Вентиляція в багатоквартирному будинку

Якісна фільтрація повітря в квартирі
Можливість контрою температури повітря
Повністю автоматизована система
Економія на опаленні завдяки рекуперації

Чому вентиляція в багатоквартирному будинку необхідна

Вентиляція необхідна людині незалежно від того, в якому приміщенні він перебуває: офісі, будинку, магазині. Вентиляція в багатоквартирному будинку - не виняток. Сьогодні в багатоповерхівках живе більшість людей, проводячи вдома велику кількість часу. Якщо в квартирах відсутня система вентиляції, то всі продукти життєдіяльності людини накопичуються в повітрі, створюючи сприятливе середовище для розмноження бактерій, цвілі і інших алергенів.

Вентиляція за допомогою відкритого вікна тягне за собою потрапляння пилу, смогу і шуму з вулиці. Більш того, при відкритті вікон витрачаються додаткові ресурси на обігрів холодного повітря, що надходить взимку і охолодження його влітку.

Система вентиляції - енергоефективне рішення для багатоквартирного будинку. Якщо вибрати установку з ентальпійним рекуператором, то буде в квартирі затримуватися не тільки тепло, але і волога.

Види вентиляції в домах

​Вентиляція багатоповерхового будинку може бути природною і примусовою. Залежно від обраної системи, примусова вентиляція може бути централізованою і децентралізованою. Розглянемо облаштування вентиляції в багатоповерховому будинку детальніше.

Примусова централізована система
Примусова централізована система

Система преміум класу з використанням припливно-витяжної установки з розподілом повітря по повітропровід через лінійні дифузори.

Примусова децентралізована система
Примусова децентралізована система

Оптимальний варіант для невеликих квартир з використанням припливно-витяжних установок для подачі і забору повітря.

Природна вентиляція
Природна вентиляція

Найбільш бюджетний варіант. Передбачає приплив свіжого повітря через відкрите вікно, а забір відрацьованого повітря - через вентилятори.

Особливості вентиляції в багатоповерховому будинку

Розміщення обладнання на горищі

Розміщення вентиляційного устаткування на горищі може розташовуватися, тільки якщо воно опалювальне. Найчастіше, горище - холодне приміщення і розміщення там обладнання призведе до конденсату на повітроводах. Більш того, тепле повітря, що проходить через холодну зону буде охолоджуватися і надходити в квартиру вже холодним, що категорично заборонено. Тому розміщення вентиляційного устаткування в холодних горищах не рекомендується.

Якщо у вас є можливість опалення горища, наприклад, ви живете на останньому поверсі або в приватному будинку - в такому випадку розміщувати там вентобладнання дозволяється.

Витяжна вентиляція з роздільними шахтами

Витяжна вентиляція з роздільними шахтами будуються для "брудних зон" - санвузлів, гардеробних, кухні. Тобто, для кожної зони ведеться окремий вентканал для забору відпрацьованого повітря. Вони найчастіше застосовуються в будинках старої споруди - сталінках і хрущовках. Для такої системи можна використовувати осьові двошвидкісні вентилятори з таймером. При цьому важливо розуміти, звідки буде здійснюватися приплив повітря, наприклад через відкрите вікно або провітрювач, який на ньому встановлений.

Система вентиляції з горизонтальним коробом

Примусова система вентиляції з горизонтальним коробом може бути як централізованою, так і децентралізованою з розводкою повітропроводів в горизонтальній площині стелі. Для них можуть застосовуватися лінійні, граткові дифузори або анемостати.

Вентиляція з каналами-супутниками

​Передбачає систему вентиляції, де витяжні канали з "брудних зон" в кожній квартирі з'єднуються загальної вертикальної шахтою. Тут можуть бути встановлені осьові або відцентрові вентилятори для якісного забору повітря.

Охолодження повітря

Важливо розуміти, що система вентиляції не є системою охолодження. Вона відповідає за якість і кількість свіжого повітря, а не його температуру. Так, є вентустановки з передбаченої системою охолодження, такі як Jablotron, наприклад. В демісезонний і нічний період часу вони можуть робити температуру в приміщенні більш комфортною, охолоджуючи гаряче повітря, що подається зовні. Однак, вентустановки недостатньо для повноцінного охолодження приміщення. Тому необхідно встановлювати  системи кондиціонування.


