Як зробити загальнообмінну вентиляцію для житлових приміщень?

Автор запису
18 лип 2016
11 хв читання
0 коментарів
0 / 5

Загальнообмінна припливно-витяжна вентиляція призначена для того, щоб видаляти з житлового приміщення непотрібні тепло, гази, запахи, вологу, пил, пари та інші речовини, які можуть заподіяти дискомфорт людині. Перед тим, як проєктувати вентиляцію, треба враховувати кілька параметрів: необхідний повітрообмін, а також кількість осіб, які проживають у будинку. Тобто, щоб для кожної людини подавати потрібну кількість повітря залежно від приміщення.

Розрахунок системи вентиляції на папері

При розрахунку системи вентиляції потрібно враховувати 2 основних параметри

  • кількість людей, що знаходяться в кожній кімнаті. Вентиляція в спальні або дитячій, її проект має враховувати, що в цих кімнатах зазвичай постійно перебувають двоє чи більше людей. Що стосується вітальні, то розрахунок повітрообміну здійснюється за загальною кількістю проживаючих людей + 2 людини. Достатня кількість повітря, яке потрібно одній людині, становить 30 м³/год.
  • призначення приміщення. Кратність повітрообміну може сильно відрізнятися в залежності від того, які дії людина виконує в цьому приміщенні. Цей показник буде різним, наприклад, для спальні та спортзалу, для кухні й вітальні.

Проєктування регульованого повітрообміну житлового приміщення треба здійснювати після визначення потреб клієнта. Залежно від рівня вентиляційного комфорту, існує три найпоширеніших варіанти загальнообмінної вентиляції для будинків або квартир:

  • допустимий;
  • оптимальний;
  • підвищений оптимальний.
Схема складових для розрахунку системи вентиляції будинку

Допустимий рівень

Витяжна вентиляція, яка здійснюється із санвузлів. У такому випадку встановлюється витяжний вентилятор відцентрового або осьового типу з електродвигуном. Оскільки ванна кімната, найчастіше, являє собою закритий простір, в якому повинен здійснюватись як забір повітря, так і його приток.

Способи організації надходження повітря

  • природний: пропускати за допомогою щілини під дверима або переточної решітки;
  • примусовий: постачати воздуховодом через вентиляційну решітку.

При реалізації даного варіанту вентиляції потрібно дотримувати баланс: кількість забірного повітря з санвузлів = кількості припливного повітря у приміщені.

Природна припливна вентиляція

Systemair VTK
Systemair VTK

Вище радіатори або батареї в стіні монтується термостатичний клапан. Чим нижче температура, тим більше клапан заривається. Навіть при вимкненій вентиляції, завдяки цьому пристрою відбувається мінімальна циркуляція повітря, а коли вмикається витяжний вентилятор, то дана система починає працювати ефективніше. При -10° клапан закривається повністю, але його можна відкрити в примусовому порядку. В такому випадку, повітря трохи нагрівається за допомогою радіатора і поступає в приміщення трохи теплішим. Для вентиляції компанія Alter Air рекомендує саморегулюючі повітряні припливні клапани VTK (Systemair) або ALD (Maico). Клапан Systemair VTK оснащений термостатом, який керує положенням заслінки. Регулювання витрати повітря здійснюється в залежності від температури. В автоматичному режимі при зниженні температури зовнішнього повітря витрата припливного повітря зменшується, при підвищенні – збільшується. В клапані Maico ALD також вбудований термостат. Даний припливний елемент призначений для децентралізованої припливної вентиляції без протягу. Для використання приладу немає необхідності підключення до електрики.
Природна вентиляція є найбільш економічною і компактною системою повітрообміну.

Примусова вентиляція

Примусова вентиляція (аналог TLP Systemair) – це установка, яка монтується в технічному приміщенні в зоні стелі, яка в житлові приміщення (кімнати, де багато часу знаходиться людина) постачає кисень. Так свіже повітря треба подати не в коридор, а в спальню, дитячу або вітальню, а потім і в санвузол. Це найбюджетніша система вентиляції, але й найменш ефективна, тому що обсяг повітря, що подається достатній лише для здійснення мінімального повітрообміну. Крім того, використання даної системи практично не вирішує проблему повітрообміну при вимкненому вентиляторі.

В якості примусової вентиляції використовують витяжні вентилятори. Витяжна вентиляція в стіні на кухні видаляє забруднене повітря і перешкоджає поширенню неприємних запахів. Побутовий вентилятор також можна встановити в стелю.

Оптимальний рівень

Установка Mitsubishi Electric Lossnay
Mitsubishi Electric Lossnay

Для здійснення загальнообмінної вентиляції з оптимальним рівнем комфорту використовується установка, яка знаходиться всередині приміщення, де є людина, і подає або забирає деяку кількість повітря (приблизно 100 м³/год). Ця система підходить для однієї кімнати, де живуть 2 людини, при цьому вони знаходяться вже в зоні комфорту. Недолік цієї системи в тому, що установка настінна і зовні схожа на кондиціонер, так само видає незначні шуми. Мінус ще і в тому, що не все обладнання керується одним приладом. Наприклад, компанія Maico пропонує використовувати один пульт, максимум, для трьох пристроїв, а ось у Mitsubishi Electric Losney, 2VV – робота кожної установки керується окремо.
Проте, така система вентиляції найпоширеніша і популярна серед приватних користувачів, так як мешканці будинку отримують потрібну порцію свіжого повітря, не відчуваючи його нестачі або надлишку.

