Теплові насоси повітряні, ґрунтові, водяні від Viessmann, Daikin, Mitsubishi Electric

10 років на ринку
10 років на ринку

Володіємо безцінним досвідом. Знаємо, що і до чого

Офіційний дилер
Офіційний дилер

Вся продукція сертифікована. Гарантія від виробника

Проектуємо по всій Україні
Проектуємо по всій Україні

Реалізація проектів з вентиляції, кондиціонування та опалення

Монтаж обладнання
Монтаж обладнання

Власні інсталятори виконають установку будь-якої складності з гарантією

Доставка по Києву і Україні
Доставка по Києву і Україні

Кур'єр і служби поштової перевозки. Замовлення більше 4000 грн - безкоштовно.

Проект інженерних систем
Проект інженерних систем

Підбір і проектування систем будь-якої складності. Розробка концепцій по всій Україні

Готівковий та безготівковий розрахунок
Готівковий та безготівковий розрахунок

Оплата при доставці, в офісі або через касу банку. Платник ПДВ

Постгарантійне осблуговування
Постгарантійне осблуговування

Обслуговування після закінчення терміну гарантії або не гарантійного випадку

Схожі матеріали

Зміст:

 1. Теплові насоси "Повітря-повітря"
 2. Mitsubishi Electric
 3. Теплові насоси "Повітря-вода"
 4. Daikin Altherma
 5. Viessmann Vitocal
 6. Теплові насоси "Вода-вода"
 7. Геотермальні теплові насоси
 8. Відеоматеріали - приклади реалізації теплових насосів
 9. Висновки, або який тепловий насос обрати

Подорожчання енергоресурсів змушує не просто шукати способи зниження рівня їх споживання, але і умовно "безкоштовні" джерела енергії.

Газове опалення дорожчає, електричне опалення пред'являє підвищені вимоги до мережі (особливо це стосується опалення великих площ), твердопаливні котли вимагають деякої "логістики" (підвезення і зберігання палива).

У кожній традиційній технології є фатальний недолік, який робить її використання дорожчим з дня на день. Якраз на тлі подібних рішень і виникли навколо них ситуації, коли варто звернути свою увагу на "теплові насоси". Однак, це досить загальна назва декількох типів техніки, принцип роботи яких схожий з роботою холодильної установки (працює реверсивно).

Розглянемо детальніше їх типи.

Види теплових насосів

Тип "повітря-повітря"

Тепловий насос повітря-повітря Daikin, Viessmann та Mitsubishi Electric – це два блоки, з яких один встановлюється ззовні будівлі він же випарник, а інший – компресор – всередині. Принцип роботи полягає в тому, що повітря з вулиці потрапляє в зовнішній блок, де передає тепло холодоагенту, який направляє його в компресор. Вентилятор переміщує повітря через конденсатор і в приміщення надходить тепло. Цей процес здійснюється до тих пір, поки температура повітря в приміщенні не досягне заданої користувачем позначки. Так теплові насоси типу "повітря-повітря" нагрівають повітря в хаті, витягуючи його з навколишнього середовища, потім нагріваючи і подаючи в будинок вже теплим. Що стосується встановлення, то в цьому аспекті теплові насоси "повітря-повітря", порівняно з типами "повітря-вода" і "вода-вода", не потребують буріння свердловин і не займають великої площі. Вони компактні й розміщуються на поверхні землі з фасадної сторони будинку.

Серед найбільш ефективних і надійних теплових насосів "повітря-повітря" виділимо Mitsubishi Electric. Вони вже закріпили свої позиції на ринку кліматичного устаткування як високоякісні, довговічні і прості у встановленні та експлуатації агрегати.

