Вентиляція в багатоквартирному будинку

Якісна фільтрація повітря в квартирі
Можливість контрою температури повітря
Повністю автоматизована система
Економія на опаленні завдяки рекуперації

Чому вентиляція в багатоквартирному будинку необхідна

Вентиляція необхідна людині незалежно від того, в якому приміщенні він перебуває: офісі, будинку, магазині. Вентиляція в багатоквартирному будинку - не виняток. Сьогодні в багатоповерхівках живе більшість людей, проводячи вдома велику кількість часу. Якщо в квартирах відсутня система вентиляції, то всі продукти життєдіяльності людини накопичуються в повітрі, створюючи сприятливе середовище для розмноження бактерій, цвілі і інших алергенів.

Вентиляція за допомогою відкритого вікна тягне за собою потрапляння пилу, смогу і шуму з вулиці. Більш того, при відкритті вікон витрачаються додаткові ресурси на обігрів холодного повітря, що надходить взимку і охолодження його влітку.

Система вентиляції - енергоефективне рішення для багатоквартирного будинку. Якщо вибрати установку з ентальпійним рекуператором, то буде в квартирі затримуватися не тільки тепло, але і волога.

Види вентиляції в домах

​Вентиляція багатоповерхового будинку може бути природною і примусовою. Залежно від обраної системи, примусова вентиляція може бути централізованою і децентралізованою. Розглянемо облаштування вентиляції в багатоповерховому будинку детальніше.

Примусова централізована система
Примусова централізована система

Система преміум класу з використанням припливно-витяжної установки з розподілом повітря по повітропровід через лінійні дифузори.

Примусова децентралізована система
Примусова децентралізована система

Оптимальний варіант для невеликих квартир з використанням припливно-витяжних установок для подачі і забору повітря.

Природна вентиляція
Природна вентиляція

Найбільш бюджетний варіант. Передбачає приплив свіжого повітря через відкрите вікно, а забір відрацьованого повітря - через вентилятори.

Особливості вентиляції в багатоповерховому будинку

Розміщення обладнання на горищі

Розміщення вентиляційного устаткування на горищі може розташовуватися, тільки якщо воно опалювальне. Найчастіше, горище - холодне приміщення і розміщення там обладнання призведе до конденсату на повітроводах. Більш того, тепле повітря, що проходить через холодну зону буде охолоджуватися і надходити в квартиру вже холодним, що категорично заборонено. Тому розміщення вентиляційного устаткування в холодних горищах не рекомендується.

Якщо у вас є можливість опалення горища, наприклад, ви живете на останньому поверсі або в приватному будинку - в такому випадку розміщувати там вентобладнання дозволяється.

Витяжна вентиляція з роздільними шахтами

Витяжна вентиляція з роздільними шахтами будуються для "брудних зон" - санвузлів, гардеробних, кухні. Тобто, для кожної зони ведеться окремий вентканал для забору відпрацьованого повітря. Вони найчастіше застосовуються в будинках старої споруди - сталінках і хрущовках. Для такої системи можна використовувати осьові двошвидкісні вентилятори з таймером. При цьому важливо розуміти, звідки буде здійснюватися приплив повітря, наприклад через відкрите вікно або провітрювач, який на ньому встановлений.

Система вентиляції з горизонтальним коробом

Примусова система вентиляції з горизонтальним коробом може бути як централізованою, так і децентралізованою з розводкою повітропроводів в горизонтальній площині стелі. Для них можуть застосовуватися лінійні, граткові дифузори або анемостати.

Вентиляція з каналами-супутниками

​Передбачає систему вентиляції, де витяжні канали з "брудних зон" в кожній квартирі з'єднуються загальної вертикальної шахтою. Тут можуть бути встановлені осьові або відцентрові вентилятори для якісного забору повітря.

