Економне опалення будинку: як обігріти будинок дешево

10 років на ринку
10 років на ринку

Володіємо безцінним досвідом. Знаємо, що і до чого

Офіційний дилер
Офіційний дилер

Вся продукція сертифікована. Гарантія від виробника

Проектуємо по всій Україні
Проектуємо по всій Україні

Реалізація проектів з вентиляції, кондиціонування та опалення

Монтаж обладнання
Монтаж обладнання

Власні інсталятори виконають установку будь-якої складності з гарантією

Доставка по Києву і Україні
Доставка по Києву і Україні

Кур'єр і служби поштової перевозки. Замовлення більше 4000 грн - безкоштовно.

Проект інженерних систем
Проект інженерних систем

Підбір і проектування систем будь-якої складності. Розробка концепцій по всій Україні

Готівковий та безготівковий розрахунок
Готівковий та безготівковий розрахунок

Оплата при доставці, в офісі або через касу банку. Платник ПДВ

Постгарантійне осблуговування
Постгарантійне осблуговування

Обслуговування після закінчення терміну гарантії або не гарантійного випадку

Схожі матеріалиЗміст:

 1. Конструкція будинку – енергоефективність фундаменту, стін, даху й склопакетів
 2. Система опалення будинку – яка краще
 3. Генератор тепла
 4. Теплорозподільне обладнання
 5. Як компанія Альтер Ейр реалізує опалення й інші інженерні системи
 6. Відео-матеріали
 7. Висновок
Кожен господар прагне зробити своє житло максимально енергоефективним і організувати дешеве опалення будинку. Проектування системи опалення грає значну роль в економному утриманні будинку.


Опалення будинку взимку - одне з найбільш актуальних питань, які стоять перед власником і, зрозуміло, хочеться організувати економ опалення будинку з високою продуктивністю.


Складно визначитися з системою?
Тисніть на кнопку нижче -
інженери Альтер Ейр нададуть безкоштовну консультацію за вашим об'єктом!Перш ніж приступити до порівняння енергоефективних систем опалення, необхідно зазначити, що в нормах (ДБН В.2.5-67 діє до: 2013 Опалення, вентиляція і кондиціювання) встановлено наступну температуру, як оптимальну:

 • спальні, вітальні, дитячі, їдальні і т.д. - +22 С;
 • ванні - +26 С.

Ці показники завжди враховуються при теплотехнічному розрахунку, саме від них і відштовхуються фахівці при виборі й проектуванні системи опалення. Розглядаючи економне опалення будинку, необхідно брати до уваги два основних аспекти, які впливають на результат - конструкція будинку і сама система опалення (обладнання).

1. Конструкція будинку


При аналізі даного аспекта, основну роль грає показник опору теплопередачі. Щоб забезпечити економічне опалення приватного будинку необхідно враховувати всі складові коробки, в тому числі матеріали, які використовуються в конструкції будинку: фундаменті, стінах, покрівлі, склопакетах.

Фундамент будинку, а точніше, його утеплення - важливий фактор енергоефективності. Якщо теплоізолятора недостатньо або використаний матеріал поганої якості, велика кількість тепла, що генерується в будинку, буде йти в землю. Фундамент повинен мати показник опору не менше:

R1 = 2,3 м2*С/Вт

R2 = 4,3 м2*С/Вт

R3 = 8,6 м2*С/Вт

R4 = 14,2 м2*С/Вт


Сопротивление фундамента дома

Компанія Альтер Ейр при проектуванні рекомендує утеплювати горизонтальну площину 1го поверху за допомогою піноскла завтовшки не менше 10 см. Такий вибір продиктований довговічністю матеріалу і його теплоізоляційними характеристиками.

 • Стіни - під час будівництва також необхідно подбати і про утеплення стін, аби максимально зберегти тепло в будинку. Обираючи матеріал для теплоізоляції, інженери Альтер Ейр рекомендують зупинитися на мінваті, а не пінопласті, так як останній має маленький термін служби і низький показник опору. Показник опору теплопередачі стін має дорівнювати не менше 3,3 м2*С/Вт.
 • Покрівля - часто чуємо від клієнтів: "виконроб сказав, що 15 см мінеральної вати достатньо для утеплення". Ні! Якщо ми хочемо домогтися енергоефективності будинку, дах повинен бути утеплений не менше, ніж 25 см базальтової вати. Матеріал перекладається в шаховому порядку, що забезпечує максимальну теплоізоляцію.
 • Склопакети - грають важливу роль, коли мова заходить про тепловтрати в будинку. При розрахунку враховується як якість склопакетів, так і загальна площа скління. Варто враховувати. що навіть найякісніші склопакети мають показник опору 1,3 м2*С/Вт. Тому при великій площі скління, енергоефективність будинку знижується. Опір теплопередачі покрівлі - не менше 4,75 м2*С/Вт.

