Що робити, якщо ваше житло постраждало через війну

Автор запису
Опубліковано 06 кві 2022
6 хв читання
0 коментарів
1172
0 / 5

24 лютого 2022 року рано-вранці Російська Федерація розпочала повномасштабну війну на території України. Ракетно-бомбові удари пролунали у кількох областях України. Сьогодні вже понад місяць по всій країні вибухають бомби, ракети, руйнується житлова інфраструктура, багато людей залишилися без житла через повне руйнування або часткове пошкодження будівель. Що робити у такій ситуації?

Що робити при втраті житла
Що робити при втраті житла

Прем'єр-міністр України, Денис Шмигаль, заявив про створення Фонду відновлення зруйнованого майна та інфраструктури та про те, що відразу після завершення війни розпочинається процес відновлення житлового фонду України.

Деякі громадяни страхували свою нерухомість, але на жаль, у більшості випадків цей збиток потрапляє під форс-мажорні обставини і не підлягає страховій компенсації. Має сенс уважно переглянути страховий договір для визначення вказівок щодо цієї ситуації у конкретному договорі.

Щоб отримати від держави компенсацію збитків від руйнувань під час бойових дій, необхідно подати заявку з наданням повної інформації про цю подію. В Україні діє мобільний додаток “Дія”, в якому створено новий функціонал з компенсації збитків за зруйновані та пошкоджені квартири, та будинки під час бойових дій.

Додаток
Додаток "Дія"

На оформлення заявки для відновлення зруйнованого житла необхідно зібрати наступний пакет документів:

  1. Зробити фото,-відео пошкоджень житла з різних ракурсів (для розуміння масштабу пошкодження), вказати місцезнаходження об'єкта, дату та час події.
  2. Надати документи, що підтверджують право власності на житло, яке було пошкоджене чи зруйноване.
  3. Зробити скріншот (знімок екрана) або надати збережене відео з публікації або репортажів ЗМІ з місця подій за цією адресу.
  4. Звернутися до Державної служби з надзвичайних ситуацій (ДСНС) для складання Акту руйнувань/ушкоджень, обов'язково вказавши причину: “Збитки завдані військовими діями Російської Федерації”, вказати вид зброї або боєприпасів, якими завдано збитків + додати копію Акту.
  5. Заява до поліції про кримінальне правопорушення та внесення його до Єдиного реєстру досудових розслідувань + копія витягу з реєстру.
  6. Вказати дані свідків: ПІБ, паспортні дані, контактний телефон для подальших показань.

Приблизно така сама ситуація із компенсацією рухомого майна, але для підтвердження вартості необхідно надати документи про купівлю та паспорт на володіння майном.

Крім того, варто звернути увагу, що міністерством цифрової трансформації створено портал dokaz.gov.ua, де збирається інформація від потерпілих для подачі до міжнародного суду в Гаазі.

Докази злочинів окупантів проти українців можна надіслати за посиланням https://dokaz.gov.ua/ 

Є можливість подати 3 типи доказів:

  • Про військові злочини проти українців та злочини проти людяності. Це поранення чи загибель мирних жителів, фізичне насильство, позбавлення волі тощо. Ці докази потрібні для притягнення Росії до відповідальності у Міжнародному кримінальному суді у Гаазі.
  • Про матеріальні збитки. Тут можна залишити інформацію про руйнування та пошкодження приватного, та державного майна.
  • Про порушення прав людини. Фіксуйте всі докази про порушення прав людини, свідком яких ви стали. Усі вони будуть надані до Європейського суду з прав людини.

Компанія “Альтер Ейр” бажає всім мирного неба над головою та готова надавати допомогу у відновленні нашої нової вільної України.

Хочете стати нашим партнером?

Залиште свої контакти і наш співробітник зв'яжеться з Вами найближчим часом


Відгуки і питання
Залишити відгук
Відгуки відсутні
Схожі статті
Інші рубрики