Використання енергії Сонця актуально для України?

Автор запису
24 лют 2016
9 хв читання
0 коментарів
0 / 5

Сонячне світло – це промениста енергія сонця, яку сонце постійно виділяє в результаті хімічних реакцій, що відбуваються в ньому. Людина ж безпосередньо сприймає сонячну енергію як видиме світло очима, а також як теплове інфрачервоне випромінювання, яке відчуває наша шкіра.

Навіщо потрібна альтернативна енергетика?

З настанням технічного прогресу людство у процесі своєї життєдіяльності з кожним роком витрачає все більше і більше енергетичних ресурсів на потреби промисловості, транспорту і житлового сектору.

Але тверді, рідкі і газоподібні копалини, які використовуються для отримання теплової і електричної енергії та забезпечення всіх енергетичних потреб людства, є вичерпними і, тим більше, вже в значній мірі вичерпані, що призводить до значного і постійного зростання цін на енергоносії.

Наслідком їх використання і переробки є катастрофічне погіршення екологічної ситуації в усьому світі, що негативно впливає і на людину.

Тому в останні роки люди все частіше починають замислюватися про необхідність використання такого надійного джерела енергії, як Сонце, щоб стати енергонезалежними. Тим більше, що таке використання можливо.

Альтернативна енергія для приватного будинку

Не заглиблюючись у фізику і хімію процесів, які відбуваються на Сонці, а також математику кількості енергії, яку випромінює Сонце в космічний простір, все ж необхідно відзначити, що на поверхні атмосфери Землі середня інтенсивність сонячного випромінювання за даними Всесвітньої метеорологічної організації (ВМО) та Організації Об'єднаних Націй (ООН) досягає 1 367 Вт/м² (це значення називається сонячною постійною), поверхні ж Землі досягає максимум близько 1 000 Вт/м² у зв'язку з дією атмосфери і розсіюванням хмарами. Падаюче на Землю пряме випромінювання поглинається поверхнею, нагріваючи її, частково відбивається і також переходить в розсіяне випромінювання. Сумарним сонячним випромінюванням називають суму прямого і розсіяного випромінювання, частки яких становлять по 50 % в середньому за рік для України з деякою перевагою у бік прямого влітку і в бік розсіяного взимку.

Інтенсивність сонячного випромінювання може коливатися у дуже великих межах від 50 Вт/м² при затягнутому хмарами небі до 1000 Вт/м² при безхмарному небі.

Сумарна енергія сонячного випромінювання зазвичай вимірюється за якийсь більш триваліший період часу: день, тиждень, місяць, рік.

Сонячне випромінювання в Україні

Максимальна сумарна сонячне випромінювання за день в Україні сягає 8 кВт∙год/м² влітку і 3 кВт∙год/м² – в сонячний зимовий день.

За даними багаторічних спостережень, середньорічна сумарна сонячне випромінювання в Україні змінюється від 1350 кВт∙год/м² рік на півдні до 1000 кВт∙год/м²∙год на півночі і в центральній частині, що відповідає аналогічним показникам для країн центральної Європи. В залежності від середньорічного сумарного сонячного випромінювання на карті нижче представлена територія України поділена на чотири зони.

Тому, аналізуючи наведені дані, правильним висновком буде рішення про доцільність використання такої кількості енергії, що надходить на кожен квадратний метр земної поверхні з року в рік.

Що таке сонячний колектор?

Сонячний колектор – це генератор теплоти, який перетворює сонячне випромінювання в теплову енергію з максимальним коефіцієнтом корисної дії. Тобто, головною його відмінністю від традиційних генераторів теплоти (котлів) є те, що він не витрачає традиційне паливо (газ, нафту, мазут, деревину, вугілля). Джерелом енергії для нього є сонячне випромінювання. Так, використання енергії сонця може знизити споживання і витрати на енергоресурси у кілька разів.

Використання сонячних колекторів

На Заході сонячні колектори давно вже зарекомендували себе і міцно зайняли позиції на ринку обладнання, що дозволяє забезпечити суттєву економію енергетичних ресурсів.

Сонячні колектори використовуються для нагрівання води і забезпечення потреб гарячого водопостачання (ГВС) та підтримки опалення в житлових будинках, офісах, сфері обслуговування, торгових центрах, медичних закладах, де є можливість для розміщення панелі сонячного колектора.

Опалення від колектора

Сонячний колектор є головним елементом для перетворення в теплову енергію сонячного випромінювання і її передачі теплоносію (вода, гліколева суміш). Циркуляцію теплоносія в контурі забезпечує насос, який входить до складу гідрогрупи. Також до складу сонячної системи входить ємнісний водонагрівач (бак) з вбудованим або зовнішнім теплообмінником, в якому теплота з контуру колектора підігріває воду з холодного водопроводу до температури гарячої води. Автоматика регулює і контролює всю роботу системи.

Колектор для нагріву води

Ефективність роботи всієї системи залежить, насамперед, від ефективності колектора, тому що тільки в ньому сонячна енергія перетворюється в теплову. Інші ж компоненти сонячної системи передають цю енергію далі для її використання. Головним елементом сонячного колектора є абсорбер (поглинач), який при попаданні на нього сонячного світла нагрівається і потім передає отримане тепло теплоносію. Завдяки новим науковим досягненням і технічним розробкам сучасні колектори здатні до 80 % сонячної енергії перетворювати на корисне тепло для нагріву гарячої води та підтримки опалення.

Необхідно підкреслити, що опалення сонцем не може повністю заповнити необхідність будівлі в тепловій енергії. За допомогою сонячного колектора можна покрити до 60 – 70 % річної витрати теплової енергії на гаряче водопостачання і до 30 – 40 % на опалення сучасних будівель. Тому використання традиційного джерела теплоти залишається обов'язковим, але досягається досить значна економія в процесі експлуатації. Традиційне джерело використовується тоді і тільки в тій мірі, коли сонячної енергії не вистачає для забезпечення необхідних параметрів, заповнюючи відсутню частину енергії.

Геліосистема для будинку

Підбір системи альтернативної енергії

Правильний підбір всіх компонентів сонячної системи дозволяє з максимальною ефективністю використовувати більшу частину сонячної енергії, яка падає на колектор протягом усього року, а також використовувати теплоту, отриману з сонячного випромінювання, навіть у ті дні, коли небо повністю затягнуте грозовими хмарами, витрачаючи енергію, накопичену в сонячний день в баці-акумуляторі.

Геліосистеми на базі сонячних колекторів – це установки, які все частіше вже сьогодні можна побачити на дахах і фасадах будинків в Україні. Клімат України дозволяє використовувати геліосистеми в залежності від вибраного обладнання не менше 8-ми місяців у році, а в деяких випадках і круглий рік (для підтримки системи опалення).

Компанія Альтер Ейр пропонує обладнання виробників, якість якого вже знайшло визнання як на міжнародному ринку, так і в Україні. З питань вибору і придбання сонячних колекторів звертайтесь до наших менеджерів, а наші інженери допоможуть в розрахунку і вирішенні всіх технічних питань.

Фахівці компанії Альтер Ейр пропонують також монтаж і сервісне обслуговування (гарантійне та післягарантійне) сонячних систем на базі сонячних колекторів.

Хочете стати нашим партнером?

Залиште свої контакти і наш співробітник зв'яжеться з Вами найближчим часом


Відгуки і питання
Відгуки відсутні