Охолодження повітря

Важливо розуміти, що система вентиляції не є системою охолодження. Вона відповідає за якість і кількість свіжого повітря, а не його температуру. Так, є вентустановки з передбаченої системою охолодження, такі як Jablotron, наприклад. В демісезонний і нічний період часу вони можуть робити температуру в приміщенні більш комфортною, охолоджуючи гаряче повітря, що подається зовні. Однак, вентустановки недостатньо для повноцінного охолодження приміщення. Тому необхідно встановлювати  системи кондиціонування.


Настінна система кондиціонування
Настінна система кондиціонування

Класичний варіант кондиціонування, доступний в буь-якому ціновому діапазоні.

Канальна система кондиціонування
Канальна система кондиціонування

Варіант преміум-класу, блоки разташовуються в застельовому просторі і залишаються майже непомітними в інтер'єрі.

Отримайте розрахунок
від інженера

Надішліть запит і ми зв'яжемося з вами для точного розрахунку
вашого проєкту

Етапи реализації проєкта

Ми збудували процес, який гарантує відмінний результат
 • Консультація
 • Предпроєктна документація
 • Проєктування
 • Монтаж
 • Сервіс
01
Консультація

Консультація

Перша зустріч проходить або в офісі-шоурумі Альтер Ейр, де кожен може побачити, відчути як влаштована і покерувати різними системами вентиляції, або по онлайн зв'язку. На консультації обговорюються всі деталі особливості майбутнього проекту, і виходячи і цього вибирається приблизна концепція.

02
Предпроєктна документація

Предпроєктна документація

На даному етапі надаються такі документи: розрахунки за кількістю повітря і варіанти комерційних пропозицій з різним ціновим діапазоном. Тут клієнт остаточно визначається з обладнанням і вже чітко розуміє концепцію та принцип проєкту.

03
Проєктування

Проєктування

Після вибору варіанту по бюджету починається проєктування системи вентиляції. Фахівці Альтер Ейр спілкуються з клієнтом і суміжними спеціалістами (дизайнерами, архітекторами, виконробами і т.д.) для того, щоб врахувати всі деталі. Потім відбувається затвердження проєкту.

04
Монтаж вентиляції

Монтаж вентиляції

Наші фахівці забезпечують доставку і монтаж систем. Ми здійснюємо монтаж власними бригадами, тому можемо гарантувати якість і відмінний результат. Обов'язковий проміжний етап - пусконалагоджувальні роботи. Фахівці проводять настройку і тестування системи, щоб переконатися в правильності реалізації, а також її ефективності.

05
Сервісне обслуговуання

Сервісне обслуговуання

Після пуско-налагоджувальних робіт, клієнт по підписує договір на подальше сервісне обслуговування. Ми здійснюємо як регулярне сервісне обслуговування, так і в разі поломки. Наш сервісний інженер запропонує кращий пакет послуг і вишле бригаду в зручний для клієнта день.

Важливі моменти

Вимоги до вентиляції в багатоповерховому будинку

Вентиляція в новобудові повинна відповідати вимогам ДБН.

Розрахунок необхідної кількості повітря проводиться двома способами: за кратністю повітрообміну і за кількістю людей.

Кратність повітрообміну показує скільки разів повітря повинно змінитися в приміщенні за 1 годину. Згідно з вимогами ДБН, для житлової кімнати показник кратності повітрообміну повинно становити не менше 0,6. Тобто, за 1 годину повітря в приміщенні повинно змінитися мінімум на 60%.

З розрахунку за кількістю людей, згідно ДБН, на одну людину має надходити мінімум 15 м³ чистого повітря в годину. Оптимальним варіантом вважається показник 25 м³ / год для однієї людини. Для підвищеного комфорту, забезпечується система вентиляції з подачею 36 м³ / год на людину, що завжди більше показника 0,6 по кратності повітрообміну.

Особливості вентиляції в будинках старого типу

У багатоповерхових будинках старого типу сьогодні досі проживає велика кількість людей. Багато хто хоче жити в історичному центрі міста і купують квартири в старих будинках. Встановити сучасну систему вентиляції можна в кожен будинок, будь то сталінка, панелька або хрущовка. Важливо враховувати особливості кожного будинку і підходити до проєктування вентсистем індивідуально.

