Як позбутися конденсату на вікнах

Автор запису
Опубліковано 10 сер 2023
Оновлено 14 сер 2023
13 хв читання
0 коментарів
647
0 / 5
Зміст
  1. Чи небезпечний конденсат?
  2. З якої причини утворюється конденсат?
    1. Розгерметизація вікна
    2. Слабка вентиляція приміщення
    3. Неякісні відкоси
    4. Рослини
    5. Широке підвіконня
  3. Як утворюється конденсат?
  4. Як позбутися конденсату? Рішення AlterAir
    1. Рекомендовані вентиляційні установки
  5. Наші відеоогляди

Поява конденсату на вікнах - це результат високого рівня вологи всередині приміщення. Якщо така проблема виникає часто, необхідно вжити таких заходів для її усунення:

  1. Визначити причину появи конденсату і джерело вологи. Вивчіть, звідки і як волога потрапляє в приміщення. Цей процес може бути спричинений різними факторами, такими як готування, прийняття душу, прання, прибирання. Також причина високої вологості в приміщенні може критися в негерметичності даху (у разі, якщо ви живете на верхніх поверхах) або труб водопостачання та каналізації.
  2. Розглянути шляхи вирішення проблеми. Щойно джерело вологи визначено, необхідно вжити заходів для оптимізації рівня вологості в приміщенні.
  3. Регулярно контролювати рівень вологості. Використовуйте гігрометр, щоб стежити за рівнем вологості в приміщенні. Постійний контроль за показниками дасть змогу своєчасно виявляти зміни та вживати необхідних заходів.

Якщо своєчасно не вирішувати проблему підвищеної вологості в приміщенні, то незабаром виникнуть негативні наслідки.

У цій статті ми розглянемо низку причин, через які може турбувати зайва волога, а також дамо поради про те, як позбутися конденсату на вікнах і підтримувати оптимальний рівень вологості в приміщенні.

Конденсат на вікнах
Конденсат на вікнах

Чи небезпечний конденсат?

Якщо ви помітили наявність конденсату на вікнах, будьте готові зіткнутися з негативними наслідками:

  1. Конденсат призводить до появи цвілі та розмноження різних мікроорганізмів. Вдихання їхніх спор і токсинів спричиняє алергічні реакції у людини, погіршує симптоми астми і створює проблеми з дихальною системою.
  2. Підвищена вологість завдає шкоди матеріалам у будинку/квартирі, погіршуючи стан віконної конструкції, провокуючи гниття дерев'яних поверхонь і виникнення корозії на металевих елементах.

Таким чином, необхідно своєчасно усувати причину виникнення конденсату, щоб запобігти негативним наслідкам.

З якої причини утворюється конденсат?

Існує низка факторів, які провокують утворення конденсату на віконних конструкціях. Далі ми розповімо про найчастіші причини такої проблеми.

Розгерметизація вікна

Розгерметизація вікна
Розгерметизація вікна

Хоча конденсат може утворюватися незалежно від того, наскільки герметичне приміщення, найчастіше причиною наявності конденсату на дерев'яних вікнах є порівняно низька герметичність такого матеріалу. У цьому випадку перевагу краще віддавати металопластиковим склопакетам, але навіть вони не завжди вирішують цю проблему. Запотівання вікон пов'язане з різким перепадом температур - зовнішніх і внутрішніх. Коли вологе повітря в приміщенні контактує з холодною поверхнею вікна, молекули водяної пари в його складі конденсуються в найдрібніші краплі.

Особливо це можна помітити взимку. Рішення такої проблеми просте:

  1. За наявності металопластикових склопакетів достатньо буде промазати герметиком місця стику скла з віконною рамою.
  2. За наявності вікон із дерева необхідно заклеїти ущільнювачем стики на стулках.

