Озеленення ділянки своїми руками

Опубліковано 20 жов 2023
Оновлено 20 жов 2023
9 хв читання
0 коментарів
2903
0 / 5
Зміст
  1. Вступ
  2. Підготовка ділянки
  3. Планування
  4. Прийоми декорування
  5. Приклади декоративного оформлення
  6. Поширені помилки при озелененні
  7. Висновки

Щоб прибудинкова ділянка могла виглядати ефектно і радувала око, необхідно поставитися до її озеленення з особливим пієтетом. Ідеальний газон і правильно підібрані рослини допоможуть створити унікальну композицію, яка радуватиме довговічністю та невибагливістю.

Укладання газону
Укладання газону

Багато власників приватних будинків прагнуть створити сад своїми руками. Давайте поговоримо про те, наскільки це доцільно, і які нюанси необхідно розглянути при облаштуванні ділянки.

Вступ

Якщо вам здається, що створити гарну зелену зону на ділянці дуже легко – ви помиляєтеся. Мистецтво ландшафтного дизайну включає як цілком очевидні, так і несподівані нюанси, такі як налаштування системи поливу і правильно обране освітлення, що дозволяє підкреслити атмосферу і з комфортом пройтися по саду ввечері.

Звичайно, можна просто покласти газон і у випадковому порядку розсадити рослини по клумбах. Але ні про яку довговічність і гармонію такого саду не йтиметься.

Розглянемо докладніше, які нюанси потрібно буде врахувати при озелененні ділянки.

Підготовка ділянки

Насамперед вам необхідно підготувати ділянку до реалізації газону, посадки рослин у клумби, прокладання доріжок та інших робіт.

Спершу слід визначити, де саме на ділянці буде сад. Потім потрібно розчистити місце під майбутню зелену зону і осушити землю. Вивчіть якість ґрунту на своїй ділянці: якщо він не надто підходить під посадку рослин, то краще завести інший, родючий.

Не забудьте, що вам доведеться підвести необхідні комунікації для системи поливу та освітлення. Щоб не зіпсувати ландшафтний дизайн зовнішнім виглядом інженерних систем, місце розташування комунікацій краще подбати заздалегідь.

До речі, фахівці Альтер Ейр знають усе про інтеграцію інженерних систем у дизайн. Якщо вам потрібна допомога із встановленням системи туманоутворення на вашій ділянці або з організацією освітлення, наші інженери та менеджери завжди зможуть підказати оптимальні варіанти та допомогти втілити їх у життя.

Замовити ландшафтне проєктування

Планування

Планування, або навіть краще сказати проєктування прибудинкової ділянки – найскладніший етап реалізації саду. На цій стадії вам доведеться врахувати безліч нюансів, а також намалювати схеми та креслення.

Насамперед створіть генеральний план – тобто загальну візуалізацію всієї вашої ділянки, включаючи будинок та прибудинкові території. Позначте на плані, де і яка зона розташовуватиметься.

Щоб правильно висадити рослини, знадобиться дендрологічний план. До нього має додаватися посадочне креслення – схема, де вказані номери посадкових місць для кожної рослини та місця розташування клумб.

План ландшафтного дизайну
План ландшафтного дизайну

Якщо у вашому саду передбачаються не тільки рослини, а й доріжки, лавки та інші елементи дизайну – стане в нагоді план розбивки. Не забувайте, що ретельно потрібно продумати освітлення, автополив та дренажну систему.

А ще професійні дизайнери додають до проєкту план висот, який демонструє вертикальні планування.

В цілому, ви можете відмовитися від складання всіх цих планів і діяти навмання, але в такому разі прибудинкова ділянка, швидше, нагадуватиме город, ніж райський сад.

Прийоми декорування

Які спеціальні прийоми можна використовувати, щоб зробити сад особливо привабливим? Ландшафтні дизайнери знають безліч хитрощів, які допомагають використовувати форми рослин для візуальної трансформації ділянки.

Наприклад, зовсім маленькі зони можуть виглядати інакше, якщо газон буде яскраво освітлений, а зона відпочинку – навпаки, перебувати в тіні. Якщо хочете зробити з маленького простору великий, використовуйте менше прямих ліній – вигнута форма доріжок, наприклад, дозволить трохи збільшити невелику площу.

