Осушення повітря у квартирі: для чого і як здійснити

Автор запису
17 лют 2016
8 хв читання
0 коментарів
0 / 5
Зміст
 1. Для чого потрібно осушувати повітря у квартирі?
 2. Як осушити повітря в приміщенні?
  1. Кондиціонер
  2. Вентиляція
  3. Осушувач повітря
Осушувач повітря в квартирі

У житлових приміщеннях може виникнути два види кліматичного дискомфорту: підвищена сухість або вологість повітря. Якщо в першому випадку проблему просто вирішити за допомогою зволожувача повітря, то в другому найчастіше немає очевидного вирішення цього завдання. Питання, як осушити повітря в квартирі - можна вирішити, якщо ви підбираєте оптимальне для вашого приміщення обладнання та консультуєтеся з фахівцями.

Для чого потрібно осушувати повітря у квартирі?

Осушення повітря в квартирі потрібне тільки тоді, коли вологість перевищує 60%. Це потрібно для того, щоб повітря відповідало санітарно-гігієнічним нормам. У таблиці наведені оптимальні значення параметрів повітря при комфортному кондиціонуванні для України.

Пора рокуТемпература t, °СВідносна вологість φ, %Швидкість руху повітря υ, м/с
Тепла20-22
23-25

60-30
0,2
0,3
Холодна і перехідна20-2245-300,2
Пора року
 • Тепла
  Тепла
 • Холодна і перехідна
  Холодна і перехідна
Температура t, °С
 • Тепла
  20-22
  23-25
 • Холодна і перехідна
  20-22
Відносна вологість φ, %
 • Тепла

  60-30
 • Холодна і перехідна
  45-30
Швидкість руху повітря υ, м/с
 • Тепла
  0,2
  0,3
 • Холодна і перехідна
  0,2

Сприятливий мікроклімат в будинку досягається за допомогою оптимального значення температури, рівня вологості, а також якісного повітрообміну.

АЛЬТЕР ЕЙР РЕАЛІЗУЄ ІНЖЕНЕРНІ СИСТЕМИ ПО ВСІЙ УКРАЇНІ

Підвищена вологість у приміщенні призводить до виникнення грибка, плісняви у приміщенні, сприяє поширенню інфекцій та інших хвороботворних організмів, а також створює для людини дискомфортні умови. Потрібно обов'язково контролювати рівень вологи в приміщенні.Важливо знати, що при поставленої проблеми «вологість повітря в квартирі» норма показників оптимального рівня вологості становить 30 - 60%. При цьому номінальний вологості людина відчуває себе добре. Підвищена вологість повітря в приміщенні унеможливлює повний комфорт людини. Тому потрібно стежити за цим кліматичним параметром.

Зазвичай, осушувати повітря в житлових приміщеннях, як правило, не треба. Надлишкова вологість повітря може бути лише у санвузлі. Але для цього й існують витяжні вентилятори, які призначені для інтенсивного видалення вологи, різні випаровування і неприємні запахи з ванної кімнати.

Як осушити повітря в приміщенні?

Є певні параметри по вологозйомі, тобто для кожного приміщення проводиться розрахунок, скільки вологи потрібно забрати і яка відносна вологість повинна бути в цьому приміщенні. Тому що кондиціонер внутрішнього блоку, приміром, повинен забезпечувати 1 літр забору вологи в годину, а потрібно 3 літри забирати.

Каталог осушувачів

Вологість повітря в квартирі не вирішується одним лише кондиціонером. Тому потрібно встановлювати додаткове обладнання у вигляді мобільних осушувачів повітря і стаціонарних. Але, як правило, у квартирі немає такої потреби, так як осушення повітря передбачено для приміщень, де є надмірна вологість (басейни, погріб). Тому для побутових приміщень цілком вистачає кондиціонера або вентиляційних установок.

Кондиціонер

Установка звичайного кондиціонера

Кожен блок кондиціонера в літній час року виконує функцію осушення. Принцип роботи будь-якого кондиціонера однаковий, тому має значення не марка або тип пристрою, а потужність внутрішнього блоку. Чим могутніше потіжніший блок, тим більше вологи він забере. Для забезпечення нормативних параметрів по вологовмісту (в даному випадку – осушення) використовується звичайний кондиціонер (спліт-система).

Спліт-система складається із зовнішнього блоку кондиціонера (компресорно-конденсаційний блок (ККБ)) і внутрішнього блоку. У зовнішньому блоці знаходиться конденсатор, а у внутрішньому – випаровувач, якщо це процес осушення при охолодженні повітря. За рахунок випаровувача, який розміщується у внутрішньому блоці кондиціонера, здійснюється забір вологи і рециркуляційного повітря. Фреон потрапляє у випаровувач внутрішнього блоку, забирає потенційну енергію повітря, який міститься в приміщенні. Потім він потрапляє в компресор, де стискається і при цьому збільшується його температура. З підвищеною температурою газ потрапляє в конденсатор (зовнішній блок кондиціонера) і віддає свою температуру зовнішньому повітрю і там його тиск падає. Збиває тиск дросель-клапан. Після чого процес повторюється знову і знову.

Осушення повітря в приміщенні відбувається тоді, коли кондиціонер працює на холод. Тому що, коли пристрій прибирає повітря із приміщення, воно, при цьому, забирає і тепло, яке охолоджується і тому виникає точка роси. І коли з'являється ця волога, то повітря стає все сухіше і сухіше. Тому осушення повітря за допомогою кондиціонера відбувається тільки в режимі охолодження. А в режимі нагріву осушуватися повітря буде тільки ззовні приміщення.

Вентиляція

Стельова приточно-витяжна установка

Ефективніший спосіб осушення повітря в житловому приміщенні – це інтенсивна вентиляція, яка здійснюється за допомогою припливно-витяжної установки.

Вона, як правило, включає і потужні витяжні вентилятори в санвузлах та ванних кімнатах. Якісна вентиляція забезпечить організований повітрообмін у приміщенні, а в зонах підвищеної вологості (санвузол) або там, де є велика ймовірність виникнення вогкості (гардеробна кімната або підсобне приміщення) усуне всю надлишкову вологу. Оптимальний рівень вологості повітря в квартирі створять спеціальні витяжні вентилятори з датчиком вологості, які фіксують стан, коли рівень вологи перевищує норму.

Для квартири або такого житлового приміщення такий варіант позбавлення від надмірної вологості цілком оптимальний.

Осушувач повітря

Осушувач позбавляє квартиру від більшості шкідливих бактерій

Вологість в житловому приміщенні, може бути знищена побутовими осушувачами повітря. Ці пристрої призначені для забору повітря з великою концентрацією вологи, який піддається обробці, а згодом виводиться з приладу свіжим і чистим. Осушувачі можуть монтуватися як на стіну, так і на підлогу. На ринку представлені провідними компаніями-виробниками: Dantherm, Mitsubishi Electric, Cooper&Hunter.

Але, так як в квартирі найчастіше не виникає таких ситуацій, то доцільніше спочатку передбачити ефективну вентиляцію. Вона буде завчасно боротися з причинами виникнення підвищеної вологості, а також створювати сприятливу атмосферу і комфортні кліматичні умови в будинку.

Хочете стати нашим партнером?

Залиште свої контакти і наш співробітник зв'яжеться з Вами найближчим часом


Відгуки і питання
Відгуки відсутні