У хрущовках, наприклад, висота стель нижче, ніж в нових домах. В такому випадку можна реалізувати вентиляцію фальшбалкой, тобто повітропровід проходить по периметру стелі і не забирає висоту по центру кімнати. Також часта проблема в старих будинках - вентканали, які забили або перекрили сусіди. Для прочищення вентканалу необхідно викликати ЖЕК або іншу організацію, яка обслуговує будинок.

Для кожної проблеми можна знайти якісне рішення. Тому, при виборі системи вентиляції важливо проконсультуватися з фахівцями і підібрати найбільш підходящий варіант, оскільки для вентиляції в сталинських домах і вентиляції в панельному будинку можуть бути підібрані різні  технічні рішення.  

Компанія Альтер Ейр надає послуги консалтингу і може реалізувати систему вентиляції в старому будинку, враховуючи всі існуючі там проблеми. Головне, щоб клієнт був готовий до витрат на ремонт і реконструкцію квартири.

Особливості вентиляції цокольного і підвального поверху

Система вентиляції для цокольного і підвальних поверхів так само важлива, як і для інших приміщень. Оскільки в таких приміщеннях часто буває сиро і холодно, рекомендується використовувати складальну припливно-витяжну систему вентиляції

або припливно-витяжну вентиляцію з рекуперацією тепла. Для цього можна вибрати вентобладнання від Jablotron, Meltem, Systemair, Salda.

Якщо мова йде про вентиляцію цокольного і підвального поверху в приватному будинку, то необхідно розглядати систему вентиляції комплексно, з урахуванням усіх поверхів.

Причини порушення роботи вентиляції

Вентиляція багатоповерхового будинку може працювати некоректно з кількох причин:

 1.  Неправильно підібране устаткування, яке призводить до появи шуму і недостатньої кількості повітря, що подається
 2. Неправильно розрахована кількість витрат повітря, яка необхідна людям для комфортного проживання в будинку
 3. Неправильно підібраний діаметр повітропроводу. Через це збільшується швидкість руху повітря, за рахунок чого з'являється сильний шум. Іноді через гучний шум від повітропроводів людина не може навіть перебувати в приміщенні.
 4. Порушення роботи системи вентиляції можуть бути через неправильний розподіл повітряних потоків: чистих і брудних. В такому випадку, з'являються "мертві зони" в які не потрапляє чисте повітря.
 5. Найчастіша причина - бажання заощадити на системі вентиляції. Ця помилка призводить до всіх перелічених вище проблем. Люди намагаються заощадити на повітроводах, на самих вентсистемах - відповідно отримують сильний шум в квартирі і неякісну вентиляцію.

Як очистити вентиляційні канали

Існують вентканали як загальнобудинкові, так і припливно-витяжної системи, які проходять в квартирі.

Якщо ми говоримо про загальнобудинкові вентканали, які монтував забудовник, то їх очищенням повинен займатися обслуговуючий сервіс будинку або ЖЕК.

Компанія Альтер Ейр не займається чищенням загальнобудинкових вентканалов.

Якщо мова йде про вентканали припливно-витяжної системи вентиляції, то компанія, яка їх встановлювала повинна передбачати сервісне обслуговування всієї системи.

Компанія Альтер Ейр надає послуги з сервісу вентиляційного устаткування і прилеглих до нього елементів.

Наші проєкти

Комплекс інженерних систем в квартирі царської будови, вул. Липська, м. Київ

 • Вітальня
 • Ванна кімната
 • Міні-котельня - 1
 • Міні-котельня - 2
Двощілинний лінійний дифузор TROX

Двощілинні дифузори бренду TROX призначені для якісного розподілу повітря по приміщенню. Вони поєднують у собі візуальну естетичність і високий технічний потенціал. Завдяки внутрішнім ламелям повітряні потоки направляються в різні боки, рівномірно розсіюючись і не створюючи протягів. Зовні залишаються видимі тільки лаконічні щілини на стелі. Для доступу до дифузорів досить лише натиснути на замок з клямкою, розміщені з лицьового боку.

