Кондиціонер для квартири. Як правильно реалізувати?

Автор запису
18 лип 2016
12 хв читання
4 коментарі
5 / 5
Зміст
 1. Типи кондиціонерів для квартири
  1. Преміум-клас
  2. Середній сегмент
  3. Бюджетний рівень
 2. Критерії вибору кондиціонера для квартири
  1. Тип системи кондиціонування
  2. Тип внутрішніх блоків
  3. Потужність кондиціонера
  4. Наявність додаткових функцій
  5. Дизайн і зовнішній вигляд
  6. Спліт-системи кондиціонування
  7. Мульти-спліт-системи кондиціонування
  8. Канальний кондиціонер
 3. Типи внутрішніх блоків кондиціонерів для квартири
  1. Настінні кондиціонери
  2. Канальні кондиціонери
  3. Стельові спліт-системи
  4. Підлогові кондиціонери
 4. Підводимо підсумок
Кондиціонер для квартири

Система кондиціонування квартири має велике значення в організації комфортного мікроклімату приміщення. При виборі кондиціонера, насамперед, потрібно визначитися з поставленими перед ним завданнями.

В залежності від типу приміщень, їх кількості і вільного місця для монтажу, можна використовувати настінні, касетні, канальні, підлогові спліт-і мультиспліт системи кондиціонування.

Типи кондиціонерів для квартири

Ціна кондиціонера варіюється в залежності від кількості блоків і необхідності припливу зовнішнього повітря в приміщенні. За вартістю можна умовно поділити кондиціонери на наступні класи:

Преміум-клас

Традиційно до цього класу відносять кліматичні системи від компаній DaikinMitsubishi Electric і Panasonic. Ці виробники володіють власними виробничими потужностями (повний цикл виробництва) і власними інженерно-дослідними відділами, велика частина інновацій в кліматичній техніці так чи інакше пов'язана з ними. Якщо в даній сфері з'являється нова технологія, то, як правило, вона розробляється і вперше впроваджується одним з цих виробників. Як приклад компанія Daikin створила у 80-тих перші VRV-системи у світі.

Кваліфікований монтаж та експлуатація кондиціонера гарантовано забезпечать термін служби як мінімум на 10 років. Також не варто забувати про те, що всі кондиціонери потребують очищення, що є не менш важливим для забезпечення тривалого терміну роботи.

Товари зі статті

Крім якості складання, дані агрегати характеризуються низьким рівнем шуму, енергоефективністю, широким діапазоном робочих температур зовнішнього повітря і спеціальними функціями – очищення повітря, підмішування свіжого зовнішнього повітря, тепловий насос, зволоження повітря.

Кондиціонери преміум-класу

Середній сегмент

Ці кондиціонери мають більш високий рівень шуму, вужчий діапазон робочих температур зовнішнього повітря, але при цьому у них досить висока продуктивність і надійність. З нашого досвіду, вибір таких кондиціонерів, як Cooper&HunterNeoclimaFujitsuMcQuayMitsubishi Heavy, є найоптимальнішим варіантом у співвідношенні ціна-якість. У них також є функції обігріву, осушення, очищення повітря і вентиляції (без притоку свіжого повітря).

Бюджетний рівень

Їх відмітні риси — більш вузький набір функцій, недосконала система очищення повітря, нижча якість матеріалів виготовлення і збірки

Не варто очікувати від бюджетного рішення багато, проте при регулярному сервісному обслуговуванні й дбайливому ставленні - з побутовими завданнями він впорається. Що стосується додаткових функцій, властивих старшим моделям, то в них вони так само присутні, але рівень їх реалізації та ефективності набагато нижчий, служать здебільшого для реклами. Сюди відносимо таких виробників, як Lessar і Sakata.

Підберемо кондиціонер під ваш бюджет!

Критерії вибору кондиціонера для квартири

Вирішуючи які найкращі кондиціонери для квартири, необхідно враховувати ряд важливих аспектів.

Тип системи кондиціонування

Спліт-система— комплект з одного внутрішнього і зовнішнього блоків. Якщо потрібен кондиціонер тільки для одного приміщення або двох на значній відстані між ними, то спліт-система вважається найбільш підходящим варіантом.

Мульти-спліт-система — до одного зовнішнього блоку можна підключити декілька внутрішніх. Залежно від моделі зовнішнього блоку і виробника, можуть відрізнятися максимально допустимі відстані від зовнішнього до внутрішніх блоків і перепади висоти (внутрішні блоки можуть ставитися на різних рівнях). Якщо це VRV система, то кожен внутрішній блок при цьому керується індивідуально, тобто можливість в одному приміщенні здійснювати обігрів, а в іншому - охолодження. Крім того, фасад будівлі не «перевантажується» великою кількістю зовнішніх блоків.

Тип внутрішніх блоків

Тип внутрішнього блоку вибирається, виходячи з передбачуваного місця його монтажу. Якщо вам потрібно встановити кондиціонер в приміщенні великої площі з підвісними стелями, краще використовувати касетний внутрішній блок. Його розміри відповідають стандартній клітинці. Якщо ви не хочете, щоб у вашому інтер'єрі були присутні сторонні елементи, можна використовувати канальний внутрішній блок. В приміщенні будуть помітні тільки вентиляційні решітки, від яких до нього будуть йти повітроводи. Якщо є обмеження на стелі і настінний монтаж — колонні кондиціонери. Якщо вас влаштовує стандартне рішення з видимим зовнішнім блоком, настінні і підстелеві кондиціонери — ваш вибір.

