Принцип роботи кондиціонера або як отримати холод у спекотне літо

10 років на ринку
10 років на ринку

Володіємо безцінним досвідом. Знаємо, що і до чого

Офіційний дилер
Офіційний дилер

Вся продукція сертифікована. Гарантія від виробника

Монтаж обладнання
Монтаж обладнання

Власні інсталятори виконають установку будь-якої складності з гарантією

Доставка по Києву і Україні
Доставка по Києву і Україні

Кур'єр і служби поштової перевозки. Замовлення більше 4000 грн - безкоштовно.

Схожі матеріали

Багато хто, мабуть, замислювався над питанням: як працює кондиціонер? Як він примудряється відбирати тепло у холоднішого повітря (в приміщенні) і віддавати теплішому (на вулиці в спекотний літній день), що суперечить Другому закону термодинаміки. Як відомо, Другий закон термодинаміки говорить: тепло передається від більш нагрітого тіла до менш нагрітого тіла. Як же же цей хитрий пристрій спростовує цей закон?

Фізичні принципи роботи

Суть полягає в наступному: рідина при випаровуванні має властивість поглинати тепло, а при конденсації виділяти тепло. Всі кондиціонери працюють на цьому принципі.

Ви скажете, що, приміром, для того, щоб вода почала активно випаровуватися, її потрібно нагріти до температури 100°С. Але тут упущена одна вагома деталь: тиск, при якому відбувається процес. Температура кипіння прямо пропорційно залежить від тиску, при якому відбувається даний процес.

ПРИХОДЬТЕ ДО НАС В ОФІС НА КОНСУЛЬТАЦІЮ

Виходячи з вище викладеного, температуру кипіння можна змінювати шляхом зміни тиску. При зниженні тиску знижується температура кипіння, в результаті сильного зниженням тиску ми можемо змусити воду закипіти при температурі 20-25°С (комфортна температура в приміщенні) і поглинати тепло з повітря в приміщенні, але це технічно складно та економічно не вигідно.Принцип работы кондиционераВихід з поставленої ситуації - використання рідини з низькою температурою кипіння (аміак, фреон). Температура кипіння фреону набагато нижча, ніж у води.

Для довідки: багато фреонів мають температуру кипіння при атмосферному тиску -5°С, що на 105° нижче, ніж вода при тому ж атмосферному тиску.

Перш ніж зрозуміти принцип дії кондиціонера, давайте розберемося, з чого ж він складається.

ПІДІБРАТИ КОНДИЦІОНЕР ВАМ ДОПОМОЖУТЬ НАШІ МЕНЕДЖЕРИ. ТИСНІТЬ НА КНОПКУ

Складові частини кондиціонера

Кондиціонер складається з чотирьох основних елементів:

  • компресор,
  • конденсатор,
  • терморегулюючий вентиль (ТРВ),
  • випарник,
    які замкнуті в герметичну мережу мідних фреонопроводів.

Було б доцільно і економічно помістити всі елементи в один моноблочний корпус і змонтувати його на кордоні приміщення і зовнішнього повітря. Так і вчинили інженери в минулому столітті. Найзручніше і практичне місце для монтажу такого кондиціонера - віконний проріз. Як результат, їх так і почали називати - "віконні кондиціонери".

Але така система має ряд недоліків, найбільший з них - шум. Будь-який кондиціонер створений для підвищення комфорту і поліпшення працездатності людини там, де він працює. А поява у приміщенні пристрою, який псує інтер'єр і при цьому монотонно шумить, ніяк не вписується в цю концепцію.

Особливості роботи компресора

Виходом з даної ситуації став поділ моноблочного кондиціонера на внутрішній і зовнішній блок. Таким чином, вдалося винести за межі приміщення всі елементи, що створюють шум. Це призвело до того, що за стінами будину опинився найгучніший елемент – "компресор", і назвали такий тип кондиціонеру спліт-системою (англ. split — "розділяти").

Розглянемо принцип роботи кондиціонера за допомогою схеми його роботи

Все починається у зовнішньому блоці.

"Серце кондиціонера" – компресор, який нагнітає газоподібний фреон в теплообмінник зовнішнього блоку (конденсатор), при цьому збільшується тиск (температура кипіння збільшується і фреон переходить із газоподібного стану в рідкий стан), процес конденсації супроводжується виділенням тепла. Для збільшення виділення теплоти вентилятор зовнішнього блоку охолоджує конденсатор. У результаті повітря, що проходить конденсатор, нагрівається.

Після конденсатора фреон в рідкому стані і з високим тиском надходить у ТРВ (терморегулюючий вентиль). ТРВ служить для пониження тиску. При зниженні тиску знижується температура кипіння фреону, так, ми змушуємо фреон кипіти і випаровуватися. Цей процес відбувається в теплообміннику внутрішнього блоку кондиціонеру (конденсаторі).

Принцип работы кондиционера демонстрирует данная схема

При випаровуванні фреон поглинає тепло від повітря всередині приміщення, яким вентилятор внутрішнього блоку охолоджує конденсатор. Отже, охолоджується повітря всередині приміщення.

Далі фреон в газоподібному стані і під низьким тиском надходить до компресора, і цикл повторюється. За таким принципом працюють всі кондиціонери, незалежно від типу, потужності, моделі або фірми-виробника кліматичного обладнання.

Висновки

Повітря охолоджується за рахунок фреону, що при переході в газоподібний стан погллинає тепло, а при переході в рідкий стан його віддає. Складається кондиціонер з компресора, конденсатора, ТРВ, а також випарника.

Комперссор перекачує газоподібний фреон в конденсатор, де той конденсує, при цьому виділяє тепло. Після цього рідкий фреон поступає в терморегулюючий вентиль, який знижує тиск фреону, щоб той в теплообміннику закипів при меншій температурі, далі газоподібний фреон надходить у компессор і процес повторюється циклічно.

Купуючи кондиціонер для свого будинку ви зможете забезпечити комфортні температурні умови собі і своїм близьким: охолодити повітря влітку і підігріти взимку.

Компанія Альтер Ейр надає широкий вибір кондиціонерів за різними цінами з доставкою у будь-який регіон України.

Відгуки

большое спасибо за инфо, было познавательно!

Хотелось бы побольше обзоров вентиляторов, когда не специалист, то очень сложно его выбрать, чтоб не купитт мусор!