Опалення в квартирі: 4 способи обігріву житла

10 років на ринку
10 років на ринку

Володіємо безцінним досвідом. Знаємо, що і до чого

Офіційний дилер
Офіційний дилер

Вся продукція сертифікована. Гарантія від виробника

Проектуємо по всій Україні
Проектуємо по всій Україні

Реалізація проектів з вентиляції, кондиціонування та опалення

Монтаж обладнання
Монтаж обладнання

Власні інсталятори виконають установку будь-якої складності з гарантією

Доставка по Києву і Україні
Доставка по Києву і Україні

Кур'єр і служби поштової перевозки. Замовлення більше 4000 грн - безкоштовно.

Проект інженерних систем
Проект інженерних систем

Підбір і проектування систем будь-якої складності. Розробка концепцій по всій Україні

Готівковий та безготівковий розрахунок
Готівковий та безготівковий розрахунок

Оплата при доставці, в офісі або через касу банку. Платник ПДВ

Постгарантійне осблуговування
Постгарантійне осблуговування

Обслуговування після закінчення терміну гарантії або не гарантійного випадку

Схожі матеріали

Зміст:

 1. 4 варіанти опалення в квартирі:
 2. Центральна міська система теплопостачання
 3. Центральна система опалення + електричний котел
 4. Газовий конденсаційний котел як автономне опалення
 5. Тепловий насос + центральне опалення
 6. Підсумки
 7. ЗАЛИШАЙТЕ ЗАЯВКУ НА ПРОЕКТУВАННЯ СИСТЕМИ ОПАЛЕННЯ


Опалення
- одна із найважливіших комунікацій в квартирі чи будинку. Дана система необхідна для компенсації тепловтрат у холодну пору року. У цій статті ми розглянемо декілька варіантів реалізації обігріву приміщення і спробуємо визначити яке опалення найвигідніше.  ШУКАЄТЕ ПРОФЕСІЙНИЙ ПІДХІД? 
ЗАПРОШУЄМО НА БЕЗКОШТОВНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ ЗА ВАШИМ ОБ'ЄКТОМ! Часто мешканці зіштовхуються з проблемою некомфортної температури у квартирі, що частіше за все відбувається через погану теплоізоляцію будинку та низьку температуру води в радіаторах. Стандартно, за опалення в квартирі відповідає центральна міська система теплопостачання.
Центральне опалення в квартирі вважається неефективним через те, що теплотраси рідко оновлюються та недостатньо ізольовані. Це призводить до тепловтрат, які згодом оплачуються споживачами. Отже, централізована система опалення нераціонально дорога. Вона має ще один недолік – система не завжди забезпечує теплом, коли це необхідно. Опалення вмикається за умови, коли протягом трьох днів середня температура повітря на вулиці не перевищує 8 градусів тепла. До цього часу приміщення не опалюється, що призводить до зниження температури повітря в кімнатах. Саме тому багато мешканців схиляються до реалізації автономної системи.

Це може бути повністю автономне опалення квартири або комбінація центральної системи з електричним котлом чи тепловим насосом, якщо це можливо. Якраз про такі варіанти обігріву квартири та нагріву гарячої води ви детально дізнаєтесь у цьому типовому рішенні.


Опалення в квартирі

Перш ніж розглянути можливі варіанти автономного опалення в квартирі, варто згадати про один важливий аспект - наявність лічильників на квартиру. Якщо квартира розташована у будинку старого зразка, де є лише лічильник на стояк або ж на будинок в цілому - реалізувати індивідуальне опалення неможливо. У випадку, коли на квартиру встановлені окремі лічильники на опалення - власники можуть обрати автономну систему, про які йтиметься далі. 

4 варіанти опалення в квартирі:

     1. Центральна система теплопостачання (для багатоквартирних будинків).
     2. Центральна система опалення та електричний котел, якщо дозволяє вхідний автомат.
     3. Встановлення в квартирі газового конденсаційного котла. Такий варіант підходить для невисоких будинків (до 9-ти поверхів), де в кожну квартиру проведено газ.
     4. Тепловий насос. Оптимальний тепловий насос для квартири - типу «повітря-вода» або «повітря-повітря».