Канальний кондиціонер Daikin FDXM 35F

У застельовому просторі ванної кімнати встановлений низьконапірний внутрішній канальний блок Daikin FDXM 35F - він працює на охолодження спальні. Доступ до нього здійснюється через люки. Потужності кондиціонера вистачає для обслуговування приміщень площею до 35 м2, що є оптимальним для даної кімнати. Опуск стелі склав 300 мм. Кондиціонер має різні режими роботи (в тому числі високопродуктивний, автоматичний і режим роботи під час відсутності мешканців), економить до 80% енергії в режимі очікування, оснащений тижневим і 24-годинним таймером.

Бойлер непрямого нагріву Drazice ОКСЕ

Вертикальний бойлер непрямого нагріву Drazice ОКСЕ на 200 л призначений для забезпечення мешканців квартири гарячою водою. Внутрішня поверхня бака покрита якісною емаллю без вмісту нікелю, що забезпечує довгу роботу водонагрівача, також є антикорозійне покриття. Температуру всередині можна підтримувати в межах від 5 до 74℃. Індикатор нагріву води завжди показує поточну температуру на передній панелі бака. Є функція швидкого нагріву. Це відмінне рішення для квартири, що дозволяє не залежати від сезонних відключень та інших незручностей.

Електричний котел Vaillant Eloblock

Електричний котел Vaillant Eloblock потужністю 6 кВт з ККД до 99% працює на опалення і гаряче водопостачання всієї квартири. Має широкий діапазон налаштування температур як для опалення, так і ГВП. Є захист від замерзання і 2-х рівневий захист від перегріву. Оснащений технологією передачі даних eBus. За допомогою капілярного термостата мешканці можуть плавно регулювати температуру нагрівання в діапазоні від 25 до 85℃.

Розширювальний бак Zilmet

Розширювальний бак Zilmet призначений для компенсації тиску в системі опалення. Працює разом з електричним котлом Viallant, розташованим вище. Спеціальне внутрішнє покриття бака перешкоджає розмноженню будь-яких бактерій, тобто вода не набуває металевого смаку, не застоюється і не змінює своїх властивостей.

Рефайнер Ecowater - система пом'якшення і фільтрації води

Сучасна система для фільтрації і пом'якшення води: очищає воду від усіляких забруднень і запахів, нейтралізує залізо, роблячи її м'якою, приємною і безпечною для побутової техніки, водопровідних труб і використання людиною. Очищена вода також годиться для вживання просто з-під крана. Рефайнер не вимагає заміни вугільних фільтрів, а управління здійснюється за допомогою WiFi - максимальна автоматизація і комфорт!

Комплекс інженерних систем в квартирі царської будови, вул. Липська, м. Київ

Система вентиляції, кондиціювання та опалення у квартирі, ЖК "Новопечерські Липки"

 • Кухня
 • Обідня зона
 • Гардероб
 • Вітальня
Припливно-витяжна загальнообмінна система вентиляції Maico WS 320 КВ

Припливно-витяжна установка Maico WS 320 КВ з рекуперацією тепла, призначена для забезпечення правильного повітрообміну у житловому або комерційному приміщенні. У цьому пристрої індекс KB вказує на наявність вбудованого калорифера та байпаса.

Кухонний змішувач MOONY

Змішувач для мийки, одноважільний, з поворотним виливом діаметром 28 мм, з подвійним потоком для чистої води. Ввімкнення та вимкнення води проводиться за допомогою одного хромованого важеля. Витончений дизайн та міцні матеріали, забезпечать надійність роботи змішувача на багато років.

