Сонячні батареї замінять центральне енергопостачання в Україні. Реальність чи міф?

10 років на ринку
10 років на ринку

Володіємо безцінним досвідом. Знаємо, що і до чого

Офіційний дилер
Офіційний дилер

Вся продукція сертифікована. Гарантія від виробника

Проектуємо по всій Україні
Проектуємо по всій Україні

Реалізація проектів з вентиляції, кондиціонування та опалення

Монтаж обладнання
Монтаж обладнання

Власні інсталятори виконають установку будь-якої складності з гарантією

Доставка по Києву і Україні
Доставка по Києву і Україні

Кур'єр і служби поштової перевозки. Замовлення більше 4000 грн - безкоштовно.

Проект інженерних систем
Проект інженерних систем

Підбір і проектування систем будь-якої складності. Розробка концепцій по всій Україні

Готівковий та безготівковий розрахунок
Готівковий та безготівковий розрахунок

Оплата при доставці, в офісі або через касу банку. Платник ПДВ

Постгарантійне осблуговування
Постгарантійне осблуговування

Обслуговування після закінчення терміну гарантії або не гарантійного випадку

Схожі матеріали

Виробляти самостійно електричний струм для власного будинку можливо, а головне – просто, завдяки сонячним фотомодулям. Це вирішить проблему екології, фінансових витрат і вашої енергонезалежності.

Популярність сонячних фотоелементів з кожним роком все більше зростає і в Україні. Це пов'язано з декількома факторами:

 • Вигідно, оскільки окупається.
 • Незалежність від центрального енергопостачання. Коливання державних тарифів електроенергыю у країні жодним чином не будуть Вас стосуватися.
 • Автономна робота. Особливо актуально для віддалених дільниць.
 • Універсальність. Можна застосовувати як для великих підприємств, так і приватних будинків.
 • Екологічність.Встановлюючи фотомодулі ми рятуємо себе і світ, так як сонячне світло безкоштовне і невичерпне на відміну від земних ресурсів, які доступні людині.

Типи фотомодулів

Типы фотомодулей

 
В основі сонячної батареї знаходиться фотоелемент, який збирає промені Сонця для подальшого перетворення в електричну енергію.
Цю функцію забезпечують аморфний, моно - або полікристалічний кремній у складі фотомодуля.

Аморфный модуль

АморфАморфный фотомодульний модуль (або тонкоплівкова панель) характеризується хорошою роботою при підвищенні температури. Тонка плівка не дозволяє знижувати потужність при нагріванні у теплу пору року, що є перевагою над кристалічними модулями. Продовжує працювати навіть при розсіяному світлі або низькій освітленості. Може інтегруватися в приміщенні (заміна вікон, засклення стін) і ззовні як стильне дизайнерське рішення, чого не можна сказати про традиційні модулі з кристалічного кремнію. На відміну від кристалічних, при досить простому виготовленні аморфного модуля не використовується пайка, а значить можна не турбуватися про технічні дефекти. При затіненні потужність майже не втрачається. Відмінно підходить для використання як в регіонах зі значною хмарністю, так і для тих, де стовпчик термометра у літній період перевалює за 30-40 градусів.Тип солнечной батареи, монокристаллический модуль

Монокристалічний модуль

Монокристалічний модуль відрізняється високою ефективністю перетворення енергії (до 25%), на відміну від полікристалічних
аналогів. Це досягається завдяки використанню високоякісного кремнію. При порівняно невеликих розмірах дають більшу вихідну потужність, особливо в порівнянні з аморфними панелями, так як виробляють в чотири рази більше електроенергії. Головною перевагою монокристалічних фотомодулів є довгостроковість використання (гарантія 25 років).

Полікристалічний модуль
Поликристаллический фотомодуль

Полікристалічний модуль (мультикристалічний) виготовляється з невеликими виробничими витратами і меншими відходами, завдяки чому даний тип сонячних панелей набагато дешевший, ніж аналоги. Такий тип панелі є найбюджетнішим варіантом серед представлених тут, а також найпоширенішим.
Відрізнити кристалічні панелі на вигляд просто: монокристалічна виглядає як квадрат із заокругленими (скошеними) краями темно-графітового або чорного кольору, а полікристалічна – правильний прямокутник або квадрат найчастіше темно-синього кольору.
Напрямок кристалів кремнію впливає на енергоефективність при розсіяному світлі. В монокристалічних панелях світлочутливі вічка орієнтовані в одному напрямку – це покращує ККД. У той же час бажано, щоб батарея була завжди повернена до сонця. Дані параметри більше стосуються різноспрямованих кристалів на полікристалічних батареях.

Гібридні модулі

Гібридні аморфно-кристалічні модулі комбінують переваги як аморфних, так і кристалічних модулів. Таким чином вони включають в себе високу якість у наданні енергопостачання, більшу продуктивність, тривалість використання, мінімалізм в обслуговуванні, у хмарну і спекотну погоду не втрачають потужність і виглядають естетично. Ці чинники цілком виправдовують їхню вартість.

Принцип роботи сонячних панелей

Переваги фотомодуля полягають в принципі його роботи: сонячні промені потрапляють на поверхню батарей, які виробляють постійну напругу. Вона заряджає акумулятори за допомогою інвертора, який перетворює цю енергію в електричний струм. Отож,  нехай буде світло!
 
Энергоснабжение с помощью солнца
 
Сонячна панель складається з двох тонких кремнієвих пластин, складених разом. На першій – шар бору, на якому електрони відсутні, а на другій – фосфор, де виникають вільні електрони. Коли сонячне світло потрапляє на панель, частинки починають рухатися і, таким чином, виникає електричний струм. Спеціально обробленою міддю пропаюють пластини і знімають струм. Поверхня захищена загартованим склом і вміщена в алюмінієву рамку. Кількість обробленої енергії безпосередньо залежить від площі геліосистеми. Чим більше, тим краще!

Для повноцінної роботи системи енергопостачання достатньо:

 • фотомодуля;
 • акумулятора;
 • контроллера заряду (генератор теплоти);
 • інвертора (система перетворення енергії);
 • лічильника;
 • з'єднувальних кабелів, роз'ємів.
Головне правило – всі елементи системи повинні бути якісними, від надійних виробників. Треба обачливо і дуже грамотно підходити до проектування систем альтернативної енергетики, установки, монтажу і використання обладнання. У такому разі результат буде бездоганним.
Установка фотомодулей

Фотомодулі в Україні: чи варта гра свічок?

Якщо раніше оплата послуг енергопостачання була більш лояльною, а головне стабільною, то зараз електрична енергія в країні може надаватися жителям за іншими тарифами, які часто підвищуються. У зв'язку з цими коливаннями на ринку, кожен хоче розумно розподіляти свої фінанси і, звичайно, бути впевненим у завтрішньому дні.
 
Забезпечити регулярну подачу електричного струму в приватний будинок або підприємство можливо за допомогою установки сонячних фотомодулів. Територіальне розташування нашої країни, хоч і в різній мірі (залежно від регіону), цілком підходить для такого рішення. Сприятливе середовище і невелика щільність населення позитивно вплине на встановлення масштабних сонячних систем. Світовий прогрес в цій області швидко набирає обертів і сприяє тому, що з кожним роком придбати таке обладнання буде простіше і меншзатратно. У результаті доцільно використовувати особисте джерело енергії, що дозволить здобути незалежність від держави і поліпшити екологічний стан всього світу.

Відгуки