Потужність кондиціонера

Один з найважливіших параметрів, для правильного вибору якого краще звертатися до фахівця. Він виконає розрахунок відповідно до об'єму приміщення і кількості людей, що перебувають у ньому, щоб ви не виявилися в одній з двох ситуацій — переплата за незатребувану потужність або постійний брак потужності з неможливістю досягти оптимальних параметрів мікроклімату.

Наявність додаткових функцій

Крім охолодження та обігріву кондиціонери володіють і іншими корисними функціями:

 • очищення повітря різного ступеня,
 • осушення,
 • зволоження,
 • іонізація,
 • дезодорація.

Дизайн і зовнішній вигляд

У кожного з виробників в асортименті присутні не тільки стандартні внутрішні блоки з білого матового пластика. На сьогодні, різні колірні рішення доступні навіть для звичайних серій. Що стосується дизайнерських, то крім великого вибору кольорів, в них реалізовані різні бачення на нестандартні геометричні форми.

Спліт-системи кондиціонування

Приблизна схема монтажу настінних спліт-систем в приміщенні.
Найпопулярніші компанії, які постачають на ринок спліт-і мульти-спліт-системи: Daikin, Mitsubishi Electric.

Спліт-система, креслення

Мульти-спліт-системи кондиціонування

Приблизна схема монтажу мульти-спліт-систем у приміщенні з зовнішніми блоками.

Мульти-спліт-система кондиціонування

Канальний кондиціонер

Приклад встановлення канального кондиціонера з підмішуванням свіжого повітря в квартирі.

Канальне кондиціонування, схема

Подивіться на відео приклад реалізації систем кондиціонування і вентиляції в 3-х кімнатній квартирі.

Типи внутрішніх блоків кондиціонерів для квартири

Розглянемо детальніше, які переваги дають ті чи інші типи внутрішніх блоків спліт-систем.

Настінні кондиціонери

Настінні кондиціонери — найбільший вибір моделей, різноманітність кольорів і форм, широко представлені у всіх цінових категоріях.

Крім стандартний можливостей, кондиціонери можуть осушувати повітря і оснащуватися додатковими фільтрами для очищення і дезодорації повітря, іонізаторами, фотокаталітичними фільтрами.

Моделі преміум-класу можуть виконувати функцію теплового насосу для опалення будинку в холодну пору року, а також функцію припливної вентиляції та зволоження повітря.

На нашому Youtube-каналі є цікаве відео про шалено популярний на сьогоднішній день настінний кондиціонер Daikin Emura. Ви можете подивитися його тут:

Канальні кондиціонери

Канальні кондиціонери надзвичайно тихо працюють, адже вони приховані у просторі підвісної стелі:

 • можуть рівномірно розподіляти повітряні потоки — залежить від того, наскільки грамотно був зроблений проєкт і розведені повітроводи;
 • можуть підмішувати до рециркуляційного свіже повітря з вулиці — функція припливної вентиляції;
 • можуть інтегруватися в систему припливно-витяжної вентиляції — комплектуватися канальними калориферами і повітряними фільтрами.

Стельові спліт-системи

Стельові спліт-системи — внутрішній блок монтується на стелі. Це розумне рішення, якщо простір стін зайнято, а встановлення підвісної стелі забере надто великий обсяг приміщення (актуально для квартир і офісних будівель з низькими стелями).

Крім того, холодний повітряний потік спрямований не на людей у приміщенні, а рівномірно розподіляється по горизонтальній площі, не створюючи протягів (осідаючи на підлозі). При роботі на обігрів, потік направлений до підлоги (і піднімається до стелі). Так, завдяки конвекції, ви отримуєте комфортну температуру в будинку або офісі без будь-якого дискомфорту.

Підлогові кондиціонери

Підлогові кондиціонери — можуть використовуватися у випадках, коли жоден з перерахованих вище варіантів встановлення не підходить і вільний простір є тільки в районі батарей опалення.

Ззовні такий кондиціонер схожий з електричним конвектором і не буде псувати загальний стиль приміщення.

Підводимо підсумок

Перед купівлею кондиціонера в квартиру, потрібно правильно його підібрати. Щоб розрахувати необхідну потужність, треба враховувати висоту стель в приміщенні, його площу, а також кількість вікон. Вплив має та сторона світу, на якій ці вікна розташовані, середня кількість людей у приміщенні, наявність техніки, що виділяє тепло.

Інженери та менеджери компанії Альтер Ейр пропонують вам розрахунок, підбір, проєктування, монтаж і сервісне обслуговування систем кондиціонування.

Хочете стати нашим партнером?

Залиште свої контакти і наш співробітник зв'яжеться з Вами найближчим часом


Відгуки і питання
 • 5 / 5

  Егор

  Добрый день! Подскажите пожалуйста, как правильно выбрать между настенной и канальной системами кондиционирования, в чем между ними разница по цене и исполнению? Спасибо!

 • Дмитрий

  Здравствуйте, Егор. В первую очередь на правильность выбора влияют: тип помещения, стоимость той или иной системы кондиционирования, дизайн интерьера. Если вы категорически не хотите видеть в интерьере помещения пластиковый корпус кондиционера, то канальная система - ваш выбор. С помощью канальной системы кондиционирования можно добиться более комфортного и равномерного распределения охлажденного воздуха по площади помещения. Настенные же кондиционеры "дуют" с одной точки. По стоимости - канальная система дороже, приблизительно, на стоимость воздуховодов, решеток и комплектующих для их монтажа.

 • 5 / 5

  Игорь

  Не могу определиться с моделью кондиционера. Ваши менеджеры мне помогут определиться?

 • Команда Альтер Эйр

  Здравствуйте, Игорь! Конечно, звоните нам по номеру (044) 223-7-223 и наши менеджеры помогут вам выбрать нужную модель!