Настінна система кондиціонування
Настінна система кондиціонування

Класичний варіант кондиціонування, доступний в буь-якому ціновому діапазоні.

Канальна система кондиціонування
Канальна система кондиціонування

Варіант преміум-класу, блоки разташовуються в застельовому просторі і залишаються майже непомітними в інтер'єрі.

Отримайте розрахунок
від інженера

Надішліть запит і ми зв'яжемося з вами для точного розрахунку
вашого проєкту

Етапи реализації проєкта

Побудований нами процес – гарантія відмінного результату
 • Консультація
 • Предпроєктна документація
 • Проєктування
 • Монтаж
 • Сервіс
01
Консультація

Консультація

Першу зустріч можна провести в офісі компанії чи онлайн. Фахівці Альтер Ейр уточнять у Вас усі деталі, необхідні для формування попередньої концепції майбутнього проекту. На основі отриманих даних клієнту запропонують можливі варіанти.

02
Предпроєктна документація

Предпроєктна документація

На цьому етапі клієнту надають комерційну пропозицію у кількох цінових діапазонах. З проведених розрахунків, підбирається необхідне устаткування різних цінових сегментів. Вже в цей момент клієнт матиме чітке уявлення про концепцію проекту та розмір необхідного бюджету.

03
Проєктування

Проєктування

На основі вибраного варіанта бюджету проектується система вентиляції. Під час розробки проекту фахівці компанії контактують з усіма необхідними суміжними спеціалістами (архітекторами, дизайнерами тощо). Насамкінець проект затверджується клієнтом.

04
Монтаж вентиляції

Монтаж вентиляції

Компанія виконує монтажні роботи власними бригадами, що гарантує якісний результат. Після остаточного монтажу системи проводяться пусконалагоджувальні роботи, для перевірки коректності роботи всієї системи.

05
Сервісне обслуговуання

Сервісне обслуговуання

Заключним етапом є підписання договору обслуговування. Фахівці компанії здійснюють як регулярне сервісне обслуговування у встановлені терміни, так і аварійне обслуговування системи у зручний для Вас час.

Важливі моменти

Вимоги до вентиляції в багатоповерховому будинку

Вентиляція в новобудові повинна відповідати вимогам ДБН.

Розрахунок необхідної кількості повітря проводиться двома способами: за кратністю повітрообміну і за кількістю людей.

Кратність повітрообміну показує скільки разів повітря повинно змінитися в приміщенні за 1 годину. Згідно з вимогами ДБН, для житлової кімнати показник кратності повітрообміну повинно становити не менше 0,6. Тобто, за 1 годину повітря в приміщенні повинно змінитися мінімум на 60%.

З розрахунку за кількістю людей, згідно ДБН, на одну людину має надходити мінімум 15 м³ чистого повітря в годину. Оптимальним варіантом вважається показник 25 м³ / год для однієї людини. Для підвищеного комфорту, забезпечується система вентиляції з подачею 36 м³ / год на людину, що завжди більше показника 0,6 по кратності повітрообміну.

Особливості вентиляції в будинках старого типу

У багатоповерхових будинках старого типу сьогодні досі проживає велика кількість людей. Багато хто хоче жити в історичному центрі міста і купують квартири в старих будинках. Встановити сучасну систему вентиляції можна в кожен будинок, будь то сталінка, панелька або хрущовка. Важливо враховувати особливості кожного будинку і підходити до проєктування вентсистем індивідуально.

У хрущовках, наприклад, висота стель нижче, ніж в нових домах. В такому випадку можна реалізувати вентиляцію фальшбалкой, тобто повітропровід проходить по периметру стелі і не забирає висоту по центру кімнати. Також часта проблема в старих будинках - вентканали, які забили або перекрили сусіди. Для прочищення вентканалу необхідно викликати ЖЕК або іншу організацію, яка обслуговує будинок.

Для кожної проблеми можна знайти якісне рішення. Тому, при виборі системи вентиляції важливо проконсультуватися з фахівцями і підібрати найбільш підходящий варіант, оскільки для вентиляції в сталинських домах і вентиляції в панельному будинку можуть бути підібрані різні  технічні рішення.  

