Сонячні батареї замінять центральне енергопостачання в Україні. Реальність чи міф?

Автор запису
17 лют 2016
9 хв читання
0 коментарів
0 / 5

Виробляти самостійно електричний струм для власного будинку можливо, а головне – просто, завдяки сонячним фотомодулям. Це вирішить проблему екології, фінансових витрат і вашої енергонезалежності.

Популярність сонячних фотоелементів з кожним роком все більше зростає і в Україні. Це пов'язано з декількома факторами:

 1. Вигідно, оскільки окупається.
 2. Незалежність від центрального енергопостачання. Коливання державних тарифів електроенергыю у країні жодним чином не будуть Вас стосуватися.
 3. Автономна робота. Особливо актуально для віддалених дільниць.
 4. Універсальність. Можна застосовувати як для великих підприємств, так і приватних будинків.
 5. Екологічність. Встановлюючи фотомодулі, ми рятуємо себе і світ, так як сонячне світло безкоштовне і невичерпне на відміну від земних ресурсів, які доступні людині.

Типи фотомодулів

В основі сонячної батареї знаходиться фотоелемент, який збирає промені Сонця для подальшого перетворення в електричну енергію.

Різні сонячні панелі

Цю функцію забезпечують аморфний, моно - або полікристалічний кремній у складі фотомодуля.

Аморфний модуль

Аморфні фотомодулі

Аморфний модуль (або тонкоплівкова панель) характеризується хорошою роботою при підвищенні температури. Тонка плівка не дозволяє знижувати потужність при нагріванні у теплу пору року, що є перевагою над кристалічними модулями. Продовжує працювати навіть при розсіяному світлі або низькій освітленості. Може інтегруватися в приміщенні (заміна вікон, засклення стін) і ззовні як стильне дизайнерське рішення, чого не можна сказати про традиційні модулі з кристалічного кремнію. На відміну від кристалічних, при досить простому виготовленні аморфного модуля не використовується пайка, а значить можна не турбуватися про технічні дефекти. При затіненні потужність майже не втрачається. Відмінно підходить для використання як в регіонах зі значною хмарністю, так і для тих, де стовпчик термометра у літній період перевалює за 30-40 градусів.

Монокристаллический модуль

Монокристалічний фотомодуль

Монокристалічний модуль відрізняється високою ефективністю перетворення енергії (до 25%), на відміну від полікристалічниханалогів. Це досягається завдяки використанню високоякісного кремнію. При порівняно невеликих розмірах дають більшу вихідну потужність, особливо в порівнянні з аморфними панелями, так як виробляють в чотири рази більше електроенергії. Головною перевагою монокристалічних фотомодулів є довгостроковість використання (гарантія 25 років).

Полікристалічний модуль

Полікристалічний модуль

Полікристалічний модуль (мультикристалічний) виготовляється з невеликими виробничими витратами і меншими відходами, завдяки чому даний тип сонячних панелей набагато дешевший, ніж аналоги. Такий тип панелі є найбюджетнішим варіантом серед представлених тут, а також найпоширенішим.Відрізнити кристалічні панелі на вигляд просто: монокристалічна виглядає як квадрат із заокругленими (скошеними) краями темно-графітового або чорного кольору, а полікристалічна – правильний прямокутник або квадрат найчастіше темно-синього кольору.Напрямок кристалів кремнію впливає на енергоефективність при розсіяному світлі. В монокристалічних панелях світлочутливі вічка орієнтовані в одному напрямку – це покращує ККД. У той же час бажано, щоб батарея була завжди повернена до сонця. Дані параметри більше стосуються різноспрямованих кристалів на полікристалічних батареях.

Гібридні модулі

Гібридні аморфно-кристалічні модулі комбінують переваги як аморфних, так і кристалічних модулів. Таким чином вони включають в себе високу якість у наданні енергопостачання, більшу продуктивність, тривалість використання, мінімалізм в обслуговуванні, у хмарну і спекотну погоду не втрачають потужність і виглядають естетично. Ці чинники цілком виправдовують їхню вартість.

Принцип роботи сонячних панелей

Переваги фотомодуля полягають в принципі його роботи: сонячні промені потрапляють на поверхню батарей, які виробляють постійну напругу. Вона заряджає акумулятори за допомогою інвертора, який перетворює цю енергію в електричний струм. Отож,  нехай буде світло! 

Приклад роботи фотомодулів

Сонячна панель складається з двох тонких кремнієвих пластин, складених разом. На першій – шар бору, на якому електрони відсутні, а на другій – фосфор, де виникають вільні електрони. Коли сонячне світло потрапляє на панель, частинки починають рухатися і, таким чином, виникає електричний струм. Спеціально обробленою міддю пропаюють пластини і знімають струм. Поверхня захищена загартованим склом і вміщена в алюмінієву рамку. Кількість обробленої енергії безпосередньо залежить від площі геліосистеми. Чим більше, тим краще!

Для повноцінної роботи системи енергопостачання достатньо:

 • фотомодуля;
 • акумулятора;
 • контролера заряду (генератор теплоти);
 • інвертора (система перетворення енергії);
 • лічильника;
 • з'єднувальних кабелів, роз'ємів.
Хочете підібрати сонячні батареї?

Головне правило – всі елементи системи повинні бути якісними, від надійних виробників. Треба обачливо і дуже грамотно підходити до проєктування систем альтернативної енергетики, установки, монтажу і використання обладнання. У такому разі результат буде бездоганним.

Фотомодулі в Україні: чи варта гра свічок?

Якщо раніше оплата послуг енергопостачання була більш лояльною, а головне стабільною, то зараз електрична енергія в країні може надаватися жителям за іншими тарифами, які часто підвищуються. У зв'язку з цими коливаннями на ринку, кожен хоче розумно розподіляти свої фінанси і, звичайно, бути впевненим у завтрішньому дні. 

Забезпечити регулярну подачу електричного струму в приватний будинок або підприємство можливо за допомогою установки сонячних фотомодулів. Територіальне розташування нашої країни, хоч і в різній мірі (залежно від регіону), цілком підходить для такого рішення. Сприятливе середовище і невелика щільність населення позитивно вплине на встановлення масштабних сонячних систем. Світовий прогрес в цій області швидко набирає обертів і сприяє тому, що з кожним роком придбати таке обладнання буде простіше і меншзатратно. У результаті доцільно використовувати особисте джерело енергії, що дозволить здобути незалежність від держави і поліпшити екологічний стан всього світу. Більш того, завдяки "Зеленому тарифу" установка таких систем дійсно стала економічно вигідною в Україні.

Хочете стати нашим партнером?

Залиште свої контакти і наш співробітник зв'яжеться з Вами найближчим часом


Відгуки і питання
Відгуки відсутні