Сукупність вищеперерахованих факторів складає загальний показник герметичності будинку і дозволяє зрозуміти, яку кількість енергії необхідно генерувати і скільки грошей необхідно витратити на опалення будинку. Чим краще утеплена конструкція будинку, тим легше забезпечити економне опалення приватного будинку.

комфортна система опалення

2. Система опалення

Система опалення - генератор тепла і теплорозподільне обладнання, які використовуються для обігріву будинку. Далі ми розберемо, яке опалення найвигідніше для приватного будинку.

2.1.Генератор тепла

- пристрій, який використовує певні ресурси (електрика, газ, тверде паливо і т.д.) для виробництва тепла в будинку. Розглянемо основні варіанти і відповімо, який вид опалення вважається найвигіднішим для приватного будинку:

     - Тепловий насос "повітря-вода" - кращий варіант для обігріву приватного будинку, площею до 250 м2. Є варіантом низькотемпературного опалення, найкраще працює в тандемі з теплими підлогами. Компанія Альтер Ейр рекомендує зупинити свій вибір на даному обладнанні, якщо ви прагнете забезпечити найвигіднішу опалення приватного будинку.

Тепловий насос вимагає початкових капіталовкладень, але гарантує свою окупність, так як має високий коефіцієнт потужності (COP). Найефективніше опалення приватного будинку можна забезпечити саме цим пристроєм.

     - Електричний котел - поширене обладнання для опалення будинку. Це продиктовано його низькою ціною. Проте, варто враховувати, що електрокотел споживає велику кількість енергії. Трохи математики, щоб порівняти енергоефективність електрокотла і теплового насоса:

Електричний котел
Тепловий насос "повітря-вода"
1 кВт електрики = 0,99 кВт тепла

1 кВт електрики = 2,7-3 кВт теплаІнженери Альтер Ейр рекомендують розглядати електрокотел тільки в якості підготовчого етапу перед установкою теплового насоса, якщо на момент організації системи обігріву, господарі не мають достатнього бюджету. У такому випадку, теплорозподільне обладнання також необхідно розраховувати на температуру не більше 45 С.

Розглядаючи ці два варіанти, необхідно брати до уваги ще одну перевагу - пільги від держави. При підписанні контракту про відмову від газу, господарі отримують знижку на вартість електрики для опалювання будинку:

 • Денний тариф (з 7:00 до 23:00) - знижка -50% на кожен кіловат (в межах 3600 кВт на місяць в опалювальний сезон);
 • Нічний тариф (з 23:00 до 7:00) - знижка ще -50% на залишкову суму від попереднього тарифу.

Дане обладнання - вірний вибір, щоб забезпечити енергозберігаюче опалення приватного будинку.

     - Газовий котел - таке рішення доцільне при наявності підключення до газопроводу. Якщо вибір припав на нього, то необхідно розглядати тільки конденсаційний газовий котел, так як він має високий ККД і виправдовує витрачені кошти.

     - Твердопаливний котел - це обладнання не є найкращим вибором, щоб забезпечити економічне опалення будинку. Це пояснюється високою ціною і поганою якістю сировини. Крім того, котел вимагає установки буферної ємності і місця для зберігання сировини. До недоліків можна також додати час, який необхідно витрачати щодня на завантаження сировини і очищення пальника.2.2. Теплорозподільне обладнання

- пристрої, які встановлені в кімнатах для обігріву. Працюють від генератора тепла.

     - "Тепла підлога" - найкращий варіант в двох площинах: економічності й комфорту. Для максимально ефективного результату, рекомендується прокладати системою "теплої підлоги" велику площу будинку. Але необхідно враховувати, що таке рішення розраховане на температуру до -7 С. Коли показник падає нижче, потрібно підключати в роботу інші види обладнання. Це пояснюється тим, що в нормах (ДБН) прописаний показник максимальної комфортної температури "теплої підлоги" - +26 С. Крім "теплої підлоги", можлива реалізація системи "теплих стін", яка також є низькотемпературною.

     - Внутрішньопідлогові конвектори - сучасне, ефективне і естетично красиве рішення, особливо якщо вибирати надійного виробника. Компанія Альтер Ейр працює з німецькою компанією Kampmann, яка пропонує великий асортимент обладнання. За допомогою конвекторів можна забезпечити не тільки опалення, але і вентиляцію або кондиціювання.

     - Радіатори - поширений вид обладнання, виробники пропонують величезний вибір дизайнів, габаритів і продуктивності. При використанні теплового насоса або електрокотла, необхідно вибирати радіатори з низькотемпературним режимом (до 45 С).