Компанія Альтер Ейр надає послуги консалтингу і може реалізувати систему вентиляції в старому будинку, враховуючи всі існуючі там проблеми. Головне, щоб клієнт був готовий до витрат на ремонт і реконструкцію квартири.

Особливості вентиляції цокольного і підвального поверху

Система вентиляції для цокольного і підвальних поверхів так само важлива, як і для інших приміщень. Оскільки в таких приміщеннях часто буває сиро і холодно, рекомендується використовувати складальну припливно-витяжну систему вентиляції

або припливно-витяжну вентиляцію з рекуперацією тепла. Для цього можна вибрати вентобладнання від Jablotron, Meltem, Systemair, Salda.

Якщо мова йде про вентиляцію цокольного і підвального поверху в приватному будинку, то необхідно розглядати систему вентиляції комплексно, з урахуванням усіх поверхів.

Причини порушення роботи вентиляції

Вентиляція багатоповерхового будинку може працювати некоректно з кількох причин:

 1.  Неправильно підібране устаткування, яке призводить до появи шуму і недостатньої кількості повітря, що подається
 2. Неправильно розрахована кількість витрат повітря, яка необхідна людям для комфортного проживання в будинку
 3. Неправильно підібраний діаметр повітропроводу. Через це збільшується швидкість руху повітря, за рахунок чого з'являється сильний шум. Іноді через гучний шум від повітропроводів людина не може навіть перебувати в приміщенні.
 4. Порушення роботи системи вентиляції можуть бути через неправильний розподіл повітряних потоків: чистих і брудних. В такому випадку, з'являються "мертві зони" в які не потрапляє чисте повітря.
 5. Найчастіша причина - бажання заощадити на системі вентиляції. Ця помилка призводить до всіх перелічених вище проблем. Люди намагаються заощадити на повітроводах, на самих вентсистемах - відповідно отримують сильний шум в квартирі і неякісну вентиляцію.

Як очистити вентиляційні канали

Існують вентканали як загальнобудинкові, так і припливно-витяжної системи, які проходять в квартирі.

Якщо ми говоримо про загальнобудинкові вентканали, які монтував забудовник, то їх очищенням повинен займатися обслуговуючий сервіс будинку або ЖЕК.

Компанія Альтер Ейр не займається чищенням загальнобудинкових вентканалов.

Якщо мова йде про вентканали припливно-витяжної системи вентиляції, то компанія, яка їх встановлювала повинна передбачати сервісне обслуговування всієї системи.

Компанія Альтер Ейр надає послуги з сервісу вентиляційного устаткування і прилеглих до нього елементів.

Наші проєкти

Комплекс інженерних систем в квартирі царської будови, вул. Липська, м. Київ

 • Вітальня
 • Ванна кімната
 • Міні-котельня - 1
 • Міні-котельня - 2
Двощілинний лінійний дифузор TROX

Канальний кондиціонер Daikin FDXM 35F

Бойлер непрямого нагріву Drazice ОКСЕ

Електричний котел Vaillant Eloblock

Розширювальний бак Zilmet

Рефайнер Ecowater - система пом'якшення і фільтрації води

Комплекс інженерних систем в квартирі царської будови, вул. Липська, м. Київ

Система вентиляції, кондиціювання та опалення у квартирі, ЖК "Новопечерські Липки"

 • Кухня
 • Обідня зона
 • Гардероб
 • Вітальня
Припливно-витяжна загальнообмінна система вентиляції Maico WS 320 КВ

Припливно-витяжна установка Maico WS 320 КВ з рекуперацією тепла, призначена для забезпечення правильного повітрообміну у житловому або комерційному приміщенні. У цьому пристрої індекс KB вказує на наявність вбудованого калорифера та байпаса.

Кухонний змішувач MOONY

Змішувач для мийки, одноважільний, з поворотним виливом діаметром 28 мм, з подвійним потоком для чистої води. Ввімкнення та вимкнення води проводиться за допомогою одного хромованого важеля. Витончений дизайн та міцні матеріали, забезпечать надійність роботи змішувача на багато років.

Привід для повітряних заслінок Belimo

Призначений для управління повітряними заслінками. Може використовуватись в системах як вентиляції, так і кондиціонування. Привід виконує захисну функцію від обмерзання або задимлення.

