Вікна в дім, здавалося б, підібрати просто — у вас є потрібні параметри, а далі можна розглядати варіанти різних виробників. Насправді все набагато складніше, і без певної технічної інформації ви ризикуєте позбавити свій будинок енергоефективності. У цій статті розглянемо, як вибрати вікна для приватного будинку чи котеджу правильно.
Від вікон залежить, чи буде у вашому будинку не лише світло, а й тепло. Далі поговоримо про це докладніше
Вибір склопакета з алюмінієвими або металопластиковими профілями пов'язаний із двома важливими факторами:
R найкращих вікон може становити 1.8, солар-фактор — 35%.
Віконні профілі залежно від матеріалу виготовлення бувають трьох типів:
Який краще вибрати? Зазвичай дерев'яні вікна вибирають люди, які точно знають, чому вони цього хочуть (наприклад, у старовинні відреставровані будинки чи зруби), тому ми зупинимося на металопластикових та алюмінієвих. Тут значення матиме розмір вашого вікна.
У металопластикових є обмеження за висотою та шириною, а от алюмінієві вікна роблять практично будь-яких розмірів. Наприклад, можна зробити склопакет 3 на 3 метри та вставити в алюмінієвий профіль. Якщо зробити металопластиковий профіль такого розміру, вікно просто трісне — профіль навантаження не витримає, тому що його показник міцності не розрахований на таку вагу. Тобто, при виборі вікна потрібно чітко розуміти обмеження матеріалу та можливість комбінації з певними розмірами та товщиною склопакета.
Слово «енергозберігаючий» залишиться епітетом або рекламною обіцянкою виробника, якщо склопакет має низький показник R і солар-фактор вище 35%. Такі вікна зводять нанівець ваші зусилля щодо утеплення.
Що таке природна вентиляція у будинку з пластиковими вікнами? У санвузлах, гардеробах, ванних кімнатах та технічних приміщеннях будуються вентиляційні канали, через які здійснюватиметься витяжка. Приплив повітря здійснюється або за допомогою банального відкриття вікон, або завдяки мікропровітрюванню в металопластиковому профілі (отворі, що закриваються гратами).
Тобто через профіль рухається якийсь об'єм повітря, яке нібито забезпечує вентиляцію. Але як показує практика, це не забезпечує комфорту повною мірою — тих 10 кубів повітря, які гіпотетично можуть пройти через ці отвори, не вистачає для людини.
Обидва варіанти провітрювання не енергоефективні, оскільки з вулиці надходитиме холодне повітря взимку і тепле – влітку. А значить, всі зусилля щодо герметизації та утеплення знову виявляться марними. Тому замість таких кустарних рішень необхідно встановити нормальну систему вентиляції.Це може бути побутовий рекуператор у кожну кімнату, якщо ремонт уже завершено, або повноцінна припливно-витяжна система вентиляції з рекуперацією. В останньому випадку вентилятори в санвузлах вам не знадобляться.
Питання теплоізоляції постає, коли ви вже визначилися, як вибрати вікна для будинку. Для приватного будинку та квартири обов'язково потрібно провести утеплення вікон.
Наші рекомендації: з боку вулиці необхідно прокласти від 5 до 8 см теплоізоляційних матеріалів. Точка зіткнення профілю зі стіною частково перекривається – її має закривати 2-3 см теплоізоляційного матеріалу. Це може бути екструдер, піноскло, мінеральна вата та інший матеріал.
Фурнітура впливає не лише на довговічність, а й на ефективність самих вікон. Чим більше вікно, тим надійнішою має бути фурнітура.
Завдання фурнітури – рівномірно утримувати велику площу вікна, щоб через гумові ущільнювачі не спостерігалося підтікання гарячої або холодної маси. Саме тому двічі на рік потрібно проводити діагностику фурнітури, яка забезпечує регулювання вікна.
Також можливий варіант, коли вікно взагалі не відчиняється, тобто у нього немає фурнітури. Але це можливо за наявності гарної вентиляції з контрольованою подачею повітря у спальні та ванні.
Як уже було сказано вище, вікна повинні підбиратися за показником R та солар-фактору. Також враховується кількість люменів – обсяг природного світла, що пропускає склопакет.
Чи можна назвати вдалим рішенням зробити в будинку великі вікна, керуючись бажанням отримати більше природного світла?
Освітленість важлива, але слід пам'ятати: чим більший склопакет ви вибираєте, тим меншою буде енергоефективність квадратного метра площі будинку чи квартири.
Найкращі вікна мають опір 1.5-1.8, тоді як стіни мають мінімально 5.5. Таким чином, в порівнянні зі стіною, склопакет у кілька разів холодніший. Чим більше вікон і чим масштабніші вони — тим більше тепловтрат буде біля будинку. У результаті, в будинку з великими вікнами складніше і витратніше підтримувати оптимальний мікроклімат — доведеться більше витрачати на опалення взимку та охолодження влітку. Також біля панорамних вікон необхідно обов'язково встановлювати внутрішньопідлогові конвектори.
Якщо у вашу архітектуру вписуються такі вікна — добре. Головне, щоб були правильними технічні параметри.
Швидше за все, вікна нестандартної конструкції будуть коштувати дорожче, але тут вибір залишається за вами.
Якщо ви шукаєте склопакети, важливо знати не тільки як вибрати вікна для приватного будинку. Пластикові вікна в будинку мають бути встановлені з дотриманням правил, зокрема, потрібно забезпечити:
Як вибрати пластикові вікна, які забезпечать максимальну безпеку? Часто бренди, які пропонують високу якість склопакетів у технічному плані, забезпечують також їхню стійкість до злому.
Є два основні способи захистити ваш будинок з боку вікон.
Перший варіант. Для вікон, які ви не плануєте відкривати, можна з боку вулиці поставити гартоване скло. Такий склопакет розбити досить важко навіть цеглою.
Другий варіант – встановити антивандальні грати чи ролети.
Як вибрати пластикові вікна, які не будуть негативно впливати на мікроклімат та енергоефективність дому? Потрібно підібрати склопакети з максимальним теплоопором та правильним показником солар-фактора.
Також при виборі та встановленні вікон важливу роль відіграють розмір та матеріал виготовлення профілю, утеплення та ряд інших факторів.
Залиште свої контакти і наш співробітник зв'яжеться з Вами найближчим часом
Надсилайте ваші запитання через цю форму, ми обов'язково на них відповімо
Сергей МазурИнженер-проектировщик
Оставьте свои данные, и наши менеджеры свяжутся с Вами в течение 10 минут
Надішліть інформацію за своїм об'єктом і фахівці Альтер Ейр підберуть оптимальне інженерне рішення. Ми обов'язково зв'яжемося з Вами найближчим часом і проговоримо всі нюанси, щоб точно зрозуміти Ваші потреби та уподобання. Рекомендуємо відразу прикріпити план Вашого приміщення - це спростить і прискорить процес комунікації, адже інженер зможе провести консультацію не наосліп, а відразу за візуальним сприйняттям Вашого будинку або квартири.
Сергій МазурІнженер-проєктувальник