Електричні конвекторні обігрівачі – затишок і тепло!

Автор запису
17 лют 2016
10 хв читання
0 коментарів
0 / 5
Конвекторний обігрівач

Кожна людина хоче жити і працювати в комфорті. У сніжну пору року, коли основне джерело опалення не задовольняє ваших потреб, на допомогу приходить конвекторний обігрівач. Це надзвичайно зручний та ефективний спосіб зігріти себе і рідних в холодну зиму.

Конвекторний обігрівач – це універсальний електричний опалювальний прилад, який використовується для додаткового або постійного обігріву приватного будинку, квартири або, навіть, окремої кімнати.

10 причин, щоб придбати обігрівач конвекторний

 1. Обігрівати приміщення за допомогою електричного конвектора варто, тому що у нього є цілий ряд переваг:
 2. Простий монтаж і підключення. Відразу після придбання його легко прикріпити до стіни або просто ввімкнути в розетку, залежно від обраної моделі.
 3. Мобільність полягає в тому, що, при потребі, агрегат просто переміщати з одного приміщення в інше. Вага пристрою, як правило, невелика, а прикріплені до корпусу коліщатка сприяють зручному транспортуванню.
 4. Комфортний температурний режим можна самостійно регулювати.
 5. Компактність, оскільки прилад не займає багато місця, його легко і зручно використовувати в будь-якому інтер'єрі, навіть з обмеженою площею.
 6. Безшумність у використанні, що досягається завдяки природній конвекції, при якій без штучного нагнітання повітря проходить по поверхні ТЕНа.
 7. Не сушать повітря – температура конвектора становить близько 65°С, що виключає спалювання кисню.
 8. Безпечний, так як корпус не перегрівається і підтримує функцію автоматичного відключення (таймера) через заданий час або коли повітря стане досить теплим.
 9. Високий рівень ККД = енергоекономічність – більше 90% всіх моделей допоможать знизити витрати на електроенергію.
 10. На вигляд естетично приємний, випускається в різному кольоровому дизайні і гармонійно виглядає в будь-якому інтер'єрі.
 11. Доступність, оскільки ціни на обігрівачі конвекторного типу відносно невисокі.

Принцип роботи конвектора

Принцип работы конвектора

Опалення квартири конвекторами засновано на принципі руху повітряних потоків: тепле повітря завжди піднімається вгору, а холодне – опускається, це пояснюється їх різною щільністю. Важче повітря з низькою температурою накопичується ближче до підлоги, а тепле, як легше, рухається вище до стелі.

Для виконання даної функції в корпусі пристрою є два отвори: зверху і знизу, щоб кожен вид повітряних потоків проходив через окрему щілину. У цій властивості й полягає робота обігрівача: через нижній вхід холодне повітря потрапляє всередину приладу, там нагрівається за допомогою ТЕНа (трубчастого електронагрівача), стає легше, проходить у верхній отвір і опиняється під стелею. Конвектор рівномірно нагріває площу приміщення, не спалюючи при цьому дорогоцінний кисень.

Конструкція електричного обігрівача

Конструкція електричного обігрівача досить проста. Нагрівальний елемент, працюючий на електромережі, знаходиться всередині металевого або керамічного корпусу (конвекційна камера). Термостат (механічний і/чи електронний) із зовнішньої сторони панелі дозволяє регулювати температуру нагрівання. Існують моделі з функцією автоматичного відключення пристрою, коли температура повітря досягає заданої користувачем норми. Таким чином, конвектор піклується про вашу безпеку і економить електроенергію.

Нагрівальні елементи в електричних обігрівачах можуть відрізнятися. Існують обігрівальні елементи стрічкового (голчастого) типу, які являють собою нешироку пластину, з обох боків якої розташовуються досить крихкі петлі зі сплаву хрому і нікелю. За допомогою такого елемента гріється корпус приладу, а слідом за ним поширюється тепле повітря.

Каталог конвекторів

Популярність на ринку завоювали обігрівачі з нагрівальними елементами трубчастого типу (ТЕНами). На трубці нагрівача, по всій її довжині, розташовуються ребра з алюмінію. Чим більше ребер, тим більша тепловіддача. Всередині трубки є ніхромова нитка високої температури. Цей нагрівальний елемент відрізняється більшою довгостроковістю служби, ніж стрічковий аналог. Також, ТЕН -оптимальний варіант для вологих приміщень.