Шумоглушники Salda

Шумоглушники Salda використовуються для зниження звукового тиску у вентиляційних каналах круглого перетину. Забезпечують тиху роботу вентустановки, монтуються на кожному з входів повітря у вентустановки. В даному випадку передбачено 4 шумоглушника.

Внутрішньопідлоговий конвектор Kampmann Katherm QK

Тепловий конвектор Kampmann Katherm QK – якісна техніка, для обігріву приміщень. Має функцію примусової конвекції (вбудований вентилятор), що об'єднав в собі ЄС-технології вентиляторів разом з плавним регулюванням його обертів (система управління KaControl). Таке рішення дозволяє підвищити енергоефективність до максимального рівня. Крім того, це гарантує більш тиху роботу без дискомфорту для мешканців.

Лінійні дифузори прихованого монтажу TROX

Щілинні дифузори Trox застосовуються у приміщеннях побутового та адміністративного типу, а монтуються в підвісних стелях. У конструкцію входять направляючі лопатки (за замовчуванням - чорного кольору, на замовлення колір може бути змінений), статична камера з патрубком. Дані пристрої застосовуються у системах припливної та витяжної вентиляції. Їх перевагою є можливість точного напрямку повітряного потоку. Корпус щілинних дифузорів Trox виготовлений з високоякісного алюмінію.

Канальний кондиціонер Daikin FDXM25

Daikin FDXM25 – внутрішній блок канального типу, призначений для приміщень площею до 25 м2. Блок був розміщений в застельовому просторі, роблячи кімнату візуально вільнішою без зайвих деталей та техніки. Може працювати на охолодження, обігрів або осушення повітря.

Дизайнерський радіатор Jaga Strada

Радіатори Jaga Strada відрізняються високими тепловими показниками та стильним дизайнерськими виконанням: теплообмінник сприяє максимальному виробленню тепла при мінімальних витратах електроенергію, а панелі, у поєднанні зі стильними решітками, додають приладу витонченості. Можуть комбінуватись з конденсаційними котлами, швидко реагують на зміну температури у приміщенні.

Лінійні дифузори прихованого монтажу TROX

Щілинні дифузори Trox застосовуються у приміщеннях побутового та адміністративного типу, а монтуються в підвісних стелях. У конструкцію входять направляючі лопатки (за замовчуванням - чорного кольору, на замовлення колір може бути змінений), статична камера з патрубком. Дані пристрої застосовуються у системах припливної та витяжної вентиляції. Їх перевагою є можливість точного напрямку повітряного потоку. Корпус щілинних дифузорів Trox виготовлений з високоякісного алюмінію.

Система вентиляції, кондиціювання та опалення у квартирі, ЖК "Новопечерські Липки"

Інженерні системи в офісі Альтер Ейр

 • Переговорна
 • Шоурум
 • Open-space
ПВУ Jablotron Futura L з модулем Cool Breeze

Тепловий насос повітря-вода Viessmann Vitocal 100S

Розподільна гребінка Uponor

Насосна група Meibes

Насос Grundfos UPS 25/6

Uponor Smatrix Base Контролер X-145 Bus 6X

VAV-клапани Jablotron VarioBreeze

Насосна група Meibes

Мідні труби системи опалення

Бак розширювальний Zilmet CAL-PRO 35 л

Акумулюючий бак Drazice UKV 102

Шумоглушники для повітроводів

Лінійний стельовий дифузор TROX

Каучукова ізоляція на повітроводи

Інженерні системи в офісі Альтер Ейр

Віртуальний тур по офісу Альтер Эйр

Про компанію
Хочете облаштувати здоровий і сприятливий клімат в будинку?
Ви звернулися за адресою!

Ми вирішуємо проблему мікроклімату в будинку починаючи від вентиляції, кондиціонування, опалення і закінчуючи зволоженням й очищенням повітря. Робимо так, щоб всі системи продуктивно взаємодіяли між собою і при цьому не споживали багато енергії, аби заощадити ваші витрати.

