Вентиляція в однокімнатній квартирі

10 років на ринку
10 років на ринку

Володіємо безцінним досвідом. Знаємо, що і до чого

Офіційний дилер
Офіційний дилер

Вся продукція сертифікована. Гарантія від виробника

Проектуємо по всій Україні
Проектуємо по всій Україні

Реалізація проектів з вентиляції, кондиціонування та опалення

Монтаж обладнання
Монтаж обладнання

Власні інсталятори виконають установку будь-якої складності з гарантією

Доставка по Києву і Україні
Доставка по Києву і Україні

Кур'єр і служби поштової перевозки. Замовлення більше 4000 грн - безкоштовно.

Проект інженерних систем
Проект інженерних систем

Підбір і проектування систем будь-якої складності. Розробка концепцій по всій Україні

Готівковий та безготівковий розрахунок
Готівковий та безготівковий розрахунок

Оплата при доставці, в офісі або через касу банку. Платник ПДВ

Постгарантійне осблуговування
Постгарантійне осблуговування

Обслуговування після закінчення терміну гарантії або не гарантійного випадку

Схожі матеріали


Зміст:

  1. Децентралізована система вентиляції.
  2. Централізована система вентиляції в однокімнатній квартирі.
  3. Провітрювачі і витяжні вентилятори.
  4. Канальні кондиціонери з підмішуванням свіжого повітря.
  5. Підсумки.

Сприятливий мікроклімат в квартирі залежить від показників якості повітря в приміщенні. Його забезпечують інженерні системи, а саме: вентиляція, кондиціонування та опалення.

Вентиляція створює повітрообмін у всій квартирі. Він повинен бути організований таким чином, щоб свіже повітря подавалося в «чисті» зони: спальні, вітальню, дитячі, кабінет; а відпрацьоване видалялося з «брудних»: санвузлів, ванних кімнат, кухні, гардеробних і пралень.

Система вентиляції в однокімнатній квартирі має свої особливості, які слід врахувати при виборі і проектуванні системи. Вентиляцію можна реалізувати одним з наступних способів:

   • Децентралізовано;
   • Централізовано;
   • Використати провітрювачі з витяжними вентиляторами;
   • Встановити канальні кондиціонери з підмішуванням повітря.


ШУКАЄТЕ ПРОФЕСІОНАЛЬНИЙ ПІДХІД? 
ЗАПРОШУЄМО НА БЕЗКОШТОВНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ ЗА ВАШИМ ОБ'ЄКТОМ! Децентралізована система вентиляції

Децентралізована вентиляція однокімнатної квартири - найоптимальніша з усіх перерахованих систем. Вона організовується за допомогою компактних припливно-витяжних установок з рекуперацією тепла. Наприклад,  Maico Push Pull. Вони призначені для стінового монтажу та встановлюються парами в одній кімнаті, як показано на схемі. Коли одна працює на приплив, друга працює на відтік. Через 60 секунд, вони змінюють направлення потоків.

Вентиляція в однокімнатній квартирі

В однокімнатній квартирі доцільно розміщувати установки в житловій кімнаті і додатково використовувати витяжні вентилятори у ванних і на кухні, таким чином здійснюватиметься міжкімнатна вентиляція. На кухні також організовується зонт над жарочною поверхнею для витяжки. Якщо під час роботи витяжного вентилятора установки запускаються тільки на приплив, то, коли включається витяжка на кухні, пристрої продовжують роботу в стандартному режимі.

Крім припливу і видалення повітря, припливно-витяжні установки здійснюють рекуперацію тепла, тобто передають тепло витяжного повітря тому, яке надходить. Таким чином заощаджуються витрати на опалення в зимовий період.

Щоб ефективно здійснювалася вентиляція між кімнатами і повітря легко переміщувалося з «чистої» в «брудну» зону передбачаються переточні решітки на дверях санвузлів і кухні або організовується безпорожна система - щілина між підлогою і дверима, через яку проходить повітряний потік.

Вентиляція від Альтер Ейр

У якості витяжних вентиляторів може використовуватися серія Maico ECA ipro німецького бренду. У серію входять моделі з різним функціоналом (вони також використовуються як вентиляція однокімнатна квартира):

   • Maico ECA ipro - стандартне виконання, включається і відключається за допомогою вимикача світла.
   • Maico ECA ipro VZC - оснащений таймером включення і тривалості роботи. Можна відкласти запуск пристрою на 0, 50, 90 або 120 секунд та продовжити роботу пристрою після вимкнення на 0, 8, 17, 25 хвилин.
   • Maico ECA ipro F - з датчиком світла. Активується, коли вмикається світло в кімнаті. Так само, як і в попередній моделі можна налаштувати час включення і вибігу.
   • Maico ECA ipro H - з датчиком вологості. За допомогою даного елемента запускається пристрій і регулюється його швидкість.
   • Maico ECA ipro B - оснащений датчиком руху. Реагує на переміщення людей.
   • Maico ECA ipro RC - управляється радіовимикачем.
   • Maico ECA ipro RCH - з радіоприймачем і датчиком вологості.