Привід для повітряних заслінок Belimo

Призначений для управління повітряними заслінками. Може використовуватись в системах як вентиляції, так і кондиціонування. Привід виконує захисну функцію від обмерзання або задимлення.

Шумоглушники Salda

Шумоглушники Salda використовуються для зниження звукового тиску у вентиляційних каналах круглого перетину. Забезпечують тиху роботу вентустановки, монтуються на кожному з входів повітря у вентустановки. В даному випадку передбачено 4 шумоглушника.

Внутрішньопідлоговий конвектор Kampmann Katherm QK

Тепловий конвектор Kampmann Katherm QK – якісна техніка, для обігріву приміщень. Має функцію примусової конвекції (вбудований вентилятор), що об'єднав в собі ЄС-технології вентиляторів разом з плавним регулюванням його обертів (система управління KaControl). Таке рішення дозволяє підвищити енергоефективність до максимального рівня. Крім того, це гарантує більш тиху роботу без дискомфорту для мешканців.

Лінійні дифузори прихованого монтажу TROX

Щілинні дифузори Trox застосовуються у приміщеннях побутового та адміністративного типу, а монтуються в підвісних стелях. У конструкцію входять направляючі лопатки (за замовчуванням - чорного кольору, на замовлення колір може бути змінений), статична камера з патрубком. Дані пристрої застосовуються у системах припливної та витяжної вентиляції. Їх перевагою є можливість точного напрямку повітряного потоку. Корпус щілинних дифузорів Trox виготовлений з високоякісного алюмінію.

Канальний кондиціонер Daikin FDXM25

Daikin FDXM25 – внутрішній блок канального типу, призначений для приміщень площею до 25 м2. Блок був розміщений в застельовому просторі, роблячи кімнату візуально вільнішою без зайвих деталей та техніки. Може працювати на охолодження, обігрів або осушення повітря.

Дизайнерський радіатор Jaga Strada

Радіатори Jaga Strada відрізняються високими тепловими показниками та стильним дизайнерськими виконанням: теплообмінник сприяє максимальному виробленню тепла при мінімальних витратах електроенергію, а панелі, у поєднанні зі стильними решітками, додають приладу витонченості. Можуть комбінуватись з конденсаційними котлами, швидко реагують на зміну температури у приміщенні.

Лінійні дифузори прихованого монтажу TROX

Щілинні дифузори Trox застосовуються у приміщеннях побутового та адміністративного типу, а монтуються в підвісних стелях. У конструкцію входять направляючі лопатки (за замовчуванням - чорного кольору, на замовлення колір може бути змінений), статична камера з патрубком. Дані пристрої застосовуються у системах припливної та витяжної вентиляції. Їх перевагою є можливість точного напрямку повітряного потоку. Корпус щілинних дифузорів Trox виготовлений з високоякісного алюмінію.

Система вентиляції, кондиціювання та опалення у квартирі, ЖК "Новопечерські Липки"

Інженерні системи в офісі Альтер Ейр

 • Переговорна
 • Шоурум
 • Open-space
ПВУ Jablotron Futura L з модулем Cool Breeze

Jablotron Futura L - інноваційна припливно-витяжна установка, що забезпечує вентиляцію в будинку, квартирі або офісі. Подає в приміщення свіже відфільтроване повітря і видаляє відпрацьоване. Вона автономна та інтелектуальна, інтегрується з системою розумного будинку і управляється за допомогою мобільного додатку. Сама повідомляє господарів про необхідність заміни фільтрів або виниклі неполадки. Модуль Jablotron CoolBreeze (білий блок зверху установки) працює разом з Jablotron Futura, охолоджуючи або нагріваючи повітря в залежності від сезону або особистих переваг власників.

Тепловий насос повітря-вода Viessmann Vitocal 100S

Тепловий насос Viessmann Vitocal 100-S AWB-M 230V 101.A04 "повітря-вода" призначений для забезпечення системи опалення та гарячого водопостачання. Складається з 2 окремих блоків - внутрішнього (який розміщений в нашому офісі) і зовнішнього (розміщений на зовнішній стіні будівлі). Між собою вони з'єднуються за допомогою фреонопроводів. За ним у внутрішній блок переміщається холодоагент (R410A) з високою температурою, віддаючи тепло в систему.