Mitsubishi Electric

Тепловий насос Mitsubishi Electric ZUBADAN – це сучасна система інверторного типу преміум-класу. Залежно від модифікації вони застосовуються для житлових і офісних будинків різної площі. Дані пристрої володіють максимальним класом енергоефективності – А+++. Виготовлення комплектуючих та збірка пристроїв на високому рівні. Використовувати Mitsubishi Electric ZUBADAN дуже просто, завдяки легкій системі управління з 3-D-датчиками, режимами (наприклад, Econo Cool, щоб користувач не помічав різкої зміни температури) і функціями (фільтрація повітря, рестарт, самодіагностика та інші). І що характерно саме для серії ZUBADAN – ефективна робота взимку навіть при дуже низьких температурах до -25°С. Виходячи з усіх характеристик теплових насосів виробництва Mitsubishi Electric, будьте впевнені, що їх вартість досить виправдана.

Якщо ви хочете енергоефективну, тиху і малогабаритну систему для охолодження, осушення та обігріву повітря в будинку або офісі, то вибір теплових насосів "повітря-повітря" правильне рішення.

Повний комплекс кліматичних систем від Альтер Ейр

Тип "Повітря-вода"

Теплові насоси типу "повітря-вода" здатні опалювати, охолоджувати приміщення і нагрівати воду для приватного будинку, котеджу або іншої невеликої будівлі. Для роботи системи використовується невичерпне джерело енергії – повітря, тому ніякої обмеженості в даному аспекті бути не може.

Дані пристрої являють собою спліт-систему з зовнішнім і внутрішнім блоком.

У зовнішньому блоці знаходиться компресор, інвертор, вентилятор, електронний терморегулюючий вентиль (ТРВ). При поставці блок вже наповнений холодоагентом.

Внутрішній блок включає регулятор, конденсатор, проточний електричний нагрівач для теплоносія, електронний циркуляційний насос, 3-ходовий кланан для перемикання режимів обігріву та ГВП.

Принцип опалення тепловим насосом "повітря-повітря" наступний: у зовнішній блок потрапляє повітря з вулиці, холодоагент відбирає його теплову енергію. Потім робоча речовина холодильної машини потрапляє в компресор, там фреон закипає, випаровується і вже в стані газу поступає в теплообмінник внутрішнього блоку. Далі відбувається нагрівання води, яка є теплоносієм в системі опалення і гарячого водопостачання (ГВП). Як завершення процесу холодоагент стає рідиною, повертається в зовнішній блок і цикл повторюється знову.

Daikin Altherma

Найбільш ефективні і довговічні енергосистеми DaikinAltherma призначені для опалення, охолодження повітря в будинку і нагріву гарячої води побутового призначення.

Тепловий насос DaikinAltherma можна використовувати як для опалення будинку, так й для гарячого водопостачання. Рідина може нагріватися до 80°С навіть без додатково застосування електронагрівача. Розмір бака для гарячої води підбирається в залежності від кількості людей, що проживають в будинку.

Daikin тепловий насос Altherma може підтримувати як високо-, так і низькотемпературний режим опалення. Використовуючи повітря як джерело тепла, дана система опалення може нагрівати воду для побутових потреб, якщо передбачене встановлення сонячних колекторів.

Інверторна система теплового насосу "повітря-вода" дозволяє економити 30% енерговитрат, включаючи агрегат тільки при потребі, це ще і продовжує термін служби агрегату. Керувати високотемпературною системою можна кількома способами:

 • регулювати роботу за допомогою термостата, включаючи потрібні режими (тихий, опалення, підігрів води) і функції (дезінфекції, зниження потужності, таймер);
 • плавно змінювати температуру залежно від погодних умов – якщо на вулиці холодно, то вода буде більш гарячою, а якщо тепло – менш теплою для економії енергії.
Тепловий насос Дайкін відрізняється високою якістю і технічними характеристиками.

Viessmann Vitocal

Компанія Viessmann також виробляє теплові насоси типу "повітря-вода". Розглянемо дві найбільш популярні й ефективні моделі: Vitocal 200-S і Vitocal 350-A.