Приклад розташування доріжки
Приклад розташування доріжки

Також багато домовласників прагнуть зробити свій ландшафт свого саду максимально плоским. Це не дуже вдала ідея, оскільки, незважаючи на простоту обробки, такий сад виглядатиме досить одноманітно та неприродно. Природа влаштована так, що в ній дуже мало зовсім ідеальних форм і чітких ліній.

Тому, якщо ваша ділянка трохи рельєфна – вважайте, що вам пощастило. Такі форми легко використовувати для створення невеликих водойм та водоспадів, а також альпійських гірок.

Розмежовуючи різні зони на папері (дитячий майданчик, сад, город тощо), не розмежовуйте їх у реальності, оскільки такий варіант може виглядати дещо громіздко – краще, щоб кордони були дещо умовними. Для цього можна використовувати малі архітектурні форми, живоплоти.

І, звичайно, підбираючи рослини для саду, потрібно враховувати безліч нюансів. Як рослини будуть поєднуватися одна з одною, чи вистачить їм сонця, чи підходить їм ґрунт, наскільки простий догляд за ними – все це аспекти, які необхідно розглянути заздалегідь.

Приклади декоративного оформлення

Кожна грамотно спланована ділянка може похвалитися єдиним стилем оформлення, малими архітектурними формами та, звичайно, красивим газоном.

Газон – це, в принципі, основа для декору будь-якого саду. Саме газон, а не чорна земля, стане кращим фоновим полотном для всіх рослин, які ви захочете розташувати у себе на дворі. Мабуть, газон є найпростішим елементом для самостійної організації. Потрібно лише, щоб на газоні не було лисин, а сам він був вчасно пострижений і политий.

Плануючи клумби, ви повинні враховувати сезон, коли квітнуть рослини. Цілком можливо підібрати квіти так, щоб вони радували вас із травня до жовтня.

Озеленення ділянки
Озеленення ділянки

Прекрасне рішення – використовувати хвойні рослини, які подарують повітрю неповторний аромат і змусять сад виглядати привабливо в зимовий період. До того ж, благородні хвойні дерева з їхніми пишними формами чудово поєднуються із зеленню газону.

Крім висадки рослин, не забудьте використовувати вертикальне озеленення – особливо воно актуальне на невеликих ділянках. До вертикального озеленення відносяться, наприклад, перголи, а також арки з кучерявими рослинами. Такі рішення додадуть вашому саду об'єм і можуть виглядати дивовижно.

Прекрасним рішенням також є вертикальні клумби, які можуть прикрасити будь-яку зону. Як правило, для таких клумб підбирають ампельні рослини. Наприклад, у вертикальній клумбі чудово виглядатимуть вербени або петунії.

А ще можна використовувати овочеві вертикальні клумби – це сучасне рішення, красиве та практичне.

Поширені помилки при озелененні

Озеленення ділянки своїми руками
Озеленення ділянки своїми руками

При організації прибудинкового ландшафту можна зробити настільки багато помилок, що їх неможливо перерахувати. З поширених можемо відзначити:

  • відсутність необхідних планів ландшафтного проєктування;
  • ігнорування вертикальних елементів дизайну;
  • відмова використовувати газон та інші базові елементи;
  • змішання різних стилів та використання великої кількості різних рослин в одній клумбі.

Однак головною помилкою при озелененні будинку можна назвати рішення робити все самостійно.

Висновки

Зверніться до Альтер Ейр, якщо хочете створити неповторний вигляд у себе за вікном. Наші ландшафтні дизайнери створять усі схеми та креслення, і навіть покажуть вам фотографії, як вигаданий варіант озеленення виглядатиме на вашій ділянці.

Більше того, ми пропонуємо послугу "ландшафтний дизайн під ключ", в рамках якої підготуємо ваш ландшафт, створимо ідеальний проєкт, підберемо та висадимо рослини, і навіть дамо на них гарантію. Ми як працюємо з референсами, так і створюємо унікальні ідеї. Нижче ви можете ознайомитись з нашими проєктами.

Хочете стати нашим партнером?

Залиште свої контакти і наш співробітник зв'яжеться з Вами найближчим часом


Відгуки і питання
Залишити відгук
Відгуки відсутні
Інші рубрики