Вентиляція дерев'яного будинку

Вентиляція у дерев'яному будинку
Rekuperatsiya tepla i vlagi
Подача чистого та видалення забрудненого повітря
Фільтрація повітря від зовнішніх забруднень
Контроль вологості у будинку
Автономне управління системою вентиляції

Міфи про вентиляцію дому

Від правильної організації вентиляції залежить якість повітрообміну у приміщенні, і відповідно – здоров'я людей які там знаходяться. Як зробити вентиляцію у дерев'яному будинку? Чи потрібна вона взагалі?

Але спочатку розберемось з міфами про вентиляцію дерев'яних будинків, які до сих пір існують.

Міф 1. Дерево саме по собі "дихає".
Міф 1. Дерево саме по собі "дихає".

Чи можна вірити що дерево "дихає" та чи воно може саме по собі пропускати необхідну кількість повітря у приміщення? Навряд чи!

Міф 2. Піч як засіб вентиляції будинку
Міф 2. Піч як засіб вентиляції будинку

Піч – це потужне обладнання для нагріву приміщень, але максимально неефективне як вентиляції будинку.

Міф 3. Вентиляція у ванній не потрібна
Міф 3. Вентиляція у ванній не потрібна

Хибна думка, яка була популярною коли санвузли розміщувались за межами будинку.

Принцип роботи вентиляції

Вентиляція дерев'яного будинку необхідна:

  • для створення оптимальних умов життєдіяльності людей та для здорової атмосфери (забезпечення людини необхідною кількістю кисню); 
  • для забезпечення комфортного температурного режиму, корисних складових повітря, і його рухливості; 
  • для протидії процесів конденсації вологи, виникнення цвілі, неприємного запаху та гниття деревини. 

Принцип роботи вентиляції досить простий: свіже повітря подається в "чисті зони" - вітальню, спальню, дитячі, а відпрацьоване повітря паралельно забирається з "брудних зон" - санвузли, кухні, вбиральні. Викид повітря в системі вентиляції будинку краще організувати через вентиляційну трубу на дах. Якщо ви не хочете порушувати зовнішній вигляд будинку зайвими воздуховодами, можна реалізувати інші способи викиду. Схема вентиляції дерев'яного будинку - річ тонка, і нею повинен займатися професіонал. Інженери компанії Альтер Ейр не тільки складуть схему вентиляції приватного будинку, але і підберуть необхідне обладнання, згідно з вашими побажаннями.

Викид повітря у системі вентиляції будинку краще зробити через дах. Якщо ви не хочете порушувати зовнішній вигляд будинку зайвими повітроводами, можна реалізувати інші способи викиду. Схема вентиляції дерев'яного будинку – річ тонка, і нею повинні займатись професіонали. Інженери компанії Альтер Ейр не лише складуть схему вентиляції приватного будинку, але й підберуть необхідне обладнання, згідно з вашими побажаннями.

Види повітробміну

Ті, хто стикається з проблемою проєктування системи вентиляції у дерев'яному будинку, задаються питанням, яку вентиляцію обрати – примусову чи вистачить природної?

Окремо стоїть питання про естетику рішення – дерев'яний будинок повинен радувати своїм зовнішнім виглядом, а оцинковані повітроводи не так вже й легко приховати. Додатково виникає необхідність їх звукоізоляції, оскільки шум від видаляючого повітря у дерев'яному будинку відчувається значно сильніше, ніж у звичайному цегляному.

Природна вентиляція
Природна вентиляція

Приплив повітря здійснюється через відкрите вікно, а забір відпрацьованого за допомогою витяжних вентиляторів.

Примусова: централізована
Примусова: централізована

Найбільш ефективний варіант, забезпечує подачу чистого і паркан брудного повітря за допомогою вентиляційного обладнання.

Примусова: децентралізована
Примусова: децентралізована

Забезпечує приплив свіжого повітря за допомогою компактних вентустановок, а витяжні вентилятори забезпечують забір відпрацьованого повітря.