Viessmann Vitocal 350-A

Агрегати Viessmann Vitocal 350-A бувають двох типів:

 • для встановлення ззовні будівлі (тип AWHI);
 • для встановлення всередині приміщення (тип AWHO).

Как выглядит тепловой насос тепловой насос воздух вода Viessmann Vitocal 350-A AWHO

Дані пристрої характеризуються невеликими експлуатаційними витратами, тому що використовують електронний термо-регулюючий вентиль, а також є можливість діагностувати холодильний контур. Теплові насоси Viessmann відрізняються широким діапазоном робочих температур -20°С – +35°С. Вони тихі в роботі, але більш габаритні в розмірі, порівняно з Daikin Altherma.

ViessmannVitocal 350-A можуть працювати в різних режимах, в залежності від потреб користувача:

 • моновалентний (єдине джерело тепла);
 • моноенергетичний (з додатковим електричним джерелом тепла);
 • бівалентно-паралельний (бівалентна точка нагріву води для теплових насосів – +50°С, отже, щоб нагріти воду для системи опалення до +80°С насос працюватиме разом з додатковим джерелом тепла);
 • бівалентно-альтернативний (тепловий насос відключається, як тільки температура досягає бівалентної точки, потім вступає в дію тільки додаткове джерело тепла).

Viessmann Vitocal 200-S

Теплові насоси Viessmann Vitocal 200-S складаються з двох блоків: зовнішнього і внутрішнього. Вони прості та зручні в експлуатації, здатні нагрівати воду до +55°С, працюють при температурі зовнішнього повітря від -20°С до +35°С, як і Vitocal 350-A Теплова потужність досягає 15, 5 кВт. Зовнішній блок стійкій до погодних умов.

Тепловой насос Viessmann Vitocal 200-S

Тип "Вода-вода"

У теплових насосів "вода-вода" схожий з вищевикладеним принцип роботи, але контур закладається у водойму, що накладає певні технічні обмеження. Перше — менша на 20% продуктивність системи, друге — в сильні морози потрібно додатковий обігрів (бівалентна схема опалення, при зниженні за межі допустимих температури води буде включений додатковий нагрівач).
З переваг можна вказати на більш дещевые будівельні роботи і масштабованість, що робить його придатним для великих промислових об'єктів. Наша компанія рекомендує звернути увагу на теплові насоси Viessmann Vitocal 300-G, які поєднують в собі два типи "розсіл-вода" і "вода-вода".

Геотермальні теплові насоси

Як випливає з назви – геотермальний тепловий насос – джерело відбору тепла служить грунт, для цього потрібно приміщення труб теплообмінного контуру свердловини з розрахунку на те, що на один погонний метр припадає 50 Вт теплової потужності (для забезпечення потужності 5 кВт знадобиться приблизно 100-метрова свердловина або ж кілька свердловин меншою глибини).

В якості теплоносія в системі використовуються сольові розчини.

Схема подключения геотермального теплового насоса, в котором источник тепла - грунтовой зонд

Така система може використовуватися для опалення/охолодження цілого будинку або навіть будівлі комерційного призначення, строк окупності при цьому розраховується індивідуально для кожного проекту і може різнитися в залежності від умов.

Схема работы геотермального теплового насоса, в котором источник тепла - грунтовая вода


Відеоматеріали - приклади реалізації теплових насосівВисновки, або який тепловий насос обрати


Отже, ми бачимо, що на сьогоднішній день теплові насоси можуть використовуватися для одержання гарячої води, опалення та кондиціювання повітря в житлових будинках, офісах, виробничих приміщеннях. Тобто повсюдно, але особливо актуально їх застосування якщо відсутнє центральне опалення або газопостачання. Поєднавши теплові насоси з системами сонячного або вітрового електропостачання клієнт отримує повністю автономне житло класу "розумний будинок".