  Центральна міська система теплопостачання

  Стандартно, для квартири будь-якої квадратури здійснюється подача гарячої води в радіатори. Температура теплоносія залежить від температури повітря на вулиці. При цьому в нових будинках максимальне значення практично завжди становить 60оС, а в старих – 80-90оС.

  Підбір радіаторів здійснюється з урахуванням температури, яку дозволяє забудовник. Якщо це 80оС, то встановлюються радіатори одного типорозміру, а якщо 60-70 – то іншого. Внутрішньопідлогові конвектори обираються аналогічним чином. Якщо вони обладнані двигунами, то пристрій буде підбиратися на 30-35% потужності, аби конвектори не створювали зайвого шуму.  Схема 1. Міська система теплопостачання

  Центральна система опалення + електричний котел

  Другий варіант організації системи опалення – комбінація центральної системи та автономного джерела тепла - електричного котла. Використання такого поєднання може обумовлюватись наступними причинами:

  • Прагнення самостійно регулювати температуру в приміщенні, незалежно від погодних умов;
  • Можливість здійснювати опалення навесні/восени, коли централізована система не працює, але ви відчуваєте себе некомфортно, перебуваючи в приміщенні. Це, певно, одна з основних переваг автономного електричного опалення квартири.
  Переваги електричного опалення в квартирі:

  • легкість монтажу і простота експлуатації;
  • доступна ціна на обладнання;
  • індивідуальне електричне опалення в квартирі;
  • невеликі габарити самого обладнання й обв'язки.
  У випадку з електричним котлом для опалення квартири складно виділити якісь недоліки, тільки додаткові фінансові витрати на придбання і монтаж устаткування.


  Варто враховувати і певні особливості вибору такої системи:

  • До встановлення електричного котла необхідно переконатись, що вхідна потужність має необхідне значення для нього;
  • Встановити електричний котел для опалення квартири та обрізати центральну систему можливо, але не рекомендується. Центральна система може використовуватися у якості "підстраховки", на випадок, якщо електрокотел вийде з ладу або ж такий спосіб опалення буде більш вигідним з фінансової точки зору. Щоб реалізувати комбіновану систему опалення з електрокотлом в квартирі, необхідно встановити теплообмінник для забезпечення окремої гідравліки.
  Зверніть увагу!

  Якщо квартира нова і проводяться перші ремонтні роботи, то обирати слід радіатори, розраховані на температуру не вище 60оС. Це обумовлено принципом: чим менша різниця показників в радіаторі та приміщенні, тим комфортніші умови для людини. Також така температура забезпечить мінімальні витрати енергії на обігрів.

  Автономне опалення квартири електрикою передбачає кілька видів теплорозподільного обладнання:

  1.Тепла підлога - ідеальний низькотемпературний варіант з точки зору комфорту, Альтер Ейр рекомендує розглядати водяну підлогу для опалення. Тим не менш, вона має свої "але": труби теплої підлоги, стяжка, матеріал покриття (плитка, дерево) - все це "вкраде" від 12 до 13 см висоти підлоги.
  А якщо господар планує реалізацію централізованої системи вентиляції в квартирі - ще 17 см. А з канальним кондиціонуваннямдодається 23 см. Даний аспект обов'язково потрібно враховувати при проєктуванні системи опалення.
  2. Радіатори - електричне опалення квартири може відбуватися і за допомогою даного теплорозподільного обладнання. Наша компанія рекомендує розглядати радіатори у якості доповнення до теплої підлоги при низьких температурах за вікном. Щоб не створювати дискомофорту і не підвищувати температуру поверхні підлоги (яка, до того ж, буде довго нагріватися і остигати), короткочасно поключаются радіатори і догрівають температуру в приміщенні.
  3. Внутрішнопідлогові конвектори - опалення квартири електрикою передбачає і такий варіант обладнання. Конвектори внутрішньопідлогового монтажу створять теплової бар'єр між вікном і приміщенням, а також будуть непомітними в інтер'єрі. Рекомендуємо вибирати пристрої з примусовою конвекцією, так як вони мають більш високу ефективність.

  Електрокотел активно використовується в квартирах. З'являється можливість заощадити, якщо правильно підібрати та розмістити теплорозподільне обладнання: розрахувати необхідну потужність для електричного котла відповідно до приміщення.

