована

Забезпечує приплив свіжого повітря за допомогою компактних вентустановок, а витяжні вентилятори забезпечують забір відпрацьованого повітря.

Обираємо обладнання

Компанія Альтер Ейр працює тільки з якісним вентиляційним обладнанням перевірених досвідом виробників. Пропонуємо ознайомитися з технікою для вентиляції, яку ми рекомендуємо.

Вентиляційні установки
Jablotron Futura L
Jablotron Futura L

Високоефективна приточно-витяжна установка чеського виробника, потужністю 350 м3/год.

Zehnder ComfoAir Q450 TR enthalpy
Zehnder ComfoAir Q450 TR enthalpy

Німецька приточно-витяжна установка з рекуперацією тепла потужністю до 450 м3 / год.

Salda Smarty 3x 1.1
Salda Smarty 3x 1.1

Припливно-витяжна установка литовського виробника, з максимальною витратою повітря 430 м³/год

MELTEM M-WRG-II P-FC
MELTEM M-WRG-II P-FC

Компактна вентиляційна установка німецького виробника, потужністю до 100 м3/год.

Maico WS
Maico WS

Німецька приточно-витяжна установка, з максимальною потужністю 470 м³/год.

Замовте проєкт вентиляції будинку

Надішліть запит і ми зв'яжемося з вами для точного розрахунку
проєкту по вашому будинку

Етапи реалізації проєкту

Ми побудували процес, що гарантує відмінний результат
 • Консультація
 • Передпроєктна документація
 • Проєктування
 • Монтаж
 • Сервіс
01
Консультація

Консультація

Перша зустріч нашого фахівця з клієнтом відбувається в нашому офісі-шоурумі або по відеозв'язку. На цьому етапі обговорюються побажання клієнта, вихідні дані об'єкта. Протягом 1-1,5 години фахівці Альтер Ейр пропонують клієнту можливі варіанти системи вентиляції, промовляють їх переваги та недоліки, а також середню вартість. Після зустрічі формується концепція проєкту вентиляції, по якій буде відбуватися її реалізація.

02
Передпроєктна документація

Передпроєктна документація

На цьому етапі ми розробляємо ряд документів по системі вентиляції для будинку, а саме: проводимо розрахунки за кількістю повітря (основа для розуміння типорозміру обладнання) і фіналізуємо комерційну пропозицію з різною вартістю: бюджетний, середній і преміум варіанти. Підсумкова вартість системи вентиляції будинку може змінитися до 15% в більшу або меншу сторону.

03
Проєктування

Проєктування

Після затвердження комерційної пропозиції, ми переходимо до проектування системи вентиляції. Для початку проектних робіт, клієнт вносить 10% передоплати від загальної суми. По ходу проєктування, наш інженер спілкується з клієнтом і суміжними спеціалістами (дизайнерами, архітекторами, виконробами і т.д.), щоб врахувати всі необхідні деталі. Інженери видають повний пакет документів по вентиляції, за яким можна реалізувати систему навіть в іншій компанії.

04
Монтаж вентиляції

Монтаж вентиляції

Компанія Альтер Ейр забезпечує доставку і монтаж систем. Ми здійснюємо монтаж тільки власними бригадами і несемо відповідальність за результат. Наші фахівці з монтажу проходять навчання і мають сертифікати за кожним видом вентиляційного устаткування, тому можуть гарантувати якість і відмінний результат. Після монтажу проводяться пусконалагоджувальні роботи. Фахівці налаштовують і тестують системи, щоб переконається в правильності реалізації.

05
Сервісне обслуговування

Сервісне обслуговування

Ми забезпечуємо гарантійне та післягарантійне сервісне обслуговування вентиляційних систем. Інноваційний вентобладнання, яке ми встановлюємо, часто навіть не вимагає нашої присутності. Аналіз, настройку і сервіс системи ми можемо провести в режимі онлайн. При необхідності ремонту вентиляції, наш сервісний майстер приїде в будь-який зручний для клієнта час.

