Дачі бувають різні — на одні люди зрідка приїжджають, на інших живуть майже цілий рік. Є дачні споруди з мінімумом комфорту, а є сучасні котеджі, які відповідають усім вимогам енергоефективності.
В обох випадках може виникнути питання – як опалити дачу? Розберемо основні питання щодо опалення для дачі та заміського будинку у цій статті.
Не існує поняття «єдино правильне опалення» для дачі або будь-якого іншого будинку. Практично в кожному випадку є кілька варіантів того, як опалити дачу, але це буде конкретна будівля у конкретних умовах.
Перед тим, як вибирати метод обігріву, радимо звернутися до фахівців.
Вони проаналізують чинники, які впливають вибір тієї чи іншої системи опалення.
Далі розглядаючи різні методи того, як опалити дачу, ми говоритимемо про те, що ці способи підходять для дачних будинків з різною площею та енергоефективністю.
Як опалювати дачний будинок? Дача відрізняється від будинку постійного проживання, але багато підходів до її обігріву схожі.
Для невеликої дачі з не дуже якісним конструктивом існує три основні методи:
Для дачі площею до 150 кв.м можна використовувати перелічені варіанти обігріву тільки якщо попередньо переутеплити будинок, насамперед стіни та покрівлю. Інакше споживання енергії буде більшим, навіть якщо ви живете на дачі непостійно.
Якщо конструктив енергоефективний і немає газу, можна використовувати електрокотел і радіатори, або тепловий насос і фанкойли.
Тепловий насос – це найенергоефективніший варіант обладнання, який працює на опалення, підготовку води та охолодження влітку.
У дачних будинках ми не рекомендуємо встановлювати твердопаливний котел.
При такому обладнанні, як і за використання звичайної печі, постійно потрібен кочегар, тобто хтось завжди повинен жити на дачі та обслуговувати котел.
Як ми вже згадували, що перепади температури негативно впливають на конструктив, а вони неминуче виникатимуть, якщо твердопаливний котел використовується постійно.
А ще так само як і звичайне пічне опалення, твердопаливний котел вимагає регулярного чищення та багато сухого палива.
Якщо у дачному кооперативі чи населеному пункті є газ, можна розглянути доцільність установки газового котла. При цьому порада добре утеплити будинок залишається в силі — інакше дорогий газ стане для вас ще дорожчим.
Також у будь-якому випадку рекомендуємо вибирати газовий конденсаційний котел.
Серед його переваг:
Серйозний недолік конденсаційного газового котла лише один — ціна.
Розглянемо деякі аспекти, які впливають на вибір опалення для дачі.
Чим більше тепловтрати в будинку — тим потужніший котел вам потрібен і тим більше енергії/грошей ви витрачатимете на опалення. Утеплення та ізоляція конструктиву дозволить вам суттєво зменшити витрати на обігрів.
Щоб точно дізнатися, які вразливі місця у вашого будинку, потрібно провести теплотехнічний розрахунок.
Далі приймаються рішення щодо утеплення до оптимальних параметрів теплового опору (R). Цей показник має становити:
Теплоносієм у дачній системі опалення можуть виступати:
Нагадаємо, що вибирати опалення слід після проведення теплотехнічного розрахунку.
Коротко поговоримо про сучасні способи керування системою опалення.
Що стосується управління опаленням, то особливої уваги вимагають дві можливості регулювання опалення.
Для багатьох моделей газових або електрокотлів, а також для теплових насосів можливе віддалене керування через програму на смартфоні.
Найпростіший варіант віддаленого керування – через систему «розумний дім». У такому разі ви можете підтримувати чергове опалення, коли вас немає на дачі, а незадовго до приїзду давати команду нагріти приміщення до комфортної температури.
Рішення про те, як опалити дачний будинок у холодну пору року, приймається з урахуванням:
Зазначимо, що якщо ви будуєте дачу з нуля, у вас є унікальний шанс спроєктувати та побудувати енергоефективну будівлю, яка споживатиме мінімум енергії, та закласти максимально вигідну систему опалення, наприклад, тепловим насосом.
Як опалювати дачу максимально вигідно? До встановлення опалення необхідно зробити певні кроки.
1. Підготувати конструктив – наприклад, замінити вікна, закрити щілини, утеплити стіни, фундамент, покрівлю.
2. Провести теплотехнічний розрахунок – без нього будь-яка система опалення може бути неефективною.
3. Орієнтуватися у проєкті на низькотемпературний режим. Ціни на теплоносії зростають — яке б джерело тепла ви не обрали, згодом воно може стати для вас фінансово невигідним. Краще спочатку закладати низькотемпературний режим, з яким можна перейти на тепловий насос і відновлювані джерела тепла.
Як опалювати дачу? Опалювати заміський будинок можна котлами, тепловими насосами, електричними обігрівачами та конвекторами. Оптимальний варіант залежатиме від кількох факторів, зокрема доступності енергоресурсів, якості конструктиву, площі будинку.
Залиште свої контакти і наш співробітник зв'яжеться з Вами найближчим часом
Надсилайте ваші запитання через цю форму, ми обов'язково на них відповімо
Сергей МазурИнженер-проектировщик
Оставьте свои данные, и наши менеджеры свяжутся с Вами в течение 10 минут
Надішліть інформацію за своїм об'єктом і фахівці Альтер Ейр підберуть оптимальне інженерне рішення. Ми обов'язково зв'яжемося з Вами найближчим часом і проговоримо всі нюанси, щоб точно зрозуміти Ваші потреби та уподобання. Рекомендуємо відразу прикріпити план Вашого приміщення - це спростить і прискорить процес комунікації, адже інженер зможе провести консультацію не наосліп, а відразу за візуальним сприйняттям Вашого будинку або квартири.
Сергій МазурІнженер-проєктувальник