Сьогодні ми розповімо про черговий проєкт для об'єкту в котеджному містечку Green Hills. Тут ми реалізували безліч кліматичних систем, грамотно інтегрували їх в інтер'єр, а також здійснили пусконалагоджувальні роботи – будинок повністю готовий для комфортного життя. Ключовим моментом став підбір обладнання – ми вибрали ідеальний тепловий насос на 200 м2 за доступною ціною, реалізували найкращу систему вентиляції, забезпечили грамотне кондиціювання. Далі – про все по порядку.
Можете заощадити час на читання та ознайомитись з нашими відеооглядами на тему опалення тепловими насосами.
Як завжди, метою нашого проєкту стала організація інженерних систем, які зможуть забезпечити правильний мікроклімат у будинку.
Цього разу компанія Альтер Ейр займалася проєктуванням кількох інженерних систем, серед яких:
Найголовнішим, а також найцікавішим проєктом стала саме система опалення, тому про неї ми розповімо найдокладніше. Але, зрозуміло, не забудемо і про інші інженерні рішення.
Наш об'єкт – приватний будинок з великою площею, для якого довелося підбирати досить продуктивні установки, зокрема джерела тепла на велику кількість кВт. Оскільки замовник вирішив встановлювати тепловий насос на 200 квадратних метрів, для опалення будинку ми використовували систему теплої підлоги. Саме ця низькотемпературна система ідеально підходить для використання з тепловим насосом.
Завдяки тому, що тепловий насос повітря-вода може забезпечувати не тільки опалення, а й кондиціювання, було вирішено використовувати канальні фанкойли. ТН подаватиме на них теплоносій у літній час, щоб забезпечувати активний холод у будинку. У двох кімнатах передбачені також підлоговий та настінний фанкойли.
Тепловим насосом також організується система гарячого водопостачання.
Крім того, для скорочення тепловтрат в енергоефективному будинку обов'язково має використовуватися система вентиляції з рекуперацією. Вона не тільки забезпечуватиме приміщення свіжим повітрям, але й збереже тепло, вироблене тепловим насосом, за допомогою передачі енергії від витяжного повітря припливному. Таким чином, не тільки знижується навантаження на системи опалення, а й падає вартість комунальних послуг.
Фахівці Альтер Ейр допоможуть реалізувати ідеальне рішення для вашої оселі. Ми проєктуємо системи опалення та інші кліматичні системи.
Котельню можна назвати серцем усього будинку. Адже саме тут знаходиться все обладнання, яке готує та передає теплоносій у систему опалення будинку.
Основним обладнанням нашої котельні став тепловий насос на 200 м2 площі будинку. Як резервне джерело тепла ми підібрали газовий котел, який допомагатиме насосу в дуже морозні дні, або замінить його у разі неполадок. Обидва джерела, за допомогою розподільного колектора, насосних груп та гребінок, передаватимуть низькотемпературний теплоносій на теплі підлоги.
За підготовку гарячої води відповідатиме бак непрямого нагріву на 300 літрів. Його характерна риса – наявність одразу двох теплообмінників. Один, великий, працює від теплового насоса, а інший, менший, – від газового котла. Різниця у розмірах пояснюється різною температурою подачі теплоносія від двох типів джерел тепла.
Не менш важливим елементом котельні стала буферна ємність, яка накопичуватиме тепло від теплового насоса та газового котла і передаватиме його в систему. У даного обладнання одразу дві задачі: виключити тактування (постійне увімкнення та вимкнення) теплового насоса, а також забезпечити розморожування зовнішнього блоку в зимовий період.
Також у котельню ми встановили два розширювальні баки (для систем опалення та ГВП), які забезпечують безпеку роботи пристроїв, знижуючи тиск у системі. Ще за безпеку роботи системи опалення відповідатиме датчик “антипотоп”.
Робота пристроїв контролюється системою автоматизації управління, що дозволяє забезпечити коректну температуру у кожному приміщенні будинку.
Ще одна система, розташована в котельні, – центральне водоочищення. Вона представлена двома колонними фільтрами 16 типу. Перша колона відповідає за повноцінне побутове водоочищення, друга – за пом'якшення твердої води.
Тепер настав час покинути котельню, щоб розглянути, як працюють інші інженерні системи.