Обираємо обладнання

Компанія Альтер Ейр працює тільки з якісним вентиляційним обладнанням перевірених досвідом виробників. Пропонуємо ознайомитися з технікою для вентиляції, яку ми рекомендуємо.

Вентиляційні установки
Jablotron Futura L
Jablotron Futura L

Високоефективна приточно-витяжна установка чеського виробника, потужністю 350 м3/год.

Zehnder ComfoAir Q450 TR enthalpy
Zehnder ComfoAir Q450 TR enthalpy

Німецька приточно-витяжна установка з рекуперацією тепла потужністю до 450 м3 / год.

Salda Smarty 3x 1.1
Salda Smarty 3x 1.1

Припливно-витяжна установка литовського виробника, з максимальною витратою повітря 430 м³/год

MELTEM M-WRG-II P-FC
MELTEM M-WRG-II P-FC

Компактна вентиляційна установка німецького виробника, потужністю до 100 м3/год.

Maico WS
Maico WS

Німецька приточно-витяжна установка, з максимальною потужністю 470 м³/год.

Замовте проєкт вентиляції будинку

Надішліть запит і ми зв'яжемося з вами для точного розрахунку
проєкту по вашому будинку

Етапи реалізації проєкту

Ми побудували процес, що гарантує відмінний результат
  • Консультація
  • Передпроєктна документація
  • Проєктування
  • Монтаж
  • Сервіс
01
Консультація

Консультація

Перша зустріч нашого фахівця з клієнтом відбувається в нашому офісі-шоурумі або по відеозв'язку. На цьому етапі обговорюються побажання клієнта, вихідні дані об'єкта. Протягом 1-1,5 години фахівці Альтер Ейр пропонують клієнту можливі варіанти системи вентиляції, промовляють їх переваги та недоліки, а також середню вартість. Після зустрічі формується концепція проєкту вентиляції, по якій буде відбуватися її реалізація.

02
Передпроєктна документація

Передпроєктна документація

На цьому етапі ми розробляємо ряд документів по системі вентиляції для будинку, а саме: проводимо розрахунки за кількістю повітря (основа для розуміння типорозміру обладнання) і фіналізуємо комерційну пропозицію з різною вартістю: бюджетний, середній і преміум варіанти. Підсумкова вартість системи вентиляції будинку може змінитися до 15% в більшу або меншу сторону.

03
Проєктування

Проєктування

Після затвердження комерційної пропозиції, ми переходимо до проектування системи вентиляції. Для початку проектних робіт, клієнт вносить 10% передоплати від загальної суми. По ходу проєктування, наш інженер спілкується з клієнтом і суміжними спеціалістами (дизайнерами, архітекторами, виконробами і т.д.), щоб врахувати всі необхідні деталі. Інженери видають повний пакет документів по вентиляції, за яким можна реалізувати систему навіть в іншій компанії.

04
Монтаж вентиляції

Монтаж вентиляції

Компанія Альтер Ейр забезпечує доставку і монтаж систем. Ми здійснюємо монтаж тільки власними бригадами і несемо відповідальність за результат. Наші фахівці з монтажу проходять навчання і мають сертифікати за кожним видом вентиляційного устаткування, тому можуть гарантувати якість і відмінний результат. Після монтажу проводяться пусконалагоджувальні роботи. Фахівці налаштовують і тестують системи, щоб переконається в правильності реалізації.

05
Сервісне обслуговування

Сервісне обслуговування

Ми забезпечуємо гарантійне та післягарантійне сервісне обслуговування вентиляційних систем. Інноваційний вентобладнання, яке ми встановлюємо, часто навіть не вимагає нашої присутності. Аналіз, настройку і сервіс системи ми можемо провести в режимі онлайн. При необхідності ремонту вентиляції, наш сервісний майстер приїде в будь-який зручний для клієнта час.

