Принцип дії сонячних фотомодулів

Автор запису
24 лют 2016
5 хв читання
0 коментарів
0 / 5

Одним з видів альтернативної енергії, яка все ширше застосовується останнім часом, є сонячні фотоелементи або сонячні фотомодулі. Фотоелемент – це електронний прилад, який перетворює сонячну енергію в електричну.

Більшість фотоелементів виготовлено на базі монокристалічного і полікристалічного кремнію. Відрізнити їх можна по характерному кольору – монокристалічний чорного або темно-сірого кольору, полікристалічний – темно-синього, іноді ближче до фіолетового кольору або з характерним «морозним» візерунком.

Сонячні фотомодулі

Сонячні панелі на основі полікристалічного кремнію більш дешеві у виробництві. Коефіцієнт корисної дії фотоелементів заявляється в розмірі 20%, але в реальності не перевищує 18%.

Потужність 1м² фотоелементів становить орієнтовно 180 Вт, але на цю цифру впливає дуже багато факторів і її не можна приймати як аксіому.

Для того, щоб електричну енергію від сонячних модулів можна було використовувати в побуті, необхідно створити систему енергопостачання.

Потрібна консультація по фотомодулям?

Система енергопостачання на сонячних модулях складається з:

Кожен елемент системи життєво важливий, тому потрібно встановлювати комплектуючі від надійних виробників. Важливим також є проєктування і монтаж системи енергопостачання на сонячних модулях. Непродуманий підбір обладнання та монтаж не фахівцями зведе нанівець всі переваги обладнання.

Системи енергопостачання на сонячних модулях можуть використовуватися у віддалених районах, де немає централізованого енергопостачання, або як резервне джерело енергопостачання. Розглядати сонячні модулі як альтернативу центральному енергопостачанню при теперішній вартості електроенергії та обладнання системи енергопостачання на сонячних модулях недоцільно, але в найближчому майбутньому вартість 1 кВт·год. електроенергії, отриманої від сонячних модулів зрівняється чи стане дешевше за 1 кВт·годину, придбаного в центральній енергосистемі.

Хочете стати нашим партнером?

Залиште свої контакти і наш співробітник зв'яжеться з Вами найближчим часом


Відгуки і питання
Відгуки відсутні