Сонячні батареї (фотомодулі) в Україні: що це і як отримати від них енергію

Автор запису
17 сер 2016
8 хв читання
0 коментарів
0 / 5
Сонячні батареї, використання

В сучасному світі велика кількість уваги приділяється економії енергоспоживання. Ця економія проявляється у використанні новітніх пристроїв з електронно-комутованими двигунами, наприклад, ЄС-вентилятори, використання більш економічних матеріалів і різних перетворювачів струму – інверторів.

Переваги сонячних батарей над іншими альтернативними джерелами енергії

Останнім часом широкого розповсюдження отримали альтернативні джерела енергії, за допомогою яких можна значно зменшити споживання традиційної електрики, або повністю замінити традиційні джерела. Мова йде про фотомодулі, або, як їх ще називають, сонячних батареях.

Доступність

Однією з головних переваг сонячних батарей перед іншими альтернативними джерелами енергії є їх доступність, а також невичерпність сонячної енергії, яку вони перетворюють. Тому встановивши таке обладнання один раз (і коли воно вже окупить свою первісну вартість), ви будете практично безкоштовно генерувати електроенергію для задоволення своїх потреб. Також істотним плюсом фотомодулів є їх екологічність і безпеку для навколишнього середовища, так як вони виготовляються з екологічно чистих матеріалів і під час своєї роботи не виділяють токсичних елементів.

Термін експлуатації

Сонячні батареї мають практично необмежений термін експлуатації, оскільки не зношуються, тому що закріплені в одному положенні і не рухаються. Крім того, робота сонячних фотомодулів хороша тим, що вона не залежить від комунальних служб і не буде проблем з постачанням ресурсів, оскільки працює автономно.

Експлуатаційні затрати

Також сонячним батареям не потрібне пальне або будь-які інші матеріали для роботи, отже, ніяких перебоїв у роботі зафіксовано не буде.

Модульність

Ще одним плюсом сонячних батарей є їх модульність. Щоб збільшити потужність і кількість згенерованої енергії, можна встановити додаткові елементи (модулі). Так без істотних витрат, можна не тільки заощаджувати, але і примножувати вироблювану енергію.

Поняття "сонячні фотомодулі"

Насамперед, необхідно відзначити, що саме поняття «сонячні батареї» у професійних колах використовується рідко, оскільки має на увазі під собою кілька джерел виробництва енергії, які розрізняються за формою, принципом дії та призначенням. Сонячна батарея включає в себе як фотомодуль, який використовуються для вироблення електрики, так і колектор, який переважно використовується для отримання теплової енергії.

Конструкція сонячної батареї

Конкретно сонячні фотомодулі виробляють електрику за допомогою використання фотоелементів. Фотомодулі можуть мати різні розміри, від мініатюрних фотомодулів в калькуляторах до величезних "пластин" на дахах будівель. Відмінною характеристикою фотомодулів є їхня економічність, екологічність, довговічність роботи (строк використання в середньому становить 25 років), вони не вимагають обслуговування. Останнім часом багато провідних виробників звернули свою увагу на дані джерела енергії, тому ринок сонячних батарей в Україні значно зріс, наслідком чого стало збільшення коефіцієнта корисної дії фотоелементів і відносно невелика вартість. В даний період часу фотомодулі, які випускаються для споживачів у промислових масштабах, мають показник ККД від 14% до 18%.

При розсіяному світлі рекомендовано застосовувати полікристалічні сонячні батареї. А ось монокристалічні сонячні батареї навпаки – ефективніші при направленому світлі.

Особливості застосування сонячних панелей в Україні

Клімат України дозволяє використовувати фотомодулі круглий рік – залежно від кліматичних особливостей окремих регіонів рівень сонячної інсоляції може складати від 1000 годині на півночі до 2400 годин на півдні.

Зростає генерація сонячної енергії з березня і до вересня, саме в ці місяці спостерігається найбільша активність роботи фотомодулів. Пікову потужність можна отримати у червні.

Відповідно, в холодний період року генерація енергії знижується. Але взимку ефективність фотомодуля може бути високою при активному сонці.

На території України доцільно встановлювати сонячні станції потужністю до 30 кВт. Такі досить потужні системи потрібно встановлювати, щоб оформити зелений тариф в Україні, за яким можна продавати отриману надлишкову електроенергію державі. Також вигідно встановлювати сонячні системи при повній відсутності електрики.

Термін окупності такої електростанції становитиме близько 5-7 років.

Реалізуємо систему з сонячними панелями

Сонячні станції можна застосовувати не тільки для приватних домогосподарств, а й для бізнес-об'єктів. А ось для дач такий варіант електропостачання не радимо, там доцільно монтувати сонячні колектори для нагріву води (ГВП).

Таким чином, доцільно застосовувати фотомодулі як альтернативні джерела енергії для дому та бізнесу, якщо встановити мережеву сонячну станцію достатньої потужності і оформити зелений тариф.

Використання альтернативної енергії

Разом з фотомодулями необхідно використовувати деяке додаткове обладнання:

  • акумулятори для накопичення енергії,
  • інвертор для її перетворення,
  • систему підключень для її переміщення,
  • контролер для запобігання перевантаження сонячної батареї.

Залежно від типу приміщення, місця його розташування, компанія Альтер Ейр розробляє індивідуальний проєкт, здійсює монтаж сонячних батарей та інших джерел альтернативної енергії. Класичний приклад використання фотомодулів показаний на малюнку.

Класична схема використання сонячних батарей в приватному будинку

Схема використання сонячної батареї

Компанія Альтер Ейр, поряд з іншим кліматичним обладнанням, займається продажем фотомодулів у Києві. Ви можете придбати сонячну батарею за вигідною ціною, звернувшись до Альтер Ейр. Ціна фотомодуля залежить від необхідної площі і складності проєкту.

Хочете стати нашим партнером?

Залиште свої контакти і наш співробітник зв'яжеться з Вами найближчим часом


Відгуки і питання
Відгуки відсутні