Розберемося, що собою являє бойлер і які функції він виконує?
Бойлер - це накопичувальний пристрій, який виконує функцію підігріву і забезпечує безперебійну подачу теплої води. Коли він потрібен?
Якщо мова йде про централізоване водопостачання, то в Україні, зокрема в Києві, існують певні проблеми з постійним забезпеченням гарячою водою. Тому проблема підігріву залишається актуальною. З цим завданням відмінно справляється бойлер.
Важливий правильний підбір водонагрівача. Визначальний момент - кількість води, яку споживає одна людина на добу. Зазвичай вона становить 25-50 л, в залежності від індивідуальних потреб. Кожен мешканець будинку повинен пам'ятати про обмеження за обсягом води, що витрачається, інакше для інших членів сім'ї може не вистачити підігрітої води.
Бойлер здатний "підготувати" потрібний обсяг теплої води за невеликий проміжок часу.
Бойлери бувають:
У квартирах зазвичай встановлюють електричний бойлер, в приватних будинках - бівалентний або накопичувальний (від 200 л води, яка накопичується).
Напишіть нам та менеджери зв'яжуться з Вами протягом дня
Необхідна потужність бойлера розраховується виходячи з потреби жителів в гарячій воді. Коли мова йде про приватний будинок, в якому проживає, наприклад, сім'я з трьох-чотирьох чоловік, об’єм ємності для води повинен бути не менше 300 літрів. Споживання води безпосередньо залежить від звичок мешканців будинку - хтось любить приймати душ, а хтось - набирати ванну для розслаблення. У другому випадку води витрачається значно більше. Якщо говорити про любителів прийняти душ, то і тут все не так однозначно - кількість споживаної води залежить від тривалості процедури. Отже, найголовніше питання до клієнта при виборі бойлера - яка потреба в гарячій воді для кожного члена сім'ї.
Наведемо простий приклад розрахунку обсягу води, що витрачається. Якщо один член сім'ї приймає душ протягом 7 хвилин і витрата води дорівнює 10 літрів на хвилину, то "виллється" 70 літрів протягом однієї процедури. Якщо сім'я складається з чотирьох осіб, помножимо на 4 і отримаємо 280 л - об’єм води, необхідний для купання. Але важливо також враховувати температуру. Є встановлена на термостаті, до якої бойлер нагріває воду, а є температура води (мова про розбавлення холодною водою).
Це цілісний процес водопостачання, який повинен розглядатися в концепції котельні. Потрібно враховувати, які насосні групи передбачені в будинках, яка потрібна ємність, де вона буде монтуватися.
Коротко розглянемо етапи установки бойлера.
Де краще встановити бойлер? Все досить просто. Бойлер кріпиться на стіну (мова про цеглу, бетон) ближче до розведення водних комунікацій, часто його розміщують у ванній кімнаті або в окремому приміщенні (зазвичай в квартирних умовах це санвузол, в приватних будинках - котельня). Стаціонарні бойлери великих об’ємів (200, 300, 500 л) встановлюються на підлогу, для цього передбачені спеціальні ніжки. Потрібно враховувати, що бойлер - досить об'ємний пристрій, для його розміщення знадобитися певна площа. Крім того, є потреба у вільному просторі поряд з бойлером, це потрібно для зручності під час можливого ремонту, демонтажу. Висота розміщення також повинна бути грамотно продумана і не створювати незручностей для домочадців.
Що тут важливо знати? Перетин кабелю залежить від потужності бойлера. Інженер водопостачання, як правило, вказує або який потрібен кабель, або маркування бойлера, за яким електрик підбирає необхідний варіант.
Установка бойлера - досить простий процес. Вище згадувалося, що кріпиться він на стіну або розташовується на підлозі. Сам процес полягає в під’єднанні пристрою до системи водопостачання за допомогою труб. Ще слід пам'ятати, що перед установкою вода в приміщенні повинна бути перекрита, а вся надлишкова волога прибрана з кранів. Для установки на стіну повинні використовуватися надійні кріплення.
Щоб підключити бойлер до системи водопроводу, потрібно використовувати труби: з пластику, зшитого поліетилену, міді. Спочатку варто підключити холодну воду, гаряча підключається за допомогою монтажу відсікаючого крана, далі йде підключення до мережі. Для забезпечення скидання надмірного тиску передбачений підривний клапан, встановлений на трубопроводі подачі холодної води в бак. Коли бойлер вже підключений до водопроводу і готовий до запуску, потрібно переконатися, що ємність наповнена водою.