Централізована система вентиляції в однокімнатній квартирі

Централізована вентиляція в однокімнатній квартирі організовується за допомогою вертикальних або горизонтальних припливно-витяжних установок. Компанія Альтер Ейр використовує тільки вертикальні установки і це обумовлено рядом причин:

1) Вертикальні установки займають менше місця і не вимагають значного опускання стелі. Воно необхідне тільки для системи повітропроводів;

2) Простий монтаж і  обслуговування. Легше замінити фільтри. Горизонтальні установки монтуються за стелею, що ускладнює доступ до них.

3) Наявність ентальпійного теплообмінника в вертикальній установці. Він здійснює рекуперацію не тільки тепла, але і вологи. Такий вид теплообмінника дозволяє повертати в приміщення необхідну кількість вологи і нормалізувати значення показника.

Вентиляція для однокімнатної квартири в середньому потребує установки з витратою повітря 150 -200 м3/год. У квартирі такого типу не доцільно розміщувати більш потужні пристрої. Недоліком системи є те, що вона потребуж простір для розміщення. Вартість центральної системи на порядок вище децентралізованої. Спираючись на ці причини, більш раціонально зупинитися на попередньому виді вентиляції.

 
Вентиляція в квартирі від Альтер Ейр

Провітрювачі і витяжні вентилятори

Провітрювач - це пристрій, який встановлюється у вікно для подачі свіжого повітря в кімнату. Крім цього він створює розрідження, яке витісняє повітря в «брудні» зони, де відбувається його видалення витяжними вентиляторами.

Провітрювачі складаються з наступних елементів:

   • Зовнішнього козирка;
   • Фільтра;
   • Внутрішньої решітки з регулюванням.

Віконний провітрювач, його регулювання

За допомогою регулювання налаштовується інтенсивність надходження повітря в приміщення. Його також можливо перекрити. Недоліком даного обладнання є те, що повітря, яке подається, недостатньо для необхідного об’єму. Також повітря в провітрювачі не нагрівається і його активна подача знижує температуру в приміщенні. Система регулювання не автоматизована, що призводить до необхідності постійного корегування роботи пристрою.

 Канальні кондиціонери з підмішуванням свіжого повітря

Канальний кондиціонер - це вид пристрою, який зашивається за стелею і охолоджує або нагріває повітря в приміщенні. Подача повітря здійснюється через систему повітропроводів на повітророзподілювачі - дифузори або решітки. Канальні кондиціонери мають ряд переваг: безшумна робота, відсутність протягів, не потрібна інтеграція в інтер'єр. Також існує безліч додаткових функцій, які впроваджуються в кондиціонери. Серед них - підмішування свіжого повітря.

Підмішування та подача повітря канальним кондиціонером

Підмішування свіжого повітря здійснюється наступним чином: повітря забирається з вулиці і переміщується через повітряний канал в змішувальну камеру. Там воно перемішується з кімнатним повітрям, після чого повітря очищається фільтрами, нагрівається/охолоджується і подається в кімнату.

Канальний кондиціонер має, як переваги, так і недоліки. Останні полягають у наступному:

- для видалення забрудненого повітря все одно необхідна додаткова примусова система вентиляції - витяжними пристроями;
- підвищуються витрати на енергоресурс для нагріву або охолодження повітря з вулиці;
- необхідність фільтрувати не тільки кімнатне, але і вуличне повітря;
- потрібний простір для реалізації канального кондиціонування, наприклад, опускання стель.

 

 Підсумки

Вентиляція однокімнатної квартири може організовуватися 4 способами. Найбільш оптимальним буде децентралізована система. Вона дозволяє здійснювати приплив та видалення повітря, не вимагає значного простору і опускання стелі. У порівнянні з центральною системою ця менш витратна і з її допомогою можна заощадити на обігріві приміщення взимку. Ще більше інформації про шляхи реалізації вентиляції в квартирі читайте у статті: Вентиляція в квартирі: припливна, витяжна і припливно-витяжна

Відгуки