Особливості вентиляції в дерев'яних будинках

Важливі моменти

Кожна людина в процесі своєї життєдіяльності виділяє приблизно 1 кг вуглекислого газу на добу, а також випаровує близько 1,5 кг води. Якщо провести експеримент і помістити людину в приміщення, позбавлене вентиляції, то через деякий час повітря всередині стане здавленим, його температура і вологість підвищаться, а людина буде відчувати дискомфорт через зниження рівня кисню в повітрі.

Вентиляція в будинку виводить з приміщення повітря, насичене вуглекислим газом, парами води і різними запахами, поставляючи взамін кисень і приємний свіжий запах. Згідно з дослідженнями вчених, хороша система вентиляції в дерев'яному будинку благотворно впливає на самопочуття людини, тому що організм забезпечується киснем в тій кількості, яка необхідна для повноцінної роботи кровоносної системи і мозку.

Вентиляція в дерев'яному будинку проєктується з урахуванням особливостей його конструкції. Наприклад, при розведенні повітропроводів, необхідно враховувати балки, які знаходяться на стелі. Складністю для проектування вентиляції також може виявитися популярні сьогодні мансардний поверх.

Окрему увагу, при монтажі вентиляції в зрубі або клеєного бруса варто приділити отворам. Це трудомісткий процес, оскільки кожен отвір вимагає додаткового зміцнення.

Вентиляція мансард

Мансардний поверх - популярне дизайнерське рішення в дерев'яних будинках, яке передбачає приміщення під дахом, яке може бути житловим або використовуватися для господарських цілей.

Вентиляція мансардного поверху розглядається як частина цілісного повітрообміну в будинку. Якщо в мансарді розташовується житлова кімната, там забезпечується приплив свіжого повітря. У разі,  якщо там знаходиться гардеробна, ванна кімната або інше технічне приміщення -  забір відпрацьованого повітря.

Особливістю обладнання системи вентиляції в мансарді є проведення повітропроводів і розміщення дифузорів у більш віддаленій точці від дверей для максимального насичення приміщення повітрям.

Обмін повітря в туалеті і ванній кімнаті

​Головним завданням при вентиляції в санвузлі і ванній кімнаті є забезпечення забору відпрацьованого повітря. Особливо це важливо для дерев'яного будинку, щоб уникнути процесу гниття деревини, розвитку цвілі і інших бактерій. Він може організовуватися за допомогою витяжних вентиляторів або припливно-витяжних установок.

Вентиляція кухні дерев'яного будинку

При організації вентиляції на кухні, в першу чергу, необхідно організувати витяжну вентиляцію, щоб уникнути поширення запахів по дому. Вона може бути організована класичною кухонною витяжкою з забором повітря по вентканалу через покрівлю на вулицю. При цьому, приплив свіжого повітря забезпечується за допомогою вентустановки або припливних клапанів.

Компанія Jablotron пропонує унікальне рішення для організації витяжної вентиляції на кухні. У комплекті з вентустановкою Jablotron Futura M / L, яка оснащена датчиками CO2 і VAV-клапанами змінної витрати повітря, на кухні встановлюється витяжка Faber. При включенні витяжки на кухні, клапани в інших зонах частково зачиняються, і система посилено працює над поліпшенням якості повітря на кухні. При цьому, відпрацьоване повітря з кухні не відразу витягується на вулицю, а проходить через систему фільтрів і рекуператор. Завдяки такій системі, зберігається тепло в будинку і знижується навантаження на систему опалення в зимовий період часу.

Підвал дерев'яного будинку і обмінні процеси

Облаштування вентиляції в підвальному приміщенні, як і мансардного поверху, розглядається в комплексі з системою вентиляції всього будинку. Тобто, подача свіжого повітря в "чисті зони" і паркан відпрацьованого з "брудних зон":

  • якщо в підвальному приміщенні розташовані житлові кімнати / більярдна / кінотеатр - в ці приміщення подається чисте повітря за допомогою приточно-витяжної установки з рекуперацією;
  • якщо там розташовуються технічні приміщення - комори, погреби та ін., то там може бути організована витяжна вентиляція. Тобто, чисте повітря подається на верхні житлові поверхи, циркулює і витягується через підвальне приміщення.