Особливості вентиляції в дерев'яних будинках

Важливі моменти

Кожна людина в процесі своєї життєдіяльності виділяє приблизно 1 кг вуглекислого газу на добу, а також випаровує близько 1,5 кг води. Якщо провести експеримент і помістити людину в приміщення, позбавлене вентиляції, то через деякий час повітря всередині стане здавленим, його температура і вологість підвищаться, а людина буде відчувати дискомфорт через зниження рівня кисню в повітрі.

Вентиляція в будинку виводить з приміщення повітря, насичене вуглекислим газом, парами води і різними запахами, поставляючи взамін кисень і приємний свіжий запах. Згідно з дослідженнями вчених, хороша система вентиляції в дерев'яному будинку благотворно впливає на самопочуття людини, тому що організм забезпечується киснем в тій кількості, яка необхідна для повноцінної роботи кровоносної системи і мозку.

Вентиляція в дерев'яному будинку проєктується з урахуванням особливостей його конструкції. Наприклад, при розведенні повітропроводів, необхідно враховувати балки, які знаходяться на стелі. Складністю для проектування вентиляції також може виявитися популярні сьогодні мансардний поверх.

Окрему увагу, при монтажі вентиляції в зрубі або клеєного бруса варто приділити отворам. Це трудомісткий процес, оскільки кожен отвір вимагає додаткового зміцнення.

Вентиляція мансард

Мансардний поверх - популярне дизайнерське рішення в дерев'яних будинках, яке передбачає приміщення під дахом, яке може бути житловим або використовуватися для господарських цілей.

Вентиляція мансардного поверху розглядається як частина цілісного повітрообміну в будинку. Якщо в мансарді розташовується житлова кімната, там забезпечується приплив свіжого повітря. У разі,  якщо там знаходиться гардеробна, ванна кімната або інше технічне приміщення -  забір відпрацьованого повітря.

Особливістю обладнання системи вентиляції в мансарді є проведення повітропроводів і розміщення дифузорів у більш віддаленій точці від дверей для максимального насичення приміщення повітрям.

Обмін повітря в туалеті і ванній кімнаті

​Головним завданням при вентиляції в санвузлі і ванній кімнаті є забезпечення забору відпрацьованого повітря. Особливо це важливо для дерев'яного будинку, щоб уникнути процесу гниття деревини, розвитку цвілі і інших бактерій. Він може організовуватися за допомогою витяжних вентиляторів або припливно-витяжних установок.

Вентиляція кухні дерев'яного будинку

При організації вентиляції на кухні, в першу чергу, необхідно організувати витяжну вентиляцію, щоб уникнути поширення запахів по дому. Вона може бути організована класичною кухонною витяжкою з забором повітря по вентканалу через покрівлю на вулицю. При цьому, приплив свіжого повітря забезпечується за допомогою вентустановки або припливних клапанів.

Компанія Jablotron пропонує унікальне рішення для організації витяжної вентиляції на кухні. У комплекті з вентустановкою Jablotron Futura M / L, яка оснащена датчиками CO2 і VAV-клапанами змінної витрати повітря, на кухні встановлюється витяжка Faber. При включенні витяжки на кухні, клапани в інших зонах частково зачиняються, і система посилено працює над поліпшенням якості повітря на кухні. При цьому, відпрацьоване повітря з кухні не відразу витягується на вулицю, а проходить через систему фільтрів і рекуператор. Завдяки такій системі, зберігається тепло в будинку і знижується навантаження на систему опалення в зимовий період часу.

Підвал дерев'яного будинку і обмінні процеси

Облаштування вентиляції в підвальному приміщенні, як і мансардного поверху, розглядається в комплексі з системою вентиляції всього будинку. Тобто, подача свіжого повітря в "чисті зони" і паркан відпрацьованого з "брудних зон":

 • якщо в підвальному приміщенні розташовані житлові кімнати / більярдна / кінотеатр - в ці приміщення подається чисте повітря за допомогою приточно-витяжної установки з рекуперацією;
 • якщо там розташовуються технічні приміщення - комори, погреби та ін., то там може бути організована витяжна вентиляція. Тобто, чисте повітря подається на верхні житлові поверхи, циркулює і витягується через підвальне приміщення.