Якщо конденсат з'явився зовні вікна, не хвилюйтеся. Таке явище абсолютно нормальне і свідчить про якісну ізоляцію віконної конструкції від зовнішніх умов. Якщо конденсат все ще з'являється - значить, є й інші причини, про які ми поговоримо далі.

Слабка вентиляція приміщення

Щоб забезпечити комфортний мікроклімат у приміщенні й уникнути появи конденсату, вкрай важливо передбачити в приміщенні хорошу вентиляцію. Якісна система вентиляції повинна ефективно виводити вологе і відпрацьоване повітря назовні, одночасно забезпечуючи надходження свіжого і чистого повітря всередину приміщення. Централізована припливно-витяжна установка - це найефективніша система вентиляції. Такий пристрій забезпечує збалансований повітрообмін, покращує якість повітря в приміщенні і видаляє надлишки вологи, яка є однією з причин появи конденсату на вікнах. Додатково, регулярне обслуговування системи вентиляції допоможе підтримувати її ефективну роботу.

Товари зі статті
Завантажити ще

Якщо у вас вже є система вентиляції, але в приміщенні утворюється конденсат, то необхідно перевірити наявність неполадок у роботі самої системи.

Також існують більш бюджетні варіанти вентиляції, наприклад, витяжку повітря з брудних зон можна організувати за допомогою витяжних вентиляторів і витяжного зонта (на кухні), а приплив свіжого повітря в чисті зони здійснити за допомогою бризерів, стінових клапанів або децентралізованих побутових рекуператорів.

Потрібна додаткова консультація?

Неякісні відкоси

Неякісно зроблені відкоси на вікнах – це ще одна причина утворення конденсату на їхній конструкції. У такому разі, щоб запобігти утворенню конденсату, дотримуйтесь таких правил:

  1. Здійсніть демонтаж панелей із пластику: Акуратно видаліть панелі із пластику, щоб отримати доступ до проміжку між рамою вікна і прорізом.
  2. Запінте область проміжку: Спочатку зачистіть область проміжку, змочіть його водою і покрийте монтажною піною, щоб забезпечити хорошу теплоізоляцію.
  3. Утепліть проміжок: Щоб теплоізолювати область проміжку, рекомендується використовувати мінеральну вату. Укладіть матеріал між стіною і відкосом вікна. Хороша теплоізоляція допоможе запобігти скупченню вологи на вікнах.
  4. Здійсніть заміну гіпсокартонових відкосів: Якщо відкоси зроблені з гіпсокартону, то найімовірніше, їх демонтаж неможливий. У такому разі потрібно встановити нові відкоси, наприклад, із пластику і вже тоді утеплювати проміжок.
  5. Замініть склопакет: Якщо вікно має слабку теплоізоляцію і заміна відкосів не вирішує проблему, то доведеться замінити склопакет на більш теплоізоляційний.
  6. Організуйте додатковий обігрів склопакетів: Як тимчасове рішення, поки не виконані вищевказані роботи, можна застосувати додатковий обігрів склопакетів, наприклад, за допомогою конвекторів, радіаторів тощо. Це допоможе мінімізувати конденсацію.

Важливо зауважити, що проведення робіт з утеплення укосів або їхньої заміни вимагає наявності особливих навичок та інструментів. Тому, якщо ви не спеціалізуєтесь на таких роботах, не маєте спеціальних навичок або не впевнені у своїх можливостях, то рекомендуємо звернутись по допомогу до кваліфікованих спеціалістів.

Рослини

Наявність рослинності у вас вдома також може призвести до утворення конденсату на вікнах. Рослини вимагають регулярного поливу, і разом з цим самостійно виробляють вологу, тим самим впливаючи на її концентрацію в будинку або квартирі.

Якщо у вас вдома є багато вологолюбних рослин, то рекомендуємо розподілити їх частину по інших кімнатах. Такий підхід допоможе уникнути зайвої вологості в одному приміщенні.

