Кондиціювання повітря у квартирі – яку систему обрати?

10 років на ринку
10 років на ринку

Володіємо безцінним досвідом. Знаємо, що і до чого

Офіційний дилер
Офіційний дилер

Вся продукція сертифікована. Гарантія від виробника

Проектуємо по всій Україні
Проектуємо по всій Україні

Реалізація проектів з вентиляції, кондиціонування та опалення

Монтаж обладнання
Монтаж обладнання

Власні інсталятори виконають установку будь-якої складності з гарантією

Доставка по Києву і Україні
Доставка по Києву і Україні

Кур'єр і служби поштової перевозки. Замовлення більше 4000 грн - безкоштовно.

Проект інженерних систем
Проект інженерних систем

Підбір і проектування систем будь-якої складності. Розробка концепцій по всій Україні

Готівковий та безготівковий розрахунок
Готівковий та безготівковий розрахунок

Оплата при доставці, в офісі або через касу банку. Платник ПДВ

Постгарантійне осблуговування
Постгарантійне осблуговування

Обслуговування після закінчення терміну гарантії або не гарантійного випадку

Схожі матеріали


Зміст:

     1. Які проблеми вирішує система кондиціонування повітря у квартирі.
     2. Як влаштувати кондиціонування у квартирі та на що звернути увагу.
     3. Варіанти кондиціонування у квартирі.
     4. Приклад проєкту кондиціонування квартири від Альтер Ейр.
     5. Відеоматеріали.
     6. Підсумки.
     7. ЗАЛИШАЙТЕ ЗАЯВКУ НА ПРОЄКТУВАННЯ СИСТЕМИ КОНДИЦІОНУВАННЯ КВАРТИРИ

 

Комфорт мешканців напряму залежить від правильного мікроклімату у квартирі чистого повітря, рівня вологи та температури. Остання значним чином впливає не лише на самопочуття, а також на працездатність та здоров'я людини.

Система кондиціонування у квартирі покликана регулювати температуру повітря в приміщенні під час переважання високих зовнішніх температур. Ключовим фактором у реалізації системи кондиціонування є підбір обладнання: правильна потужність, енергоефективність, надійність та естетичність.

Важливо! Система кондиціонування не може замінити систему вентиляції! Навіть якщо виробник вказує функцію підмішування свіжого повітря його обсягу недостатньо, щоб забезпечити повноцінну вентиляцію приміщень.

Як влаштувати кондиціонування у квартирі та на що звернути увагу?

Система кондиціювання повітря у квартирі починається з розрахунку явних та прихованих теплонадходжень з вулиці (сонячна активність) та внутрішніх (техніка та ін.). Розрахунок дозволить підібрати оптимальну потужність обладнання, щоб уникнути зайвих витрат або навпаки, недостатню потужність охолодження.

Під час проведення розрахунку і підбору системи враховується ряд факторів, які впливають на надходження тепла у приміщення:

 • конструкція та специфіка квартири (наявність мансарди, тераси);
 • склопакети: площа і солярний фактор (g);
 • розташування квартири відносно сторін світу;
 • наявність зовнішніх ролет;
 • площа приміщення;
 • наявність техніки у квартирі;
 • частота відкриття вікон.

Всі ці фактори впливають на навантаження, що очікується на систему кондиціонування у квартирі, а відповідно на її підбір та проєктування, від отриманого показника відштовхуються під час вибору техніки.

Варіанти кондиціонування у квартирі

Для охолодження повітря у квартирі можуть використовуватися різні системи, які відрізняються за видом контура, кількості зовнішніх блоків та місця розміщення.

Кондиціонування квартири може здійснюватися в якості незалежної системи або ж в комбінації з системою опалення від теплового насоса:

 • На фреоновому контурі незалежна система кондиціонування для квартири, яка передбачає штроблення стін та розведення фреонових магістралей;
 • Від теплового насоса на водяному контурі. Для реалізації використовуються фанкойли різного типу: настінні, підлогові (внутрішньостінні), канальні. Даний вид системи вигідний в разі, якщо у квартирі встановлений тепловий насос, який може працювати як для опалення, так і кондиціонування квартири.


  Залежно від кількості зовнішніх блоків системи кондиціонування поділяються на:

  • Спліт-система кондиціонування для квартири до одного зовнішнього блоку підключається один внутрішній блок будь-якого типу.
  • Мульти-спліт система кондиціонування до одного зовнішнього блоку підключається до 5-ти внутрішніх блоків різного типу.


   Вибір системи залежить від кількох факторів: вимоги ЖК по розміщенню зовнішніх блоків на фасаді
   часто для однієї квартири передбачена лише 1 корзина на фасаді, а забезпечити холодом потрібно декілька кімнат. У такому випадку мульти-спліт система кондиціонування для квартири буде оптимальним варіантом. Якщо ж охолоджувати потрібно, наприклад, 2 кімнати і є можливість розмістити на зовнішній стіні 2 зовнішніх блоки спліт система кондиціонування для квартири вийде більш вигідним варіантом з фінансової точки зору.