Наші проєкти

Готові проєкти реалізовані кваліфікованою командою Альтер Ейр

Комплекс інженерних систем в квартирі царської будови, вул. Липська, м. Київ

 • Вітальня
 • Ванна кімната
 • Міні-котельня - 1
 • Міні-котельня - 2
Двощілинний лінійний дифузор TROX

Канальний кондиціонер Daikin FDXM 35F

Бойлер непрямого нагріву Drazice ОКСЕ

Електричний котел Vaillant Eloblock

Розширювальний бак Zilmet

Рефайнер Ecowater - система пом'якшення і фільтрації води

Комплекс інженерних систем в квартирі царської будови, вул. Липська, м. Київ

Організація систем вентиляції та кондиціонування в 3х-кімнатній квартирі, вул. О. Гончара, Київ

 • Вентиляція
 • Подача повітря
 • Кондиціювання
Вентустановка Jablotron Futura L

Повітропровід Airflex гнучкий ізольований

Повітропровід з оцинкованої сталі в теплоізоляції

Канальний внутрішній блок кондиціонера Daikin FBA50A9

Організація систем вентиляції та кондиціонування в 3х-кімнатній квартирі, вул. О. Гончара, Київ

Система вентиляції, кондиціювання та опалення у квартирі, ЖК "Новопечерські Липки"

 • Кухня
 • Обідня зона
 • Гардероб
 • Вітальня
Припливно-витяжна загальнообмінна система вентиляції Maico WS 320 КВ

Припливно-витяжна установка Maico WS 320 КВ з рекуперацією тепла, призначена для забезпечення правильного повітрообміну у житловому або комерційному приміщенні. У цьому пристрої індекс KB вказує на наявність вбудованого калорифера та байпаса.

Кухонний змішувач MOONY

Змішувач для мийки, одноважільний, з поворотним виливом діаметром 28 мм, з подвійним потоком для чистої води. Ввімкнення та вимкнення води проводиться за допомогою одного хромованого важеля. Витончений дизайн та міцні матеріали, забезпечать надійність роботи змішувача на багато років.

Привід для повітряних заслінок Belimo

Призначений для управління повітряними заслінками. Може використовуватись в системах як вентиляції, так і кондиціонування. Привід виконує захисну функцію від обмерзання або задимлення.

Шумоглушники Salda

Шумоглушники Salda використовуються для зниження звукового тиску у вентиляційних каналах круглого перетину. Забезпечують тиху роботу вентустановки, монтуються на кожному з входів повітря у вентустановки. В даному випадку передбачено 4 шумоглушника.

Внутрішньопідлоговий конвектор Kampmann Katherm QK

Тепловий конвектор Kampmann Katherm QK – якісна техніка, для обігріву приміщень. Має функцію примусової конвекції (вбудований вентилятор), що об'єднав в собі ЄС-технології вентиляторів разом з плавним регулюванням його обертів (система управління KaControl). Таке рішення дозволяє підвищити енергоефективність до максимального рівня. Крім того, це гарантує більш тиху роботу без дискомфорту для мешканців.

Лінійні дифузори прихованого монтажу TROX

Щілинні дифузори Trox застосовуються у приміщеннях побутового та адміністративного типу, а монтуються в підвісних стелях. У конструкцію входять направляючі лопатки (за замовчуванням - чорного кольору, на замовлення колір може бути змінений), статична камера з патрубком. Дані пристрої застосовуються у системах припливної та витяжної вентиляції. Їх перевагою є можливість точного напрямку повітряного потоку. Корпус щілинних дифузорів Trox виготовлений з високоякісного алюмінію.

Канальний кондиціонер Daikin FDXM25

Daikin FDXM25 – внутрішній блок канального типу, призначений для приміщень площею до 25 м2. Блок був розміщений в застельовому просторі, роблячи кімнату візуально вільнішою без зайвих деталей та техніки. Може працювати на охолодження, обігрів або осушення повітря.

Дизайнерський радіатор Jaga Strada

Радіатори Jaga Strada відрізняються високими тепловими показниками та стильним дизайнерськими виконанням: теплообмінник сприяє максимальному виробленню тепла при мінімальних витратах електроенергію, а панелі, у поєднанні зі стильними решітками, додають приладу витонченості. Можуть комбінуватись з конденсаційними котлами, швидко реагують на зміну температури у приміщенні.