Підвищений оптимальний рівень комфорту (обладнання преміум-класу)

Припливно-витяжна вентиляція завжди розглядається з рекуперацією. Вентиляційна установка може бути вертикальною (розміщується на підлозі) або горизонтальній (підшивається в зону стелі). Рекуператори бувають кількох типів, залежно від відсотка рекуперації. Чим більша рекуперація, тим менша ймовірність, що треба встановлювати ТЕН і навпаки.
Дана установка повністю здійснює повітрообмін у всіх приміщеннях. Вся система вентиляції збирається тільки на оцинкованій сталі і весь цей метал ізолюється ППЕ (пінополіетилен) щільністю в 7 мм. В будинках і квартирах встановлюються алюмінієві решітки, покриті порошковою фарбою: припливна і витяжна. Вони монтуються або в зоні стелі, або до стіни. Також, розрізняють однорядні/дворядні, регульовані/нерегульовані решітки.
У разі, коли при вертикальному встановленні різниця між парканом і викидом повітря маленька застосовують спеціальну решітку combi. В ній повітря відразу перебирається і подається.

Також виробниками кліматичної техніки виготовляються компактні припливно-витяжні установки. Вони працюють на приплив і витяжку. Зазвичай встановлюються в житлових кімнатах. При цьому витяжна вентиляція на кухні в приватному будинку через стіну може здійснюватися тільки витяжними побутовими вентиляторами. Така децентралізована система ефективна, якщо правильно підібрати обладнання і розрахувати їх необхідну кількість.

Припливно-витяжна установка Systemair
Systemair

Для встановлення центральної системи вентиляції використовуються вентиляційні установки Systemair (VX 250 TV/P, VX 400-700 EV, VX 400-700 E). Вони призначені для збалансованої вентиляції будинків або квартир, дозволяють знизити витрати на нагрів свіжого повітря і настановну електричну потужність систем вентиляції. Пристрої зручні в управлінні, прості в обслуговуванні і монтажі, оснащені автоматичним захистом від замерзання і виконані в елегантному дизайні. Також, Systemair пропонує інші моделі припливно-витяжних агрегатів (SAVE VTC 200/300/700 L/R), які характеризуються високою ефективністю двигунів і якістю теплоутілізаціі, а також функцією автоматичної розморозки.
На ринку агрегатів з подібними функціями представила свої моделі компанія Komfovent для вертикального (DOMEKT REСU 300/450/700) або підстельового монтажу (DOMEKT REСU 250/500). Дані пристрої оснащені потужними двигунами, а ефективність рекуператора в них досягає 92%.
Що стосується установки забору і викиду повітря, повітряні заслінки завжди повинні бути з електроприводом. На випадок, якщо раптом відключать електрику, приводи зі зворотною пружиною, починають швидко закриватися, щоб холодне повітря не заходило у будинок. Якщо немає електрики, то зупиняється цикл роботи вентиляції, на рекуператор не доходить зворотне тепле повітря, а тільки холодне і всередині починають промерзати повітроводи і конденсат.

Вентиляція спальні, дитячої, тобто подача повітря в ці кімнати за умови використання припливно-витяжних установок, як і видалення з санвузлів і кухні, здійснюється за допомогою системи повітроводів, які розводяться по всіх кімнатах.

Монтаж

Перед початком проектування треба пам'ятати те, що всі вентиляційні прилади знаходяться в технічному приміщенні, розводка повітропроводів повинна бути зроблена так, щоб не створювати дискомфорту людині. При цьому, здійснювати опускання стелі слід в місцях, де людина знаходиться найменше часу (коридор, комора, санвузли), щоб мінімізувати проходження повітроводу через житлові приміщення. Установка повинна бути тільки на жерсті, гнучкі повітропроводи в системі вентиляції неприпустимі.

Складові загальнообмінною припливно-витяжної вентиляції


Монтаж систем вентиляції повинен здійснюватися лише кваліфікованими фахівцями. Дуже важливо, щоб людина, яка працює на об'єкті, була відповідальною, так як від якості його монтажу залежить безпека жителів і робота встановленого обладнання. Компанія АlterAir готова надати вам команду досвідчених фахівців, які встановлять загальнообмінну вентиляцію з професійним індивідуальним підходом і в зазначені терміни.
Забезпечення якісного повітрообміну в приміщенні завдяки загальнообмінній припливно-витяжній вентиляції подарує мешканцям вашого будинку комфортні умови і затишну атмосферу.

Хочете стати нашим партнером?

Залиште свої контакти і наш співробітник зв'яжеться з Вами найближчим часом


Відгуки і питання
Відгуки відсутні