Кімнатні рослини на підвіконні
Кімнатні рослини на підвіконні

Широке підвіконня

Майже в кожній квартирі, будинку, офісі та іншому приміщенні біля віконних конструкцій встановлено радіаторні батареї. Гаряча вода, що циркулює в трубах, передає на пристрій тепло, яке створює теплову завісу, перекриваючи холодонадходження від вікон, а також обігріває ділянку біля них, запобігаючи утворенню конденсату на поверхні скла.

Однак, коли радіатор перекриває широке підвіконня або вікно закрите жалюзі, тепло від батареї не доходить до віконної поверхні. У результаті вікно переохолоджується, і волога з повітря під час контакту з ним конденсується.

Але не варто турбуватися, адже немає необхідності міняти підвіконня. Просто встановіть спеціальні решітки в їхню конструкцію. Решітки можна підібрати за кольором, розміром і текстурою, щоб вони гармонійно вписувалися у ваш інтер'єр. Встановити їх досить просто:

  1. Проведіть розмітку майбутнього отвору для решітки на підвіконні.
  2. Виріжте отвори під решітку на підвіконні.
  3. Розмістіть решітку в отворі підвіконня.

Таким чином, тепло від радіаторів надходитиме до вікна через решітки на підвіконні, нагріваючи цю ділянку і запобігаючи появі конденсату. Однак, у більшості випадків, таке рішення лише "усуває симптом", а не бореться з причиною проблеми.

Як утворюється конденсат?

Наявність конденсату - це наслідок охолодження вологого повітря до температури, за якої воно більше не може утримувати всю вологу, що міститься в ньому, і надлишок перетворюється на водяні краплі.

Процес появи конденсату відбувається таким чином:

  1. Повітря містить водяну пару - найдрібніші крапельки води.
  2. Коли тепле повітря контактує з холодними конструкціями (наприклад, скло вікон, стіни тощо), воно охолоджується.
  3. При досягненні точки роси тепле повітря перестає утримувати всю вологу, яку містить, і частина водяної пари перетворюється на рідину - конденсат.

Краплі утворюються на холодній поверхні, що й називається конденсацією.

Наприклад, холодного ранку можна помітити появу крапель води на вікнах. Це відбувається, коли вологе повітря всередині приміщення контактує з холодною поверхнею скла і конденсується на ній, утворюючи краплі.

Однією з причин появи конденсату і підвищеної вологості є погана вентиляція приміщення. Під час готування їжі або прийняття ванни повітря насичується вологою, але без належної вентиляції застоюється, і рідина конденсується на поверхнях.

Як позбутися конденсату? Рішення AlterAir

Як згадувалося раніше: для боротьби з високою вологістю в приміщенні необхідна наявність якісної системи вентиляції, яка видалятиме вологе повітря з брудних зон і подаватиме чисте в житлові приміщення. Пам'ятайте, що якщо ви забезпечили герметичність вікон (це важливо для боротьби з конденсатом), то природна вентиляція здійснюватися в будинку не буде. Тому найкращий варіант - організувати якісну примусову систему. Давайте більш детально розглянемо різні варіанти реалізації вентиляції.

Рекомендовані вентиляційні установки

Існує кілька рішень із різними бюджетами, які можуть забезпечити комфортний мікроклімат усередині приміщення.

Найдорожчий, але найефективніший із них - це встановлення централізованої вентиляційної системи від чеської компанії Jablotron. Вона працює зі змінною витратою повітря, забезпечує контроль вологості та концентрації вуглекислого газу в приміщенні. Єдиний недолік такого рішення полягає в тому, що встановлення системи від Jablotron можливе лише на етапі підготовки приміщення до ремонту.

Більш доступний спосіб організації вентиляції будинку - встановлення побутового рекуператора від компаній Meltem або Olimpia Splendid. Це невеликі децентралізовані установки, які забезпечують збалансований повітрообмін у межах однієї кімнати, тобто подають свіже і забирають відпрацьоване повітря і, що найголовніше, підходять для встановлення в готових приміщеннях. Крім цього, припливно-витяжні установки від компанії Meltem можна опціонально оснастити ентальпійним рекуператором, а за допомогою гнучких повітропроводів організувати централізовану систему вентиляції на об'єкті.