Лінійні дифузори прихованого монтажу TROX

Щілинні дифузори Trox застосовуються у приміщеннях побутового та адміністративного типу, а монтуються в підвісних стелях. У конструкцію входять направляючі лопатки (за замовчуванням - чорного кольору, на замовлення колір може бути змінений), статична камера з патрубком. Дані пристрої застосовуються у системах припливної та витяжної вентиляції. Їх перевагою є можливість точного напрямку повітряного потоку. Корпус щілинних дифузорів Trox виготовлений з високоякісного алюмінію.

Система вентиляції, кондиціювання та опалення у квартирі, ЖК "Новопечерські Липки"

Інженерні системи в офісі Альтер Ейр

 • Переговорна
 • Шоурум
 • Open-space
ПВУ Jablotron Futura L з модулем Cool Breeze

Тепловий насос повітря-вода Viessmann Vitocal 100S

Розподільна гребінка Uponor

Насосна група Meibes

Насос Grundfos UPS 25/6

Uponor Smatrix Base Контролер X-145 Bus 6X

VAV-клапани Jablotron VarioBreeze

Насосна група Meibes

Мідні труби системи опалення

Бак розширювальний Zilmet CAL-PRO 35 л

Акумулюючий бак Drazice UKV 102

Шумоглушники для повітроводів

Лінійний стельовий дифузор TROX

Каучукова ізоляція на повітроводи

Інженерні системи в офісі Альтер Ейр

Про компанію
Хочете облаштувати здоровий і сприятливий клімат в будинку?
Ви звернулися за адресою!

Ми вирішуємо проблему мікроклімату в будинку починаючи від вентиляції, кондиціонування, опалення і закінчуючи зволоженням й очищенням повітря. Робимо так, щоб всі системи продуктивно взаємодіяли між собою і при цьому не споживали багато енергії, аби заощадити ваші витрати.

Детальніше про компанію

500 корисних оглядів
2 000 задоволених клієнтів
10 000 товарів у магазині
1 800 реалізованих об'єктів

ВІДЕО З НАШИХ ОБ'ЄКТІВ

Приватний будинок 220 м2 - повний комплекс інженерних рішень, Riviera Village, с. Лебедівка
Приватний будинок 220 м2 - повний комплекс інженерних рішень, Riviera Village, с. Лебедівка
Кліматичні системи і дизайн інтер'єру - огляд об'єкта в м. Київ, вул. Липська
Кліматичні системи і дизайн інтер'єру - огляд об'єкта в м. Київ, вул. Липська
Наочна демонстрація роботи вентиляції за допомогою диму, худ. галерея на вул. Прорізній
Наочна демонстрація роботи вентиляції за допомогою диму, худ. галерея на вул. Прорізній
ЖК Respublika - загальнообмінна вентиляція і закладки під систему кондиціонування в квартирі 85 м2
ЖК Respublika - загальнообмінна вентиляція і закладки під систему кондиціонування в квартирі 85 м2
VAV-система вентиляції і кондиціонування в художній галереї, г. Киев, ул. Прорізна
VAV-система вентиляції і кондиціонування в художній галереї, г. Киев, ул. Прорізна
Як виглядають системи вентиляції та опалення в готовому ремонті, с. Погреби
Як виглядають системи вентиляції та опалення в готовому ремонті, с. Погреби
Кондиціювання, опалення, вентиляція та водопостачання у приватному будинку 220 м2 - м. Київ
Кондиціювання, опалення, вентиляція та водопостачання у приватному будинку 220 м2 - м. Київ
Jablotron Living Technology - нове слово в вентиляції будинку і квартири | Alter Air
Jablotron Living Technology - нове слово в вентиляції будинку і квартири | Alter Air
Що про нас
кажуть клієнти?

Ми вибрали компанію Альтер Ейр для втілення нашого крутого інженерного проєкту в будівництві власного будинку. Тепер в будинку встановлені такі системи: опалення за допомогою теплового насоса, тепла підлога, припливно-витяжна вентиляція з рекуперацією тепла, що дозволяє зберігати вологість і легко дихати свіжим чистим повітрям. У будинку зберігається прекрасна температура + 22°C - ніякої духоти і пилу. Всі чарівно!