Одним із найважливіших пристроїв для кожного будинку є вентиляційна установка. У цьому будинку ми організували припливно-витяжну вентиляцію з рекуперацією на базі обладнання Jablotron. Вентустановка працює зі змінною подачею повітря – датчики CO2 контролюють рівень вуглекислого газу у всіх кімнатах, і при перевищенні показників в одній з них віддають команду VAV-клапану, встановленому на відповідному повітроводі, відкритися сильніше.
Унікальний рекуператор пристрою дозволяє зберігати більше 90% тепла та пасивно зволожувати приміщення.
Також на обладнанні встановлений модуль Cool Breeze - тепловий насос повітря-повітря, здатне нагрівати повітря в дуже холодні дні, або трохи охолоджувати в демісезонні.
Витяжка повітря організована завдяки буст-клавішам, встановленим за вимикачами світла. Таким чином, коли людина заходить у ванну або туалет, буст-клавіша подає сигнал вентустановці посилити забір повітря з даної зони, частково закривши решту витяжних клапанів і, навпаки, відкривши всі припливні.
Схожим способом реалізована вентиляція на кухні, от тільки буст-клавіша вбудована у спеціальну витяжку Faber. Витяжка, розташована над варильною поверхнею, підключена до загальної системи вентиляції, тому не викидає тепло від приготування, а передає на рекуператор.
Подача повітря до житлових кімнат здійснюється через щілинні дифузори. Вони досить довгі, але за повітря від вентустановки відповідає лише невелика частина. Довша частина дифузора подає повітря від системи кондиціювання.
Кондиціювання, як ми вже згадували, реалізовано канальними фанкойлами, які працюють від теплового насосу повітря-вода на 200 квадратів. В Україні такі пристрої використовуються для кондиціювання не так часто – проте, це найкращий спосіб охолодження за наявності теплового насоса.
Канальні фанкойли передають повітря по повітроводам, після чого воно подається через дифузори. У двох кімнатах також реалізовані підлоговий та настінний фанкойли, які самостійно розподіляють холодне або тепле повітря по приміщеннях.
Для цього будинку ми підібрали тепловий насос Viessmann 200S, здатний перекрити тепловтрати такого великого будинку. Газовий котел та бак непрямого нагріву – також від компанії Viessman.
Також ми вибрали розширювальні баки бренду Zilmet та насосні групи від Meibes.
Для системи вентиляції, як було зазначено вище, була обрана вентустановка Jablotron. Крім самої установки, нам знадобилися VAV-клапани, датчики, буст-клавіші та тепловий насос повітря-повітря тієї ж фірми. На кухні встановлена витяжка Faber – лише пристрої цього бренду призначені для інтеграції із системою Jablotron.
Для кондиціювання були використані канальні фанкойли Daikin, а ось настінний та підлоговий фанкойли нам надав бренд Innova.
Як і на будь-якому іншому проґкті, наша робота розпочалася з консультації замовника та узгодження необхідних інженерних систем. Передпроєктна документація дозволила дізнатися попередній кошторис та затвердити подальшу розробку. Далі наші інженери взялися за розрахунки кожної системи, а також за креслення та схеми, що демонструють подальше розташування інженерних комунікацій, опуски стель та іншу інформацію.
Після того, як усі проєкти були готові, ми змонтували інженерні системи та налаштували їх для подальшого використання. Як результат – будинок готовий до заселення та подальшого життя у комфортному мікрокліматі.
Наші інженери беруться за будь-які, навіть найскладніші проєкти. Ми можемо реалізувати системи опалення, вентиляції, кондиціювання та інші.
Надсилайте ваші запитання через цю форму, ми обов'язково на них відповімо
Сергей МазурИнженер-проектировщик
Оставьте свои данные, и наши менеджеры свяжутся с Вами в течение 10 минут
Надішліть інформацію за своїм об'єктом і фахівці Альтер Ейр підберуть оптимальне інженерне рішення. Ми обов'язково зв'яжемося з Вами найближчим часом і проговоримо всі нюанси, щоб точно зрозуміти Ваші потреби та уподобання. Рекомендуємо відразу прикріпити план Вашого приміщення - це спростить і прискорить процес комунікації, адже інженер зможе провести консультацію не наосліп, а відразу за візуальним сприйняттям Вашого будинку або квартири.
Сергій МазурІнженер-проєктувальник