Особливості проектування промислової вентиляції

Автор запису
17 лют 2016
7 хв читання
0 коментарів
0 / 5

Необхідність вентиляції промислових будівель

У більшості випадків вентиляція промислових будівель здійснюється природним шляхом, так як вони мають велику площу і на відміну від приміщень побутового призначення, що не є "закритими". Природна система вентиляції має на увазі спосіб повітрообміну, який базуэться на циркуляції повітря між приміщенням і зовнішнім середовищем за допомогою віконних і дверних щілин, вентиляційних решіток та ін. Але іноді природної вентиляції не вистачає. Причини можуть бути різні: як накопичення шкідливих газів, які можуть негативно вплинути на самопочуття працівників, так і структура виробництва, яка базується на спалюванні кисню, наприклад, ливарні цехи. Відповідно, промислова вентиляція може мати різні рівні складності, залежно від середовища застосування та ефекту, якого від неї хочуть домогтися.

Приклад вентиляції промислової будівлі зовні

Завдання та проектування промислової вентиляції

Вентиляція промислових будівель повинна забезпечити необхідну кількість подачі свіжого повітря у приміщення, але інколи перед нею ставляться і складніші завдання, наприклад, підтримання оптимальних параметрів повітря для функціонування промислових механізмів.

Проєктування промислової вентиляції — процес досить трудомісткий і вимагає точного розуміння справи. Вентиляція промислових будівель здійснюється згідно з прийнятими будівельними нормами і правилами (ДБН) і обов'язково містить у собі велику кількість елементів: починаючи від безпосередньо вентилятора і вентиляційної камери до шумоглушників і мережі повітроводів. Проектування вентиляції промислової будівлі розраховується, виходячи з параметрів та призначення приміщення, наприклад, в цехах основним параметром будуть повітрозатрати машин і механізмів, тоді як при проектуванні вентиляції кафе, ресторанів та інших громадських будівель необхідно враховувати приблизну кількість людей, які постійно будуть знаходитися в приміщенні.

Як правильно спроектувати систему вентиляції будь-якої складності, щоб вона працювала якісно і без несправностей, розкажуть наші фахівці

Частина 1

Частина 2

Залежно від поставлених завдань, існує велика кількість промислових вентиляторів. Основна відмінність промислових вентиляторів від побутових агрегатів – це, насамперед, висока потужність і надійність роботи. Велика кількість промислових вентиляційних агрегатів здатна працювати в екстремальному середовищі і, залежно від місця використання, можуть видаляти повітря високої температури і вибухонебезпечні гази.

Вибір вентиляційного обладнання

У промислових цехах, на складах та інших подібних приміщеннях найчастіше використовується витяжна вентиляція для ефективного видалення повітря з приміщень. Для неї можуть використовуватися як потужні осьові вентилятори, так і канальні відцентрові вентилятори. У приміщеннях, де постійно повинно знаходитися багато людей, необхідно використовувати припливно-витяжну вентиляцію.

Вибір промислового вентилятора залежить від:

  • функцій, які він повинен виконувати,
  • обраної потужності,
  • рівня шуму,
  • кратності роботи і продуктивності, які вимірюються в кубометрах на годину.
Осьовий вентилятор Maico
Maico

Осьові вентилятори, які компанія Альтер Ейр рекомендує використовувати при проектуванні промислової вентиляції представлені такими брендами, як :

Дані агрегати характеризуються високою пожежостійкістю і стійкістю до корозії та хімічних сполук, тому ефективно справляються із завданням повітрообміну навіть у найбільш складних промислових умовах. Крім осьових особливої уваги заслуговують і відцентрові вентилятори (або так звані "равлики"). Це потужні установки, спеціально призначені для монтажу в промислових та напівпромислових будівлях. З їх допомогою можна якісно здійснювати повітрообмін навіть у дуже великих за площею приміщеннях, при цьому усуваючи з них пил, гар, дим, шкідливі домішки і т. д. Компанія Альтер Ейр рекомендує звернути вашу увагу на таких виробників відцентрових вентиляторів, як:

  • Systemair,
  • Ostberg,
  • Soler&Palau та ін.
Systemair | Ostberg | Soler&Palau
Systemair | Ostberg | Soler&Palau

Проектування системи промислової вентиляції повинні здійснювати професіонали, які мають досвід подібної роботи. Інженери компанії Альтер Ейр пропонують повний комплекс послуг з проектування побутових та промислових будівель. Ми не тільки розрахуємо необхідні параметри вентиляції, але і підберемо обладнання і запропонуємо оптимальний варіант. Також ми здійснюємо якісний монтаж, придбаного у нас обладнання. Для отримання детальної інформації, звертайтеся у проектно-монтажну організацію Альтер Ейр.

Хочете стати нашим партнером?

Залиште свої контакти і наш співробітник зв'яжеться з Вами найближчим часом


Відгуки і питання
Відгуки відсутні