Євгеній
Власник будинку

Подивився в інтернеті кілька фірм і зупинився на компанії "Альтер Ейр". Після того, як поговорив з їх фахівцями я зрозумів, що люди дуже добре знаються на своїй справі. Вони детально пояснили, як правильно і з мінімальними витратами реалізувати опалення будинку та вентиляцію. За час проживання в новому будинку я вже випробував роботу цих систем, а особливо - легкість управління ними. Температура в будинку комфортна і тримається на заданому рівні. Вентиляція працює не чутно, але помітно - при закритих вікнах з ранку дихається вільно і легко, немає пилу. Я дуже задоволений роботою компанії "Альтер Ейр" і буду рекомендувати вас як хорошого виконавця, що робить якісну роботу!

Петро Іванович
Власник будинку

Поширені питання

Чим загрожує відсутність вентиляції в дерев'яному будинку?

Забезпечити якісний повітрообмін в дерев'яному будинку може тільки правильно спроєктована приточно-витяжна система вентиляції з рекуперацією. Сподіватися на те, що дерево "саме дихає" - не варто. Відсутність вентиляції в дерев'яному будинку може призвести до гниття деревини, а також розвитку цвілі і бактерій через високу вологість і конденсату. Більш того, відсутність постійного припливу свіжого повітря і підвищений вміст вуглекислого газу, може призвести до виникнення алергічних реакцій та інших проблем зі здоров'ям.

Наприклад, за нічний період часу (8 годин), для підтримки якісного складу повітря в будинку необхідно відкривати вікно на провітрювання щогодини. При провітрюванні, показники якості повітря приходять в норму (600 ppm), однак через годину, при закритому вікні, в зимовий період часу, показники повітря сягають 1800 ppm, що означає значне перевищення вмісту вуглекислого газу.


Скільки коштує система вентиляції дерев'яного будинку?

Ціна системи вентиляції залежить від площі будинку, вартості обраного обладнання та багатьох інших факторів. З прайсом на припливно-витяжні вентиляційні установки можете ознайомитися в магазині Альтер Ейр.

Чи можна зробити вентиляцію в уже готовому будинку?

Повноцінну припливно-витяжну систему вентиляції рекомендується проєктувати і монтувати на етапі будівництва або реконструкції будинку, оскільки установка повітроводів зашкодить готовий ремонт.

Однак, існують варіанти організації вентиляції в готовому ремонті, наприклад за допомогою компактної вентустановки Мeltem. Також можна використовувати, наприклад, легкі в монтажі побутові рекуператори для припливу повітря. Забір відпрацьованого повітря при цьому може бути організований за допомогою витяжних вентиляторів.

Яку вентиляцію вибрати для приватного будинку?

Для якісного повітрообміну в приватному будинку необхідно організувати припливно-витяжну систему вентиляції. Найбільш оптимальним рішенням стане система вентиляції на базі установки Jablotron Futura з VAV-системою змінної подачі повітря. Для організації вентиляції з постійною витратою повітря, крім Jablotron можна використовувати вентобладнання на базі Meltem, Zehnder, Salda. Купити дане обладнання в Києві та Україні можна в компанії Альтер Ейр.

Який вид вентиляції в дерев'яному будинку найвигідніший?

​Компанія Альтер Ейр вважає найбільш ефективним і енергоекономічних варіантом вентиляції в дерев'яному будинку обладнання Jablotron. Вентустановки Jablotron Futura M / L, оснащені датчиками СО2 і VAV-клапанами для змінної подачі повітря забезпечують якісну вентиляцію будинку. Датчики СО2 контролюють якість повітря в будинку і в залежності від цих показників регулюють потужність вентустановки. Таким чином забезпечується найбільш вигідна і ефективна вентиляція в дерев'яному будинку.

Залишились питання?

Напишіть нам і менеджери зв'яжуться з Вами протягом 10 хвилин.

Відгуки і питання
 • 5 / 5

  Василий

  Спасибо за интересный материал! Часто задумывался о постройке дома именно из дерева, но останавливали стереотипы из серии «красиво, но ненадёжно». После прочтения, статья внесла ясность того, что самое главное это подбирать оборудование правильно и учитывать особенности такого типа домов