Вентиляція та канальне кондиціювання в офісі 270 кв. м (ЖК "Нова Англія")
  • Головна
  • Об’єкти
  • Вентиляція та канальне кондиціювання в офісі 270 кв. м (ЖК "Нова Англія")

Вентиляція та канальне кондиціювання в офісі 270 кв. м (ЖК "Нова Англія")

Специфіка об'єкта:

Адреса:

м. Київ, вул. Михайла Максимовича, 24 (ЖК "Нова Англія")

Об'єкт:

Офіс з шістьма робочими зонами

Рік реалізації:

2021-2023 гг.

Поставлені завдання:

  • Спроєктувати та реалізувати проточно-витяжну вентиляцію у всіх робочих зонах.
  • Організувати мультизональну систему кондиціювання.
  • Інтегрувати інженерні рішення в інтер'єр, забезпечити акустичний комфорт.

Строки виконання:

Проєктування:

1,5 месяца

Підготовка комплектування для монтажу:

1 месяц

Монтаж:

1,5 месяца

Представляємо Вам проєкт від Alter Air з організації вентиляції та кондиціювання в офісі. Цей об'єкт розташований в ЖК "Нова Англія" і включає 6 робочих зон, кожна з яких потребує оптимального мікроклімату.

Для створення комфортних умов нам знадобилася вентиляційна припливно-витяжна установка з рекуперацією та VRV-система кондиціювання з канальними внутрішніми блоками.

Повітроводи розподіляються по всіх робочих зонах, у кожній з них вдалося організувати правильну атмосферу. Усі розрахунки здійснювалися згідно з Державними Будівельними Нормами (ДБН), в яких враховують оптимальні умови для кожного співробітника.

Цей проєкт цікавий тим, що ви можете простежити за двома ключовими етапами його реалізації. Ми трохи розповімо про процес монтажу обладнання та технічні деталі, а також продемонструємо, як рішення виглядає у готовому інтер'єрі.

Інтеграція інженерних систем у готовий дизайн приміщення – важливий аспект будь-якого проєктування. Зовні не повинні залишатися неестетичні комунікації, а робота установок не повинна бути шумною. Тому важливо правильно розташувати обладнання, залишивши при цьому легкий доступ до важливих вузлів.

Реалізацією вентиляції та кондиціонування в даному офісі компанія Alter Air зайнялася ще в 2021 році, до повномасштабної війни в Україні, а 2023 року вдалося закінчити роботу та здати об'єкт в експлуатацію.

Вентиляція

Система вентиляції в офісах організована за допомогою витяжної установки Salda RIS 1900 VE EKO 3.0. Це обладнання відрізняється досить великою потужністю – 2000 м3/год, чого достатньо для забезпечення свіжим повітрям усіх офісів, площа яких у сумі становить 270 м2.

Припливно-витяжна установка має рекуператор, який, забираючи тепло з відпрацьованого повітря, передає його свіжому потоку. Цей принцип дозволяє подавати до приміщення повітря комфортної температури.

Установка досить гучна, проте всі звуки нівелюються завдяки круглим 355-мм шумоглушникам, встановленим на повітроводах такого ж діаметра. До того ж обладнання розташоване в ізольованій вентиляційній камері, здатній вмістити габаритний корпус. Тому система на базі Salda не створюватиме шум: ні звичайний, ні візуальний.

Від установки відходять повітроводи, які розподіляються у приміщеннях над стелею.

Перше приміщення – це офіс, де працюватимуть 7 осіб. З двох боків кімнати розташовані статичні камери із врізками для роботи з повітрям.

Статична камера – це спеціальна конструкція, в яку подаватиметься і очищене повітря від вентустановки, і охолоджене – від кондиціонера. Вона обшивається гіпсокартоном і доповнюється щілинними дифузорами DisAir прихованого типу, які розподілятимуть повітряні потоки.

Чисте повітря подається до точки, розташованої біля вікна, через невелику секцію статичної камери. Секція має невелику довжину через те, що в приміщення подається 400 м3/год повітря. Решта камери буде подавати охолоджене повітря від канального кондиціонера.

На протилежному кінці кабінету розташовується інша камера – рециркуляційна. Вона забиратиме відпрацьоване повітря, щоб відправити його назад на установки.

Наступне приміщення – це кімната для нарад, яка розрахована на 12 осіб. Відповідно саме на таку кількість людей розрахована і система вентиляції – 40 м3/год на людину.

Вентиляція організована так само, за допомогою двох дифузорів. Один із них подає повітря, яке, проходячи через усі приміщення, заходить у витяжний дифузор на іншому кінці кімнати.