Не варто забувати, що для всіх видів бойлерів важливе очищення води. Якщо його не проводити, буде утворюватися накип в ємності і виникне проблема осаду, який буде постійно накопичуватися, тим самим погіршуючи якість води для споживання і роботу самого бойлера.
Цей процес досить складний і має "підводні камені". Фахівці компанії AlterAir рекомендують, щоб такий монтаж здійснювався професіоналами високого рівня. Кращим варіантом монтажу до сталевої труби є приєднання бойлера до патрубків кухонного змішувача. Якщо ж цей варіант не можна втілити в життя, то здійснюється стандартний процес врізки з окремими трубами і кранами.
Схема досить проста, здійснюється з використанням спеціального паяльника. Врізка здійснюється за допомогою розрізання водопровідних труб з холодною і гарячою водою, в ці місця встановлюються трійники, і фінальна частина - це з'єднання з бойлером за допомогою труб і приєднання до кранів.
В даному випадку для врізки і з'єднання потрібен трійник. Спочатку вирізається частина труби, для трубних відрізків передбачені фітинги, на які ставляться гільзи, їх потрібно обжати кліщами. Далі йде установка трійника. Тепер легко можна приєднувати труби.
Це деталі з двосторонньою різьбою, успішно використовуються для з'єднання трубопроводу. У монтажі бойлера фітинги обов'язкові. Зазвичай вони монтуються на поверхні, а не в стіні. Фахівці компанії AlterAir рекомендують вибирати тільки якісні фітинги, щоб виключити ймовірність протікання води.
Для підключення до електромережі використовується спеціальний кабель. Важливо передбачити в цілях безпеки автоматичний вимикач. Підключається бойлер від електричного щита, потрібно пам'ятати про доцільність дотримання малої відстані до лічильника електроенергії. Перед включенням потрібно обов'язково переконатися в тому, що ємність заповнена водою - і можна тестувати систему.
Найкращий доказ нашого професіоналізму – реалізовані об'єкти
Ми вирішуємо проблему мікроклімату в будинку починаючи від вентиляції, кондиціонування, опалення і закінчуючи зволоженням й очищенням повітря. Робимо так, щоб всі системи продуктивно взаємодіяли між собою і при цьому не споживали багато енергії, аби заощадити ваші витрати.
Залишайте заявку та відвідайте наш шоу-рум, де встановлені всі інженерні системи, і ви зможете наочно оцінити їхню роботу до замовлення у себе.
Якщо пристрій об'ємом 50-120 л придбано в компанії AlterAir, ціна установки бойлера- 800 грн. Якщо в іншому магазині - 1280 грн.
Для монтажу водонагрівача необхідні достатня кількість місця і робота грамотних фахівців.
Водонагрівач встановлюється всередині приміщення біля труб з гарячою і холодною водою. Розміщувати його правильно на несучій стіні. Також навколо пристрою має залишатися достатня кількість вільного місця для зручності в обслуговуванні.
Установка бойлера має ряд переваг перед гарячою водою з трубопроводу: немає залежності від віялових відключень, аварійних поломок водопроводу. Також, повісити бойлер за ціною вийде недорого, адже плюсом є економія за рахунок того, що його можна відключати.
Залиште заявку та фахівці компанії зв'яжуться з Вами протягом дня
Надсилайте ваші запитання через цю форму, ми обов'язково на них відповімо
Сергей МазурИнженер-проектировщик
Оставьте свои данные, и наши менеджеры свяжутся с Вами в течение 10 минут
Надішліть інформацію за своїм об'єктом і фахівці Альтер Ейр підберуть оптимальне інженерне рішення. Ми обов'язково зв'яжемося з Вами найближчим часом і проговоримо всі нюанси, щоб точно зрозуміти Ваші потреби та уподобання. Рекомендуємо відразу прикріпити план Вашого приміщення - це спростить і прискорить процес комунікації, адже інженер зможе провести консультацію не наосліп, а відразу за візуальним сприйняттям Вашого будинку або квартири.
Сергій МазурІнженер-проєктувальник