Детальніше про компанію

500 корисних оглядів
2 000 задоволених клієнтів
10 000 товарів у магазині
1 800 реалізованих об'єктів
VAV-система вентиляції і кондиціонування в художній галереї, г. Киев, ул. Прорізна
VAV-система вентиляції і кондиціонування в художній галереї, г. Киев, ул. Прорізна
Автор запису
Всі внутрішні системи в квартирі від вентиляції до водоочистки - м. Київ, вул. Липська
Всі внутрішні системи в квартирі від вентиляції до водоочистки - м. Київ, вул. Липська
Автор запису
Наочна демонстрація роботи вентиляції за допомогою диму, худ. галерея на вул. Прорізній
Наочна демонстрація роботи вентиляції за допомогою диму, худ. галерея на вул. Прорізній
Автор запису
Jablotron Living Technology - нове слово в вентиляції будинку і квартири | Alter Air
Jablotron Living Technology - нове слово в вентиляції будинку і квартири | Alter Air
Автор запису
Системи вентиляції, кондиціювання та опалення в готовому інтер'єрі - Київ, ЖК Новопечерські Липки
Системи вентиляції, кондиціювання та опалення в готовому інтер'єрі - Київ, ЖК Новопечерські Липки
Припливно-витяжна установка з рекуперацією для Meltem M-WRG-II | огляд від Альтер Ейр
Припливно-витяжна установка з рекуперацією для Meltem M-WRG-II | огляд від Альтер Ейр
Автор запису
Що про нас
кажуть клієнти?

Ми вибрали компанію Альтер Ейр для втілення нашого крутого інженерного проєкту в будівництві власного будинку. Тепер в будинку встановлені такі системи: опалення за допомогою теплового насоса, тепла підлога, припливно-витяжна вентиляція з рекуперацією тепла, що дозволяє зберігати вологість і легко дихати свіжим чистим повітрям. У будинку зберігається прекрасна температура + 22°C - ніякої духоти і пилу. Всі чарівно!

Євгеній
Власник будинку

Подивився в інтернеті кілька фірм і зупинився на компанії "Альтер Ейр". Після того, як поговорив з їх фахівцями я зрозумів, що люди дуже добре знаються на своїй справі. Вони детально пояснили, як правильно і з мінімальними витратами реалізувати опалення будинку та вентиляцію. За час проживання в новому будинку я вже випробував роботу цих систем, а особливо - легкість управління ними. Температура в будинку комфортна і тримається на заданому рівні. Вентиляція працює не чутно, але помітно - при закритих вікнах з ранку дихається вільно і легко, немає пилу. Я дуже задоволений роботою компанії "Альтер Ейр" і буду рекомендувати вас як хорошого виконавця, що робить якісну роботу!

Петро Іванович
Власник будинку

Поширені питання

Як працює вентиляція в мкд

Вентиляція в багатоквартирному будинку: п'ятиповерхових будинках, висотному будинку, монолітному будинку, в першу чергу, повинна відповідати нормам ДБН. Вона може бути організована як природним, так і примусовим способом. Природна вентиляція передбачає подачу повітря через відкрите вікно або продух (невеликий отвір в цоколях, стінах, перекриттях будівлі), а забір відпрацьованого повітря за допомогою вентилятора в "брудних зонах" - кухні, санвузла, гардеробній. Примусова вентиляція передбачає установку припливно-витяжної системи вентиляції з рекуперацією тепла. Вона може бути централізованою і децентралізованою.


Що робити, якщо вентиляція не працює

Якщо вентиляція вийшла з ладу, наприклад зникла тяга - потрібно звертатися до фахівців, оскільки самостійно цю проблему ви навряд чи вирішите. Компанія Альтер Ейр надає послуги консалтингу та сервісу вентсистем. Звертайтеся за номером: 0800335947. Наші фахівці допоможуть вирішити Вашу проблему.

Хто повинен чистити вентиляцію в мкд

За чищенням загальнобудинкових вентканалов/труб  необхідно звертатися в ЖЕК, до забудовника або іншої організації, яка обслуговує Ваш будинок.

Якщо Ви хочете замовити чистку вентиляційної системи, яка встановлена ​​у Вас в квартирі, то необхідно звертатися в компанію, яка займалася її монтажем.

В інженерних компаніях, сервісне обслуговування вентсистем має бути передбачено.

Хочете встановити систеу вентиляції?

Залишайте заявку і ми зв'яжемось з вами найближчим часом

Відгуки і питання
Відгуки відсутні