  НЕ ВПЕВНЕНІ, ЯКА СИСТЕМА ОПАЛЕННЯ ПІДІЙДЕ ДЛЯ ВАШОЇ КВАРТИРИ?
  ТИСНІТЬ НА КНОПКУ Й ІНЖЕНЕРИ ПІДКАЖУТЬ ОПТИМАЛЬНЕ РІШЕННЯ!


  Для того, аби правильно підібрати електричний котел, проводиться теплотехнічний розрахунок. Відповідно до отриманих результатів підбирається потужність обладнання. На ринку України добре себе зарекомендували котли Protherm, Vaillant.

  Реалізацію системи опалення на базі електричного котла ви можете переглянути на відео:


  Газовий конденсаційний котел як автономне опалення

  Застосування газового конденсаційного котла для опалення житла можливо в тих будинках, де під час будівництва було передбачено і прокладено обладнання для газопостачання. У даному випадку всередині приміщення розміщується автономний теплопункт, який забезпечує необхідну кількість теплової енергії визначеної температури.

  Схема 2. Опалення газовим котлом

  (1 - клапан, 2 - кран, 3 - насос, 4 - термостат, 5 - датчик теплої підлоги, 6 - сервопривід, 7 - колектор, 8 - нижнє підключення до радіаторів, 9 - датчик температури, 10 - термоголовка)


  Газові конденсаційні котли – це низькотемпературні пристрої, які розраховані на 55оС. Перевагою власного опалення в квартирі є можливість самостійно регулювати температуру, керувати ввімкненням та відключенням системи, а також коштами, що витрачаються на обігрів приміщень.

  Пристрої мають компактні розміри, тому підійдуть для квартир з різною площею. Вони дозволяють економно витрачати газ в опалювальний сезон. Окрім того, характеризуються низьким рівнем шуму. Встановивши двоконтурний газовий котел, можна забезпечити квартиру не тільки якісним опаленням, а також гарячим водопостачанням протягом усього року. Автоматичне управління котлом значно спрощує процес експлуатації обладнання.

  Серед популярних моделей, які користуються довірою з боку споживачів – моделі компаній Viessmann та Vaillant.
  Тепловий насос + центральне опалення

  Теплові насоси можуть комбінуватись як з централізованою системою, так і функціонувати у якості автономного опалення. Головна перевага теплових насосів – ефективність, яка підтверджується високим коефіцієнтом перетворення тепла (СОР). Якщо електричний котел споживає 1 кВт енергії та віддає 1 кВт тепла, то тепловий насос в середньому використовує 1 кВт енергії та віддає 3 кВт тепла.

  Електричний котел
  Тепловий насос "повітря-вода"
  1 кВт електрики = 0,99 кВт тепла

  1 кВт електрики = 2,7-3 кВт тепла  Теплові насоси є низькотемпературними (до 50 °С) пристроями. Тепловий насос для квартири найкраще поєднується з теплою підлогою в комбінації з радіаторами або внутрішньопідлоговими конвекторами. Таке рішення обґрунтоване комфортом і економічністю системи теплої підлоги. А радіатори або конвектори допоможуть створити бар'єр між холодонадходженням з вікна і приміщенням, а також догріти повітря при низькій температурі за вікном.
  Працюють весь рік, проти при температурі за вікном нижче -7 °С пристрій не справляється з навантаженням і система переключається на теплообмінник - де відбувається догрів теплоносія від міської магістралі або ж підключає вбудований електрокотел. Таке рішення являє собою найбільш економічне і комфортне опалення квартири.

  Опалення квартири тепловим насосом користується все більшим попитом в Україні, з огляду на те, що є ефективним і економічним. Варто згадати, що тепловий насос може функціонувати як генератор холоду - в системі кондиціонування. У такому випадку його комбінують з фанкойлами різних видів (найчастіше підлогового монтажу).

  Схема 3. Реализация системы отопления на базе теплового насоса

  Переваги:

  • Найвигідніше джерело теплової енергії, тепловий насос забезпечує економне опалення квартири;
  • Під час будь-яких несправностей є можливість переключитися на центральну систему опалення в квартирі.
  • Можливість застосування для системи кондиціонування.