Розподільна гребінка Uponor

Розподільні гребінки Uponor - це скандинавський підхід до опалення. Являються елементом теплої підлоги і сприяють якісному та ефективному обігріву будинку або квартири. Випускаються для гарячої і холодної води, можуть з'єднуватися між собою і повністю виключають ризик прориву труб.

Насосна група Meibes

Насосна група Meibes використовується для підтримки температури і подачі води в системі опалення. Дозволяє точно управляти теплоносієм і регулювати його параметри. Відрізняється високою надійністю і стабільністю роботи, з її допомогою легко управляти температурою теплоносія. Інтегрується практично в будь-яку сучасну систему опалення, особливо широко використовується в контурі "Тепла підлога".

Насос Grundfos UPS 25/6

Циркуляційний насос Grundfos UPS 25/6 - малогабаритний і практично безшумний, відрізняється економним споживанням електроенергії. Застосовується для циркуляції води в системах опалення, в тому числі в системах обігріву підлог, і гарячого водопостачання. Насос Grundfos UPS 25/6 легко підключається і регулюється вручну.

Uponor Smatrix Base Контролер X-145 Bus 6X

Uponor Smatrix Base - це система інтелектуального управління температурою повітря в приміщеннях. Показує необхідність опалення або охолодження повітря, дозволяє включати і вимикати економний режим в окремих кімнатах, має 7 програм планування і кілька режимів управління - для температури в приміщеннях, для температури підлоги і т. д.

VAV-клапани Jablotron VarioBreeze

Jablotron VarioBreeze - це VAV-клапан змінної подачі повітря, один з компонентів VAV-системи. Являє собою регулюючу заслінку, яка коригує витрату повітря в конкретному приміщенні - від повної подачі до перекриття повітряного потоку. Тобто дозволяє реалізувати зональну вентиляцію зі змінною подачею свіжого повітря.

Насосна група Meibes

Насосна група Meibes використовується для регулювання температури і подачі води в системі опалення. Вона дозволяє точно керувати теплоносієм і регулювати його параметри. Відрізняється високою надійністю і стабільністю роботи, з її допомогою легко управляти температурою теплоносія. Інтегрується практично в будь-яку сучасну систему опалення.

Мідні труби системи опалення

При організації інженерних систем всі обв'язки котелень ми робимо на міді. Цей матеріал не боїться перепадів температури, не піддається негативному впливу ультрафіолетових променів і має термін експлуатації 50 років, що можна порівняти з терміном служби житлових об'єктів. Мідні труби забезпечують надійність і довговічність всієї системи.

Бак розширювальний Zilmet CAL-PRO 35 л

Розширювальний бак Zilmet CAL-PRO на 35 л призначений для компенсації зміни об'єму води в системі опалення. Він запобігає перепаду тиску і допомагає знизити споживання енергії. Використовується разом з котлами і насосами. Баки бренду Zilmet відрізняються високою міцністю, зносостійкістю та антикорозійними властивостями.

Акумулюючий бак Drazice UKV 102

Акумулюючий бак Drazice UKV 102 призначений для акумулювання надлишкового тепла від теплогенератора системи опалення (в нашому випадку - теплового насоса). Він виготовлений зі сталі, внутрішня поверхня залишається необробленою. Покритий поліуретановою теплоізоляцією, що не знімається. Ми віддаємо перевагу бренду Drazice при реалізації систем з нагрівальними елементами.

Шумоглушники для повітроводів

Шумоглушники для повітроводів необхідні для того, щоб знизити рівень шуму. В офісних приміщеннях ця вимога особливо актуальна. Шумоглушники монтуються в повітроводах безпосередньо за вентиляційним агрегатом і значно знижують рівень шуму в вентканалах. У проєктах ми використовуємо найякісніші шумоглушники відомих марок, наприклад - Systemair.

