Мережеві електростанції для будинку і "зелений тариф"

Автор запису
06 лип 2016
7 хв читання
0 коментарів
0 / 5

Окремим видом сонячних станцій в Україні і світі є сонячні станції. Вони застосовуються набагато частіше, ніж будь-який інший тип станцій і цьому є ряд простих пояснень:

  1. Відносно низький рівень капіталовкладень (набагато нижчий, ніж у гібридної станції)
  2. Високий рівень надійності.
  3. Висока продуктивність.
  4. Практично повна відсутність необхідності проведення сервісних робіт.
  5. Відносно короткий термін окупності.
  6. Можливість заробітку грошей.

З недоліків можна виділити тільки один – відсутність можливості резервування навантажень, підключених до системи.

Компоненти мережевої системи

Система складається з наступних основних елементів:

Сетевая солнечная фотоэлектрическая станция

Як бачимо, до складу не увійшли акумуляторні батареї. Цей факт пояснює неможливість резервування навантажень і низького рівня капіталовкладень. Допоміжним обладнанням, яке є обов'язковим до встановлення є система заземлення. Вона здатна захистити весь комплект обладнання від виходу з ладу через появу в мережі небажаних імпульсів підвищеного напруги, наприклад, розрядів блискавок або її наведень. Система захисту від блискавки може бути інтегрованою в обладнання і виносною.

Встановлення обладнання з вбудованими розрядниками

  1. Різниця у вартості інвертора + системи захисту від блискавки набагато більша, ніж вартість інвертора з інтегрованою системою.
  2. Захист розраховується спеціально для конкретного інвертора, а виносна може бути підібрана не зовсім коректно.

Реверсивний лічильник – це обладнання призначено для встановлення на електрогенеруючих установках і здатне здійснювати облік спожитої електроенергії як домогосподарством, так і згенерованої.

Продуктивність системи є значно вищою порівняно з гібридною електростанцією, це пов'язано з наявністю бездонного «акумулятора» електроенергії, яким є міська мережа. Тобто, відсутній період простою як такий. Енергія «зливається» в мережу як при наявності мінімального сонячного випромінювання, так і при пекучому сонці.

Найскладнішим апаратом системи є інвертор. Він має кілька функцій. Першою з них є відстеження і контроль точки максимальної потужності фотомодулів. Кожен мережевий інвертор має в своєму складі цей контролер заряду. Доцільність її встановлення цілком виправдана так як він дозволяє знімати на 30% більшу кількість енергії з сонячних батарей, ніж пристрій, не обладнаний таким контролером. Також як описано вище апарати можуть комплектуватись розрядниками. Основною функцією такого інвертора є перетворення енергії, згенерованої сонячними батареями в придатну для подачі в мережу (50Гц 220В). У системах, які реалізовані нашою компанією, застосовані інвертори, які не мають у своєму складі електролітичних конденсаторів. Звідси з'являється дуже високий ступінь надійності.

Алгоритм роботи мережевої системи

Вся енергія, вироблена полем сонячних батарей, перетворюється інвертором і направляється в мережу. У випадку, коли генерація перевищує внутрішнє споживання будинком, то різниця енергії спрямовується на продаж у мережу, якщо ж їх недостатньо, то з мережі підтягується рівно та кількість енергії, яка необхідна для живлення внутрішніх навантажень будинку.

Солнечные панели (батареи) на крыше дома

Дана система практично не вимагає технічного обслуговування. Це пов'язано з тим, що в ній відсутні елементи, які піддаються швидкому зносу. Основний догляд за станцією полягає у своєчасному очищенні сонячних батарей від пилу і різних забруднень. Але, знову ж таки, якщо своєчасно не була проведена очистка модулів, то це може позначитися лише на виробленні електроенергії і жодним чином не впливає на працездатність системи в цілому.

Короткий термін окупності пов'язаний з можливістю продажу надлишкової електроенергії за «зеленим тарифом». Тобто, надлишок згенерованої потужності держава зобов'язана викуповувати за завищеним тарифом. Виходячи з цього термін окупності, а, відповідно, і початок періоду заробітку на системі, безпосередньо залежить від кількості споживаної енергії і кількості надлишкової потужності.

Хочете стати нашим партнером?

Залиште свої контакти і наш співробітник зв'яжеться з Вами найближчим часом


Відгуки і питання
Відгуки відсутні