Особливості і характеристики сонячних колекторів NARVA

Автор запису
24 лют 2016
8 хв читання
0 коментарів
0 / 5
Солнечный коллектор NARVA

У попередніх статтях "Використання енергії сонця акутально для України?" та "Сонячні батареї для дому в Україні: ефективно їх використовувати?" були висвітлені можливості систем на базі сонячних колекторів, були розкриті також конструктивні та експлуатаційні особливості колекторів різного типу.

У цій статті вашій увазі пропонується ознайомитися з обладнанням, що випускається німецькою компанією NARVA, його технічними характеристиками і особливостями технології виробництва.

Виробничі потужності компанії перевищують один мільйон вакуумних трубок у рік. На все випущене устаткування завод-виробник надає 10-річну гарантію.

Вакуумна трубка фірми NARVA: виготовлення і особливості

Принцип стhоения вакуумной трубки Narva

Спеціальне скло для захисних трубок, вироблене фірмою NARVA на власному скляному заводі, виготовляється з сировини з вкрай низьким вмістом заліза, що підвищує світлопроникність скла. Як додаток до цього на внутрішню і зовнішню поверхню скла наноситься покриття з наночастинок діоксиду кремнію. Вони спікаються з поверхнею і набувають стійкість до стирання. Завдяки цьому покриттю прозорість скла збільшується до 96% на максимумі кривої світлопропускання.

График светопропускания стекла Narva без покрытия и стела с просветляющим покрытиемКрім того, покриття захисної трубки запобігає вивітрюванню поверхні скла і сприяє більш рівномірному розподілу міцності скла, закриваючи мікротріщини.

Завдяки порівняно великій товщині стінок і покриттю трубка стає градостійкою, що було підтверджено службою технічного нагляду TÜV Rheinland в ході випробування на градостійкість за допомогою кульок льоду згідно стандарту EN 12975-2.

Спеціальне скло вакуумної трубки порівняно з боросиликатным склом, яке часто використосується, значно меншою мірою пропускає водень і гелій. Це дозволяє вакууму зберігатися навіть протягом 20 років.

Склометалеве з'єднання

У вакуумних трубках фірми NARVA використовується нове високоміцне стеклометалеве з'єднання. Такий недолік звичайних рішень, як ламкість, запобігається шляхом застосування конструкції, в якій скло не піддається розтягуючій напрузі. Стеклометалеве з'єднання без зусиль витримує сильні осьові і поперечні напруги. Це технічне рішення фірми NARVA захищене міжнародним патентом:

В вакуумных трубках фирмы NARVA используется новое высокопрочное стеклометаллическое соединение.
 1. міжнародна патентна заявка: PTC/DE2006/001244 від 13.07.2006;
 2. міжнародний номер публікації: WO 2007/033630.

За результатами випробування відповідно до стандарту EN 12975-2 дана конструкція без проблем витримує як кавітаційні удари, так і термоциклювання шляхом поливу холодною водою в стані стагнації.

Абсорбер

У вакуумних трубках фірми NARVA використовуються найсучасніші з наявних на ринку мідні абсорбери з покриттям із оксид-нітриду титану. Абсорбер з'єднують з трубкою теплоносія методом ультразвукового зварювання.

Завдяки ефективним технологіям вакуумування і використання геттерів досягається великий граничний вакуум у трубках. Вакуум захищає абсорбер і запобігає його руйнуванню. Навіть після 20 років служби покриття абсорбера не виявляє ніякого погіршення властивостей (див. звіт інституту SPF за 2004 рік).

Пластини абсорбера мають або одностороннє (Standard) або двостороннє (Power) покриття. Двостороннє покриття використовується в колекторах, оснащених дзеркальними системами. За рахунок цього збільшення продуктивності трубки може досягати 30% в залежності від моделі.

Потрібна консультація?

Вакуумна трубка з прямим протоком

Сравнение КПД различных коллекторов

При вимірюванні кривої ККД модуля вакуумних трубок з прямим протокою службою технічного нагляду TÜV Rheinland були отримані наступні дані: оптичний ККД (η0): 0,781

 1. коефіцієнт теплових втрат k1: 1,12
 2. коефіцієнт теплових втрат k2: 0,004

Крива ККД вакуумної трубки фірми NARVA дуже рівна і лише злегка знижується в міру збільшення різниці температур, завдяки чому колектори, в яких використовується така трубка, не тільки можуть бути задіяні як доповнення до системи опалення, але і добре підходять для процесів, що вимагають нагрівання води до високих температур (системи кондиціонування, технологічне тепло, процеси сушіння, мийки, тощо).

Вакуумна трубка з тепловою трубкою

Нагрев и отключение тепловой трубки Narva

В тепловій трубці фірми NARVA використовується бесклапанна конструкція для обмеження температури. Температура конденсатора не перевищує 160°C навіть у випадку стагнації. Тому забезпечується автоматичний захист колекторної установки від перегріву.

Випаровувана речовина підібрано з урахуванням вимог міцності і стійкості до розкладання протягом 20 років. При стагнації тиск всередині теплової трубки не перевищує 13 бар.

Розмір і форма конденсатора були підібрані так, щоб домогтися високого ККД і дуже великої робочої зони в значенні кута нахилу колектора. У вертикальному положенні і при куті нахилу до 20° колектор працює на повну потужність.

Для монтажу системи з сонячними колекторами використовуються наступні комплектуючі і аксесуари:

 1. Монтажний комплект гнучкої труби.
 2. Альтернативний монтажний набір для жорстких труб (альтернатива гнучкої трубки).
 3. Встановлювальна кришка.
 4. Універсальний вхід труби у дах (для більшості типів покриття).
 5. Трійник.
 6. Ніпель.
 7. Гнучка труба.
 8. Гаки для встановлення на даху.
 9. Набір болтів.
 10. Базовий набір Flex Pro для встановлення в дах з відображувачем.
 11. Повітророзподілювач.
 12. Незамерзаюча рідина теплоносія S-SOL-VT50.
 13. Сонячна станція без або з блоком управління.
 14. Блок управління TDC 3 і TDC 4 + VFS2-40.
Компания Альтер Эйр является официальным дилером NARVA в Украине

Компанія Альтер Ейр є офіційним дилером NARVA в Україні. Якість пропонованого обладнання вже знайшло визнання, як на міжнародному ранку, так і в Україні.

З питань розрахунку і придбання сонячних колекторів звертайтесь до наших менеджерів, а наші інженери допоможуть з розрахунком і вирішенням всіх технічних питань.

Фахівці компанії Альтер Ейр роблять розрахунок, монтаж і сервісне обслуговування (гарантійне та післягарантійне) сонячних систем на базі сонячних колекторів.

Заміна трубки сонячного колектора. Конструкція сонячного колектора і принцип роботи

Хочете стати нашим партнером?

Залиште свої контакти і наш співробітник зв'яжеться з Вами найближчим часом


Відгуки і питання
Відгуки відсутні