Комплексні системи, що поєднують припливно-витяжну вентиляцію з охолодженням, користуються популярністю. Такою системою можна керувати з однієї панелі або з програми, що зручно для користувача.
Як працює вентиляція з охолодженням? Яке обладнання для неї потрібне?
Які у неї переваги та недоліки? Про це поговоримо у статті.
Почнемо з того, що такий тип систем успішно використовується у комерційній нерухомості. ТРЦ, кінотеатри, великі магазини у 80-90% випадків мають припливно-витяжну систему вентиляції з рециркуляцією повітря та секцією охолодження. Термін «рециркуляція» означає, що пристрій використовує лише повітря, яке є всередині приміщення. Кондиціонери – приклад обладнання, що працює за принципом рециркуляції.
У системі вентиляції з охолодженням в рециркуляційне повітря підмішується повітряний потік ззовні. На рециркуляції може бути, наприклад, 5000 кубометрів, тоді як ще 2000 кубів підмішується. Тому всього в системі буде 7000 кубів.
Забір 2000 кубометрів повітря здійснює одна центральна машина. Зазначимо, що повітря можна не тільки охолоджувати, а й нагрівати тим самим способом.
Якщо говорити про побутове використання, установка будь-якого виробника може бути обладнана секцією холоду.
Кожна центральна вентустановка має чотири повітроводи, на одному з яких (на тому, що видає повітря в приміщення) ставиться охолоджувальний прилад. До охолоджувача підводяться труба зовнішнього блоку, ідентичного зовнішньому блоку кондиціонера, і трубки з фреоном. Вентиляція подає повітря, яке в процесі проходження через систему охолоджується.
На установці необхідно передбачити теплоізоляцію. Якщо в приміщенні 27℃, а повітря охолоджується до 20℃, через температуру буде утворюватися конденсат.
Також вентиляційна установка та всі її елементи мають керуватися спеціальною автоматикою. Все обладнання повинно інтегруватися в системі, тому бажано, щоб воно було від одного виробника.
У 99% випадків охолоджувальні прилади встановлюються після рекуператора. У компанії Jablotron все інакше. Припливно-витяжна установка із клапанами змінної витрати повітря Jablotron працює на охолодження за принципом адіабатики.
На крайньому правому повітроводі знаходиться модуль Cool Breeze. Цей модуль охолоджує не те повітря, що подається в приміщення, а брудне повітря. Брудне повітря з вуглекислим газом і пилом виводиться з приміщення, в одній із секцій воно фільтрується та охолоджується. Повітря низької температури (+1...+4℃) заходить на рекуператор, через який по діагоналі рухається гаряче повітря, і в результаті утворюється конденсат. Маса холодної та теплої енергії зустрічаються, рекуператор стає мокрим та холодним. Внаслідок цього відбувається адіабатичне охолодження повітря зі збільшеною продуктивністю.
На наступних зображеннях ви бачите як змінюються показники повітря, яке подається, повітряних мас, які викидаються назовні, і завантаженості компресора.
Чим нижче встановлюється температура в приміщенні, тим нижче температура повітря, що подається, тим більше завантажується компресор.
Припливно-витяжна вентиляція з охолодженням повітря має право на існування:
Комфортне перебування людині може бути забезпечене тільки якщо в приміщенні хороші склопакети й хороша покрівля. Солар фактор G (коефіцієнт пропускання сонячної енергії) склопакетів повинен становити не менше 35%, термічний опір покрівлі (позначається R) має бути не менше ніж 6.
Тоді додаткове охолодження вентиляції може бути основним джерелом холодильної потужності.
Вентсистема з охолодженням – не надто вдале рішення, якщо сонце активне, а будинок не енергоефективний.
У такому випадку для підтримки оптимальної температури потрібен кондиціонер, вентиляція не зможе на 100% забезпечувати охолодженням будинок.
Слід пам'ятати про пристрій та принцип роботи такої вентиляції. Коли за вікном 35℃, секція холоду не зробить у приміщенні 22℃. Проте такі зовнішні температури протягом року можуть триматися трохи більш як 3-4 тижні. Тому перед встановленням вентиляції варто провести теплотехнічний розрахунок, який визначить доцільність того чи іншого обладнання.
Для промислового сегмента в кожну зону забезпечується і подача, і забір повітря.
Тим часом робота та облаштування побутової припливно-витяжної вентиляції дещо відрізняється.
Зрозуміло, ми говоримо про механічну (примусову) припливно-витяжну систему вентиляції. З природною вентиляцією немає можливості забезпечити комфорт для мешканців та енергоефективність будівлі.
Єдина перевага природної системи — дешевизна, але й вона відносна, оскільки через вікно надходитиме повітря, яке ще потрібно нагріти або охолодити (що суттєво збільшить рахунки на комунальні послуги). Через відкрите вікно не можна отримати очищене повітря, а без вентиляторів у системі не вдасться ефективно виводити забруднені повітряні маси назовні.
Наш незмінний фаворит для побутового використання, який отримав позитивні відгуки клієнтів — припливно-витяжна вентиляція Jablotron з VAV-клапанами, доповнена модулем Cool Breeze, що відповідає за охолодження.
У такій системі забезпечується ідеальна інтеграція всіх складових на рівні софту та жорсткий контроль температури.
Скільки коштує припливно-витяжна вентиляція з охолодженням? На це питання не існує однозначної відповіді, оскільки кількість змінних надто велика. Вартість пристрою в каталозі – надто віддалена від реальності цифра.
Кінцева ціна залежить від:
Зрозуміло, встановлення, доставка по Києву чи Україні, обслуговування – це додаткові витрати.
Загалом первинна вартість визначається після теплотехнічного розрахунку, інформацію можуть запросити інсталятори або проєктно-монтажна організація.
Інформацію про влаштування припливно-витяжної вентиляції можна прочитати на нашому сайті або переглянути YouTube-канал. Найкращий спосіб вибрати вентсистему — консультація фахівців «Альтер Ейр». Вони проведуть теплотехнічний розрахунок і підберуть варіант, який відповідає особливостям будівлі чи приміщення.
Залиште свої контакти і наш співробітник зв'яжеться з Вами найближчим часом
Надсилайте ваші запитання через цю форму, ми обов'язково на них відповімо
Сергей МазурИнженер-проектировщик
Оставьте свои данные, и наши менеджеры свяжутся с Вами в течение 10 минут
Надішліть інформацію за своїм об'єктом і фахівці Альтер Ейр підберуть оптимальне інженерне рішення. Ми обов'язково зв'яжемося з Вами найближчим часом і проговоримо всі нюанси, щоб точно зрозуміти Ваші потреби та уподобання. Рекомендуємо відразу прикріпити план Вашого приміщення - це спростить і прискорить процес комунікації, адже інженер зможе провести консультацію не наосліп, а відразу за візуальним сприйняттям Вашого будинку або квартири.
Сергій МазурІнженер-проєктувальник