економне опалення


Як компанія Альтер Ейр реалізує опалення та інші інженерні системи

Вже більше 11ти років інженерна компанія Альтер Ейр реалізує кліматичні системи на об'єктах різної складності. За цей час у нас напрацювався не тільки досвід, але і певна послідовність роботи з клієнтом.

 • Перше, з чого починається знайомство з компанією - зустріч. Кожному клієнту ми надаємо 1-1,5 години на безкоштовну консультацію в нашому офісі-шоурумі. В першу чергу, обговорюються побажання і вимоги клієнта, особливості об'єкта, рентабельність того чи іншого рішення. Але головною перевагою є те, що на місці можна не тільки обговорити оптимальні варіанти з інженерами, але і подивитися на обладнання, яке знаходиться в офісі. Таким чином клієнт отримує не тільки теоретичне, а й наочне уявлення про майбутню систему, її якості та ефективності. Ніякої абстракції, тільки обгрунтована конкретика!
 • Наступний етап - техніко-економічне обґрунтування і комерційна пропозиція. Клієнт отримує розрахунок холодопродуктивності, теплотехнічний або розрахунок по повітрю (в залежності від обраної системи). Крім того, ми повністю надаємо кошторис по обладнанню та обв'язки - з метою, аби клієнт розумів вартість проекту і чітко планував бюджет. Фінальна представлена ​​сума може зміниться після складання проекту, в рамках 15% - в більшу або меншу сторону.
 • Важливим моментом є те, що Альтер Ейр починає робити проект тільки після узгодження комерційної пропозиції зі специфікаціями і передоплати в обсязі 10% від загальної суми. Таким чином замовник застрахований від сюрпризу у вигляді надмірної високої і непосильною вартості проекту.
 • Клієнт має повне уявлення про те, що планується і відбувається на об'єкті - це основне завдання компанії. Альтер Ейр дорожить своєю репутацією, тому чітко обґрунтовує і пояснює всі деталі, пов'язані з системами. Розроблений проект обов'язково обговорюється з клієнтом, при необхідності вносяться правки, після чого його в письмовій формі стверджують обидві сторони.
 • Після погодження та затвердження проекту, починається замовлення обладнання, жесті та інших необхідних матеріалів. Далі слідує монтаж системи, установка обладнання і т.д. Перевірка і фінальний запуск інженерної системи проводиться в присутності головного інженера та господаря, адже важливо перевірити коректну роботу всіх складових.
 • Кожен етап співпраці супроводжується документацією і звітністю. Таким чином замовник точно знає, що відбувається на об'єкті та що отримає в результаті.
 • Крім того, Альтер Ейр має багатий досвід співпраці з дизайнерами інтер'єрів, що дозволяє домогтися максимально естетичного і ефективного результату.


Відео-матеріали


Висновок


Якщо коректно підійти до всіх аспектів: конструкції будинку, вибору генератора тепла і теплорозподільного обладнання, можливо забезпечити супер економне опалення будинку. Але необхідно пам'ятати, що ефективний результат починається з професійного розрахунку. Саме завдяки йому можна обрати оптимальне обладнання, його потужність і не переплачувати в подальшому.

У разі, якщо у вас залишилися питання або ви не можете визначитися з вибором опалювального обладнання, звертайтеся до інженерів компанії Альтер Ейр за телефоном 0-800-33-08-28.

Кожному нашому клієнту також пропонується абсолютно безкоштовна півторагодинна консультація в офісі Альтер Ейр, де інженери представлять найбільш вигідні варіанти, аби реалізувати бюджетне опалення приватного будинку. У нашому шоу-румі також можна подивитися опалювальне обладнання і визначитися з вибором.
Про варіанти опалення квартири читайте у нашій статті: Опалення в квартирі: 4 варіанти обігріву житла

Заповніть форму, аби отримати безкоштовну косультацію

Найвигіднішим видом опалення по праву вважається система на основі теплового насоса (зокрема, повітря-вода). Але при реалізації подібного опалення необхідно пам'ятати про досить високі фінансові витрати на обладнання. Щоб розуміти раціональність рішення для вашого будинку - звертайтеся до фахівців Альтер Ейр за консультацією та проведенням розрахунку. Телефон: 0-800-33-08-28
Можна розглядати як опалення для приватного будинку - систему на основі електричного котла. Таке рішення користується популярністю завдяки низькій ціні на саме обладнання. Альтер Ейр рекомендує розглядати даний варіант в якості підготовчого етапу до установки теплового насоса в майбутньому. Не забудьте передбачити низькотемпературне теплорозподільне обладнання.
Для того, щоб дати точну відповідь на це питання, необхідно проаналізувати конкретний об'єкт, для якого планується здійснення опалення, адже на вибір системи впливає велика кількість чинників. Детальніше про переваги і недоліки газового та електричного опалення читайте в нашій статті.

Відгуки