В інших приміщеннях вентиляція організована так само. При проєктуванні враховувалася специфіка кожного приміщення.

Наприклад, в офіс бухгалтерії, розрахований на 7 осіб, подається по 45 м3/год повітря на людину, зважаючи на невеликі габарити приміщення. Нестача площі також зумовила вибір особливих щілинних дифузорів для приміщення – це дифузори кутового типу.

Усі розрахунки проведено строго за вимогами Державних Будiвельних Норм (ДБН).

У санвузлах встановлені відцентрові витяжні вентилятори Meltem із таймером. Вони ефективно впораються з видаленням відпрацьованого повітря, вологи та запахів. Для цього об'єкта були обрані вентилятори стельового типу.

Кондиціювання

Правильне кондиціювання офісу – запорука продуктивної роботи в літні дні. Щоб грамотно спроєктувати систему, необхідно враховувати не лише площу всіх приміщень, а й кількість теплонадходжень з вулиці, від людей та технічних пристроїв, що знаходяться в офісах. Тому важливо довіряти проєкт кліматичних систем професіоналам.

Як уже було сказано, охолоджене повітря потрапляє у всі приміщення через великі секції статичних камер та щілинних дифузорів. Проходячи через приміщення, повітря потрапляє в протилежний рециркуляційний дифузор, звідки відправляється назад в систему кондиціювання для подальшого охолодження.

Таким чином, система кондиціонування обладнана у всіх приміщеннях. Але як відбувається підготовка охолодженого повітря?

Кондиціювання в офісі організовано VRV-системою. Це означає, що є потужний зовнішній блок кондиціонера, якого підключені кілька канальних внутрішніх блоків. Кожен внутрішній блок працює на окрему зону, у тому числі кімната для нарад, ресепшн, офіси.

Для забезпечення комфортного мікроклімату влітку було обрано зовнішній блок кондиціонера VRV четвертого покоління фірми Daikin. Він має досить великі габарити і велику вагу (180 кг).

Тому для встановлення з боку вулиці знадобилися спеціальні кронштейни, які спроектувала наша компанія. Потужність даного блоку становить 33 кВт, чого достатньо обслуговування всіх приміщень.

Внутрішні блоки розташовані над стелею, тому обов'язково потрібно передбачити сервісні люки. Вони необхідні, щоб своєчасно проводити сервісне обслуговування кондиціонерів, наприклад, змінювати фільтри.

Принцип роботи системи VRV дозволяє підтримувати в кожній зоні оптимальну температуру. При цьому фасад будівлі не доводиться захаращувати безліччю внутрішніх блоків, адже для роботи системи достатньо одного.

Наші відеоогляди

Вентиляція та кондиціювання в апарт-готелі | Огляд об'єкта з архітекторами бюро Nav.kolo.nas
Вентиляція та кондиціювання в апарт-готелі | Огляд об'єкта з архітекторами бюро Nav.kolo.nas
Вентиляція квартири на базі Jablotron та кухонної витяжки Faber - огляд об'єкту у м. Вишгород
Вентиляція квартири на базі Jablotron та кухонної витяжки Faber - огляд об'єкту у м. Вишгород
Вентиляція та кондиціювання квартири - огляд реалізованого об'єкту в ЖК Obolon Residences
Вентиляція та кондиціювання квартири - огляд реалізованого об'єкту в ЖК Obolon Residences
Наочна демонстрація роботи вентиляції за допомогою диму, худ. галерея на вул. Прорізній
Наочна демонстрація роботи вентиляції за допомогою диму, худ. галерея на вул. Прорізній
Тепловий насос
Тепловий насос "повітря-вода": принцип роботи, особливості застосування
Вентиляція зі змінною витратою повітря та кондиціювання у квартирі 167 м²: огляд чорнових робіт
Вентиляція зі змінною витратою повітря та кондиціювання у квартирі 167 м²: огляд чорнових робіт
VAV-система вентиляції та кондиціювання - огляд систем в інтер'єрі, ЖК Русанівська гавань
VAV-система вентиляції та кондиціювання - огляд систем в інтер'єрі, ЖК Русанівська гавань
Вентиляція в приватному будинку: способи та правила організаціїї
Вентиляція в приватному будинку: способи та правила організаціїї
Замовити проєкт

Компанія Альтер Ейр реалізує проєкти інженерних систем у приміщеннях житлового та комерційного типу. Звертайтесь за унікальним рішенням для Вашого об'єкту!

Відгуки і питання
Відгуки відсутні