Монолітний тип ТЕНів відрізняється гарною конструкцією. Оскільки, та ж ніхромова нитка розміщена в литому алюмінієвому корпусі з ребрами, а для ізоляції їх один від одного застосовується засипка з діелектрика. В даному випадку, мінімальні тепловтрати, так як не існує різниці в температурному розширенні металевих пластин. Ці нагрівальні елементи мають багато переваг: і тихі, і корпус приладу гріють мало, і тепла практично не втрачають.

Види конвекторів

Підлоговий/настінний конвектор, так як його корпус може кріпитися на стіни всередині будинку за допомогою спеціальних кронштейнів або розміщуватися на підлозі кімнати на спеціальних коліщатах. Висота таких моделей може досягати 45 см. Серед них є і моделі, які варто розміщувати під віконним отвором. Вони нижчі, але довші, щоб повітря у нижній частині кімнати добре прогрівалося.

Плінтусний конвектор – це спеціальний обігрівач, який монтується безпосередньо на підлогу приміщення. Він, порівняно з аналогами, невисокий – приблизно 20 см, але має велику довжину, яка може сягати навіть 2,5 м. Часто такий вид конвекторів встановлюється під вікном, щоб нагрівати повітря приміщення і запобігати потраплянню холоду від вікна.

Внутрішньопідлоговий обігрівач

Конвектор прихованого монтажу в зоні підлоги, ззовні залишаються лише припливно-витяжні решітки, які можуть бути виконані з будь-якого матеріалу і пофарбовані в необхідний колір, що зробить їх прекрасним доповненням в інтер'єрі будинку. Дані теплові системи опалення часто використовуються для обігріву приміщень з великою площею, можливе застосування, як в якості додаткового джерела тепла, так і основного. 

Принцип роботи та опис внутрішньопідлогових конвекторів

Поради з експлуатації нагрівачів конвекторного типу

При використанні конвекторного обігрівача треба дотримуватися простих, але життєво важливих правил:

 1. при монтажі, на стіну чи на коліщатка дотримуйтесь вказівок, зазначених в інструкції інструкції;
 2. дотримуйтесь необхідної дистанції: від підлоги – не ближче 15 см, від стін або інших предметів, з лицьового боку не ближче 25 см, а над верхньою панеллю повинно бути, як мінімум, 45 см вільного простору.

Конвектор не можна накривати речами або ще чимось, щоб пристрій не перегрівся. Біля ввімкненого пристрою можуть спокійно гратися діти, оскільки температура корпусу дорівнює кімнатній і немає небезпеки обпектися.

Конвектори підходять для приміщень будь-якого типу:

 1. будинок,
 2. квартира,
 3. офіс,
 4. гараж,
 5. павільйон.

Площа обігріву, залежно від моделі, від 5 до 27 кв. м. Потужність приладів даної категорії може бути від 500 до 2500 Вт. 

Потрібна консультація?

Температуру повітря в будинку можна регулювати по-різному: наприклад, в дитячій - тепліша, а у вітальні - прохолодніша. Так, у кожному приміщенні можна встановлювати індивідуальний температурний режим. Також можна встановити спеціальний настінний модуль управління, за допомогою якого здійснюється керування групою конвекторів і регулюється температура не тільки в конкретній кімнаті, але і у всьому будинку.

Догляд за обігрівачем простий: треба іноді протирати вологим рушником зовнішній корпус, проте лише тоді, коли прилад вимкнений і досить холодный. Важливо враховувати, що під час конденсації пил піднімається і може накопичуватися на ТЕНі. Прибирати його варто пилососом, з допомогою короткої насадки.

Електричні нагрівачі конвекторного типу на ринку України представлені широким спектром виробників і варіантами дизайну: Applimo, Atlantic, Ballu, Electrolux, Kampmann, Neoclima, OlmoRoda, SmartWay, Zanussi. Яка модель ідеально впишеться в інтер'єр і буде задовольняти Ваші потреби підкажуть фахівці Alter Air.

Опалення конвекторами створить затишок в вашому домі в холодну пору року.

Хочете стати нашим партнером?

Залиште свої контакти і наш співробітник зв'яжеться з Вами найближчим часом


Відгуки і питання
Відгуки відсутні