Зворотноосмосні системи призначені для очищення водопровідної води від домішок шляхом проходження через спеціальну мембрану. Потік під впливом сильного тиску (приблизно 10-12 атм) проходить через мембранну поверхню. Дрібнокомірчаста мембрана затримує елементи, розмір яких не більше 0,001-0,0001 мк.
Такі системи користуються популярністю як досить доступний, простий і зручний спосіб отримання питної води.
Які плюси та мінуси зворотного осмосу? Чи варто його ставити у квартиру або будинок?
Зворотноосмосні системи функціонують за принципом односторонньої дифузії. Водні молекули проходять через дрібні пори у зворотному напрямку, і домішки у воді залишаються в концентрованому середовищі.
Рідина стає абсолютно чистою, а розчин із вмістом небажаних елементів виливається у дренаж. Якщо система оснащена мінералізатором, у воду спеціально додаються мінерали, корисні для здоров'я.
Розглянемо основні елементи цих систем.
Комплектація та особливості пристрою змінюються залежно від виробника.
Чого більше у фільтрів зворотного осмосу – шкоди чи користі? Спочатку коротко розглянемо основні «плюси» такого способу очищати воду.
Чи має система зворотного осмосу недоліки?
Серед них називають такі:
Наскільки ці недоліки для вас значущі — вирішуйте самі.
Чи несе зворотний осмос шкоду здоров'ю?
Розглянемо міфи та факти про зворотний осмос.
Вода, очищена зворотним осмосом — некорисна, а отже шкідлива.
Така думка виникла, оскільки мембрана видаляє з води більшість мінералів, у тому числі ті, які можуть бути корисними для людини.
З іншого боку, магній, калій, натрій або кальцій ми можемо отримувати з продуктів харчування. Крім того, коли вміст безпечних мінералів перевищує норми (таке часто буває у свердловинах) це може бути небезпечним для здоров'я. Нарешті, технології мінералізації дозволяють наситити воду корисними речовинами.
Очищена вода вимиває корисні речовини.
Існує хибна думка, що знесолена вода вимиває сіль. В організмі вода проходить фізіологічні бар'єри, виводячи лише непотрібні солі. Як правило, сіль не виводиться саме через брак води, вживання певних продуктів чи порушення роботи органів. Зворотьоосмосна вода не навантажує додатково видільну систему.
Очищена вода шкодить зубам.
Це твердження немає наукових підстав. Зазвичай такий міф аргументують тим, що емаль руйнується через низьку кислотність води. Але навіть у фільтрах без мінералізації pH води зазвичай не менше ніж 6 (нейтральний показник – 7).
У зворотноосмотичної води поганий смак.
Це справа звички — багатьом вона здається абсолютно нормальною.
Окрім цього, фільтри з мінералізацією швидко виправлять ситуацію.
З урахуванням недоліків, про які ми розповіли вище, слід уважно підійти до вибору фільтра зворотного осмосу.
Зокрема варто:
У будь-якому випадку варто звернутися до фахівців. В «Альтер Ейр» допоможуть з підбором будь-яких інженерних систем, а також систем водоочищення.
Якщо ви вивчили особливості зворотного осмосу, за і проти даного рішення, і визначили, що він не для вас — розгляньте альтернативи. Наприклад, проточні фільтри, бутильовану воду, водопідготовку за допомогою мікро- та ультрафільтрації.
Так, побутові зворотноосмосні установки чудово підходять для водоочищення у квартирах.
Корисність – поняття відносне. Можна говорити про те, що вживання очищеної води не шкодить, проте її ідеальна чистота може бути віднесена до плюсів та мінусів зворотного осмосу. Додаткова мінералізація допоможе наситити воду корисними елементами.
Залиште свої контакти і наш співробітник зв'яжеться з Вами найближчим часом
Надсилайте ваші запитання через цю форму, ми обов'язково на них відповімо
Сергей МазурИнженер-проектировщик
Оставьте свои данные, и наши менеджеры свяжутся с Вами в течение 10 минут
Надішліть інформацію за своїм об'єктом і фахівці Альтер Ейр підберуть оптимальне інженерне рішення. Ми обов'язково зв'яжемося з Вами найближчим часом і проговоримо всі нюанси, щоб точно зрозуміти Ваші потреби та уподобання. Рекомендуємо відразу прикріпити план Вашого приміщення - це спростить і прискорить процес комунікації, адже інженер зможе провести консультацію не наосліп, а відразу за візуальним сприйняттям Вашого будинку або квартири.
Сергій МазурІнженер-проєктувальник