   За місцем розміщення внутрішні блоки можуть бути:

   • Настінні найпоширеніший варіант, коли внутрішній блок кондиціонера вішається на стіну. Такі моделі представлені у широкому асортименті практично у кожного виробника кліматичної техніки. Важливим фактором у випадку з таким типом внутрішніх блоків є їх розміщення щоб повітряний потік не викликав дискомфорт та органічно вписався у інтер'єр.

   Переваги: ​​широкий вибір виробників, кольорів, матеріалів та габаритів. Моделі представлені на будь-який гаманець.

   Недоліки: помітні в інтер'єрі, гірше розсіюють повітряний потік (у порівнянні з дифузорами в канальній системі кондиціонування квартири).


   • Канальні внутрішні блоки розміщуються у застельовому просторі, видимими залишаються лиш дифузори або решітки для розподілу повітря. Канальне кондиціонування у квартирі вважається системою преміум-класу та дозволяє зробити систему максимально комфортною і непомітною.

   Переваги: ​​комфортний та якісний розподіл повітря розсіювання холодного потоку. Система прихована та не псує дизайн інтер'єру.

   Недоліки: більш висока вартість (у порівнянні з настінними). Необхідність опуску стель для підведення системи повітропроводів та розміщення техніки.


   • Підлогові внутрішні блоки системи кондиціонування, відкритого або прихованого монтажу. Ще один варіант прихованого розміщення системи, в разі, коли немає можливості опустити стелю встановлюються в стіну. Якщо немає необхідності у прихованому монтажі можуть просто бути встановлені на підлозі.

   Переваги: ​​можливість приховати блоки, оптимальний варіант за вартістю.

   Недоліки: для забезпечення низьких шумових характеристик необхідно підбирати великі розміри внутрішнього блоку.

   • Крім трьох представлених варіантів кондиціонування квартири, варто розглянути внутрішньопідлогове кондиціонування квартири через внутрішньопідлогові конвектори, такі як Kampmann Katherm HK. Вони розміщуються вздовж вікон та дозволяють створити повітряну завісу, щоб захистити приміщення від надходження тепла з вікон.

   Переваги: ​​здатні забезпечити не тільки кондиціонування, а й опалення та вентиляцію приміщень. Естетично привабливе рішення, так як помітними залишаються лише зовнішні решітки, які можуть бути виконані у будь-якому кольорі або матеріалі.

   Недоліки: дороге рішення. Варто також враховувати необхідність підняття стяжки підлоги для розміщення техніки.   При організації системи кондиціонування важливо пам'ятати про дренажну систему для відведення конденсату. Крім її функціональної необхідності, важливо коректно здійснити скидання конденсату у систему каналізації (з кульковим сифоном), не на вулицю
   нікому не приємно, коли конденсат капає на голову або балкон. По-перше, виведення трубок дренажу на вулицю поганий тон, а по-друге, існує ризик, що під час холодного періоду, коли кондиціонер не використовуватиметься, там заведуться жителі у вигляді комах або ж заб'ється сміття.

   Сервіс

   Обслуговування системи кондиціонування будь-якого класу та типу має проводитися двічі на рік перед літнім сезоном (початком роботи системи) та після закінчення сезону. Перевірка і очищення дренажної системи, чистка внутрішніх та зовнішніх блоків, перевірка справності техніки та кріплень, заміна або чистка фільтрів, діагностика робочих параметрів все це забезпечить довгу та надійну роботу кондиціонерів.

   Приклад проєкту кондиціонування квартири від Альтер Ейр

   Для квартири площею 135 м2 фахівці Альтер Ейр спроєктували мульти-спліт систему кондиціонування на обладнанні Daikin:

   • два внутрішніх блоки канального типу FBА50А (канальний середньонапірний), FDXМ35D (канальний низьконапірний);
   • один дизайнерський блок настінного типу FTXG25LW.
   • один зовнішній блок 5MXS90E.    Канальна система кондиціонування для квартири розміщена в застельовому просторі:

    • внутрішні канальні блоки кондиціонера розміщені у технічних приміщеннях ванній та гардеробі, а обслуговують спальну та студію;
    • настінний кондиціонер встановлений у гостьовій спальні дизайн підібраний під інтер'єр кімнати, а розташування підібрано таким чином, щоб холодне повітря не було спрямоване прямо на робоче або спальне місце.


     Детальніше про даний об'єкт дивіться у нашому відео:

     Підсумки

     Система кондиціювання повітря у квартирі одна з найбільш важливих систем для забезпечення здорового та комфортного мікроклімату. Проєктування та вибір устаткування рекомендуємо надати фахівцям вони підберуть оптимальну потужність техніки та її правильне розміщення.

     Серед усіх представлених варіантів компанія Альтер Ейр рекомендує канальне кондиціонування в квартирі найбільш ефективне та комфортне охолодження повітря.

     Якщо Ви сумніваєтеся, яку систему кондиціонування обрати телефонуйте за номером 0-800-33-08-28 та наші фахівці підберуть варіант, який буде відповідати всім вашим вимогам та бюджету.

     Відгуки