Залежно від обраного типу теплового насоса відрізняється і принцип його роботи:
1. Тепловий насос "повітря-повітря" - повітря з вулиці потрапляє у зовнішній блок, де передає тепло холодоагенту, який направляє його в компресор. Вентилятор переміщує повітря через конденсатор і в приміщення надходить тепло.
2. Тепловий насос "повітря-вода" - у зовнішній блок потрапляє повітря з вулиці, холодоагент відбирає його теплову енергію. Потім робоча речовина холодильної машини потрапляє в компресор, там фреон закипає, випаровується і вже у стані газу надходить до теплообмінника внутрішнього блоку. Далі відбувається нагрів води, яка є теплоносієм у системі опалення і гарячого водопостачання (ГВП). Як завершення процесу холодоагент стає рідиною, повертається у зовнішній блок і цикл повторюється знову.
3. У теплових насосів "вода-вода" схожий з вищевикладеним принцип роботи, але контур закладається у водойму, що накладає певні технічні обмеження. Перше - менша на 20% продуктивність системи, друге - в сильні морози потрібно додатковий обігрів (бівалентна схема опалення, при зниженні за межі допустимих температури води буде включений додатковий нагрівач).

Детальніше про теплові насоси дивіться відео і читайте в нашій статті.
Теплові насоси вже багато років перебувають на українському ринку - вони представлені різними виробниками і під різний бюджет. Однак, популярність свою вони набирають тільки зараз.
Чому теплові насоси стають так популярні?
 • Це інвестиція в майбутнє - якісний тепловий насос прослужить вірою і правдою багато років.
 • Окупність і ККД - хоч витрати на початковому етапі перевищують витрати на інші види обладнання, ККД у даних пристроїв набагато вищий, ніж у газового або електрокотла.
Вирішуючи купувати тепловий насос чи ні, орієнтуйтеся, в першу чергу на свій бюджет і на раціональність такої покупки. Для невеликих будинків або квартир - до 150 м2 не рекомендуємо розглядати таке обладнання, тому що його окупність навряд чи перекриє витрати. А ось у випадку з житлом від 150 м2 і вище - однозначно варто розглянути подібну систему опалення.
Не забувайте, що ув разі використання теплового насоса в якості джерела тепла, теплорозподільче обладнання (радіатори) потрібно розраховувати на низькі температури, а також максимально покрити площу приміщення теплою підлогою.

Детальніше про систему опалення на базі теплового насоса будь-якого виду вам завжди розкажуть наші фахівці по телефону ☎ 0-800-33-08-28.
Вибираючи тепловий насос, необхідно пам'ятати, що дане обладнання розраховується на тривалу багаторічну роботу. Компанія Альтер Ейр Рекумендуется розглядати світових лідерів кліматичної техніки:
Вони мають високу ефективність (доведену проведеними дослідженнями, на відміну від продуктів дешевих фірм), просунуту автоматику, якісне виконання як корпусу, так і внутрішніх деталей.

Відгуки

очень доступно всн рассмотрено, надеюсь еще полезные материалы по насосам тут найду. Подскажите, где?

Славик, добрый день! Есть отличные материалы по типовым решениям отопления: 1) Использование теплового насоса вместе с газовым котлом для отопления дома (https://alterair.ua/solutions/teplovoy-nasos-i-gazovyiy-kotel/) 2) Геотермальное отопление дома: преимущества и недостатки (https://alterair.ua/solutions/geotermalnoe-otoplenie/) 3) Отопление в частном доме без газа: тепловой насос + твердотопливный котел (https://alterair.ua/solutions/teplovoy-nasos-i-tverdotoplivnyiy-kotel/) Так же на нашем канале на Youtube есть несколько очень полезных видео о насосах и расчете затрат на отопление: 1) Чем дешевле отопить дом? Сравнение возможных источников тепла (https://www.youtube.com/watch?v=lk-90tQu8uw) 2) Реализация системы отопления с помощью теплового насоса. Ее основные характеристики. (https://www.youtube.com/watch?v=QVkVaMxUETs)