Товари зі статті
В наявності
Залишити відгук
В наявності
Припливно-витяжна установка Meltem M-WRG-II P, 700000
Топ
В наявності
Припливно-витяжна установка Meltem M-WRG-S, DM-0005010
Топ
В наявності
Залишити відгук
Під замовлення
Припливно-витяжна установка Mitsubishi Electric VL-100EU5-E, 108-18986
Акція
В наявності
Залишити відгук
Побутовий рекуператор Aerauliqa Quantum HR 100, KIR-000015
Акція
Топ
Завантажити ще

Найбюджетнішим способом боротьби з високою вологістю в приміщенні є встановлення витяжного вентилятора. Він видалятиме відпрацьоване і вологе повітря із забруднених зон. Таке рішення, звісно, не замінить повноцінну систему вентиляції, проте локальне видалення вологого відпрацьованого повітря допоможе мінімізувати джерела вологи.

Товари зі статті
В наявності
Вентилятор для ванної Meltem VARIO-II 60, DM-0000003
Акція
Подарунок
Топ
Німеччина
Німеччина
Вентилятор для ванної Meltem VARIO-II 60
Ціна
8 514 грн
9 658 грн
В наявності
Вентилятор для ванної Meltem Vario-II 100, DM-0000004
Акція
Подарунок
Топ
Німеччина
Німеччина
Вентилятор для ванної Meltem Vario-II 100
Ціна
8 669 грн
9 834 грн
В наявності
Вентилятор для ванної Meltem VARIO-II 30/60 з регулятором швидкості, DM-0000011
Акція
Подарунок
Топ
В наявності
Вентилятор для ванної Meltem VARIO-II 60-N, DM-0000005
Акція
Подарунок
Топ
Німеччина
Німеччина
Вентилятор для ванної Meltem VARIO-II 60-N
Ціна
10 449 грн
11 853 грн
В наявності
Вентилятор для ванної Helios ELS-V 60, 24050
Акція
Німеччина
Німеччина
Вентилятор для ванної Helios ELS-V 60
Ціна
9 727 грн
10 807 грн
В наявності
Вентилятор для ванної Maico ER 60, 0084.0100
Акція
Німеччина
Німеччина
Вентилятор для ванної Maico ER 60
Ціна
9 760 грн
11 506 грн
В наявності
Вентилятор для ванної Soler&Palau SILENT-100 CZ DESIGN, 5210601800
Акція
Топ
Іспанія
Іспанія
Вентилятор для ванної Soler&Palau SILENT-100 CZ DESIGN
Ціна
2 554 грн
2 837 грн
В наявності
Вентилятор для ванної Elicent ELEGANCE 100, 2EL0000
Акція
Топ
Завантажити ще

При цьому важливо, щоб повітря, що видаляється і подається, завжди були в балансі. Для подачі свіжого повітря можна встановити стінові клапани, бризери або побутові рекуператори.

У підсумку, підтримання оптимального рівня вологості у квартирі вкрай важливе для комфорту і здоров'я мешканців. Регулярний контроль вологості, підтримання її нормальних показників допоможе запобігти проблемам, які виникають внаслідок підвищеної вологості в приміщенні. Якщо ви не впевнені у виборі пристрою для вентиляції, то фахівці компанії Альтер Ейр проконсультують вас з усіх питань і допоможуть підібрати оптимальний варіант для вашого будинку.

Наші відеоогляди

Хочете стати нашим партнером?

Залиште свої контакти і наш співробітник зв'яжеться з Вами найближчим часом


Відгуки і питання
Залишити відгук
Відгуки відсутні
Інші рубрики