  Недоліки:

  • Необхідно передбачити місце для обладнання – технічне приміщення (може використовуватись гардеробна, комора тощо), щоб розмістити внутрішній блок системи, її обв’язку, буферний бак.
  • Досить висока ціна на устаткування у порівнянні, наприклад, з електрокотлом. Проте варто зазначити, що у процесі експлуатації тепловий насос "повітря-вода" виправдовує витрачені кошти (термін окупності 6-7 років).
  • Тепловий насос для опалення квартири потребує розміщення зовнішнього боку на фасаді будинку. При виборі місця варто враховувати досить високі шумові характеристики зовнішнього блоку. 
  Для системи гарячого водопостачання та теплої підлоги в квартирах використовують теплові насоси «повітря-вода». Рекомендуємо звернути увагу на агрегати компаній Daikin, Viessmann або Vaillant.

   

  Підсумки

  Усі вищенаведені способи опалення квартири можна класифікувати за вартістю:

  • Бюджетний варіант (центральна система опалення);
  • Середній варіант (електричний котел);
  • Преміум варіант (тепловий насос). Надають перевагу ті, хто хоче на 85% мати своє опалення в квартирі та бути незалежним від міської системи.

  Який варіант опалення краще для квартири - обирати вам.
  Щодо гарячого водопостачання, то слід зауважити, що значно вигідніший варіант - нагрівати воду за допомогою бойлера, ніж сплачувати рахунки за гарячу воду державі.

  Альтер Ейр надає комплекс послуг з реалізації систем опалення, гарячого водопостачання та водопідготовки в квартирах, тому сміливо звертайтесь до нас, інженери підкажуть, яке опалення вигідніше, підберуть обладнання, а наші монтажники його якісно встановлять у визначені строки. Автономне опалення квартири вартість, як спроектувати та реалізувати його? На всі ці питання може відповісти команда Альтер Ейр. Опалення дому та квартири - те без чого не можна обійтись, тому потурбуйтеся про свій комфорт завчасно.

  Наші останні проекти  ЗАЛИШАЙТЕ ЗАЯВКУ НА БЕЗКОШТОВНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ ТА ПРОЄКТУВАННЯ СИСТЕМИ ОПАЛЕННЯ
  ВІД ІНЖЕНЕРІВ АЛЬТЕР ЕЙР!  
  Вартість системи головним чином залежить від специфіки самого об'єкта, обраного обладнання, обв'язки котельні, що передбачається та ін.
  Для коректного озвучування ціни, звертайтеся до наших спеціалістів за номером: 0-800-33-08-28.
  Опалення квартири можна реалізувати за допомогою наступного обладнання:
  1. Тепловий насос
  2. Газовий конденсаційний котел
  3. Електричний котел
  Детальніше про доцільність тієї чи іншої системи - читайте в нашій статті.
  Якщо квартира розташована в будинку старого зразка, де є тільки лічильник на стояк або будинок в цілому - реалізувати індивідуальне опалення не представляється можливим. У разі, коли на квартиру встановлені окремі лічильники тепла - господарі можуть вибрати автономну систему.
  Спеціалісти Альтер Ейр рекомендують звернути увагу на тепловий насос, так як саме він має найвищий ККД.
  Детальніше читайте в нашій статті.

  Відгуки

  Я не могу определиться с тем какое отопление сделать в квартире. Вродебы и хочу тепловой насос, но наверное будет дороговато. А электрический котел в моей местности врядли будет хорошим решением...у нас свет все время выключают. Что посоветуете?

  Добрый день, Василий! Мы можем проконсультировать вас в телефонном режиме по номеру (044) 223-7-223. Без предварительных данных сложно делать вывод о том, какой способ отопления лучше выбрать. Поэтому свяжитесь с нами и мы вам поможем!

  А газовый котел можно объединить с теплым полом? Просто в статье вы привели пример его с радиатором.

  Здравствуйте, Катя. Да, конечно, газовый котел может работать с теплым полом.

  Компания Альтер Эйр сделала нам отопление в доме с конденсационным котлом, радиаторами и теплым полом. Все работает отлично, работа выполнена профессионально и быстро. Рекомендую!

  Спасибо вам за оставленный отзыв!