Лінійний стельовий дифузор TROX

Лінійні дифузори TROX - це стиль і комфорт в офісі та будинку. З їх допомогою реалізується ідеальний розподіл повітря зі стелі. Повітряні потоки, що подаються, змішуються з повітрям в приміщенні в безпосередній близькості від дифузора. Завдяки цьому виключається ефект протягу.

Каучукова ізоляція на повітроводи

Для повітроводів ми використовуємо ізоляцію зі спіненого каучуку. Вона надійно захищає трубопроводи від утворення конденсату, відрізняється легкістю, довговічністю і стійкістю до агресивних середовищ. Має низьку теплопровідність, високу еластичність і пароізоляційні властивості. Каучукова ізоляція - відмінне довгострокове рішення для ізоляції вентиляційного обладнання.

Інженерні системи в офісі Альтер Ейр

Віртуальний тур по офісу Альтер Эйр

VAV-система вентиляції і кондиціонування в художній галереї, г. Киев, ул. Прорізна
Автор запису
Всі внутрішні системи в квартирі від вентиляції до водоочистки - м. Київ, вул. Липська
Автор запису
Наочна демонстрація роботи вентиляції за допомогою диму, худ. галерея на вул. Прорізній
Автор запису
Jablotron Living Technology - нове слово в вентиляції будинку і квартири | Alter Air
Автор запису
Системи вентиляції, кондиціювання та опалення в готовому інтер'єрі - Київ, ЖК Новопечерські Липки
Припливно-витяжна установка з рекуперацією для Meltem M-WRG-II | огляд від Альтер Ейр
Автор запису
Що про нас
кажуть клієнти?

Ми вибрали компанію Альтер Ейр для втілення нашого крутого інженерного проєкту в будівництві власного будинку. Тепер в будинку встановлені такі системи: опалення за допомогою теплового насоса, тепла підлога, припливно-витяжна вентиляція з рекуперацією тепла, що дозволяє зберігати вологість і легко дихати свіжим чистим повітрям. У будинку зберігається прекрасна температура + 22°C - ніякої духоти і пилу. Всі чарівно!

Євгеній
Власник будинку

Подивився в інтернеті кілька фірм і зупинився на компанії "Альтер Ейр". Після того, як поговорив з їх фахівцями я зрозумів, що люди дуже добре знаються на своїй справі. Вони детально пояснили, як правильно і з мінімальними витратами реалізувати опалення будинку та вентиляцію. За час проживання в новому будинку я вже випробував роботу цих систем, а особливо - легкість управління ними. Температура в будинку комфортна і тримається на заданому рівні. Вентиляція працює не чутно, але помітно - при закритих вікнах з ранку дихається вільно і легко, немає пилу. Я дуже задоволений роботою компанії "Альтер Ейр" і буду рекомендувати вас як хорошого виконавця, що робить якісну роботу!

Петро Іванович
Власник будинку

Поширені питання

Як працює вентиляція в мкд

Вентиляція в багатоквартирному будинку: п'ятиповерхових будинках, висотному будинку, монолітному будинку, в першу чергу, повинна відповідати нормам ДБН. Вона може бути організована як природним, так і примусовим способом. Природна вентиляція передбачає подачу повітря через відкрите вікно або продух (невеликий отвір в цоколях, стінах, перекриттях будівлі), а забір відпрацьованого повітря за допомогою вентилятора в "брудних зонах" - кухні, санвузла, гардеробній. Примусова вентиляція передбачає установку припливно-витяжної системи вентиляції з рекуперацією тепла. Вона може бути централізованою і децентралізованою.


Що робити, якщо вентиляція не працює

Якщо вентиляція вийшла з ладу, наприклад зникла тяга - потрібно звертатися до фахівців, оскільки самостійно цю проблему ви навряд чи вирішите. Компанія Альте