
Внутрішні блоки кондиціонерів
Мультиспліт системи. Особливості роботи
- Питання перше: чому більшість виробників не поставляє готові комплекти, що складаються із зовнішнього блоку плюс нн-е число внутрішніх?
Відповідь: набагато вигідніше виробляти широкий асортимент сумісного обладнання, адже споживачеві можуть знадобитися нестандартні рішення. Крім того, такий підхід дає можливість вибирати споживачеві з різних типів внутрішніх блоків в одній мульти-системі, адже завжди можуть виникнути специфічні вимоги за місцем установки.
- Питання друге: чи може користувач в різних блоках спліт систем вибирати різні режими роботи (наприклад, один блок поставити на обігрів, а другий на охолодження)?
- Питання третє: які взагалі переваги у мультіспліт систем над звичайними спліт-системами?
Відповідь: Один потужний зовнішній блок, замість великої їх кількості, спотворюють фасад будівлі.
Як здійснюється вибір блоків для мультиспліт-системи?

В першу чергу клієнт повинен визначитися:
- скільки приміщень повинна обслужити система;
- які площі цих приміщень;
- які типи внутрішніх блоків він хоче побачити;
- який бренд він віддає перевагу.
После этого инженерный отдел получает вводные данные с чертежами помещения и проводит расчёт требуемых мощностей внутренних блоков.">
Після цього інженерний відділ отримує ввідні дані з кресленнями приміщення і проводить розрахунок необхідних потужностей внутрішніх блоків. Згідно цих даних підбираються внутрішні блоки і зовнішній блок, відповідний заявленої потужності, кількості підключень, максимальну довжину фреонопровіда і перепадів висот. Після цього виконується проектний креслення з вичерпною інформацією для монтажної бригади. У проекті вже зазначено все необхідне обладнання і комплектуючі.
Як альтернативний варіант можлива покупка "готового" пакетного рішення. Вони укомплектовані з розрахунку на найпоширеніші, самі затребувані бажання і переваги споживачів. В даному випадку ви заздалегідь знаєте вартість обладнання і вам лише потрібно дати ввідні дані інженерного відділу, для того, щоб вони перевірили, чи дійсно конкретне рішення підходить для ваших приміщень. Після чого слід стандартна процедура - підготовка проекту, вже описана коротко вище..
Які внутрішні блоки випускаються для мультисистем?
Аналогічно типам звичайних спліт-систем, виробники кліматичної техніки випускають внутрішні блоки для мультиспліт-систем. У ряді випадків це можуть бути ті ж блоки, що і для класичних спліт-систем. Однак, є моделі, спроектовані спеціально для роботи в мультиспліт- і VRV-системах, що враховують особливості систем управління. Як приклад, це може бути можливість централізованого управління всією системою кондиціонування.
Типи внутрішніх блоків для мультіспліт систем:
- Настінні - класичний форм-фактор, саме цей тип блоків в першу чергу асоціюється зі словом "кондиціонер". Як правило, це не тільки найпоширеніший тип внутрішніх блоків, а й найдешевший.
- Канальні - як випливає з назви, вони монтуються в канали повітропроводів і мають при цьому всіма позитивними якостями канальних вентиляторів. Є можливість інтеграції з різними припливно-витяжними системами вентиляції і обладнанням (додаткові фільтри, вентилятори, калорифери). Використовуються повсюдно завдяки тихій роботі і компактності.
- Касетні - найбільшу популярність вони отримали в закладах торговельної спрямованості - торгових центрах, магазинах, супермаркетах.Внутрішній блок займає стандартну площа однієї "касети" підвісної стелі.Завдяки можливості розміщення блоку щодо центру приміщення, а також спадного холод потоку вони охолоджують приміщення рівномірно, не викликаючи у відвідувачів дискомфорту.
- Підстельові - як правило, встановлюються на стелі впритул до стіни. Завдяки своїй будові вони направляють потік повітря в горизонтальній площині безпосередньо під стелею. Найчастіше використовуються в специфічних приміщеннях - вузьких, але довгих кімнатах, де в повній мірі демонструють свої найкращі якості.
- Підлогові/Підлогово-стельові (ми будемо розглядати це обладнання разом з-за його крайньої схожості). Внутрішні блоки підлогового типу зовні нагадують електричні конвектори і встановлюються в нижній частині стіни (можуть підвішуватися на кріплення, можуть ставитися на підлогу і фіксуватися). Напольно-стельові можна вважати універсальними в плані монтажу. Вони можуть виконувати функції як підстельового, так і підлогового внутрішнього блоку кондиціонера.
- Колонні - такого типу внутрішніх блоків віддають перевагу власники комерційної нерухомості, де в силу обставин немає можливості (або не бажано) встановлювати блоки пристенного і підстельового монтажу. На вигляд схожий на тумбочку кондиціонер направляє повітряний потік вгору для підтримки інтенсивної конвекції повітря і його циркуляції. Крім цього, їх буде простіше демонтувати і встановлювати заново в нове місце.